Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Ризики в трейдингу, які варто враховувати у своїй торгівлі

Останнє оновлення: П'ятниця, 12 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Ризики в трейдингу

Існують різні ризики в трейдингу, які ви повинні враховувати в торгівлі на фінансових ринках. Ваші гроші можуть принести вам величезний прибуток або великі збитки. Чим краще ви розумієте можливі ризики, і як їх можна контролювати та стримувати, тим більш підготовленим трейдером ви будете.

У цій статті ми розглянемо деякі ризики, пов'язані з трейдингом і валютним ринком, і дамо вам поради щодо того, як ви можете максимально їх обмежити у своїй торгівлі.

Ризик-менеджмент

Ризик-менеджмент

Як трейдер, ви, перш за все, повинні дотримуватися ризик-менеджменту і відповідати за управління своїми грошима і рівнем ризику у вашому портфелі. Одним з основних правил управління ризиками є те, що ви не повинні ризикувати більше, ніж можете дозволити собі втратити.

Однією з найбільших помилок, які роблять трейдери на постійній основі, є агресивне використання кредитного плеча. Деякі часто використовують максимальне можливе плече, яке пропонує їхній брокер. Це, безумовно, вірний рецепт катастрофи, яка рано чи пізно буде реалізована.

Крім того, контроль над своїми емоціями відіграє важливу роль у вашій загальній стратегії управління ризиками. Якщо ви не можете контролювати свої емоції, ви будете робити критичні помилки під час виконання угоди. Коли ринки стають нестабільними, вам необхідно контролювати свої емоції і реагувати об'єктивно і з тверезим розумом.

Вам знадобиться велика торгова дисципліна. У вас має бути структурований, добре продуманий план, який містить у собі різні компоненти ризику і те, як ви збираєтеся їх виконувати на практиці.

Давайте докладніше розглянемо деякі ризики, на які трейдерам потрібно звертати пильну увагу.

Маржинальні ризики

Маржинальні ризики

Маржинальний ризик або ризик кредитного плеча можуть відігравати істотну роль у вашій торгівлі.

Що таке маржинальна торгівля? Маржинальна торгівля дозволяє використовувати кредитне плече. Зазвичай, коли ви розміщуєте угоду, від вас вимагається покриття тільки частини вашої позиції. Ваша угода вважається позиковою, якщо ви можете збільшити розмір своєї позиції за рахунок позикового капіталу. Ця позикова сума вважається маржинальною вимогою.

Багато брокерів дозволяють своїм клієнтам використовувати кредитне плече до 1:100 або навіть 1:500. Але тільки тому, що у вас є така можливість, це не обов'язково означає, що ви повинні нею скористатися.

Політичні ризики

Політичні ризики

Політичний та економічний ризик може зіграти значну роль. Економічні та політичні чинники можуть змінити інвестиційний ландшафт у конкретній країні, що може створити ризик для трейдерів.

Під час виборів можуть виникнути моменти політичної невизначеності в країні, що зазвичай призводить до більшої нестабільності обмінного курсу. Як правило, слід уважно стежити за передвиборчим опитуванням, щоб не дивуватися результатам голосування. Зміни в політичних партіях можуть змінити підхід нового уряду до монетарної та фіскальної політики.

Коли в країні відбуваються несподівані вибори, можуть виникнути різного роду невизначеності. Несподівані вибори можуть бути викликані різними випадками, такими як недовіра, корупція або скандали. Зазвичай незаплановані вибори можуть бути дуже проблематичними і збільшувати волатильність. Крім того, вибори можуть спричинити інші події, такі як протести або страйки. Вам вкрай важко передбачити ці події, однак, чим більше ви обізнані про політичні справи всередині країни, тим легше вам буде реагувати на раптові зміни.

Використання економічного календаря дасть вам змогу відстежувати, коли будуть відбуватися важливі заплановані новинні події, щоб ви могли краще планувати і планувати свої угоди. Ви маєте стежити за поточними подіями та новинами, які можуть вплинути на ваші торгові позиції.

Ризики відсоткових ставок

Ризики відсоткових ставок

Ще одним важливим компонентом ризику є коливання відсоткових ставок. Ми знаємо, що коли організація або установа запозичує кошти у даного кредитора, кредитор надає ці кошти в обмін на певну відсоткову ставку за кредитом.

Відсоткова ставка, як правило, визначається розміром ризику, який бере на себе кредитор. Зазвичай позичальники, які вважаються схильними до високого ризику, будуть сплачувати вищу відсоткову ставку за кредитом. І навпаки, позичальники з нижчим рівнем ризику сплачуватимуть нижчі відсоткові ставки протягом строку дії кредиту.

Центральні банки несуть відповідальність за встановлення грошово-кредитної політики для забезпечення економічного зростання і стабільності. Коливання відсоткових ставок на валютних ринках визначають безліч рішень для трейдерів.

Важливо зазначити, що відсоткові ставки та курси обміну валют у країні часто пов'язані між собою. Ретельно відстежуючи зміни відсоткових ставок, ви будете знати, куди великі установи інвестують свої активи, щоб отримати максимально можливий прибуток.

Багато разів великі інститути фокусуються на керрі-трейді, що ґрунтується на різниці в відсоткових ставках. Як правило, валютні пари з вищою прибутковістю привертають більший попит великих фінансових установ та інвесторів.

Валютні ризики

Ризик обмінного курсу - це ризики, пов'язані з динамічними змінами вартості валюти. Ризик обмінного курсу має особливе значення для компаній, які здійснюють операції в декількох країнах або регулярно експортують свою продукцію. Часто прибуток і маржа тісно пов'язані зі змінами обмінного курсу як у країні, в якій компанії ведуть свій бізнес.

Ризики волатильності

Ризики волатильності

Волатильність відіграє важливу роль у трейдингу. Ризик волатильності описує ступінь коливань на ринках і, безумовно, має бути включений у торговельну стратегію кожного трейдера.

Хоча багато трейдерів зазвичай дивляться на волатильність з точки зору негативного невизначеного елемента ризику, існує також багато позитивних компонентів волатильності. Без певного ступеня волатильності, для трейдера було б майже неможливо отримати вигоду зі своєї торгової діяльності.

Зазвичай під час новинних подій із сильними наслідками волатильність може різко зрости і стати надмірно високою. Саме в цей час волатильність може негативно вплинути на відкриті позиції трейдера.

Кредитні ризики в трейдингу

Кредитні ризики в трейдингу

Коли ви торгуєте на фінансових ринках, ви маєте очікувати, що людина або організація, які перебувають на іншій стороні угоди, будуть готові виконати свої фінансові зобов'язання.

Кредитний ризик - це ризик, коли одна сторона угоди не може заплатити іншій стороні. Це може відбуватися тому, що одна сторона зазнає банкрутства.

Коли ви торгуєте, ви повинні знати про правила і положення, яких дотримується ваш брокер. Вкрай важливо, щоб брокер належним чином регулювався в країні, в якій він веде бізнес, і підтримував належні резерви на випадок, якщо інша сторона, пов'язана з торгівлею, не зможе покрити свої збитки.

Операційні ризики

Інша форма ризику, пов'язаного з трейдингом - це операційні ризики. Операційний ризик виникає, коли залучені різні внутрішні процеси та людські фактори. Крім того, операційний ризик може включати в себе правові ризики, шахрайство і безпеку.

Операційний ризик і управління зазвичай йдуть рука об руку. Наприклад, коли у брокера є сильна управлінська команда, ступінь операційного ризику зменшується. І навпаки, коли управління слабке, операційний ризик зростає.

Як трейдер, ви зобов'язані досліджувати й оцінювати діяльність своєї торгівлі, прагнучи максимально знизити операційні ризики.

Ризики, пов'язані з брокером

Перш ніж передати свій капітал, ви маєте переконатися, що ви знайшли хорошого брокера. Брокерський ризик може вплинути на вас і ваш оборотний капітал різними способами. Деякі брокери не регулюються, і, на жаль, деякі з них не зацікавлені у вашому успіху.

Сьогодні існує безліч брокерів, які конкурують за ваші гроші. Тому ви несете відповідальність за проведення відповідного дослідження і належної обачності, щоб знайти найбільш підходящого брокера. У той час як більшість відомих брокерів регулюється, деякі з більш дрібних брокерів знаходяться в офшорних місцях, де регулюючих органів не існує.

Одна з причин, з якої деякі брокери вважають за краще вести свій бізнес на нерегульованій території, полягає в тому, що таким чином брокер може значно знизити свої загальні експлуатаційні витрати. Витрати на отримання та підтримання регулюючої ліцензії можуть бути досить дорогими. Крім того, вимоги до капіталу, які створюються регулюючими органами, можуть створити бар'єр для входу в бізнес для багатьох брокерів, які не можуть залучити необхідні кошти.

Як правило, найкраще спробувати працювати з брокером, який регулюється державним органом. При роботі з регульованим брокером належний нагляд часто може захистити вас від поганої ділової практики або шахрайських дій. Крім того, пошук відповідного брокера також допоможе вам мінімізувати кредитні ризики.

Ризики девальвації

Що таке девальвація? Девальвація відбувається, коли країна навмисно коригує валюту своєї країни в бік відносно валюти іншої.

Девальвація - це інструмент грошово-кредитної політики, що використовується країнами з фіксованим обмінним курсом. Девальвація визначається урядом, який випускає валюту і є прямим результатом діяльності уряду. Одна з основних причин, через яку країна знецінює свою валюту, полягає в запобіганні торгових дисбалансів. Коли валюта знецінюється, це знижує вартість експорту країни, що робить експорт менш дорогим і, в свою чергу, робить його більш конкурентоспроможним на світових ринках.

Якщо країна знецінює свою валюту, країні, можливо, доведеться підвищити свої відсоткові ставки, щоб контролювати інфляцію. Девальвація робить товари, що продаються в іншій країні, привабливішими, оскільки ціни товарів знижуються відносно вартості їхньої валюти.

Ще один значний валютний ризик, пов'язаний з девальвацією, має психологічний характер. Девальвація може розглядатися як ознака економічної слабкості, яка може поставити під загрозу кредитоспроможність країни. Іноді девальвація може призвести до ефекту доміно, в якому інші країни знецінюють свою валюту у відповідь на девальвацію в сусідній країні. Така ситуація тільки посилює економічні проблеми на світових ринках. Під час торгівлі на валютних ринках ви зобов'язані знати, які країни знецінюють свою валюту і як ви можете скористатися цією ситуацією.

Ризики шахрайства

Ризики шахрайства

Ще один тип ризику, про який вам потрібно знати, це ризик шахрайства. У перші дні розвитку онлайн трейдингу це було більш поширеним явищем. Останнім часом відбулися значні поліпшення у відсіюванні недобросовісних брокерів. Щоб зменшити ваші шанси на роботу з недобросовісним брокером, ви маєте ретельно дослідити брокера, у якого збираєтеся відкривати торговий рахунок.

Як уже зазначалося раніше, ви повинні з'ясувати, чи регулюється брокер у країні, в якій він веде бізнес. За допомогою невеликого дослідження ви можете знайти багато інформації, що має відношення до брокерів форекс, які добре зарекомендували себе, і тих, які не так добре зарекомендували себе.

Підіб'ємо підсумки

Щоб бути успішним трейдером, вам необхідно повністю розуміти різні типи ризиків, з якими ви стикаєтеся, і те, як ці ризики можуть вплинути на ваші позиції. Управління ризиками - ваше основне завдання як трейдера. Багато ризиків, що обговорюються в цій статті, за умови правильного моніторингу та врахування у вашій торговельній стратегії, можуть допомогти вам захистити і розширити прибутковість свого торгового портфеля.

Проте багато трейдерів просто не враховують жодного з можливих ризиків. Кількість ризиків досить велика, але хто сказав, що робота трейдера легка? Усі можливі ризики мають ретельно контролюватися і розглядатися як частина вашого торгового плану.

Читайте також - Рекомендації трейдерів, які допоможуть вам торгувати прибутково.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити