Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Поради трейдерам-початківцям, які покращать вашу торгівлю

Останнє оновлення: Вівторок, 09 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Поради трейдерам-початківцям

Трейдинг - це зовсім непросто. Хоча більшість сайтів, брокерів і рекламних оголошень намагатимуться довести вам протилежне, стверджуючи, що кожному під силу заробляти за допомогою трейдингу.

Для початку вам потрібна робоча торгова стратегія, план торгівлі, ризик-менеджмент, мані менеджмент, а також грамотна психологія торгівлі.

Якщо ви хочете стати успішним трейдером, у вас має бути чіткий план для досягнення успіху, який дасть вам змогу:

  • Залишатися зосередженим і мотивованим.
  • Не дозволить втратити свій депозит.
  • Допоможе керувати вашими угодами та ризиками.
  • Оптимізує вашу торгову стратегію.

У цій статті редакція сайту ITstatti.in.ua поділиться з вами порадами для трейдерів-початківців, які допоможуть вам торгувати більш прибутково.Поради трейдерам-початківцям

Почніть із малого

Якщо ви вже вивчили основи торгівлі і у вас виходить успішно торгувати на демо, значить настав час для відкриття реального рахунку. На яку суму ви повинні його поповнити? Деякі експерти стверджують, що сума має бути досить великою, скажімо 5000$, щоб розмір ризику в кожній угоді не перевищував 1%.

Проте якщо ви поповните свій перший реальний рахунок значною сумою грошей, ви приречете себе на поразку. Чому?

Професійні трейдери вміють контролювати свої емоції на відміну від новачків. Що більше часу ви будете торгувати, то краще у вас буде виходити контролювати себе. Психологію торгівлі непросто освоїти, і спочатку ваші емоції будуть вам сильно заважати.

Одна з найбільш руйнівних емоцій, з якою ви зіткнетеся - це страх. Страх втрат змусить вас постійно робити різні дурниці у своїй торгівлі. Тож якщо ви торгуєте досить великим депозитом, ви будете постійно побоюватися втратити свої гроші. Уявіть, що якщо за одну невдалу операцію ви можете втратити всього 1 долар. Тоді ви б не дуже боялися, чи не так? Ну, а якби ваш ризик на угоду становив 1000 доларів?

З цієї причини розумно починати торгівлю на форекс з невеликого капіталу. Ви повинні постійно вчитися справлятися з негативними емоціями і зміцнювати свою торгову психологію. Згодом ви можете поступово додавати більше грошей на свій рахунок. Якщо ви почнете з невеликої суми, це дасть вам можливість і час попрацювати над своєю торговою психологією.

Будьте гнучкими

Для трейдера дуже важливо вміти адаптуватися до мінливих ринкових умов.Будьте гнучкими

Якщо у вас є торгова стратегія, ніколи не варто слідувати їй у всьому неухильно. Ринок форекс дуже мінливий, і вам потрібно залишатися таким же рухливим і гнучким, щоб успішно на ньому торгувати. Коли на ринку трапляється щось несподіване, вам потрібно вміти аналізувати поточну ситуацію і швидко приймати необхідні рішення.

Торгуйте тільки тоді, коли ви впевнені

Ви коли-небудь відкривали якусь угоду тільки тому, що вам хотілося торгувати? Багато новачків саме так і роблять. Вони укладають угоди, тому що вважають, що повинні весь час бути в ринку. Замість того, щоб очікувати хорошої торгової установки, вони відкривають безліч позицій, більшість з яких приносить тільки збитки.

Переторговка нерозважлива і небезпечна, і вона може коштувати вам депозиту. Тому перш ніж увійти в угоду, поставте собі два таких запитання:

  • Чому я відкриваю цю угоду?
  • Моя торгова стратегія дійсно мені підказує увійти саме в цій точці?

Ніколи не відкривайте угоду, якщо ви до кінця в ній не впевнені.

Ставте цілі

Прагнення до надмірної торгівлі є поширеною проблемою серед трейдерів-початківців.

Якщо ви встановите для себе чіткі цілі щодо прибутку, тоді ви зможете розслабитися і залишити трейдинг до кінця наступного тижня, коли їх досягнете. Це допоможе вам також зняти з себе психологічне напруження. Коли у вас буде чіткий план, вам буде простіше залишатися дисциплінованим.

Використовуйте рівні підтримки та опору

Про рівні знають усі трейдери-початківці, але лише деякі використовують їх належним чином. Я вважаю, що всі трейдери зобов'язані розміщувати рівні підтримки і опору на своєму графіку. Неважливо, за якою торговою стратегією або системою ви торгуєте, навіть якщо ви використовуєте радники, рівні підтримки та опору життєво необхідні.

Рівні підтримки та опору точно вказують, де ціна, найімовірніше, розвернеться або продовжить свій рух. Трейдери завжди прагнуть отримати уявлення про те, що ціна буде робити в майбутньому. Рівні підтримки та опору дають нам це розуміння.

Подивіться на графік нижче, і ви побачите, наскільки точно ціна реагує на виділені рівні підтримки та опору:Графік

Незалежно від того, яку торгову стратегію ви використовуєте, рівні підтримки та опору дадуть вам розуміння поточної ситуації на ринку. Тому завжди розміщуйте рівні на графіку.

Плануйте свій торговий тиждень

Планування вашого торгового тижня буде надзвичайно корисним для ваших результатів у трейдингу, але на жаль, багато трейдерів цього не роблять.

Ви можете займатися аналізом майбутнього тижня на вихідних, щоб бути готовим до торгів, коли ринок знову відкриється. Це буде займати у вас не більше 30 хвилин.Плануйте свій торговий тиждень

Ви можете записати час виходу важливих новин, які мають відбутися наступного тижня. Це врятує вас від входу в ринок у невідповідний час. Також ви можете переглянути кожну валютну пару і проаналізувати поведінку ціни. Звернути увагу на тижневі таймфрейми. А також перевірити проведені рівні.

Ці прості кроки підготують вас до майбутнього торгового тижня і допоможуть уникнути помилок у трейдингу.

Вам знадобиться багато часу, щоб досягти успіху в трейдингу

Дорога до успіху в трейдингу на форекс може бути довгою. Ми вже не одноразово писали про це. Трейдинг - це кар'єра, а не схема швидкого збагачення. Вам необхідно усвідомити, що вам може знадобитися від двох до трьох років, щоб стати успішним трейдером, а іноді й більше. Якщо ви не готові займатися вивченням трейдингу, принаймні, протягом одного року, вам не варто навіть починати торгувати.Вам знадобиться багато часу, щоб досягти успіху в трейдингу

Якщо ви хочете стати прибутковим трейдером, ви маєте розуміти, що це займе багато часу і вимагатиме важкої роботи. У трейдингу немає коротких і чарівних способів швидко заробити.

Ведіть торговий журнал

Ведення торгового журналу дасть вам змогу відстежувати свої помилки в трейдингу і вчитися на них. Також за допомогою торгового журналу ви зможете побачити недоліки вашої торгової стратегії. Проаналізувати, які патерни і точки входу були для вас найбільш невдалими і виключити їх зі своєї торгівлі.

Створіть свою торгову стратегію

Вам не потрібно створювати власну торгову стратегію з нуля. Наприклад, нам подобається використовувати систему прайс екшен, тому що вона відповідає нашому стилю торгівлі. Але не обов'язково прайс екшен підійде і вам.

Не варто змушувати себе використовувати торгову стратегію, яка не відповідає вашому типу особистості. Вам потрібно знайти щось своє. Можливо, вам доведеться поєднати різні торгові стратегії, які будуть працювати для вас і використовувати їх. Це може зайняти багато часу, але в кінцевому підсумку ви зможете створити унікальну стратегію, за допомогою якої у вас вийде стабільно заробляти.

Торгуйте на денному таймфреймі

Ми постійно про це стверджуємо і вважаємо, що денний таймфрейм - найкращий для торгівлі.

Нічого страшного, якщо ви не згодні з цим твердженням. Кожен повинен знайти відповідний для себе таймфрейм, який може варіюватися від денного до 1-хвилинного. Однак для нас самих перехід на денний таймфрейм справив найбільший позитивний вплив на результати нашої торгівлі. Ніщо інше навіть близько не можна порівняти за ефективністю.

Є дві причини для цього:

  1. Денні таймфрейми уповільнюють перебіг подій. Як сказав Джек Швагер: "Гарна торгівля має бути нудною". Насправді, ми б сказали, що це найкращий спосіб дозволити собі витрачати більше часу на ухвалення торгових рішень і зменшити емоційну залученість.
  2. Обсяг відіграє свою роль. Коли справа доходить до достовірності технічних рівнів і моделей, обсяг є вирішальним фактором. Денна свічка надійніша, ніж 1-годинна свічка. Протягом 24-годинного періоду обсяг торгівлі набагато більший, тому він має більшу вагу порівняно з внутрішньоденними свічками.

Присвятіть місяць торгівлі за денними графіками і подивіться, що станеться.

Обмежте кількість стратегій

Ви постійно змінюєте свої торгові стратегії? В експериментах немає нічого поганого. Просто запам'ятайте, щоб з'ясувати, чи працює конкретна торгова стратегія, потрібно дати їй час.

Замість того, щоб пробувати різні стратегії, спочатку визначтеся зі своїм стилем торгівлі. Ось декілька стилів для початку:

Щойно ви знайдете найбільш підходящий для себе стиль торгівлі, почніть шукати стратегії в цьому стилі.

Якщо ви використовуєте прайс екшен, намагайтеся обмежити кількість використовуваних вами патернів одним або двома одночасно. Ви завжди можете додати більше, але спроба вивчити занадто багато варіантів торгівлі за один раз буде неефективним і найчастіше дорогим способом навчитися торгувати прибутково.

Навчіться розуміти ринок

Ціна завжди наближається до свого середнього значення.

Ви можете використовувати комбінацію експоненціальних ковзних середніх (EMA), щоб знайти середнє значення на будь-якому ринку. Одна з них - 10-періодна ковзна ковзаюча середня, а інша - 20-періодна. Комбінація цього типу найбільш ефективна на щоденних і щотижневих таймфреймах. Ви можете використовувати її і на 1-годинному або 4-годинному графіку, але тоді вона буде менш надійною.

Коли ринок рухається занадто далеко від 10 і 20 ЕМА, в цей час краще уникати відкриття довгих або коротких позицій.

Занадто далеко - це наскільки далеко? Універсальної відповіді немає. Найкращий спосіб визначити, чи є ринок перекупленим або перепроданим, це вивчити нещодавню зміну ціни. Поглянувши на останні кілька тижнів або місяців, ви повинні мати уявлення про те, як поводиться ринок, коли він відхиляється від середньої ціни.

Щойно ринок розгортається або консолідується в межах ковзних середніх, настав час шукати точку входу.Графік

Слід також зазначити, що ковзні середні з періодами 10 і 20 EMA найкраще працюють на трендовому ринку. Ринок з обмеженим діапазоном не пропонує достатньо місця або імпульсу для ковзних середніх.

Торгуйте рідше

Що означає торгувати рідше? Відповідь залежить від безлічі факторів, включно з кількістю валютних пар, якими ви торгуєте, обраним таймфреймом і стилем торгівлі.

Але якщо ви торгуєте за денними графіками і використовуєте прайс екшен, ми можемо дати вам кілька порад.

Ми відстежуємо 30 валютних пар. Це дає нам у середньому від чотирьох до восьми торгових установок на місяць. Таким чином, щотижня з'являються приблизно одна або дві точки для входу в ринок. Бувають періоди, коли ми взагалі не торгуємо. Якщо в США свята або на ринку занадто велика волатильність, ми можемо не відкривати жодних угод цілий тиждень.

Наші угоди тривають від кількох днів до кількох тижнів. Тому, навіть якщо ми не відкриваємо нові угоди, є ймовірність, що у нас в цей час є одна відкрита угода.

Ми намагаємося скоротити кількість угод до 4 на місяць. Ви можете подумати: "Як може бути вигідно використовувати всього чотири торгові установки на місяць?" Ми можемо сказати вам, що навіть одна торгова установка на місяць може бути вельми прибутковою. Якщо тільки ви не впевнені, що трейдери Форекс отримують 50% прибутку щомісяця. Це не завжди так. Щомісячний виграш у два або три відсотки - це вже перемога для нас. Це може бути досягнуто тільки за допомогою якісних торгових налаштувань.

Підрахуйте кількість угод, яку ви робите за місяць. Ви можете бути здивовані тим, як часто ви торгуєте.Підрахуйте кількість угод, яку ви робите за місяць

Спробуйте зменшити частоту своєї торгівлі. Вона не обов'язково має бути такою ж низькою, як і наша торгівля, але навіть зниження на 20% або 30% від вашого середнього показника, ймовірно, дасть позитивні результати.

У трейдингу завжди важливіша якість, а не кількість.

Розмір ваших позицій повинен бути невеликим

Найкращий спосіб захистити свій капітал - це зменшити частоту трейдингу і торгувати невеликим розміром позицій.

Який ваш середній розмір ризику? Ви розраховуєте розмір своєї позиції, використовуючи баланс свого депозиту? Навіть якщо ви ризикуєте навіть 10%, це може привести вас до катастрофи.

Якщо ви ризикуєте заздалегідь встановленою сумою в кожній угоді, і вона становить лише 1% або 2% від вашого торгового рахунку - це буде правильно.

Ми завжди розраховуємо розмір своєї позиції. З цього правила немає винятків. Також ми ніколи не ризикуємо більше, ніж 1% від балансу нашого рахунку. Це найкращий захист від емоційної торгівлі. І щойно ви навчитеся використовувати пірамідинг, навіть позиція в 1% зможе скласти значний прибуток.

Найкращий наступ - гарний захист. Це вірно як у спорті, так і в трейдингу.

Читайте також - Що таке лот на форекс та як розрахувати розмір лота.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити