Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Стратегії трейдингу, стилі та методи торгівлі на фінансових ринках

Останнє оновлення: Субота, 06 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Стратегії трейдингу

Існують найрізноманітніші стратегії трейдингу, стилі та методи торгівлі, які доступні на фінансових ринках. Ви можете вважати себе короткостроковим трейдером або довгостроковим трейдером, або, можливо, вам близьке щось середнє. Однак ці терміни, як правило, відносні. Завжди будуть різні ідеї про те, як часто торгувати, як довго утримувати позицію і коли входити або виходити з ринку.

Наприклад, короткострокова стратегія торгівлі для одного трейдера може означати торгівлю на 5-хвилинних таймфреймах, а для іншого трейдера це може означати утримання позиції протягом декількох днів. У цій статті ми постараємося визначити різні стилі і методи торгівлі, а також позначити їхні основні характеристики.

Що таке стиль торгівлі?

Стиль торгівлі - це набір уподобань, які визначають, як часто ви будете розміщувати угоди і як довго ви будете утримувати їх відкритими. Це буде залежати від розміру вашого рахунку, скільки часу ви можете присвятити торгівлі, вашої особистості і вашої толерантності до ризику.

Хоча ваш торговий стиль і ваш торговий план мають бути унікальним для вас, є чотири популярні стилі, які ви можете вибрати.

 • Позиційна торгівля.
 • Свінг-трейдинг.
 • Дейтрейдинг.
 • Скальпінг.

Дискреційний трейдинг та алгоритмічна торгівля

Дискреційний трейдинг та алгоритмічна торгівля

Перш ніж ми заглибимося в різні стратегії трейдингу, ми повинні для початку визначити систему, за якою будете виконувати свої угоди.

Коли справа доходить до торгівлі на фінансових ринках, існує два основних підходи до виконання угод, які може використовувати трейдер. Перший - це дискреційний підхід, за якого трейдер торгує вручну і використовує свій аналіз під час управління угодами.

Другим є алгоритмічний підхід до торгівлі, за якого торговий робот відповідає за торгівлю. Тут робота трейдера полягає в програмуванні автоматичної торгової системи і далі регулярному її моніторингу.

Вибір відповідного підходу залежить від вашого вибору, рівня комфорту і психологічних уподобань. Наприклад, якщо ви хочете завжди самі контролювати всі рішення, пов'язані з торгівлею, дискреційний підхід може виявитися більш для вас підходящим.

З іншого боку, якщо ви вмієте програмувати і можете створити торговий алгоритм, заснований на ваших правилах, який буде здійснювати системні угоди на ринку, то алгоритмічна торгівля може виявитися найкращим для вас вибором.

Усі стратегії трейдингу, які ми обговоримо в наступних розділах, можуть бути або дискреційними, або алгоритмічними. Майте на увазі, що дискреційний трейдер також може дотримуватися суворої стратегії, що ґрунтується на правилах, проте в нього однаково залишається певна свобода дій для ухвалення рішень. При цьому алгоритмічний підхід не може бути дискреційним. Робот буде автоматично здійснювати всі угоди за торговим алгоритмом.

Важливо запитати себе, який підхід до трейдингу для вас зручніший і більше вам подобається, а потім вибрати стиль торгівлі, який підійде для вас найкраще.

Високочастотний трейдинг

Високочастотна торгівля - це алгоритмічний метод торгівлі, який великі організації використовують для виконання величезної кількості ордерів за лічені секунди.

Тим не менш, цей стиль зазвичай не класифікується як основний стиль торгівлі, тому що для виконання угод він спирається на основну технологію, а не на особисті уподобання або план трейдера. Високочастотний трейдинг також не є широко доступним для окремих трейдерів, що означає, що вони просто не можуть йти в ногу з великими компаніями.

Скальпінг

Скальпінг

Скальпінг - це стиль торгівлі, що швидко розвивається, який може бути дуже інтенсивним, і часто він приносить багато стресу. Скальпінг передбачає постійний пошук торгових можливостей. Скальпери часто можуть торгувати 20, 30 або понад 50 позицій протягом однієї торгової сесії. Більшість скальперів, як правило, протягом декількох хвилин входять і виходять з ринку.

Скальпінг передбачає відкриття й утримання позиції протягом дуже короткого проміжку часу, від кількох секунд до кількох хвилин. Ідея полягає в тому, щоб відкрити угоду і вийти з неї, щойно ринок піде на вашу користь - отримуючи невеликий, але частий прибуток.

Скальпінг часто вважається більш швидкою та інтенсивною формою денної торгівлі. Це вимагає від трейдерів зосередитися на ринках, які є надзвичайно ліквідними та мають сильні тренди.Скальпінг

Скальпінг надзвичайно трудомісткий і енерговитратний процес. Цей стиль зазвичай не використовується трейдерами, які працюють неповний робочий день, оскільки він вимагає постійного моніторингу ринку та аналізу.

Скальпери зазвичай використовують велике кредитне плече і шукають незначні рухи, якими вони можуть скористатися. Наприклад, скальпер, який торгує EURUSD, може торгувати безліч позицій на меншому таймфреймі, приміром на 1-хвилинному або 2-хвилинному графіку, ґрунтуючись на пробої рівня на денному графіку.

Скальпінг досить популярний на ринку акцій, де рух ціни чіткіший і менш хаотичний, ніж на форекс.

Як ви можете собі уявити, одним з найбільших недоліків використання скальпінгу є висока вартість комісійних витрат за транзакції, пов'язана з великою кількістю угод. У багатьох випадках операційні витрати у вигляді комісій можуть становити 60-70% від валового прибутку трейдера. Таким чином, скальпери повинні намагатися отримати низькі комісійні від свого брокера, щоб підвищити свої шанси на успіх.

У наші дні скальперам складають серйозну конкуренцію високочастотна торгівля за допомогою роботів, які можуть здійснювати сотні або навіть тисячі угод протягом однієї торгової сесії. Тому не дивно, що саме комп'ютерні алгоритми домінують у скальпінгу і багато в чому визначають рух ціни на молодших таймфреймах.

Дейтрейдинг

Дейтрейдинг

Дейтрейдинг чимось схожий на скальпінг, оскільки і тут трейдери відкривають і закривають свої позиції протягом однієї торгової сесії. Але головна відмінність між ними полягає в тому, що дейтрейдери, як правило, торгують на більш старших таймфреймах і утримують свої угоди більш тривалий час, ніж більшість скальперів.

Дейтрейдинг - це стиль, який визначає, що трейдер буде відкривати і закривати всі свої позиції до закриття ринків щовечора. Денні трейдери будуть купувати і продавати кілька активів протягом торгового дня, а іноді й кілька разів на день, щоб скористатися короткостроковими рухами ринку. При цьому вони уникають деяких ризиків і збільшують витрати, пов'язані з утриманням позиції на ніч.

Внутрішньоденна торгівля вимагає часу, уваги і відданості торговому плану. Він передбачає виконання великої кількості угод з відносно невеликим прибутком порівняно зі свінг-трейдингом або позиційною торгівлею, тому вкрай важливо, щоб денні трейдери не ставали жертвою емоцій. Щоб знизити ризик втрат, денні трейдери часто використовують стопи і лімітні оредра.Графік

Дейтрейдери зазвичай не входять і не виходять з ринку протягом кількох хвилин. Зазвичай вони використовують методи денної торгівлі та шукають коливання ціни протягом дня, які вони можуть зафіксувати. Таким чином, дейтрейдер може залишатися з відкритою позицією від 30 хвилин до кількох годин або навіть протягом усієї торгової сесії.

Більшість дейтрейдерів будуть виставляти від двох до п'яти позицій на день залежно від поточної волатильності. Хоча транзакційні витрати можуть позначитися на підсумку торгівлі дейтрейдера, вони не настільки очевидні, як у скальперів. Також переважна кількість скальперів, як правило, фокусуються на алгоритмічній торгівлі, при цьому багато дейтрейдерів, як і раніше, вибирають дискреційний стиль трейдингу.

Крім трейдерів, які фокусуються на торгівлі за новинами, більшість дейтрейдерів орієнтовані на технічний аналіз. Вони не так стурбовані макроекономічними тенденціями, оскільки стиль їхньої торгівлі не вимагає довгострокових прогнозів на кілька днів або тижнів.

Щоб стати ефективним дейтрейдером, ви можете використовувати робота, який забезпечить закриття всіх ваших позицій до кінця торгового дня. Деяким трейдерам-початківцям важко виходити зі збиткових угод наприкінці торговельної сесії, тому що вони все ще вірять, що ціни можуть розвернутися. Тому вони дозволяють короткостроковій денній угоді перетворюватися на свінг-угоду.

Кожен успішний дейтрейдер знає, що ринок відкриється і завтра, тому у них завжди буде можливість заробити.

Свінг-трейдинг

Свінг-трейдинг

Свінг-трейдинг передбачає торгівлю з часовим горизонтом від одного дня до кількох тижнів. Свінг-трейдери зазвичай торгують на H4 і D1 таймфреймах, але також можуть використовувати і годинні таймфрейми. Свінг-трейдери обирають найкращі стратегії трейдингу серед різних стилів торгівлі, коли справа доходить до частоти торгів і транзакційних витрат.

Для цих трейдерів характерно відкривати 8-12 позицій на місяць, що може означати 100-150 угод на рік. З цього погляду, це чудовий стиль торгівлі для трейдерів-початківців через велику кількість можливостей, доступних для відточування своїх навичок на ринку.

Свінг трейдинг - це стиль, який фокусується на тому, щоб зайняти позицію в значному русі ринку. Це передбачає проведення угоди протягом декількох днів або тижнів, щоб скористатися короткостроковими і середньостроковими змінами ціни.

Основна мета свінг трейдингу полягає в тому, щоб визначити тренд і потім отримати вигоду з піків і падінь, які забезпечують точки входу. Свінг-трейдер буде використовувати технічний аналіз для визначення ключових точок для входу в ринок. Вони шукають два типи руху ринку: "максимум коливання", коли ціна рухається вгору, і "мінімум коливання", коли ринкова ціна знижується.

Мінімум коливання вказує на можливість купити довгу позицію або продати коротку позицію, а максимум коливання - це можливість продати довгу позицію або відкрити коротку позицію. Свінг-трейдери часто шукають ринки з високим ступенем волатильності, оскільки саме на цих ринках коливання найімовірніші.Графік

Для торгівлі на коливаннях немає певного періоду часу утримання позиції, оскільки все залежить від того, як довго триває кожен тренд. Це може бути лише година або тиждень. Свінг-угоди будуть закриті тільки тоді, коли буде досягнута мета взяття прибутку або позиція буде закрита за стоп-лоссом. Це найліпший метод для трейдерів, які не хочуть витрачати весь день на моніторинг ринку, але хочуть отримувати прибуток з довгострокових позицій.

Вартість торгівлі у вигляді спредів і комісій також значно знижується у свінг трейдингу. Більш низька частота торгів порівняно з денною торгівлею і скальпінгом у поєднанні з великими тейк-профітами робить свінг-торгівлю одним з найпривабливіших стилів торгівлі для професіоналів.

Інша важлива перевага методів торгівлі на коливаннях полягає в тому, що багато технічних патернів, які формуються на цих відносно вищих таймфреймах, набагато точніші та надійніші. Наприклад, рівень підтримки, сформований на H4, набагато важливіший, ніж рівень підтримки, сформований на 15-хвилинному графіку. Також фігура голова і плечі, яка з'явилася на H4, надійніша, ніж та ж фігура на M5.

На ринку існує безліч торгових стратегій, які можна використовувати у свінг трейдингу. Ви можете торгувати на розворот ринку, використовувати технічні індикатори на кшталт смуг Боллінджера або моментум. Використовувати рівні підтримки і опору, торгувати за трендом або в консолідаціях. Вибір найкращого торгового методу буде залежати від вашої індивідуальності та персональних уподобань у трейдингу.

Позиційна торгівля

Позиційна торгівля передбачає утримання угоди протягом тривалого періоду часу, чи то тижні, місяці або навіть роки. Позиційні трейдери не турбуються про короткострокові ринкові коливання - замість цього вони фокусуються на всеосяжному ринковому тренді.Графік

Інвестування є, мабуть, найпопулярнішою формою позиційної торгівлі. Проте інвестор найчастіше використовуватиме стратегію "купуй і тримай", тоді як позиційна торгівля може стосуватися і більш коротких позицій.

Позиційна торгівля передбачає відкриття меншої кількості угод, ніж інші торгові стилі, але позиції матимуть тенденцію мати більш високу цінність. Хоча це збільшує потенціал для отримання прибутку, це також збільшує схильність трейдера до ризику. Позиційні трейдери повинні мати велике терпіння, щоб дотримуватися правил, викладених у їхньому торговому плані. Вони повинні точно знати, коли варто закривати позицію і коли дозволяти прибутку зростати.

Як правило, позиційні трейдери будуть спиратися на технічний аналіз і глобальні рівні підтримки та опору.

Торгівля на новинах

Торгівля на новинах

Торгівля на новинах є різновидом фундаментального аналізу. Новинні трейдери прагнуть захопити рух ціни після оголошення новин, використовуючи економічний календар. Економічні події, як-от кількість нових робочих місць поза сільським господарством США, заяви про ставки центрального банку, звіти про інфляцію, а також квартальні звіти про ВВП, можуть викликати підвищену волатильність на ринку.

Коли цифри із запланованої новинної події суттєво відхиляються від консенсусу аналітиків, на ринку може виникнути несподівана реакція. Іноді ціни можуть піднятися на 150 пунктів або більше протягом кількох секунд, а також навпаки впасти на 150 пунктів.

Торгівля за новинами може бути доволі складною і ризикованою, оскільки такі рухи ціни можуть відбуватися в найрізноманітніші боки, що ускладнює визначення істинного напрямку ринку. Суворі правила управління капіталом і жорсткі стопи є необхідністю для новинних трейдерів через підвищені ризики.

Існують різні стратегії трейдингу і методи, які новинний трейдер може використовувати. Тут можна торгувати на ринку форекс, використовувати ф'ючерси, акції або опціони.

Незалежно від використовуваного методу важливо відзначити, що безпосередньо перед запланованими новинними подіями ціна певних пар, на яку може вплинути звіт, зазвичай торгується в консолідації. У процесі наближення важливого економічного звіту торгові спреди матимуть тенденцію до розширення, оскільки форекс-брокери, що створюють ринок, прагнуть збалансувати свої ризики, щоб захистити себе від потенційно несприятливих стрибків ціни.

Деякі новинні трейдери віддають перевагу внутрішньоденній торгівлі, при якій вони входять у ринок відразу ж після виходу новини. Інші трейдери вважають за краще почекати, поки ринок трохи охолоне, і дочекатися відкату, перш ніж увійти в напрямок нового тренда, створеного новинною подією.

Стратегії трейдингу

Торгова стратегія буде використовувати технічний або фундаментальний аналіз для визначення конкретних ринкових умов і рівнів цін.

Хоча між термінами стилі трейдингу і стратегії трейдингу існує велика плутанина, існують деякі важливі відмінності, які повинен знати кожен трейдер. У той час як стиль - це всеосяжний план щодо того, як часто ви будете торгувати, і як довго ви будете тримати позиції відкритими, стратегія - це специфічна методологія для визначення точок входу і виходу з ринку, в яких ви будете входити і виходити зі своїх угод.

Деякі популярні стратегії містять у собі:

 • Торгівля за трендом.
 • Торгівля в консолідації.
 • Торгівля на пробій.
 • Торгівля на розворот.

Трендова торгівля є популярною торговою стратегією серед багатьох ф'ючерсних трейдерів і професійних хедж-фондів. Спочатку цей стиль трейдингу популяризували Білл Екхардт і Річард Денніс через експеримент "Черепахи".

Ці два трейдери зробили ставку, щоб подивитися, чи зможуть вони навчити звичайних людей з різних верств суспільства методології слідування трендам, щоб досягти успіху на ринках.

Результати експерименту показали, що насправді трейдерів цілком можна навчити бути прибутковими на ринках. Деякі з черепах стали дуже успішними приватними трейдерами та керівниками хедж-фондів.

Ідея торгівлі за трендом приваблює багатьох трейдерів. Із закону фізики ми знаємо, що все йде шляхом найменшого опору. Торгівля більшості трендових трейдерів має довгостроковий характер. Вони прагнуть зосередитися на денному і тижневому графіку в пошуках найсильніших рухів.

Основна мета трендового трейдера полягає не в тому, щоб передбачити, куди може йти ринок, а в тому, щоб приєднатися до ринку, який вже демонструє ознаки сильного руху в певному напрямку. Трейдери намагаються увійти в усталені тренди і залишатися в них доти, доки ринок продовжує рухатися в потрібному напрямку.

Основні труднощі, з якими стикаються багато трейдерів-початківців, полягають у тому, що вони входять у ринок занадто пізно. На той час, коли більшість роздрібних трейдерів виходять на трендовий ринок, більша частина руху, ймовірно, вже вичерпана. Таким чином, хитрість полягає в тому, щоб виявити тенденцію, що виникає, якомога раніше і увійти в ринок якомога ближче до початку або середини тренду.

Торгівля за трендом

Стратегія трендової торгівлі заснована на використанні технічного аналізу для визначення напрямку руху ринку. Зазвичай це вважається середньостроковою стратегією, яка найкраще підходить для позиційних трейдерів або свінг-трейдерів, оскільки кожна позиція буде залишатися відкритою доти, доки триває тренд.

Ціна активу може змінюватися як вгору, так і вниз. Якщо ви збираєтеся відкривати довгу позицію, ви зробите це, якщо будете впевнені, що ринок досягне більш високих максимумів. Якби ви збиралися відкрити коротку позицію, ви б зробили це, якби думали, що ринок досягне більш низьких мінімумів.

Трендові трейдери звертають мало уваги на корекції ринку, проте їм важливо підтвердити, що це тимчасовий рух ціни, а не повний розворот, що є сигналом до закриття угоди.Торгівля за трендом

Деякі з найпопулярніших індикаторів технічного аналізу, які включаються в стратегії слідування за трендом, використовують ковзні середні, індикатор RSI, а також індикатор ADX.

Торгівля в консолідації

Торговий діапазон - це стратегія, яка прагне використати переваги консолідації - терміна для опису ціни, яка залишається в межах ліній підтримки та опору. Торгівля в діапазоні популярна серед скальперів, оскільки вона фокусується на отриманні короткострокового прибутку, проте її можна побачити на всіх таймфреймах і стилях.

У той час як трендові трейдери зосереджуються на загальному тренді, трейдери діапазону будуть зосереджені на короткострокових коливаннях ціни. Вони будуть відкривати довгі позиції, коли ціна рухається між двома чіткими рівнями і утримується між ними

Це популярна торгова стратегія форекс, оскільки багато трейдерів використовують ідею про те, що валюти більшу частину часу залишаються у вузькому торговому діапазоні зі значною волатильністю між цими рівнями.Графік

Є низка інших індикаторів, які можуть використовувати трейдери, що торгують у консолідаціях, як-от стохастик або RSI, що визначають сигнали перекупленості та перепроданості. Трейдери діапазону також будуть використовувати інструменти, такі як смуги Боллінджера або індикатори фракталів, щоб визначити, коли ринкова ціна може вирватися з цього діапазону, підтверджуючи, що настав час закривати позицію.

Торгівля на пробій

Торгівля на пробій рівня - це стратегія входу в цей тренд на ранньому етапі, до того, як ціна пробиває діапазон. Пробійна торгівля зазвичай використовується дейтрейдерами і свінг-трейдерами, оскільки використовує переваги коротких і середньострокових ринкових рухів.

Трейдери, які використовують цю стратегію, будуть шукати цінові точки, які вказують на початок періоду волатильності або зміни настрою ринку. Поширеною практикою є виставлення лімітних ордерів на рівнях підтримки або опору, щоб будь-який пробій відкривав угоду автоматично.

Більшість стратегій пробійної торгівлі засновані на обсязі, оскільки коли рівні обсягу почнуть зростати, найчастіше відбувається пробій рівня підтримки або опору. Таким чином, популярні індикатори для торгівлі на пробій включають індекс грошового потоку (MFI), балансовий обсяг і зважену за обсягом ковзну середню.Торгівля на пробій

Торгівля на розворот

Стратегія торгівлі на розворот тренду заснована на визначенні того, коли поточний тренд змінюватиме свій напрямок. Після того, як стався розворот, стратегія набуде характеристик стратегії трендової торгівлі.

Розворот може відбутися в обох напрямках, оскільки це поворотний момент у настроях ринку. "Бичачий розворот" вказує на те, що ринок перебуває в нижній частині спадного тренда і незабаром перетвориться на висхідний тренд. У той час як "ведмежий розворот" вказує на те, що ринок перебуває на вершині висхідного тренду і, ймовірно, стане низхідним.Торгівля на розворот

Під час торгівлі на розворот важливо переконатися, що на ринку не ринку не відбувається всього лише корекція. Розширення Фібоначчі - це поширений інструмент, який використовується для підтвердження, чи перевищує ринок відомі рівні відновлення.

Макро-економічний трейдинг

Макро-економічний трейдинг

Макроекономічні трейдери в основному зосереджені на довгострокових фундаментальних даних, які визначають економіку країни. Ці трейдери можуть утримувати позиції місяцями і навіть роками. Багато з них мають лише кілька позицій, відкритих протягом року. Ці трейдери ретельно обирають свої позиції, оскільки їхня кількість дуже обмежена.

Деякі з найважливіших економічних даних, які вивчають макроекономічні трейдери, охоплюють дані щодо ВВП країни, поточну ситуацію з інфляцією та зайнятістю, дані про відсоткові ставки і торговельний баланс.

Саме з цього первинного набору даних макроекономічних показників трейдер може почати будувати прогноз, свої очікування від конкретної країни та її обмінного курсу щодо інших країн.

Успішні макроекономічні трейдери можуть виявляти нові тренди в поточному бізнес-циклі та підготуватися до виходу на ринок, перш ніж багато інших усвідомлять зміни, що насуваються. Ці трейдери, як правило, добре обізнані про загальний настрій ринку і шукають ранні зрушення в настроях і психології ринку.

Хоча макроекономічні трейдери покладаються здебільшого на фундаментальні методи аналізу, вони також часто використовують технічний аналіз, щоб спланувати свої угоди і знайти оптимальну точку входу і виходу з ринку.

Важливим аналітичним методом, застосовуваним багатьма макроекономічними трейдерами, є використання міжринкового аналізу. Вони регулярно вивчають причинно-наслідкові зв'язки між різними класами активів.

Наприклад, макроекономічні трейдери хочуть знати:

 • Як рухаються державні облігації по відношенню до акцій?
 • Який вплив мають певні валюти на ціни на сиру нафту?
 • Які ціни на основні товари відносно долара США?
 • Який зв'язок між золотом та акціями?

Це лише деякі з питань, на які макроекономічні трейдери намагаються відповісти, перш ніж зробити свій прогноз.

Керрі трейд

Керрі трейд

Керрі трейд використовується багатьма великими компаніями по всьому світу, щоб отримати значний процентний дохід. По суті, ви купуєте валюту з вищою процентною ставкою і продаєте валюту з нижчою відсотковою ставкою.

Так, наприклад, якщо австралійський долар має 4-відсоткову відсоткову відсоткову ставку, а японська єна має 1-відсоткову відсоткову ставку, то купівля пари AUD/JPY дасть чисту 3-відсоткову відсоткову ставку, і це вважається позитивним керрі трейдом.

З іншого боку, якщо ви продали пару AUD/JPY, ви б заплатили 3-відсоткову процентну ставку. Це вважається негативною угодою. Трейдери повинні знати про вплив перенесення угод, коли вони купують і продають валюти, тому що негативні витрати можуть іноді з'їсти потенційний прибуток понад очікувану прибутковість.

Ви можете задатися питанням, чому така низька відсоткова ставка буде привабливою? Важливо пам'ятати: за допомогою цієї техніки торгівлі ви можете заробити багаторазову різницю в процентних ставках. Наприклад, виходячи з 3%, які ми згадували раніше, позиція з кредитним плечем 1:10 потенційно може приносити 30% річних.

Тепер, хоча керрі трейд звучить як торгівля "без втрат", насправді ви все одно повинні враховувати потенційні коливання ринку, поки утримуєте свою позицію. Залежно від того, чи рухається ринок у напрямку позитивного керрі трейда, ви можете отримати прибуток або збиток, що перевищують дохід від різниці відсоткових ставок.

По суті, найкращими угодами керрі трейда є ті, які мають не тільки привабливу різницю відсоткових ставок, а й також позитивний ринковий ухил в обраному вами напрямку.

Стратегії трейдингу: підіб'ємо підсумки

У цій статті ми обговорили найрізноманітніші стратегії трейдингу на фінансових ринках. Ми пройшлися по скальпінгу, дейтрейдингу, свінг трейдингу, а також позиційному трейдингу за макроекономічними показниками. Крім того, ми обговорили використання дискреційних і алгоритмічних торгових систем.

Володіючи цими знаннями, ви можете вирішити, який стиль торгівлі найкраще підходить вашій особистості. Наприклад, наш стиль торгівлі орієнтований на дискреційний стиль свінг трейдингу. Це те, що працює найкраще для нас, і ми дотримуємося цього. Тепер ваша черга вивчити різні доступні варіанти і вибрати для себе найкращу стратегію трейдингу.

Читайте також - Трендові індикатори - як торгувати за трендом?


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити