Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як навчитися трейдингу? Поради та цитати від професіоналів

Останнє оновлення: Вівторок, 09 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Як навчитися трейдингу

Як навчитися трейдингу? Мені подобається читати цитати і поради досвідчених трейдерів, тому що у них можна багато чого дізнатися. У сьогоднішній статті я хочу поділитися з вами моїми улюбленими цитатами, їхнім реальним змістом, а також тим, як можна їх застосовувати у своїй торгівлі й отримувати результати.

Джессі Лівермор

Джессі Лівермор, можливо, найвідоміший трейдер в історії. Він народився 1877 року і почав торгувати у віці 14 років. Його власний капітал становив близько 100 мільйонів доларів. Однак історія Джессі Лівермора не закінчилася добре, і він врешті-решт покінчив життя самогубством. Якщо ви хочете дізнатися всю історію, прочитайте книгу "Спогади біржового спекулянта".

Проте є важливі уроки, які ви можете вивчити, оскільки принципи торгівлі, які працювали 100 років тому, все ще залишаються актуальними і сьогодні.

Спостерігайте за лідерами ринку.

Якщо ви хочете купити акції, зосередьтеся на найсильніших на ринку. Тому що вони можуть перевершити ринок у майбутньому.

Наприклад, ви можете входити в ринок, коли акція досягає 50-тижневого максимуму. Використовуйте 20% трейлінг стоп. Виберіть 20 найкращих акцій з найбільшим підвищенням цін за останні 40 тижнів (лідери ринку). Фільтр, подібний до цього, допоможе вам вибрати, які акції торгувати.

Пам'ятайте, що ціни ніколи не будуть занадто високими, щоб почати купувати, або занадто низькими, щоб почати продавати.

Подивіться на наступний графік:Як навчитися трейдингу

Ви, ймовірно, думаєте: "Ціна дуже висока, і ринок скоро розвернеться". Але ось, що сталося далі:Як навчитися трейдингу

Купити дешево продавати дорого не єдиний спосіб заробити гроші. Тому що ви також можете купувати дорого і продавати ще дорожче.

Я використовую свою власну інформацію про ринок і дотримуюся своїх власних методів торгівлі.

Існує безліч торгових стратегій і методів. І вам, напевно, цікаво, який торговий метод буде найкращим для вас. Усе це залежить від ваших цілей, особистості та обставин.

Припустимо, ви працюєте цілий день і не можете стежити за ринком весь день, тоді варто розглянути можливість свінг трейдингу або позиційного трейдингу. Або, якщо ви хочете торгувати повний робочий день, то ви можете розглянути дейтрейдинг або скальпінг.

Вам потрібно з'ясувати, чого ви хочете від трейдингу і який метод торгівлі буде для вас найбільш підходящим.

Ринки ніколи не помиляються, на відміну від думок трейдерів про ринок.

Ви коли-небудь чули, щоб трейдери говорили подібні речі?

"Золото вже на мінімумах. Воно не може опуститися нижче".

"Я не можу помилитися. Мій фундаментальний аналіз правильний".

Якщо ви звинувачуєте у своїх невдачах ринок, брокера, вашу торгову стратегію, ви ніколи не станете найкращим трейдером. Але якщо ви готові визнати, що можете помилятися, тоді ви можете вносити зміни у свою торгівлю і покращувати її. Ви будете поважати ринок і визнаєте, що все може трапитися.

Суть трейдингу не в тому, щоб завжди бути правим. Натомість йдеться про те, скільки ви заробляєте, коли ви маєте рацію, і скільки ви втрачаєте, коли помиляєтеся.

Я входжу в лонг, коли акції падають і не відкриваю шорт, коли акції зростають.

Ця цитата Джессі Лівермора говорить вам, що він купує акції у висхідному тренді, а не в низхідному. Іншими словами, купуйте дорого, а продавайте ще дорожче.

Тепер ви можете подумати: "А як можна купити дешево і продати дорого?"

Коли ви купуєте акції за низькою ціною, ви ніколи не знаєте, як довго вони залишатимуться низькими. Це можуть бути тижні, місяці, роки.

Але якщо ви купуєте акції у висхідному тренді, ви не уявляєте, як довго це триватиме. Але, принаймні, ринок рухається в правильному напрямку.

Академічні дослідження довели, що акції, які рухаються за трендом, мають тенденцію до продовження тієї ж тенденції протягом наступних 3-12 місяців.

Ед Сейкота

Ед Сейкота - один із найкращих послідовників тренду нашого часу. За словами Майкла Ковела Ед Сейкота перетворив 5000 доларів на 15 мільйонів доларів за 12-річний період. І це неймовірний результат.

У порядку важливості для мене: (1) довгостроковий тренд, (2) поточний графік і (3) вибір хорошого місця для купівлі або продажу.

Ви не повинні натискати кнопку купівлі тільки тому, що помітили пін бар (або якийсь індикатор увійшов у зону "перепроданості"). Ці інструменти не говорять вам, що робить ринок.

 Якщо хочеш зрозуміти ринок, запитайте себе:

  • Яка довгострокова тенденція?
  • Які моделі або патерни формуються на графіку?
  • Де знаходиться значуща область для входу ринок?
  • Хто виграє в цей момент, покупці чи продавці?

І тільки тоді ви обираєте місце для купівлі або продажу.

Я не знаю, які графічні патерни шукає Ед Сейкота. Але у висхідному тренді я люблю торгувати такі фігури як трикутник або прапор.

Ось приклад: трикутник у висхідному тренді.Як навчитися трейдингу

Бичачий прапор:Як навчитися трейдингу

Я встановлюю захисні стопи одночасно з відкриттям угоди. Я зазвичай переміщую ці стопи, щоб зафіксувати прибуток, коли тренд триває.

Як трейдер, ви ніколи не знаєте, чи буде наступна угода прибутковою або збитковою. Ось чому у вас завжди повинен бути захисний стоп-лосс.

Водночас ви ніколи не знаєте, наскільки далеко ринок може рухатися на вашу користь. Якщо ви хочете йти в ногу з великими тенденціями на ринку, ви маєте використовувати трейлінг стоп і дати ринку шанс принести вам більше прибутку.

Перед тим, як увійти в угоду, я встановлюю стопи в місцях, де ціна може розвернутися.

Коли ви відкриваєте угоду, ви маєте знати, коли вийти, якщо ви виявитеся не праві. Ви повинні запитати себе, в якому місці на графіку моє торгове налаштування не виправдає себе? Після того, як ви визначили рівень, ви повинні поставити стоп-лосс.

Ось приклад. Припустимо, ви купуєте на пробої. І якщо ціна повертається в діапазон, це означає, що ви не праві, і ви повинні вийти з угоди.Як навчитися трейдингу

Використовуйте пірамідинг. Навіть на доларах намальовані піраміди.

Пірамідинг означає додавання нових позицій у міру руху ринку на вашу користь.

Це звучить здорово, оскільки ви можете отримати багато прибутку, якщо зловите тренд.

Ось як ви можете це зробити:

  1. Мати прибуток у розмірі не менше 2R. Тому що, якщо ринок іде проти вас, у вас є "буфер", щоб протистояти відкату.
  2. Оцініть свої ризики. Наприклад, ви можете використовувати пробій каналу Дончіана як тригер входу.
  3. Визначте свій вихід. Нарешті, ви маєте знати, де вийти зі своїх позицій. Чи будете ви виходити одразу, чи розглядатимете кожну позицію як нову угоду? З мого досвіду, легше вийти з усіх позицій, коли трейлінг-стоп буде досягнуто.Як навчитися трейдингу

Торгові системи не виключають просідань. Просадки - це частина будь-якої торгової системи.

У кожної торгової системи є свої недоліки. Мені все одно, якою системою ви торгуєте. Але вона зароблятиме гроші тільки в певних ринкових умовах. А коли ситуація на ринку зміниться, ваша торгова система може увійти в просадку.

Трейдер-початківець зробить помилку, вирішивши, що його торговельна система не працює, і перейде до наступної. Але професійний трейдер це розуміє і буде керувати своїм ризиком і витримувати просідання - поки стан ринку знову не стане сприятливим.

Річард Деніс

Річард Деніс був систематичним послідовником тренду і відомий своєю торгівлею на ф'ючерсному ринку.

Його популярність прийшла, коли він був представлений у книзі "Чарівники ринку", коли він взяв торговий рахунок у 400 доларів і перетворив його на 200 мільйонів доларів.

Він також є засновником трейдерів черепашок. Однак не всі історії мають щасливий кінець. Згідно з джерелами, хедж-фонд Річарда Денніса зазнав величезного просідання (понад 50%) через агресивне управління ризиками, і в підсумку він закрив його. Однак у Річарда Денніса є цінні уроки, які можна застосувати і сьогодні.

Який би метод ви не використовували для входу в угоду, найважливішим є те, що за наявності тренда ваш підхід має гарантувати, що ви потрапите в цей тренд.

Пробої - єдині торгові можливості, які гарантують, що ви ввійдете кожен тренд у тренд. І саме тому більшість трейдерів вважають за краще торгувати на пробій. А як же відкати?

Я знаю, що відкати психологічно легше торгувати, тому що ви купуєте за нижчою ціною. Але часто тренд настільки сильний, що ціна не робить відкатів. Тож, якщо ви хочете брати участь у кожному тренді, ви повинні торгувати на пробоях.

Ви повинні бути готові до несподіванок. Не думайте, що у ринку є межі.

Згадаймо зростання біткоїна. Спочатку ціна зросла до 5000$:Як навчитися трейдингу

Ви, ймовірно, могли подумати: "Ціна така висока. Я впевнений, що ринок збирається розвернутися вниз". І ось що відбувається далі:Як навчитися трейдингу

БУМ! Ринок полетів ще вище. Я знаю, що важко повірити, що ринок може просто продовжувати досягати нових максимумів, особливо коли він виглядає "перекупленим".

Тому ви ніколи не зможете визначити, чи зайшов ринок занадто далеко для купівлі, чи опустився занадто низько для короткої позиції. Тому що те, що високо, може йти вище, а те, що нижче, може впасти ще більше.

Якщо за ті двадцять років, що я був у цьому бізнесі, я засвоїв якийсь урок, то це те, що час від часу трапляється несподіване і неможливе.

Якщо ви бачили більш ранній приклад біткоїна, ви можете подумати, що такі "екстремальні" ходи відбуваються досить рідко. Але ні! Подивіться на такі графіки:Як навчитися трейдингуЯк навчитися трейдингуЯк навчитися трейдингу

Не зрозумійте мене неправильно. Ви не повинні очікувати подібні рухи на ринку щотижня або щомісяця. Але є ймовірність, що ви можете знайти ці тенденції раз на кілька років (і вони можуть тривати роками). Якщо у вас є дисципліна, це буде питанням часу, перш ніж ви зловите одного з цих "монстрів".

Торгуйте невеликими позиціями, наскільки це можливо. Вчіться на своїх помилках.

Дозвольте мені запитати вас. Якщо ви хочете стати хірургом мозку, чи будете ви негайно оперувати живий людський мозок? Звісно, ні!

Те ж саме стосується і трейдингу. На початку торгуйте мінімальними лотами, бо будете робити помилки і їх буде багато. Навіщо платити більше за "плату за навчання" містеру ринку, якщо ви можете зменшити його вартість?

Я міг би торгувати, не знаючи ринку або торгового інструменту.

Ви, ймовірно, ставите запитання: "Як це можливо?" Насправді, єдине, що має значення, це ціна, і нічого більше.

Тому що ціна рухається через дисбаланс покупців і продавців і заснована на емоціях, таких як страх, жадібність, надія і жаль. Ці емоції або упередження можуть тривати довго, що, своєю чергою, стає трендом - те, на чому можуть скористатися послідовники тренду. І тому вам не потрібно знати назву ринку.

Не надто розумно мати свій стоп-лосс там, де розміщуються стоп-лоси більшості.

Чи часто на місці, де у вас спрацьовували стопи, ринок розвертався в протилежному напрямку? Це відбувається тому, що ви розміщуєте свій стоп-лосс там, де його розміщують всі інші, що стимулює "розумні гроші" полювати на ваш стоп-лосс.

Отже, як ви можете уникнути цього? Встановіть свій стоп-лосс далеко від очевидної структури ринку. Це означає, що не ставте свій стоп-лосс занадто близько до рівнів підтримки або опору.

Річард Роудс

Ви знаєте, хто такий Річард Роудс? Я теж поняття не маю. Але я натрапив на кілька його торгових цитат, і мені вони дійсно сподобалися. Крім того, це показує, що ви можете вчитися у будь-яких трейдерів, а не тільки у відомих.

На бичачому ринку можна бути утримувати довгу позицію або залишатися поза ринком. Пам'ятайте, що відсутність позиції - це також позиція.

Багато трейдерів думають тільки тому, що ринок перебуває у висхідному тренді, ви повинні купувати. Але це не так. Тому що іноді просто немає ніякої можливості для торгівлі, навіть якщо ринок перебуває у висхідному тренді. Це особливо актуально, якщо ціна рухається занадто різко, і вже занадто пізно входити.

Наприклад, біткоїн різко зріс до 20 000 доларів (грудень 2017 року) всього за кілька тижнів.Як навчитися трейдингу

Очевидно, що біткоїн перебуває в сильному висхідному тренді. Але проблема в тому, де ви входите в угоду?

Найближча структура ринку становить біля 13 000$. Це означає, що якщо ви купуєте прямо зараз (близько 19 000 доларів), логічний стоп-лосс знаходиться в районі 12 000 доларів. Ви готові мати стоп-лосс у 7 000 доларів?

Тож пам'ятайте, тільки те, що ринок перебуває в тренді, не означає, що ви маєте бути в позиції. А відсутність позиції - це сама позиція.

Купуйте те, що демонструє силу - продавайте те, що демонструє слабкість. Більшість продовжує купувати, коли ціни впали. Професійний трейдер купує, бо ціни зросли.

Якщо ви займаєтеся трейдингом, купувати дешево не дуже гарна ідея. Те, що коштує дешево, може коштувати ще дешевше. Коли ви купуєте дешеві акції, ви торгуєте проти тренда - і ймовірність отримати збиток ще вища.

Під час порівняння різних акцій в одному секторі купуйте тільки найсильніші та продавайте найслабші.

Вам слід уникати дешевих акцій і зосередитися на найсильніших. Припустимо, наприклад, що ви оптимістичні у сфері технологій. Тому ви можете визначити найбільш ефективні акції в секторі технологій.Як навчитися трейдингу

Будьте терплячими. Якщо угоду пропущено, дочекайтеся корекції, перш ніж увійти в ринок.

Я знаю, як буває заманливо переслідувати ринки. Ви бачите сильний пробій з великими бичачими свічками. І ви думаєте: "Ціна все ще зростає! Я хочу купити трохи і закрити угоду зі швидким прибутком. Але це неправильно. Чому?

Тому що тоді, коли ринок збирається зробити відкат або повністю розвернутися, вас закриє по стопу. Тому дозвольте ціні повернутися до значущої області (наприклад, рівнів підтримки або опору, лінії тренду, ковзної середньої тощо).

Потім нехай ринок покаже ознаки сили (це може бути, наприклад, пін бар). Нарешті, використовуйте значущу область, щоб встановити свій стоп-лосс.

Будьте терплячими. Після того, як угоду відкрито, дайте їй час на розвиток, щоб отримати очікуваний прибуток.

Коли ви входите в угоду, навряд чи ринок відразу ж почне приносити вам прибуток. Замість цього він спочатку перевірить вашу витримку. Ціна піде на вашу користь, а потім змінить свій напрямок. Далі ціна починає коливатися і врешті-решт робить розворот. І тільки коли ціна наближається до вашого стоп-лоссу, вона знову змінює свій напрямок і починає рухатися на вашу користь.

Тому щоразу, коли ви відкриваєте угоду, у вас має бути торговий план. Або ж ви вийдете зі своїх угод у найбільш невідповідний момент (якраз у той момент, коли ринок збирається почати рухатися на вашу користь).

Ринок формує свої мінімуми в спокійній обстановці.

У спадному тренді ринок поводиться волатильно. Ви можете очікувати значного падіння ціни, оскільки трейдери та інвестори продають у паніці. Це виглядає як великі ведмежі свічки на вашому графіку. Але це не може тривати вічно. Зрештою, ринок стабілізується. У міру стабілізації ринку волатильність ринку знижується, і саме тоді "розумні гроші" накопичують свої позиції.

Ось що я маю на увазі:Як навчитися трейдингу

Коли ринок падає день за днем, вам не варто ловити ніж, що падає, тому що ніколи не знаєте, де знаходиться мінімум. Замість цього дозвольте ринку консолідуватися і сформувати діапазон (інакше відомий як стадія накопичення).

Після того, як ви визначили максимуми діапазону (тобто опору), ви можете використати його, щоб розрахувати час пробою і увійти на самому початку нового тренда.

Ринки формують свої вершини і западини. При цьому останні 10% часу зазвичай охоплюють 50% і більше руху ціни.

Коли ринок перебуває на сильному бичачому ринку, кожен, хто купує, заробляє гроші.

І є невеликий тиск продавців, бо всі думають: "Навіщо продавати зараз, коли мій відкритий прибуток зростає з кожним днем?" Таким чином зростання ціни стає параболічним і досягає крайніх значень. Але, як ви знаєте, ринок не може рости вічно. Зрештою, коли купувати більше стає нікому, ринок падає.

Ось приклад із біткоїном:Як навчитися трейдингу

Як трейдер, ваше завдання не в тому, щоб передбачити, як високо підуть ринки. Якщо ви побачите подібний рух, будьте готові підтягнути свій стоп-лосс, оскільки ви не хочете, щоб ваш відкритий прибуток випарувався на ваших очах.

Ви ніколи не вийдете на максимумах, але, принаймні, ви захопите більшу частину руху, про який інші можуть тільки мріяти.

Підіб'ємо підсумки

Є багато способів аналізу ринку і безліч торгових стратегій. У трейдингу немає нічого правильного або неправильного, тому що це залежить від вашого конкретного торгового підходу. Ви повинні подумати самі і вирішити, що має відношення до вашої торгівлі, а що ні.

Читайте також - Чому ваша торговельна стратегія перестала працювати.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити