Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Типи ордерів у трейдингу на форекс та їхні особливості

Останнє оновлення: Середа, 29 листопада 2023 Автор: Вольдемар Воронцовський

Типи ордерів

Одна з перших речей, які повинні вивчити трейдери-початківці - це як використовувати різні типи ордерів. Точна кількість доступних для вас ордерів часто залежить від того, якого брокера ви збираєтеся використовувати. Існує близько десяти різних типів ордерів, які можуть використовуватися.

Вибір неправильного типу ордера або неможливість відкрити необхідний ордер може легко призвести до значних збитків. Деякі ордери призначені для того, щоб допомогти трейдеру отримувати збитки або прибуток, інші призначені для захисту прибутку, а треті використовуються для реалізації складніших торгових стратегій.

Вивчення того, як правильно використовувати різні типи ордерів є частиною всебічного навчання трейдингу.

Найпопулярніші типи ордерів на форекс

Найпопулярніші типи ордерів на форекс

У наступних розділах буде описано механіку типів ордерів, які найчастіше використовуються. Трейдери повинні розуміти, як можна використовувати кожен з цих ордерів, використовуючи свою торгову платформу.

Крім того, кожен тип ордера має деякі специфічні особливості, з якими трейдер має ознайомитися. Це допоможе визначати найбільш підходяще використання потрібного типу ордера в процесі торгівлі.

Ринкові ордери

Ринковий ордер, можливо, є найпростішим і найпоширенішим типом ордера. Він, як правило, одразу ж виконується брокером, якщо він не надійшов у надто великому розмірі або його було розміщено на ринках, що швидко рухаються.

Як випливає з назви, ринкові ордери включають купівлю або продаж валютної пари за поточним ринковим курсом. Ринкові ордери можуть бути використані трейдером для довгих або коротких позицій. Їх також можна використовувати для закриття поточних позицій шляхом купівлі або продажу.

Однією з основних переваг ринкових ордерів є те, що вони майже завжди виконуються. Недоліком використання ринкових ордерів є те, що ви можете отримати несподівано несприятливу ціну, якщо ринок швидко рухається проти вашої позиції.

Лімітні ордери

Щоразу, коли трейдер хоче вказати нижчу або вищу ціну, за якою має бути виконаний ордер, цей тип ордера називається лімітним. Лімітні ордери можуть бути використані для зупинки збитків, а також для фіксації прибутку.

Назва цього типу ордера виникає через те, що трейдер зажадав, щоб транзакції, укладені від його імені, обмежувалися транзакціями, виконаними за вказаним обмінним курсом або найкращим.

На практиці, втім, лімітні ордери зазвичай виконуються за вказаною ціною, хоча брокер може запропонувати кращу швидкість виконання ордерів, щоб справити враження на особливо гарного клієнта.

Деяким трейдерам подобається використовувати певний тип лімітного ордера, який називається ордером Fill або Kill або FOK. Перший тип замовлення FOK вказує брокеру або повністю виконати ордер за певною ціною, або його скасувати. Другий тип замовлення FOK інструктує брокера негайно виконати всі заявки за вказаною ціною, а потім скасувати всі інші. Цей останній тип ордера Fill або Kill найчастіше використовується під час торгівлі великими сумами.

Ордери тейк-профіт

Ордер тейк-профіт є одним з найпоширеніших типів лімітних ордерів. Як видно з назви, він зазвичай використовується трейдером, який бажає ліквідувати наявну позицію з прибутком. Тому рівень ціни, зазначений в ордері тейк-профіт, має бути кращим, ніж переважаючий ринковий курс.

Якщо початкова позиція трейдера є короткою, ордер тейк-профіт буде включати викуп цієї короткої позиції за ціною, нижчою за ту, що переважає на ринку. І навпаки, якби вони тримали довгу позицію відповідно до ордера тейк-профіт, то він був би ліквідований, якби ринок рухався вгору.

Трейдери можуть іноді вказувати, що їхні ордери тейк-профіт мають тип "Все або Нічого" або AON. Це означає, що ордер має бути або повністю виконаний, або не виконаний зовсім. AON використовуються для запобігання часткового виконання ордерів, яке може бути визнано небажаним.

Як альтернативу, трейдери можуть вибрати часткове заповнення меншої суми, ніж вся сума ордера тейк-профіт. Це може бути корисно, якщо брокер, який намагається виконати замовлення, може виконати тільки частину замовлення за обмінним курсом, зазначеним в ордері.

Стоп-лосс ордери

Ордер стоп-лосс - це ще один дуже поширений тип ордера, який зазвичай використовується для ліквідації наявної позиції. Такі ордери зазвичай виконуються як ринкові ордери, щойно рівень стоп-лосс спрацьовує під час торгівлі валютою на цьому рівні.

По суті, коли ринок пішов проти наявної позиції до точки, і обмінний курс досяг зазначеного рівня стоп-лосу, ордер стоп-лосс виконується і змушує трейдера зазнати збитків.

Тим не менш, ордер стоп-лосс обмежує подальші втрати трейдера, якщо ціна продовжує рухатися в тому ж несприятливому напрямку. Це робить ордери стоп-лосс важливою частиною стратегій управління ризиками для багатьох трейдерів.

Трейлінг-стоп ордери

Як тільки прибуток починає зростати, і починає накопичуватися прибуток, трейдери зазвичай хочуть захистити частину своєї позиції. У цій ситуації часто використовують ордери трейлінг-стоп, які прямують за ціною.

Трейлінг-стоп часто розміщується таким чином, щоб зафіксувати прибуток, але водночас дає змогу прибутку продовжувати зростати. Якщо прибуток за позицією збільшується, трейлінг-стоп потім переміщується ближче до ціни, щоб забезпечити збереження більшого прибутку в разі відкату або розвороту.

Good Til Cancelled (GTC)

Ордер Good Til Cancelled означає, що ордер зберігатиметься на ринку і підлягає виконанню доти, доки трейдер, який розмістив ордер GTC, не скасує його. Під більшістю лімітованих ордерів, що розміщуються на ринку спот-форекс, зазвичай розуміються ордери Good Til Cancelled або GTC, тому таке позначення рідко використовується на практиці серед більшості трейдерів.

Проте, трейдерам, які працюють з фінансовими інструментами, що торгуються на централізованій біржі, такими як валютні ф'ючерси, може знадобитися вказати, що ордер, який вони вводять, є Good Til Cancelled. Це пов'язано з тим, що в іншому разі ордер може бути позначений як денний і автоматично стати недійсним, якщо він залишається невиконаним наприкінці поточної торгової сесії.

Good for the Day

Ордер Good for the Day, також відомий як "Денний ордер", не так часто використовується на ринку форекс, оскільки валюти торгуються цілодобово з недільного дня до п'ятничного дня за нью-йоркським часом.

Денні ордери частіше використовуються на централізованих ринках, таких як фондові ринки, де кожен торговельний день закінчується в певний час, а потім поновлюється на наступний торговельний день. Крім того, ордер Good for Day можуть використовувати валютні трейдери, які працюють на ф'ючерсній біржі Міжнародного валютного ринку в Чикаго і на її електронних платформах, що мають фіксований торговий день.

Тим не менш, деякі трейдери, які працюють на позабіржовому ринку або через онлайн-брокерів, можуть вказати час скасування ордера на відкриття нової позиції, яка відповідає кінцю їхнього робочого дня. Це може бути особливо переважним, якщо вони є денними трейдерами і тому не хочуть утримувати позицію на ніч.

One Cancel the Other (OCO)

One Cancel the Other ордер, як правило, означає, що трейдер вводить два ордери одночасно, і виконання одного ордера вимагатиме скасування іншого. Прикладом такої ситуації може бути, якщо трейдер входить у позицію, а потім одночасно вводить як тейк-профіт, так і захисний стоп-лосс.

Наприклад, більшість трейдерів хотіли б запобігти ситуації, коли наявну позицію може бути закрито на рівні тейк-профіту, але потім може бути ініційовано нову позицію, якщо ринок повернеться до ціни на рівні стоп-лосса, перш ніж ордер буде скасовано.

У цьому випадку трейдер може вказати, що будь-який з двох ордерів має бути скасований, якщо інший ордер виконується шляхом введення ордера One Cancel the Other, коли вони розміщують свої стоп-лосс і тейк-профіт.

One Trigger the Other

One Trigger the Other, як правило, буде використовуватися, якщо трейдер хоче ввести ордер, щойно інший ордер буде виконано. Наприклад, трейдер може розмістити лімітний ордер на ринку, тому що він хоче увійти в позицію на певному рівні ціни.

Якщо цей лімітний ордер згодом буде виконано, трейдер може побажати виставити захисний стоп-лосс і тейк-профіт. Зіткнувшись із подібним сценарієм, трейдер може встановити свій початковий лімітний ордер, щоб потенційно відкрити бажану позицію, якщо він виконується разом із рухом ціни.

Використання One Trigger the Other ордера дає змогу вказати своєму брокеру, що ці останні два ордери не повинні розміщуватися на ринку, поки не буде виконано початковий лімітний ордер. Якщо цей початковий лімітний ордер буде виконано, то це призведе до введення бажаного стоп-лоссу і тейк-профіту.

Прослизання ордерів

Різницю між ринковою ціною або ціною виконання ордера часто називають прослизанням.

Прослизання ордерів має тенденцію збільшуватися, коли ринок рухається швидко, а ліквідність знижується нижче за нормальний рівень, що часто спостерігається одразу після виходу основних економічних новин, повідомлень про монетарну політику або інших важливих новин, які можуть вплинути на фінансові ринки.

Багато роздрібних трейдерів перевірятимуть свого брокера щодо прослизання ордерів, виконаних на швидких ринках як показник якості обслуговування. Знаючи про це, деякі з брокерів навіть гарантують рівні виконання ордерів для своїх клієнтів, тим самим ефективно максимально скорочуючи їхнє прослизання.

Крім того, трейдери, які використовують методи бек-тестування для визначення і порівняння потенційної прибутковості декількох торгових стратегій, повинні завжди планувати ймовірність прослизання, якщо вони мають намір використовувати ринкові ордери або стоп-лоcси для входу і виходу зі своїх позицій.

Щоб уникнути поганих показників виконання ринкових ордерів через прослизання, обережний трейдер, який працює в умовах швидкого ринку, може іноді вирішити використовувати лімітний ордер замість ринкового ордера. Це може наразити їх на ризик невдачі під час виконання ордера, тому вони можуть встановити обмеження для свого ордера за ціною, яка нижча за ринкову, щоб бути досить впевненим у виконанні. Це дає їм змогу вказати ціну, нижче за яку вони не хочуть продавати, або ціну, вище за яку вони не хочуть купувати, і, таким чином, певною мірою контролювати прослизання.

Лімітні ордери часто використовуються професійними трейдерами і фінансовими установами, коли вони здійснюють велику транзакцію з урахуванням передбаченого в бюджеті обмінного курсу або коли вони хочуть уникнути поганих рівнів виконання ринкових ордерів, коли обмінний курс швидко змінюється.

Введення ринкового ордера в MetaTrader

Тепер, коли ми обговорили найпоширеніші типи ордерів форекс, видається доцільним обговорити, як на практиці одночасно вводити ринковий ордер, ордер стоп-лосс і ордер тейк-профіт у торговельну платформу. У цьому прикладі ми будемо використовувати популярну електронну торговельну платформу MetaTrader, яка залишається стандартом для валютних трейдерів, що працюють через онлайн-брокерів.

На зображенні показано спливаючий екран торгівлі в MetaTrader 4 потенційної транзакції на купівлю валютної пари EURUSD з розміром позиції в один лот. Поточне ринкове котирування показане на зображенні як пропозиція 1.10825 і пропозиція 1.10839. Крім того, трейдер вказав у своєму торговому плані, щоб ввести рівень ордера стоп-лосс на рівні 1.09990 і рівень ордера тейк-профіту на 1.12850. Зверніть увагу на попередження, що привертає увагу до того факту, що фактична ціна виконання може значно відрізнятися від зазначеної ціни.MetaTrader 4

Відео - Типи ордерів

Читайте також - Скільки знадобиться часу, щоб стати успішним трейдером?


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити