Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Фіксуємо прибуток у трейдингу: 5 способів, які вам допоможуть

Останнє оновлення: П'ятниця, 03 листопада 2023 Автор: Вольдемар Воронцовський

Фіксуємо прибуток у трейдингу

Ви точно знаєте, коли варто закривати свої позиції і фіксувати прибуток? Ми б сказали, що вхід у ринок і вихід з нього однаково важливі. Ці два елементи повинні працювати в гармонії, якщо ви хочете постійно збільшувати розмір свого депозиту.

Як не дивно, вихід з позиції є складнішим завданням. Це пов'язано з тим, що до того, як ви відкриваєте нову угоду, ви поки що емоційно не залучені в те, що відбувається на ринку. Однак щойно ваші гроші почнуть піддаватися ризику, все відразу стає набагато складнішим і заплутанішим.

Ваш торговий план може бути повністю змінений або навіть забутий. Ключовий рівень, який ви визначили заздалегідь, переміщається трохи вище або нижче. Ви можете вирішити відсунути свою мету, щоб заробити ще більше прибутку. З усіма цими проблемами стикається кожен трейдер.

Проте є кілька простих і дієвих способів, які допоможуть вам навчитися успішно фіксувати прибуток. Ці методи дадуть вам можливість контролювати свої емоції і спокійно закривати свої позиції. Їх ми і розберемо в сьогоднішній статті.

Знайте свої рівні і не змінюйте їх, коли ви в угоді

Найперший крок до отримання прибутку - це визначення ключових рівнів підтримки та опору. У вас завжди має бути чітке розуміння того, де саме ринок може зіткнутися зі збільшенням попиту або пропозиції. Це дозволить вам відкривати свої позиції від рівнів - саме в цьому полягає суть прайс екшен.

Недостатньо просто намалювати кілька ліній на графіку. Ви маєте бути досить упевненими у своїх здібностях визначення ключових рівнів, щоб покладатися на них під час управління своїми позиціями.

Пам'ятайте, що рівні підтримки та опору рідко бувають нерівномірними. Тобто найчастіше вони повинні знаходитися на приблизно однаковій відстані один від одного.

Розглянемо приклад. Зверніть увагу, що рівні розташовані досить рівномірно:Графік

Знання цього принципу дасть вам змогу двічі перевіряти свої рівні, якщо ви бачите незвично велику відстань між ними:Графік

Зверніть увагу на великий простір між двома рівнями. Якщо ви зіткнетеся з чимось на зразок цього, найімовірніше, ви пропустили ключовий рівень у своєму аналізі.

Це ще одна причина, через яку ви завжди повинні малювати рівні перед входом у ринок. В іншому разі ви можете виявити, що ваша підсвідомість пропускає певні рівні, намагаючись зробити торговельну установку більш привабливою, ніж вона є насправді.

Як і все в технічному аналізі, цю ідею про рівномірну відстань між рівнями варто розглядати радше як орієнтир, а не жорстке правило. Ця закономірність не працюватиме на кожному графіку і за будь-яких обставин, проте найчастіше її дотримуються.

Визначайте мету щодо взяття прибутку

Нам подобаються графічні патерни. За допомогою них можна легко вимірювати потенційні цілі щодо взяття прибутку. Ці цілі дають нам змогу визначити, наскільки далеко може просунутися ринок після того, як патерн підтвердився.

Розглянемо фігуру голова та плечі як приклад:Фігура голова та плечіСпочатку ми вимірюємо відстань від голови до лінії шиї, а потім проектуємо ту саму відстань від лінії шиї до нижньої межі ринку.

Вимірювана мета набуває більшої сили, якщо відповідає заздалегідь проведеному рівню підтримки або опору:Графік

Використовуйте прайс екшен

Як трейдери прайс екшен ми постійно аналізуємо рух ціни на графіку. Це допомагає нам визначити, чи виникла сприятлива точка входу, чи найкраще поки що залишатися осторонь.

Ми можемо використовувати патерни прайс екшен не тільки для входу в ринок, а й для виходу з нього.

Наприклад, бичачий пін-бар, який виникає на ключовому рівні підтримки, означає, що настав час зафіксувати прибуток:Графік

Те ж саме стосується і графічних формацій. Фігура подвійна вершина, яка виникає під час утримання довгої позиції, може сигналізувати про розворот ринку.

Трейдер прайс екшен повинен постійно аналізувати рух ціни на графіку, щоб визначати найбільш підходящі місця для входу і виходу з ринку.

Не забувайте про економічний календар

Як трейдери, що торгують за технічним аналізом, у своїй торгівлі ми покладаємося виключно на аналіз руху ціни. Ми ніколи не торгуємо за новинами і не ґрунтуємо свої рішення щодо входу в ринок на тому, чи є показник NFP хорошим чи поганим. Нам байдуже, чи була риторика ФРС яструбиною або голубиною.

Утім, нас цікавить, як саме ринок реагує на вихід новин. Іншими словами, нас більше цікавить читання реакції ціни на новини, а не читання самих новин і перегляд економічного календаря.

Ми помітили, що ринок іноді розвертається після тривалого руху вгору або вниз на значній новинній події.

Що саме ми маємо на увазі? Ось приклад. Заява ЄЦБ про відсоткову ставку, після якої ціна злетіла на 400 пунктів:Графік

Ми часто помічали цю закономірність. Ринок рухається протягом декількох тижнів або навіть місяців без сильних відкатів, перш ніж серйозна новина кардинально змінює його напрямок. Тому цей момент найбільш підходящий для фіксації прибутку або для перенесення стоп-лосса.

Але зверніть увагу, що не існує такого поняття, як гарантований стоп-лосс. Це особливо актуально в періоди, коли збільшення волатильності веде до зменшення ліквідності. Якщо це станеться, у вашого брокера можуть виникнути проблеми з виведенням вас із позиції за оптимальною ціною, і може трапитися прослизання. Тому будьте до цього готові під час виходу важливих новин.

Найкращим варіантом виходу з ринку залишається той, який найбільше вам підходить. Як трейдери ми повинні залишатися максимально зібраними і уважними з моменту відкриття позиції до моменту її закриття.

Максимуми та мінімуми руху ціни мають велике значення

Максимуми і мінімуми руху ціни допомагають нам визначати силу тренду, але також їх можна використовувати для фіксації прибутку.

Сама структура ринку заснована на максимумах і мінімумах. Вони дають нам ключові рівні для торгівлі, а також сприятливі місця для розміщення стоп-лоссів.

Ми знаємо, що низхідний тренд визначається як ринок, який робить більш низькі максимуми і більш низькі мінімуми. Протилежністю є висхідний тренд, коли ринок робить більш високі максимуми і більш високі мінімуми. Цілком зрозуміло, що порушення одного з цих максимумів або мінімумів буде ознакою того, що ринок може розвернутися.

Графік нижче показує сильний висхідний тренд, який розвернувся після формування нижнього мінімуму:Графік

Після тривалого руху вгору настала консолідація. Далі виникли більш низькі мінімуми і максимуми, що остаточно підтвердило розворот попереднього тренду.

Висновок

Незалежно від методів, які ви використовуєте для постановки тейк-профіту, ваш підхід завжди має містити об'єктивний розрахунок.

Багато трейдерів роблять помилку, коли заздалегідь закривають свою позицію, побоюючись втратити накопичений прибуток. І хоча ви дійсно закриваєте угоду з прибутком, робити це через страх не є гарною ідеєю. Замість цього використовуйте підказки, які дає вам ринок, щоб вибрати найкращий час для фіксації прибутку. Це дасть вам змогу залишатися більш об'єктивним і приймати свої рішення на підставі дій ринку, а не своїх емоцій.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити