Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Своп на форекс і як правильно його розраховувати?

Останнє оновлення: П'ятниця, 12 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Своп на форекс

Якщо ви утримуєте угоду на форекс більше, ніж одну добу, вам доведеться або виплачувати, або отримувати певну суму грошей, яка називається своп. Розмір свопу залежить від конкретної валютної пари, якою ви торгуєте. Ви можете перевірити у свого брокера, які саме свопи для кожної з валютних пар актуальні на даний момент.

У терміналі Meta Trader 4 свопи мають такий вигляд:Свопи

Коли ви торгуєте валютною парою на форекс, ви купуєте одну валюту і продаєте іншу. Кожен день вашому брокеру доводиться закривати і відкривати для вас нову угоду, щоб утримувати вашу позицію відкритою. Це відбувається автоматично наприкінці кожного торгового дня.

Якщо ви відкрили довгу позицію і купили валюту в парі з вищою відсотковою ставкою порівняно з тією, яку ви продали, ваш брокер виплачуватиме вам відсотки. Це відбувається через різницю в відсоткових ставках торгованих вами валют. Якщо ви продаєте валюту з вищою відсотковою ставкою і купуєте валюту з нижчою відсотковою ставкою, ви маєте виплачувати своєму брокеру певний відсоток або своп.Свопи

Припустимо, що ви купуєте пару EUR/USD. На момент купівлі відсоткова ставка в Єврозоні 0%, а відсоткова ставка в США становить 2.25%. Ставка USD вища. Оскільки у вас є EUR, ви повинні виплачувати різницю в процентній ставці, яка становить -2.25%.

У вихідні дні свопи з вас не списуються, але зате по середах більшість брокерів спише з вас потрійний своп, тому уважно стежте за цим.

Для трейдерів, які торгують всередині дня, свопи не мають значення. Також свопи не будуть суттєвими, якщо ви утримуєте свої угоди протягом декількох днів. Але якщо ви торгуєте, тримаючи позиції по кілька тижнів або місяців, свопи можуть зняти з вашого рахунку досить відчутну суму грошей. У цьому випадку ви можете використовувати безсвопові рахунки, які надаються багатьма брокерами. Проте майте на увазі, що в цьому випадку вам доведеться виплачувати підвищену комісію за кожну угоду.

Як саме рахується своп?

Щоб обчислити розмір свопу, нам потрібно знати:

  • Обмінний курс валютної пари.
  • Відсоткові ставки обох валют.
  • Обсяг нашої позиції.

Уявімо, що ми відкриваємо довгу позицію по AUD/USD. Це означає, що ми купуємо AUD і продаємо USD. Поточний обмінний курс дорівнює 0.7102. Процентна ставка Резервного банку Австралії становить 1.5%, а процентна ставка Федеральної резервної системи США - 2,25%. Обсяг нашої позиції - 1 стандартний лот або 100 000$.

Ми використовуємо наступну формулу:

((Розмір лота x (Відсоткова ставка валюти, що купується - Відсоткова ставка валюти, що продається)) / (Кількість днів у році x Поточний обмінний курс) = Своп

Тому в нашому випадку розрахунки будуть такі:

((100 000$ x (0.015-0.0225)) / (365 × 0.7102) = -2.89$

У цій угоді ми були б змушені виплачувати своп у розмірі 2.89$. Якби ми продали валютну пару AUD/USD, тоді на наш рахунок зараховувався б своп у розмірі 2.89$. Оскільки вартість одного пункту на стандартному лоті дорівнює 10$, наші втрати були б порівняно невеликі.

Тому якщо ви переносите позиції на ніч, вам корисно буде мати уявлення про поточні відсоткові ставки валют, які ви торгуєте.

Читайте також - Торговий журнал трейдера.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити