Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Помилки трейдера, які заважають вашому успіху

Останнє оновлення: П'ятниця, 12 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Помилки трейдера

Щодня тисячі трейдерів приходять на фінансові ринки. І на це є вагома причина: тут можна заробити багато грошей. Але всі ми робимо помилки трейдера і в результаті втрачаємо свій важко зароблений капітал. Як можна уникнути цих помилок і зробити свою торгівлю більш прибутковою?

У цій статті ми обговоримо деякі поширені помилки і підводні камені, з якими стикаються початківці, а також більш досвідчені трейдери.

Відсутність підготовки

Однією з найпоширеніших помилок трейдера є відсутність підготовки. Трейдинг - це одна з найскладніших професій. Тут постійно потрібно залишатися надзвичайно конкурентоспроможним і постійно підтримувати свою перевагу на ринку, навіть коли ви добре підготовлені. Однак багато новачків погано підготовлені до виходу на ринок. Вони почуваються так, наче в них усе вийде, і в результаті у них відсутня будь-яка підготовка перед торговою сесією.

Ви повинні розуміти, що ви конкуруєте з великими фінансовими установами, хедж-фондами та іншими професіоналами ринку, які дуже добре підготовлені. І для того, щоб ви могли конкурувати з ними на одному ігровому полі, ви повинні принаймні щодня виконувати домашню роботу, а також постійно вивчати ринки, на яких ви торгуєте.

Незалежно від того, чи є ви фундаментальним трейдером, чи технічним трейдером, у вас має бути щоденна рутина, якої ви дотримуєтеся, щоб під час виконання свого торгового плану ви робили все бездоганно і без емоційних коливань.

Ви не обмежуєте свої збитки

Я впевнений, що ви чули історії про те, як трейдери послідовно заробляли гроші, а потім геть їх втрачали. Чому так відбувається?

З точки зору психології всі завжди хочуть бути правими. Тому не дивно, що багато трейдерів мають цю установку. Бажаючи завжди залишатися правим, ви не будете обмежувати свої збитки, коли ціна піде не у ваш бік. Тому що, коли ви приймаєте збитки, ви визнаєте, що помилилися.

Тому замість того, щоб обмежувати свої втрати, ви сподіваєтеся і чекаєте, що ринок зрештою розвернеться у ваш бік, і ви зможете опинитися правими у своєму прогнозі. Іноді це може статися, але в підсумку ви втратите набагато більше.

Трейдинг полягає не в тому, щоб завжди бути правим. А в тому, щоб якомога швидше визнати свою неправоту і скоротити свої втрати.

Ризик-менеджент у трейдингу найважливіший. І один з найкращих способів управляти своїми ризиками - це завжди використовувати стоп-лосс. Я б сказав, що ви повинні тільки використовувати стоп-лосс для кожної угоди.

Багато трейдерів-початківців або вважають за краще використовувати "ментальний стоп" із заздалегідь визначеним рівнем, на якому вони планують виходити зі збитками. Або, що ще гірше, вони взагалі відмовляються використовувати стоп-лосс, оскільки вони настільки впевнені у своїй позиції, що більше ні про що не думають. Обидва з цих підходів кардинально помилкові.

Що стосується першого підходу на користь використання ментального стоп-лосса, я вважаю, що для трейдера це просто привід залишитися більше часу в ринку. Якщо вони вже визначили точку визнання угоди недійсною, тоді цій угоді не слід давати додатковий час, і, отже, найкраще буде використовувати жорсткий стоп-лосс.

Щодо другого підходу я можу сказати наступне:

"Єдина впевненість на ринку - це невизначеність".

Великі та несподівані збитки, спричинені торгівлею без стопів, є помилкою багатьох трейдерів-початківців.

Погане співвідношення ризику до прибутку

Багато трейдерів-початківців помилково вважають, що найкращі торгові стратегії - це ті, які показують найвищий відсоток прибутку. У результаті вони зазвичай вибирають стратегії, в яких коефіцієнт виграшу становить 70%, 80% або навіть 90%. Але ці стратегії часто мають високий ризик зливу всього депозиту, тому що вони, як правило, мають дуже низьке співвідношення ризику до прибутку.

Стратегія А виграє в 70% випадків, при цьому сума за прибуткову угоду дорівнює половині суми за збиткову угоду. Стратегія Б виграє в 40% випадків, а сума за прибуткову угоду в 2 рази перевищує суму за збиткову угоду.

Яку з цих двох стратегій ви вважаєте більш вигідною? Якби ви відповіли на Стратегію Б, то ви мали б рацію. Хоча ця стратегія має набагато нижчий відсоток прибутку. Давайте подивимося, чому це так:

Очікувана прибутковість розраховується таким чином (припустимо при цьому, що наш депозит становить 500$):

(Відсоток прибутку * Середній розмір виграшу) - (Відсоток збитку *середній розмір збитку)

(70% x 250) - (30% x 500) = 25$

Стратегія Б:

(40 x 500) - (60 x 250) = 50$

Трейдери не повинні вірити міфу, згідно з яким стратегії з більш високим відсотком прибутку кращі, ніж стратегії з більш низьким рівнем прибутку. Трейдерам необхідно орієнтуватися не тільки на відсоток прибутку, а й також брати до уваги співвідношення ризику до прибутку для кожної угоди.

Ви фіксуєте прибуток на емоціях

Коли я тільки починав торгувати на форекс, я постійно втрачав гроші. Здавалося, що ринок завжди йде проти мене. Тому я часто забирав занадто мало прибутку через страх, що ринок знову розвернеться, і я знову нічого не зароблю.Графік

Графік

У підсумку я все одно втрачав гроші. Наприклад, з 10 угод у мене було 6 збиткових і 4 прибуткові. На збиткових угодах я втратив 600$, на прибуткових заробив 400$. У підсумку загальний збиток склав 200$.

Мій прибуток був занадто маленьким, тому що я занадто рано виходив з прибуткових угод. Ця помилка трейдера поступово спустошувала мій депозит.

Тому не закривайте свої угоди через страх, що ціна розвернеться. Дочекайтеся очевидного сигналу на розворот. Така стратегія гарантує, що ви отримуватимете більше прибутку, щоб компенсувати свої втрати.

Переторгівля

Те, що приваблює багатьох нових трейдерів, часто призводить до їхнього фінансового краху. Я маю на увазі спокусу швидких грошей і можливість перебувати на ринку в режимі 24/5.

Трейдери-початківці вважають, що для того, щоб заробити на ринках, потрібно торгувати цілодобово. Проте це далеко від істини. Насправді, я б сказав, що істина прямо протилежна. Замість торгівлі на 5-хвилинному таймфреймі набагато ефективніше фінансово та емоційно торгувати на більш високих таймфреймах, таких, як 4-х годинний або денний графік.

Крім того, що ці вищі таймфрейми пропонують більш якісні торгові налаштування, вони також мають перевагу в зниженні транзакційних витрат через менш часту торгівлю.

Важливо не те, як часто ви торгуєте, а те, наскільки добре ви торгуєте. Нам не платять за години, проведені на ринку. Тому зробіть крок назад і почніть концентруватися на здійсненні більш рідкісних і якісних угод.

Вибір неправильного розміру позиції

Досвідчені трейдери знають, що визначення розміру позиції має вирішальне значення для успіху в трейдингу. Насправді, найчастіше це різниця між успіхом або провалом. Тому важливо дотримуватися суворих параметрів для визначення розміру позиції і використовувати якусь фіксовану модель розрахунку. При цьому жодні здогадки або інтуїція не повинні бути залучені в цей процес.

Наприклад, професійний трейдер, ґрунтуючись на своєму торговому плані, може виділити 2% свого капіталу на будь-яку угоду. Це буде вважатися 2% фіксованою дробовою моделлю. Таким чином, якщо у трейдера є рахунок у 50 000$ доларів, максимально допустимий ризик дорівнюватиме 1000$. І якщо трейдер, ґрунтуючись на аналізі своїх графіків, вирішив, що найлогічніший рівень стопа становить 450$ від ціни входу, тоді йому буде дозволено виділити максимум 2 лоти на цю угоду.

Трейдери-початківці часто розраховують ризик на підставі від останньої угоди, а не покладаються на заздалегідь сплановану модель визначення розміру позиції. Вони часто використовують занадто великі позиції після прибуткових угод і часто опиняються не на тій стороні ринку, що, своєю чергою, призводить до великих втрат.

Переконаність, що ринок перекуплений або перепроданий

Я виріс у сім'ї із середнім доходом, тому ми постійно економили гроші. Часто ми купували товари, які продавалися за мінімальною ціною на розпродажі. Але як це пов'язано з трейдингом? У свої перші дні на ринку я використовував той самий принцип у своїй торгівлі: я хотів купувати за мінімальними цінами і продавати за найвищими.

Тому, коли ціна перебувала на мінімальних значеннях, я очікував розвороту і чекав сигналу на відкат. Але часто тренд продовжував свій рух, а розворот так і не відбувався.Графік

Графік

Оскільки я вважав, що ринок перебував у стані перепроданості, я упускав тривалі тренди. Ця модель поведінки обійшлася мені безліччю втрачених можливостей.

Тому тепер я завжди знаю, що ринок ніколи не буває занадто перепроданим або перекупленим.

Надмірний аналіз

Трейдинг може бути дуже захопливим. У вас є доступ до безлічі індикаторів, торгових інструментів і стратегій.

Як і більшість трейдерів-початківців, я намагався вивчити кожну нову торгову стратегію, про яку я дізнавався. Прайс екшен, індикатори, гармонійні патерни - я перепробував усе це.

Оскільки я використовував кілька торгових стратегій одночасно, часто траплялися ситуації, коли я отримував два протилежні сигнали. Наприклад, сетап прайс екшен вказував на те, що потрібно купувати, тоді як індикатори вказували на перекупленість. Через безліч сигналів мені було важко увійти в угоду.

Тому я відмовився від усіх торгових стратегій, які для мене не працювали або не підходили моєму стилю торгівлі. Коли я це зробив, я зміг аналізувати ринок більш чітко й об'єктивно.

Емоційність

Часто трейдери-початківці відчувають емоційні підйоми і спади у своїй торгівлі. Коли ціна йде в їхній бік, вони відчувають радість. Коли ціна йде проти них, вони відчувають смуток і розчарування. Коли вони отримують збиткову угоду, ними опановують відчай і депресія.

Коли з'являється нова торгова можливість, трейдери продовжують відчувати емоції від минулих угод. Якщо минула угода була невдалою, трейдери не будуть наважуватися відкрити нову. Якщо угода була вдалою, трейдери можуть бездумно відкривати угоди, не покладаючись на якість торгового сигналу і часто порушуючи свій торговий план.

Емоції не повинні визначати ваші торгові рішення. Доброю новиною є те, що якщо ви протримаєтеся в трейдингу досить довгий час, емоції вже не будуть для вас проблемою. Ви будете розуміти, що ринок занадто непередбачуваний, щоб переживати з цього приводу.

Немає необхідності піддаватися емоціям, тому що вони заважають вашій торгівлі.

Мікро-менеджмент угод

Частою помилкою трейдерів є перехід на більш низькі таймфрейми для більш точного аналізу відкритої угоди.

Наприклад, на 4-годинному графіку ви відкриваєте угоду на продаж по EUR/USD, коли ціна тестує 20 EMA. Ваші стопи розміщені на рівні 50 EMA.

Ціна рухається на вашу користь, і наступна свічка поглинає попередню. Ви раді тому, що все йде так, як ви і планували.Графік

Далі ви бачите пін бар, який спрямований проти вас. Ви починаєте хвилюватися, що ціна розвернеться, і думаєте, що, може, буде краще забрати той прибуток, який поки що є?

Ви відкриваєте 15-хвилинний таймфрейм, щоб побачити рух ціни у всіх деталях, і помічаєте, що ціна формує більш високі максимуми і мінімуми проти вашої позиції. Вам здається, що це свідчить про зміну поточної тенденції і що краще буде забрати прибуток, який поки що є.Графік

Проте через декілька днів графік старшого таймфрейму вже має такий вигляд.Графік

Якби ви дотримувалися свого початкового плану і не звертали уваги на молодші таймфрейми, ви могли заробити ще 600 пунктів.

Тому ніколи не опускайтеся на нижчий таймфрейм для управління відкритою позицією. Орієнтуйтеся тільки на поточний таймфрейм для пошуку точки входу, постановки стоп-лоссів і тейк-профітів.

Управління своєю позицією, можливо, є одним з найскладніших аспектів у трейдингу. І причина цього в тому, що в той момент, коли ви входите в угоду, ваш об'єктивний аналіз кудись пропадає. Ви стаєте упередженим і починаєте бачити те, що ви хочете бачити. При цьому ваша підсвідомість відфільтрує речі, які не відповідають вашому плану на прибуток.

Відмінним способом торгівлі буде використання стратегії "встановив і забув". У рамках цього стилю управління торгівлею ви здійснюєте весь аналіз до входу в ринок, коли ви найбільш об'єктивні. Ви визначаєте і встановлюєте свій стоп-лосс і мету взяття прибутку в той самий момент, коли відкриваєте нову позицію. І далі ви просто дозволяєте ринку зробити свою справу.

Усереднення

Усереднення збиткових угод - це найсерйозніша помилка з усіх, які може зробити трейдер.

Багато трейдерів спокушаються усередненням збиткових угод, тому що на перший погляд це здається правильною ставкою. Давайте подивимося на це з точки зору рулетки на мить. У вас є майже 50% шанс виграти або програти, зробивши ставку на червоне або чорне.

Ви вирішуєте, що подвоюєте розмір ставки щоразу, коли програєте, і в результаті ви повинні вийти вперед. Ви починаєте зі 100 доларів і подвоюєте ставку щоразу, коли програєте. Ось як виглядатиме цей сценарій після 8 послідовних втрат, що характерно як для рулетки, так і для трейдингу:

  1. 100$
  2. 200$
  3. 400$
  4. 800$
  5. 1600$
  6. 3200$
  7. 6400$
  8. 12 800$

Хоча це досить спрощений приклад, він має показати вам, що усереднення угод - це жахлива стратегія для рулетки і ще гірша для фінансових ринків. Рано чи пізно ви цілком втратите свій депозит.

Занадто велика увага до збиткових угод

Одна з найпоширеніших помилок, яких припускаються трейдери-початківці, полягає в тому, що вони прирівнюють збитки до невдачі. І це особливо вірно для тих, хто досяг великих висот у своїй професії. Ці люди звикли все робити правильно і досягати своїх цілей. І коли вони використовують цей підхід на фінансових ринках, це руйнує їхню психіку.

Перш за все, будь-хто, хто вступає у світ трейдингу, повинен розуміти, що збитки є невід'ємною частиною торгівлі. Вони повинні прийняти і подолати негативні емоції, пов'язані зі збитковими угодами.

Професійні трейдери, з іншого боку, усвідомлюють, що трейдинг - це гра ймовірностей, і що жодна угода або навіть низка угод не мають великого значення. Таким чином, виграшна угода або програшна угода не впливає на їхній емоційний настрій.

Трейдери-аматори набагато більш схильні до впливу недавніх угод, а це означає, що їхній настрій і дії на ринку перебувають під сильним впливом останніх результатів їхньої торгівлі. Ці трейдери повинні зробити необхідні кроки, щоб розглядати втрати як необхідну складову.

Недотримання торгового плану

Якщо ви хочете бути послідовно прибутковим, вам необхідно дотримуватися послідовного комплексу дій. Саме тому вам потрібен торговий план.

Торговий план має вирішальне значення для вашого успіху, оскільки він дає вам чіткі правила про те, як поводитися на ринку. Точки входу і виходу, розмір позиції, рівень ризику - ваш торговий план має враховувати все це.

Однак можуть траплятися ситуації, коли ви будете відхилятися від свого торгового плану і відкривати угоди, піддаючись поточній ситуації на ринку або своєму настрою.

Наприклад, я прихильник трендової торгівлі і мені подобається входити в ринок тільки в період трендових рухів.

Однак якщо ринок перебуває в консолідації, і я бачу, що ціна перебуває біля рівня опору, а стохастик вказує на перепроданість, я можу піддатися спокусі і відкрити угоду.Графік

Чим небезпечний такий підхід:

  1. Ваша торгівля стає невпорядкованою, ви відволікаєтеся від пошуку тільки прибуткових сетапів за вашою стратегією.
  2. Це може призвести до надлишкової торгівлі, змушуючи вас бути емоційним і перестати об'єктивно аналізувати ринок.

Тому ніколи не варто знаходити будь-які виправдання для входу в ринок всупереч торговому плану. Це принесе вам більше шкоди, ніж користі. Зосередьтеся тільки на одному підході і не відволікайтеся ні на що інше.

Пошук Грааля

Одна з речей, яку ми всі цінуємо - це здатність робити вибір. Наявність вибору - чудова річ у більшості частин нашого життя, але в трейдингу це може це іноді утримує нас від повної реалізації нашого потенціалу.

Що я маю на увазі? Простіше кажучи, свобода вибору з точки зору торгових стратегій і систем часто може привести нас до нескінченного шляху до досконалості.

Якщо ви були в цій грі якийсь час, ви знаєте, що там немає торгової системи Святого Грааля. У Goldman Sachs його немає, у J.P. Morgan його немає, і у нас, як у роздрібних трейдерів, його точно ніколи не буде. Чим раніше трейдери-початківці це зрозуміють, тим швидше вони зможуть торгувати більш продуктивно.

В успішних трейдерів є певна перевага, і вони використовують цю перевагу на ринку щоразу, коли з'являється така можливість. Вони знають, що можуть припуститися помилок трейдера, і що будуть збиткові угоди, навіть низка збиткових угод, однак це не завадить їм дотримуватися своєї стратегії.

Трейдери-початківці повинні також зосередитися на виборі стилю торгівлі, який відповідатиме їхній особистості. Потім вони повинні застосувати обрану стратегію на ринку і дати їй достатньо часу. Лише після цього вони можуть подумати про те, щоб перейти до будь-якої іншої стратегії.

Відсутність щоденника торгівлі

Будь-який успішний власник бізнесу скаже вам, що ведення постійних записів дуже важливе. Це необхідно не тільки для оподаткування, але це також дає змогу власнику бізнесу знати, звідки надходять доходи і витрати. Вони можуть використовувати цю інформацію, щоб скоротити непотрібні витрати і домогтися кращих результатів.

Для трейдера наші доходи - це прибуток від виграшних угод, а наші витрати - наші збитки від програшних угод. Якщо у нас немає докладного журналу нашого розумового процесу і подій, пов'язаних з угодами, як ми можемо очікувати поліпшення своїх результатів?

Тому важливо, щоб трейдери вели торговий журнал і регулярно переглядали його. Це, ймовірно, одна з найкращих порад для початківців. Постарайтеся розібратися в тому, що працює, а що не працює.

Якщо ви серйозно ставитеся до трейдингу як до реального бізнесу, а не просто як до другорядного хобі, ви маєте почати з торгового журналу.

Засудження себе

Хороша угода не обов'язково має бути прибутковою. Хороша угода - це угода, в якій ви до кінця дотримувалися свого торгового плану.

Уявімо таку ситуацію. Ви відкриваєте позицію, і ціна одразу починає рухатися у ваш бік. Ви використовуєте трейлінг стоп. Прибуток поступово збільшується, і ваш настрій піднімається. Але незабаром ви помічаєте, що ціна поступово розвертається і починає йти проти вас, врешті-решт досягаючи вашого трейлінг-стопа. Ви починаєте собі докоряти, кажучи собі, що якби ви були терплячішими і не підтягували трейлінг-стоп, можна було б заробити більше.

Однак не можна напевно сказати, куди буде рухатися ринок. Також неможливо виходити з угод на максимумах або мінімумах цінового руху. Тому не засуджуйте себе, якщо в одній з угод ви не змогли заробити на всьому потенційному русі. Це нормально, і такі ситуації траплятимуться постійно.

Помилки трейдера: підіб'ємо підсумки

Трейдинг схожий на спортивну дисципліну. Послідовні дії та звички визначають у підсумку переможця. Розібрані нами помилки трейдера допоможуть вам поліпшити свою торгівлю і почати планомірно працювати над собою. Зрештою, Рим не був побудований за один день, так і успішні трейдери не з'являються відразу ж.

Першим кроком у виправленні ваших помилок є їхнє визнання. Витратьте деякий час, щоб розглянути кожну з цих поширених торговельних помилок і подивитися, які з них найбільш актуальні для вас.

Ви повинні докласти узгоджених зусиль для поліпшення своїх слабкостей. Майте на увазі, що немає кінцевого пункту, коли справа доходить до торгівлі. Ми всі повинні постійно вдосконалюватися. Навіть 10-річний ветеран у трейдингу скаже вам, що він все ще вчиться чогось нового і постійно шукає способи підвищити ефективність своєї торгівлі.

Читайте також - Індикатори, що випереджають і відстають, у трейдингу.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити