Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Чому ваша торговельна стратегія перестала працювати?

Останнє оновлення: Неділя, 05 листопада 2023 Автор: Вольдемар Воронцовський

Чому ваша торговельна стратегія перестала працювати

Чи траплялась із вами ситуація, що ваша торгова стратегія переставала працювати? Спочатку у вас був період прибуткових угод, а потім пішли одні збитки. Чому так відбувається, і що можна зробити з цією ситуацією?

Три необхідні компоненти для успішної торгівлі

Щоб бути прибутковим трейдером, вам потрібні три компоненти:

Якщо якийсь із компонентів у вас відсутній, у вас не вийде заробляти в довгостроковій перспективі.

Ваша торгова стратегія не працює

Це може бути гіркою пігулкою, але ваша стратегія може не мати торгової переваги на ринку.

Якщо ви приймаєте на віру все те, про що прочитали в книжках та інтернеті, у вас не буде жодних гарантій, що на реальному ринку ці торгові методи працюватимуть. Те ж саме стосується і численних вчителів і гуру трейдингу.

Ваші гроші заслуговують на більшу повагу. Тому не варто сліпо слідувати чужій торговій стратегії.

На будь-яких форумах трейдерів ви знайдете описи незліченних торгових стратегій. Але знову ж таки, ми не отримаємо жодних гарантій, що чиясь стратегія дійсно працює і буде для нас корисною.

Закон великих чисел вводить вас в оману

Ваша торгова стратегія може мати перевагу на ринку. Але причина, через яку ви не завжди опиняєтеся в прибутку, криється в законі великих чисел.

Закон великих чисел - це теорема, яка показує результат одного й того самого експерименту, виконаного багато разів.

Згідно з цим законом середнє значення результатів, отриманих у результаті великої кількості випробувань, має бути близьким до очікуваного значення і буде прагнути наближатися до нього в міру проведення ще більшої кількості випробувань.

Це означає, що неможливо зробити висновок про те, чи працює ваша стратегія, тому що ваші результати випадкові в короткостроковій перспективі й наближатимуться до очікуваного значення тільки в довгостроковій перспективі.

Вам потрібна більша кількість угод (не менше 100), перш ніж ви зможете побачити переконливі результати. Навіть із коефіцієнтом виграшу в 60% у вас є 1% шанс здійснити 10 збиткових угод поспіль.

Ваша торгова стратегія не працює в певних ринкових умовах

Перш ніж використовувати будь-яку торгову стратегію, ви маєте зрозуміти, в яких ринкових умовах вона працює.

Наприклад, у сприятливих ринкових умовах ваша стратегія приносить вам прибуток у розмірі 10%. У поганих ринкових умовах ваша стратегія призводить до втрат у розмірі 12%. Оскільки ви торгуєте в обох умовах, ваші втрати становлять 2% (10 - 12).

Замість того, щоб втрачати 12% у поганих ринкових умовах, ви можете повністю уникнути цього і сфокусуватися тільки на сприятливих ринкових умовах, отримуючи прибуток у розмірі 10%.

У трейдингу важливо знати, коли краще буде залишатися поза ринком.

Ведіть торговий журнал

Для того, щоб дійсно зрозуміти, чи має ваша торгова стратегія перевагу на ринку, вам потрібно фіксувати всі результати своєї торгівлі.

Після того, як ви опишете близько 100 угод, дані говоритимуть самі за себе, і ви зрозумієте, працює ваша стратегія чи ні. Якщо ні, тоді вам доведеться її залишити і знайти новий торговий метод.

Знайдіть торговий метод, який вам підходить

Це може бути торгівля за трендом

Ринки рухаються завдяки емоціям таким як жадібність або страх. Коли одна з емоцій переважає серед трейдерів на ринку довгий час, утворюється сильний тренд.

Як казав Джессі Лівермор:

"Я абсолютно впевнений, що моделі руху ціни повторюються. Ці патерни з'являються знову і знову, з невеликими варіаціями. Це пов'язано з тим, що рух ціни на ринку визначається людьми, а людська природа ніколи не змінюється."

Читайте також - Стратегія торгівлі за трендом - повне керівництво.

Ви можете торгувати хибні пробої

У торгівлі на фінансових ринках якщо ви отримуєте прибуток, то хтось інший обов'язково зазнає збитків.

Часто стоп-лоси трейдерів вибиваються хибним пробоєм. Коли ціна перебуває біля рівня підтримки, завжди знайдуться трейдери, які торгуватимуть пробій. Однак якщо ціна опуститься нижче, активувавши ордери на продаж, а потім піде знову вгору, стоп-лоси цих трейдерів будуть зачеплені. Це призведе до подальшого імпульсу ціни вгору. Ви можете цим скористатися, відкривши позиції на купівлю. Саме таким чином ви отримуєте прибуток від трейдерів, захоплених у пастку хибного пробою.

Ви повинні знати сильні та слабкі сторони своєї торгової стратегії

Жодна торгова стратегія не працюватиме весь час. Тому вам потрібно знати, в яких ринкових умовах ваша стратегія працює, а в яких ні. Наприклад, якщо ви торгуєте за трендом, краще уникати входу в ринок у періоди консолідацій.

Далі ви можете визначити силу тренда за ковзними середніми. Якщо ціна перебуває вище 50 EMA, тренд досить сильний.

Читайте також - Трейдинг для початківців - основи торгівлі на форекс.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити