Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Торговий журнал трейдера - покращуємо свою торгівлю

Останнє оновлення: Вівторок, 09 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Торговий журнал трейдера

У бодібілдера є журнал, щоб відстежувати свій раціон харчування, вагу і силу. Учений використовує журнал для відстеження результатів своїх експериментів. У шахіста є журнал для запису своїх ходів. Також торговий журнал трейдера необхідний нам для торгівлі на фінансових ринках.

Більшість трейдерів не мають торгового журналу або навіть не знають, що це таке. Чому? Можливо, вони не знають, як його створити, що можна в ньому писати, або не розуміють, наскільки він важливий.

Майже всі брокери нададуть своїм клієнтам записи про кожну угоду, розмір маржі, прибуток або збиток. Проте, ведення окремого торгового журналу може значно підвищити шанси трейдера на успіх. Проте багато трейдерів або не ведуть торгового журналу, або не використовують його правильно і послідовно.

Одна з основних переваг ведення торгового журналу полягає в тому, що ви можете визначати свою торговельну ефективність, аналізувати свій торговий процес і відслідковувати свої психологічні реакції на прибуток або збитки. Також ви зможете оцінити, які торгові інструменти принесли вам найбільше грошей, на яких таймфреймах і в яких часових проміжках ваша торгівля була найбільш ефективною.

У цій статті експерти сайту ITstatti.in.ua пояснять вам крок за кроком, як створити і вести свій торговий журнал, який допоможе вам наблизитися до прибуткової торгівлі.

Що собою являє торговий журнал?

Що собою являє торговий журнал?

Торговий журнал є інструментом, який складається із запису всіх торгових операцій, які веде трейдер. Торговий журнал зазвичай містить інформацію, яка зазвичай не включається у виписку за рахунком. Це можуть бути думки трейдера в момент відкриття угоди, поточні ринкові умови, а також емоції, які трейдер відчував, коли було здійснено операцію.

Основне завдання торгового журналу - вести точний облік торгової активності трейдера, його прихильності до свого торгового плану і психологічних реакцій на свою торгівлю.

Крім того, приклади різних торгових журналів показують, наскільки унікальними можуть бути записи кожного трейдера і наскільки торгівля у різних трейдерів може відрізнятися. Ведення щоденника угод може дати трейдеру унікальне розуміння своєї власної торгівлі та своєї торгової психології.

Завдяки веденню журналу трейдер може краще пізнати свої сильні та слабкі сторони. Це допоможе уникнути імпульсивних дій у майбутньому. Крім того, стає очевидною переторговка і неправильний аналіз ринкових умов.

Ведення торгового журналу буде найбільш ефективним, якщо трейдер зможе дотримуватися суворої дисципліни і неухильного виконання свого торгового плану. Ведучи щоденник своєї торгівлі, трейдер регулярно нагадує собі про будь-які порушення дисципліни.

Журнал використовується багатьма успішними трейдерами, які хочуть бути об'єктивними у своїй торгівлі. Чим серйозніше люди ставляться до свого трейдингу, тим більша ймовірність, що вони будуть ставитися до торгівлі як до бізнесу. Усі успішні підприємства ведуть ретельний облік своєї діяльності, і трейдинг тут не виняток.

Хоча більшість недосвідчених трейдерів недооцінюють важливість ведення журналу, досвідчені трейдери знають, як важливо вести точний облік не тільки торговельної активності, а й свого мислення та емоцій.

Чому він нам потрібен?

Ваш торговий журнал - це своєрідний щоденник, який фіксує вашу торгівлю. Часто саме його ведення може бути тим вирішальним фактором, який зможе зробити з вас прибуткового трейдера. Торговий журнал допомагатиме вам відзначати ваші сильні та слабкі сторони. Не існує ідеального трейдера. Тому ви повинні постійно вдосконалювати свою торгівлю і не дозволяти своїм слабкостям піддавати ризику ваш торговий рахунок.

Якщо ви тестуєте нові торгові стратегії, вам доведеться постійно вести статистику, записуючи свої результати. Вам не потрібно стрибати з однієї стратегії на іншу, коли одна стратегія на короткому проміжку часу показує себе не з кращого боку. Завдяки торговому журналу, ви зможете аналізувати свою статистику, відзначаючи переваги та недоліки кожної зі стратегій.

Якщо ви хочете бути прибутковим трейдером, тоді вам потрібно залишатися послідовним у своїх діях. Якщо у вас є щоденник угод, ви можете вивчити свої минулі угоди і визначити, які стратегії і сетапи були для вас збитковими, а потім припинити їх торгувати. Потім ви зможете зосередитися на стратегіях і сетапах, які приносили вам прибуток. Таким чином, ви зможете поступово накопичувати свою статистичну перевагу на ринку і заробляти ще більше.

Корисно - Як почати торгувати на біржі — докладна інструкція.

Ключові елементи торгового журналу

Елементи торгових журналів можуть мати стільки ж відмінностей, скільки є трейдерів, але, як правило, всі вони містять певні елементи, які описують ключові характеристики кожної угоди.

 • Час угоди - ця інформація дає змогу трейдеру дізнатися, коли саме було ініційовано угоду. Сюди можна включити поточні ринкові умови і причину здійснення угоди.
 • Ціна угоди - показує, на якому рівні трейдер ініціював угоду. Ця інформація також може містити стоп-лосс і тейк-профіт.
 • Розмір угоди - розмір угоди по відношенню до залишку на рахунку. Ця інформація надзвичайно важлива для управління капіталом.
 • Результати торгівлі - чи були досягнуті очікувані результати від угоди.

Деякі елементи можуть зробити журнал набагато ефективнішим. До них належать коментарі під час входу в угоду і під час закриття позиції. Рівень, на якому ви вирішили увійти в угоду, а також причина вибору цього рівня.

Торговий журнал, як правило, використовується як інструмент, який допомагає трейдеру дотримуватися свого торгового плану. Також він надає трейдеру зворотний зв'язок про те, що спрацювало, а що ні.

Зосередження уваги на особистих міркуваннях, пов'язаних із торгівлею, наочніше ілюструє, коли й чому було допущено помилки, і може дати цінні вказівки щодо того, як уникнути вчинення тих самих помилок у майбутніх угодах.

Як створити свій торговий журнал?

Більшість трейдерів ведуть свій торговий журнал для того, щоб записувати туди свої точки входу, прибутки і збитки. Але цього буває недостатньо, оскільки дуже важливо враховувати всі фактори, які можуть вплинути на вашу торгівлю, зокрема ваші емоції, настрій, загальний аналіз ринків. Тому ваш щоденник торгівлі має бути розділений на три частини - до, під час і після торгівлі. Тільки тоді ви отримаєте повне уявлення про всі фактори, які впливають на ваш трейдинг.

Вам потрібно записувати аналіз ринку перед кожною угодою і відзначати сетапи, які ви шукайте. Роблячи так, ви пропустите набагато менше торгових установок і зможете залишатися уважнішим.

Залежно від вашого торгового підходу, ви можете провести аналіз до відкриття ринку або зробити це у вихідні дні.

Наприклад:

EUR/USD перебуває в стані висхідного тренда, який здійснював відкати до 50 MA останні три рази. Якщо трапиться черговий відкат до 50 MA, я буду шукати сетапи на купівлю. Мій стоп-лосс буде в розмірі 1 ATR від мінімуму поточної ціни.

Ваша торгівля повинна відповідати вашому торговому плану. Якщо ви використовуйте якийсь сетап, який не належить до вашого плану - значить ви не торгуєте, а граєте в азартні ігри.

Для більшої зручності найкраще помістити всі дані в нашому торговельному журналі в таблицю, де ми зможемо коротко описати наше бачення ринку і торгові сетапи, які будемо шукати.Торговий журнал

Після торгівлі робіть скріншот і записуйте все, що стосується вашої угоди. Це може бути:

 • Час.
 • Таймфрейм.
 • Торговий патерн.
 • Валютна пара.
 • Розмір лота.
 • Напрямок угоди (лонг або шорт).
 • Ціна, за якою ви увійшли в угоду.
 • Ціна, за якою ви вийшли з позиції.
 • Місце постановки стоп-лоссу.
 • Прибуток або збиток за угоду.
 • Ризик у пунктах.
 • Співвідношення ризику до прибутку. Можна записувати за допомогою величини R.

Торговий журнал

Також ви можете зберегти скріншоти вашої угоди.

Скріншот старшого таймфрейма. Це допоможе подивитися на ринок більш віддалено.Графік

Скріншот поточного таймфрейма, де буде видно точку входу в угоду, торговий сетап і стоп-лосс.Графік

Скріншот виходу з угоди, де буде відзначено отриманий прибуток або збиток.Графік

Як можна поліпшити свою торгівлю за допомогою журналу трейдера?

Якщо ви постійно ведете торговий журнал, у вас збереться певна статистика, проаналізувавши яку, ви зможете знайти закономірності у вашій торгівлі.

Ви можете знайти торгові установки, які привели вас до втрат, і перестати їх торгувати. Ця проста дія одразу ж зменшить ваші збитки. Далі ви можете знайти торгові установки, які вели вас до прибутку, і зосередитися на них ще більше у своїй майбутній торгівлі.

Ви можете проаналізувати свої збиткові угоди і спробувати їх оптимізувати. Можливо, ви можете виходити зі збиткових угод раніше. Або використовувати якийсь фільтр, щоб відсіювати такі угоди. Або ж не торгувати в певний час дня чи день тижня, коли ви зазнаєте невдачі найчастіше.

Далі ви аналізуєте свої прибуткові угоди і намагаєтеся їх поліпшити ще більше. Наприклад, ви можете входити частинами в угоду і закривати спочатку тільки частину позиції. Або використовувати техніку трейлінг-стопа для патернів, які приносять вам найбільше прибутку.

Аналіз вашого торгового журналу, ймовірно, буде одним з найкращих способів досягнення успіху. Крім того, якщо ви подивитеся на свої торгові дії з ретроспективного погляду, ви, як правило, отримаєте набагато чіткіше і краще уявлення про ті речі, які ви можете поліпшити у своїй торговельній поведінці.

Програмне забезпечення для ведення торгового журналу

Програмне забезпечення торгового журналу є важливим інструментом, який трейдери можуть використовувати для аналізу ефективності своєї торгівлі.

Першим типом програмного забезпечення, що використовується багатьма трейдерами, є програми для створення електронних таблиць, наприклад, Microsoft Excel або Numbers.

Другий тип програмного забезпечення доступний онлайн. В інтернеті є достатня кількість сайтів і додатків для ведення свого торгового журналу трейдера. Відмінним вибором тут може стати сервіс Trader Make Money.

Читайте також - Поради трейдерам-початківцям, які покращать вашу торгівлю.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити