Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Рекомендації трейдерів, які допоможуть вам торгувати прибутково

Останнє оновлення: Вівторок, 09 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Рекомендації трейдерів

Ви коли-небудь чули про закон Парето? Він відомий, як правило 80-20, де 80% результатів пов'язано з 20% докладених зусиль. Що це означає? У бізнесі 20% клієнтів дають 80% всього доходу. У програмному забезпеченні 20% функцій використовуються у 80% випадків. А для трейдера 20% його дій становить 80% від усього результату. Є так багато речей, на яких може зосередитися трейдер у своїй торгівлі: точки входу, стоп-лоси, управління ризиками, розмір позиції тощо. Але питання в тому, на яких 20% він повинен зосередитися, щоб домогтися найкращих результатів? Сьогодні ми дізнаємося найкращі рекомендації трейдерів, які допоможуть вам значно поліпшити вашу торгівлю.

Не дивіться на більш низькі таймфрейми

Якщо ви відкриваєте свої угоди на денному графіку, керуйте ними тільки на денному графіку. Великою помилкою буде перейти на більш низький таймфрейм для того, щоб спостерігати за угодою і ухвалювати будь-які торгові рішення.

Наприклад, ви відкриваєте угоду в лонг на денному графіку, коли ціна пробиває рівень опору:Графік

Потім ви дивитеся на чотиригодинний таймфрейм і помічаєте, що сформувалася фігура голова і плечі. Ви вирішуєте закрити свою угоду, боячись опинитися в збитку:Графік

Але на денному графіку це був лише відкат, і ціна продовжила свій рух вгору:Графік

Тому ніколи не варто переходити на більш низький таймфрейм. Сигнали, які ви там побачите, можуть зіпсувати вашу торгівлю.

Ваш стоп-лосс має бути встановлений у місці, де ваша торгова установка втратить будь-який сенс

Не встановлюйте стоп-лосс на підставі суми в доларах, яку ви готові втратити. Встановіть його на підставі структури ринку, в місці, де ваша торгова установка втратить будь-який сенс.

Наприклад, якщо ви відкриваєте угоду в лонг на рівні підтримки, падіння ціни нижче рівня покаже вам, що ви помилилися:Графік

Якщо ви торгуєте пробій, закриття ціни всередині діапазону означатиме, що ви помилялися:Графік

Торгуйте за трендом

Будь-який тренд складається з імпульсних і корекційних хвиль. Імпульсний рух - довший і торгується в напрямку тренда. Корекційний рух - коротший і торгується проти напрямку тренда.

Торгуючи за трендом, ви отримаєте більший потенціал для прибутку за однакового ступеня ризику.

На графіку нижче цифри вказують на пункти, які ціна проходить за трендом і проти нього:Графік

Знайдіть торговий метод, який вам підходить

Якщо вам подобається постійно дивитися на графіки і у вас багато часу, можливо, довгострокова торгівля вам не підійде. Разом цього, ви можете укладати безліч угод на низьких таймфреймах, і внутрішньоденний трейдинг буде для вас ідеальним вибором.

Якщо ви працюєте повний робочий день і не можете постійно знаходиться за монітором, тоді ви не зможете займатися внутрішньоденною торгівлею. Ви проґавите торгові можливості всередині дня через нестачу часу. Тому вам підійде торгівля за старшими таймфреймами, і вашим вибором буде свінг трейдинг або позиційний трейдинг.

Якщо ви любите алгоритми і математику, можливо, читання графіка за прайс екшен і графічні шаблони вам не сподобаються. І вам краще буде зосередитися на алгоритмічній торгівлі та створенням роботів.

Знайдіть підхід у торгівлі, який вам підходить найкраще. Далі вивчіть свій торговий підхід у всіх деталях. Потім знайдіть таймфрейм, який підходить вашому розпорядку протягом дня.

Не міняйте свою торгову систему на іншу просто тому, що ви бачите, що інший трейдер торгує за нею успішно. Ви - це ви, і вам потрібно знайти для себе свій торговий підхід, а потім постійно його розвивати і вдосконалювати.

Не відмовляйтеся від своєї торгової стратегії після кількох невдалих угод

Незалежно від того, наскільки гарна ваша торгова стратегія, у короткостроковій перспективі будь-які результати за нею будуть випадкові. Це можна пояснити за допомогою закону великих чисел.

Якщо ви візьмете монету і кинете її 1000 разів, ви отримаєте близько 50% рішок і 50% орлів. Проте, якщо ви кинете її тільки 10 разів, навряд чи це співвідношення складатиметься з 50% орлів і 50% рішок через невеликий розмір вибірки.

Той самий закон працює і в трейдингу. Ви не зможете зрозуміти, чи працює ваша торгова стратегія на підставі кількох угод, тому що в короткостроковій перспективі ці результати будуть випадковими. Вам потрібно здійснити щонайменше 100 угод, щоб дізнатися, чи має ваша торгова стратегія перевагу на ринку.

Торговий план зробить вас більш дисциплінованим

Одна з головних причин, чому ваш трейдинг досі неуспішний, може полягати в тому, що у вас немає торгового плану. Ви торгуєте на емоціях, суб'єктивності або на підставі чужих думок.

Якщо ви виконуєте непослідовні дії, як ви можете очікувати отримувати стабільні результати у своїй торгівлі?

Єдиний спосіб домогтися послідовної ефективності в трейдингу - це дотримуватися чіткого набору дій, постійно дотримуючись торгового плану.

Ризикуйте 1% від свого капіталу

Давайте уявимо, що у вас є торговельна система, яка виграє в 50% випадків зі співвідношенням ризику до прибутку 1:2. Гіпотетичний результат у ваших наступних угодах: 4 збиткові угоди і 4 прибуткові.

Якщо ви ризикуєте 30% свого капіталу, на 4-й угоді ви втратите весь свій депозит (-30 -30 -30 -30 -30 = -120%).

Якщо ви ризикуєте 1% свого капіталу, ви заробите 4% (-1 -1 -1 -1 -1 +2 +2 +2 +2 = 4%).

Прибуткова торгова стратегія без належного управління ризиками нікуди вас не приведе.

І не забувайте, що для відновлення вашого депозиту, вам доведеться заробляти набагато більше:Таблиця

Втративши 50% від свого капіталу, вам доведеться заробити 100%, щоб повернутися до колишнього розміру депозиту.

Тому ризикуйте найменшою частиною свого капіталу, особливо якщо ваш коефіцієнт прибуткових угод становить менше 50%.

Вам не потрібно знати всього, щоб торгувати прибутково

Одного разу я зробив помилку, коли думав, що мені потрібно вивчити якомога більше інформації про трейдинг, щоб почати заробляти. Поворотний момент у моїй торгівлі трапився, коли я зрозумів, що що менше всього я знаю і використовую у своїй торгівлі, то кращий у підсумку мій результат.

Як казав Леонардо Да Вінчі:

Простота - це те, що дається найважче.

Тому вам не потрібно:

  • Знати ринок, на якому ви торгуєте.
  • Знати, що роблять великі гравці.
  • Знати, що таке рівні Півот.
  • Знати, що таке гармонійні патерни.
  • Мати два монітори для торгівлі.
  • Проходити платні курси з трейдингу.
  • Купувати спеціальне програмне забезпечення, радники або індикатори.

Без цього всього ви зможете бути прибутковим трейдером. Що ж вам тоді потрібно?

Ведіть торговий журнал

Ви пам'ятаєте останні свої угоди? Якщо у вас немає торгового журналу, тоді ви не зможете зрозуміти, що ви робили неправильно, що правильно, а що можна поліпшити у своїй торгівлі. Якщо ви серйозно ставитеся до своєї торгівлі, у вас повинен бути торговий журнал трейдера.

Іноді краще перебувати поза ринком

Іноді найкращою рекомендацією для трейдерів буде триматися подалі від ринку і не відкривати нових угод.

Наприклад, ваша торгова стратегія приносить вам прибуток у 20% випадків на трендовому ринку, а на бічному ринку приносить 15% збиток. Цього року сильний тренд був лише один раз, а решту часу ринок перебував у боковику. Таким чином, ваша прибутковість за рік склала 5% (20 - 15).

Але якби ви вчасно визначили, що ринок переходить у фазу консолідації і припинили свою торгівлю, ви могли б заробити 20% прибутку за рік.

У трейдингу важливо знати, коли краще відкривати нові угоди, а також, коли краще не відкривати жодних угод.

Читайте також - Валютні пари на ринку форекс.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити