Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Торгова платформа для трейдингу на фінансових ринках

Останнє оновлення: П'ятниця, 12 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Торгова платформа

Коли ви починаєте торгувати або дізнаєтеся про торгівлю на фінансових ринках, для початку ви обираєте брокера, і в багатьох випадках вам доведеться вибирати торгову платформу. Що з себе представляє торгова платформа? Які бувають торгові платформи для ринку форекс, акцій, ф'ючерсів?

У сьогоднішній статті редакція сайту ITstatti.in.ua допоможе вам розібратися з цими питаннями.

Що таке торгова платформа?

Торгова платформа - це програмне забезпечення на комп'ютері або мобільному пристрої, яке дає змогу трейдеру проводити аналіз ринку та керувати своїми угодами. По суті, торгова платформа допомагає трейдеру аналізувати ринок і виступає посередником між трейдером і брокером.

Наприклад, коли ми говоримо про торгові платформи форекс, ми маємо на увазі торгові платформи, призначені для торгівлі валютами. Однак у наші дні більшість торгових платформ дають змогу вам торгувати багатьма інструментами одночасно, включно з акціями, валютами, індексами, товарами тощо.Що таке торгова платформа

Ось деякі з основних функцій торгових платформ:

 • Можливість переглядати графіки і використовувати індикатори для технічного аналізу ринку.
 • Стежити за світовими новинами, які можуть вплинути на обмінні курси валют і рухом ціни.
 • Керувати торгівлею: відкривати нові ордери, змінювати ордери і закривати їх.
 • Переглядати історію укладених угод і аналізувати їх.
 • Використовувати автоматичну торгівлю, запускати радники і скрипти.
 • Можливість тестувати автоматизовані стратегії на історичних даних, перш ніж запускати їх на демо або реальному рахунку.
 • Купувати стороннє програмне забезпечення для поліпшення аналізу і торгівлі.
 • Керувати своїми коштами, перевіряти баланс, поповнювати та виводити кошти.

Вищевказані функції можуть змінюватися залежно від торговельної платформи і брокера, тому коли ви обираєте торговельну платформу, вам потрібно зрозуміти, які функції вам дійсно потрібні. Спочатку завжди варто протестувати торгову платформу на демо-рахунку перед реальною торгівлею.

Важливо розуміти, що не завжди програмне забезпечення для торгівлі пов'язане з брокером.

Ми можемо виділити два основні випадки:

 1. Брокер із власною торговою платформою. У цьому випадку брокер розробляє власну торгову платформу, роблячи її доступною для трейдерів. Це дає змогу брокеру керувати всіма аспектами платформи.
 2. Брокер використовує сторонню торгову платформу. У цьому випадку брокер може виконати деяке налаштування програмного забезпечення, але ядро програмного забезпечення розроблено іншою компанією, не пов'язаною з брокером.

Різниця між цими двома ситуаціями може бути досить відчутною. Важко сказати, яке рішення може бути найкращим. Насамперед це залежить від трейдера і необхідних йому можливостей для торгівлі.

Які торгові платформи бувають?

Давайте подивимося на список найпопулярніших торгових платформ на ринку. При цьому ми виключаємо пропрієтарні платформи, розроблені брокерами:

 • MetaTrader 4.
 • MetaTrader 5.
 • cTrader.
 • NinjaTrader.
 • TradingView.
 • Quik.

Більшість торгових платформ включають у себе клієнти для Windows, Mac і мобільних пристроїв.

Соціальні торгові платформи

Варто також згадати платформи сервісів соціального трейдингу.

Соціальний трейдинг - це явище, яке стало дуже популярним в останні кілька років. Це вид трейдингу, де ви можете стежити за тим, що роблять інші трейдери. Тобто бачити, коли відкриваються і закриваються ордери і для яких інструментів. При цьому ви можете копіювати всі угоди трейдерів.

Соціальна торгівля - це місце, де трейдери діляться своєю торговельною діяльністю, щоб інші інвестори або приватні особи могли стежити за ними і копіювати їх. Платформи соціальної торгівлі були створені, щоб спростити обмін і відстеження угод інших людей.Соціальні торгові платформи

Уявіть собі досвідченого трейдера і трейдера-початківця, які сидять за одним столом поруч один з одним. Досвідчений трейдер може говорити і показувати всі свої дії новачкові, щоб останній міг вчитися і отримувати прибуток. Соціальний трейдинг - це саме те, що відбувається, але в ширшому масштабі. Досвідчені трейдери можуть ділитися своїми угодами в платформах соціальної торгівлі, щоб інші трейдери могли слідкувати за ними та копіювати їх. На найпопулярніших платформах соціальної торгівлі працюють тисячі, якщо не мільйони трейдерів.

У соціальних торгових платформах ви зможете побачити детальну інформацію про трейдерів. Ви можете побачити їхній підхід до ризику, прибутковості, минулих результатів, інструментів, укладених угод, стилю торгівлі, просідання та інших статистичних даних. Вся ця інформація дасть змогу трейдеру вирішити, за якими трейдерами найкраще стежити і кого варто скопіювати.

У соціальній торгівлі беруть участь дві сторони, і кожен із них може отримати вигоду з цієї діяльності:

 • Трейдер, який здійснює угоди, може генерувати додатковий дохід. Торгова платформа платить трейдеру бонус залежно від кількості трейдерів, які за ним слідують і копіюють. Крім того, якщо трейдер дійсно гарний, він набуде популярності, і всі ми знаємо, що популярність створює більше фінансових можливостей для отримання прибутку.
 • Трейдер, який копіює угоди, може вивчити нові торгові стратегії, слідуючи за більш досвідченими трейдерами. Він зможе досягти тих самих результатів, що і більш досвідчені трейдери, оскільки угоди можуть бути скопійовані точно так, як їх виконують інші трейдери.

Одним словом, платформа соціального трейдингу розширює можливості заробляння грошей і навчання торгівлі.

За минулі роки було створено безліч соціальних торгових платформ, але тільки деякі з них стали затребуваними і популярними. Дві найвідоміші платформи, які варто назвати, це:

 • eToro.
 • ZuluTrade.

eToro простіше для доступу та використання. Вам не доведеться встановлювати програмне забезпечення на свій комп'ютер, оскільки платформа цілком доступна з веб-інтерфейсу.

ZuluTrade з іншого боку має набагато більше опцій і налаштувань і може задовольнити запити більш досвідчених трейдерів.

Обидві торгові платформи пропонують можливість відкриття демо-рахунку, тож ви завжди зможете протестувати їх, перш ніж вкладати свої реальні гроші.

Читайте також - Валютні опціони в трейдингу на фінансових ринках.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити