Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Торгова психологія та її важливість для успіху трейдера

Останнє оновлення: Вівторок, 09 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Торгова психологія

Часто торгова психологія слугує перешкодою для трейдерів до успішної торгівлі.

Трейдинг вимагає важкої роботи, дисципліни, торгового плану і психологічної підготовки. Ринок постійно вас буде тестувати і перевіряти ваші слабкості, і вам знадобиться правильне психологічне мислення, яке дасть вам змогу завжди ухвалювати правильні рішення в невизначених ситуаціях.

Щоб стати успішним трейдером, вам необхідно навчитися контролювати свої емоції і виробити в собі дисципліну трейдера. Усе це допоможе вам ефективніше виконувати свій торговий план.

Чи повинен я зараз вийти з цієї угоди і забрати прибуток?

Чи є співвідношення ризику до прибутку в розмірі 1:2 прийнятним або я повинен досягти співвідношення 1:3?

У таких питаннях важливо завжди намагатися знайти об'єктивну відповідь. Проте ваше мислення та емоції будуть вам перешкоджати це зробити. Ось чому торгова психологія така важлива. Якщо ви її весь час ігноруєте, вона буде чинити негативний вплив на ваш трейдинг.

Ваш перший рік трейдингу

Для трейдерів-початківців існує цілий список психологічних проблем і помилок, з якими вони постійно стикаються. Наприклад, страх втратити торгову можливість, необґрунтовані угоди або ейфорія після успішної торгівлі. Існує і безліч інших пасток ринку, в які трейдери-початківці постійно потрапляють.

Торгова психологія впливає не тільки на те, як ви входите і виходите зі своїх угод, вона також впливає на те, як ви справляєтеся зі збитковими угодами. Як це відбивається на вашому настрої і на ваших подальших торгових рішеннях.

Трейдери-початківці більше схильні до емоцій, ніж досвідчені трейдери. Їм завжди складніше контролювати себе.

Відсутність досвіду торгівлі

Трейдери часто потрапляють у ситуації, з якими вони раніше ніколи не стикалися. Кожен професійний трейдер був колись трейдером-новачком. Тому намагайтеся прийняти свої помилки як необхідний досвід торгівлі, який вам необхідно отримати. Не зациклюйтеся на своїх помилках. Ви маєте зосередитися на своїй торговій психології.

Якщо ви відчуваєте гнів або смуток, коли стикаєтеся зі збитками, ви самі заганяєте себе в пастку. Ви дозволяєте своїм емоціям визначати вашу торгівлю. Ваш емоційний стан змусить вас ухвалювати неправильні рішення в наступних угодах. Неприйняття збитків і бажання відігратися не приведуть вас до стабільних результатів.Торгова психологія

Ваш трейдинг може стати джерелом розчарування, і ви почнете втрачати свою мотивацію в торгівлі.

Важливо завжди вчитися на своїх емоційних реакціях і намагатися їх контролювати. Подумайте про те, що ви відчували, коли раніше з вами траплялася схожа ситуація, і ви давали волю емоціям. Часто після низки збиткових угод найкраще буде на деякий час припинити свою торгівлю і залишатися поза ринком.

Усе це вимагає досвіду. Але це також вимагає від вас постійного аналізу вашої торгової психології. Витратьте на це свій час і ви побачите результати.

Вашою метою є прагнення завжди залишатися спокійним, неемоційним і об'єктивним у своїй торгівлі. Чітко дотримуватися торгової стратегії та постійно контролювати ризики.

Продовжуйте працювати над торговою психологією

Щойно ви почнете розуміти свої психологічні проблеми і працювати над ними, ви зможете піднятися на новий рівень у своїй торгівлі, і відсоток ваших прибуткових угод збільшиться. Ви почнете робити менше помилок і менше піддаватися емоціям.

У міру того, як ви набуваєте більше досвіду, ви починаєте розуміти, коли краще не торгувати. Але недостатньо просто це знати. Важливо при цьому контролювати себе і не відкривати угоди, коли ви в них досить не впевнені. Ви повинні намагатися аналізувати свою торгові результати максимально об'єктивно. Усе це вимагає постійної практики та наполегливості.

Коли у вашому житті відбуваються негативні події, ви не повинні дозволяти негативним емоціям впливати на вашу торгівлю. Ніколи не робіть необачних рішень. Ви в силах контролювати себе.

Використовуйте демо рахунок. Це єдиний безпечний спосіб протестувати нову стратегію або перевірити будь-що в трейдингу, і при цьому ваш депозит не буде наражатися на ризик.

Ви повинні кинути виклик своїм поганим звичкам у торгівлі та в кінцевому підсумку позбутися їх. Емоційна вразливість у трейдингу не приведе вас до стабільних результатів.

Наявність дисциплінованого підходу до трейдингу

Ринки складаються з безлічі учасників, які в будь-який момент відчувають низку емоцій, через які можуть виникнути різні нестабільні ситуації. Навіть найкращі трейдери стають жертвами емоцій, таких як страх і жадібність. Серед трейдерів-початківців існує тенденція відкривати угоди, коли ринок відчуває високу волатильність, і намагатися генерувати швидкий прибуток, що ґрунтується на інтуїції, без певного торгового плану.

Один із найкращих способів заохочення дисципліни як трейдера - це створення бізнес-плану. Отримання доходу від торгової діяльності є бізнесом і має розглядатися саме як бізнес. Наприклад, ви ніколи не ризикуєте своїм насилу заробленим капіталом у новому підприємстві, не маючи плану, який показує, що ви можете заробляти гроші.

Багато трейдерів усвідомлюють важливість наявності контрольного списку під час ухвалення торгових рішень, щоб переконатися, що у них є всі складові, перш ніж укладати угоду. Це чудова ідея, яка зміцнить упевненість у вашому торговому процесі та допоможе вам краще аналізувати свої угоди. Дуже важливо, щоб ви були впевнені в прийнятих вами рішеннях, тому що якщо у вас не буде цієї впевненості, ви можете втратити контроль над ситуацією, якщо щось піде не так.

Торгова психологія для трейдера

Важко повністю зрозуміти торговельну психологію, якщо у вас не було досвіду трейдингу або інвестування. Більшість трейдерів знають, що дуже важливо мати правильне мислення. Це особливо вірно для короткострокових трейдерів. Якщо ви ведете денну торгівлю, вам необхідно швидко прийняти рішення, яке може означати різницю між прибутковою або збитковою угодою.

Водночас ви повинні бути в змозі дотримуватися раніше встановленого плану, в якому ви впевнені. Ваші емоції мають бути під контролем, і вони не повинні заважати вам ухвалювати швидкі торгові рішення.

Частина розуміння торгової психології полягає у визнанні присутності страху та жадібності. Хоча втратити гроші - це те, що ви повинні прийняти як частину бізнесу, дуже важко навчитися справлятися з неприємними відчуттями, які ви відчуваєте, коли їх втрачаєте. Ви повинні мати емоційну дисципліну, але вам потрібен час, щоб навчитися бути розслабленим і сприймати втрати як належне.

Страх у трейдингу

Втрата грошей йде рука об руку зі страхом. Страх може пригнічувати вас, особливо якщо розмір вашої позиції більший, ніж зазвичай. Якщо ви дисциплінований трейдер і ви дотримуєтеся свого плану, ви будете правильно поводитися зі своїми збитками.

Досвід навчить вас зберігати спокій, навіть якщо у вас є просадка, яка не відповідає вашим очікуванням. Якщо у вас є стратегія, яка виграє 60% часу, ви повинні бути готові до збитків. Ви ніколи не будете задоволені, коли ринок рухається проти вас, але якщо ваша стратегія показує втрати в 40% випадків, ви будете почувати себе більш комфортно із запланованими втратами.

Набагато складніше впоратися з ситуацією, коли трейдер приймає незаплановані ризики, які можуть негативно вплинути на його торгову психологію.

Небезпека імпульсної торгівлі

Імпульсні угоди відбуваються набагато частіше, ніж ви думаєте. Трейдери часто приймають швидкі рішення і здійснюють імпульсивні дії. Коли вони приносять прибуток, ви можете почуватися дивно, але часто ці угоди будуть перетворюватися на збитки.

Є кілька сценаріїв, які можуть статися під час імпульсної торгівлі. Цей стиль торгівлі може породити страх, гнів і втрати. Гнів, як правило, перша емоція, яку ви можете відчути, коли ринок рухається проти вас. Ви можете бути на себе роздратовані, що так легковажно підійшли до відкриття угоди.

Якщо ви вперті і не хочете терпіти збитки, ваш гнів може бути замінений страхом. Коли ви спочатку розміщували угоду, все, про що ви думали, був прибуток, а тепер ви розчаровані і налякані. Визнання цього є першим кроком для подолання цих емоцій.

Якщо ви втрачаєте більше, ніж зазвичай, ви можете піддатися відчаю. Найкращий спосіб впоратися з цим станом - використовувати дискреційний стиль торгівлі та сприймати кожну угоду як частину торгового плану.

Найкращий спосіб впоратися з імпульсивною торгівлею - це дотримуватися такої ж системи управління ризиками, яку ви використовуєте у своїй звичайній стратегії. Таким чином, якщо ви зазвичай ризикуєте 2%, то вам варто надалі використовувати цей відсоток.

Будуть часи у вашій торговій кар'єрі, коли ви берете на себе надмірний ризик і вважатимете, що ситуація на все спрацює, однак це не так. Важливо розуміти, що ринки можуть залишатися ірраціональними довше, ніж більшість людей можуть залишатися платоспроможними. Це ключовий компонент торгової психології. Ринок завжди має більше ресурсів і в будь-який момент вивести вас із позиції.

Страх - це реакція, коли ви відчуваєте загрозу втрати грошей. Якщо ви дотримуєтеся стратегії управлінням ризиками, яке відповідає вашим параметрам, ви зможете приймати обґрунтовані рішення і не будете боятися втратити гроші. Більшість професійних трейдерів думають про торгові втрати з точки зору вартості ведення бізнесу. Це просто бізнес-витрати.

Одна з технік, яку ви можете використовувати, якщо ви торгуєте своїм власним капіталом, це прикидатися, що ви торгуєте для компанії, в якій у вас є начальник, який оцінює ваші угоди. Це допоможе вам позбутися частини невиправданих угод.

На вашому торговому рахунку завжди будуть припливи і відливи, і це є частиною вашої торговельної діяльності. Завжди буде тиск, пов'язаний з торгівлею, і послідовні збитки можуть породити страх, що ваша стратегія може виявитися невдалою. Отже, що більше ви знаєте про свою стратегію або систему, то краще ви зможете дотримуватися її в період просідання.

Як впоратися зі смугою збитків

Послідовна смуга невдач може перевірити на міцність вашу торгову дисципліну. Як правило, коли ви починаєте торгувати, ви не замислюєтеся про те, скільки послідовних збитків ви готові прийняти.

Частиною процесу управління ризиками є спроба подумати про ситуації, які можуть порушити вашу стратегію, і про те, як ви будете на них реагувати. Ви маєте зосередитися на подоланні будь-яких негативних емоцій, які можуть завадити вашому прогресу.

Якщо у вас є стратегія, в якій ви очікуєте отримувати прибуток 70% часу і отримувати збиток 30% часу, вам слід бути готовим до черги збиткових угод. Якщо ви програєте у своїх перших 10 угодах, ви можете припустити, що вам потрібно повернутися до аналізу своєї торгової стратегії, щоб побачити, чи справді ваша стратегія працює так, як задумано. Демо-рахунок тут дуже знадобиться.

Якщо ви спочатку протестували свою стратегію на демо-рахунку, але ваш успіх не був переведений на рахунок з реальними грошима, вам необхідно проаналізувати, чому це відбувається. Цілком можливо, що ваші емоції заважають вашому успіху в реальній торгівлі.

Жадібність - це добре?

У фільмі "Уолл-стріт" прозвучала знаменита фраза Майкла Дугласа "Жадібність - це добре", але, як можуть засвідчити багато досвідчених трейдерів, це може бути двосічний меч. Жадібність може бути корисною, якщо вона використовується в контексті вашого плану управління ризиками. Наприклад, якщо ви трейдер, що стежить за трендом, і ваша мета - зловити рух, використовуючи стратегію слідування за трендом, ви будете утримувати свою угоду якомога довше, поки ринок сам не закриє вашу позицію.Графік

Графік вище дає вам спрощений приклад того, коли жадібність може працювати на вашу користь. Якщо ви відкрили коротку позицію, коли 20-денна ковзна середня перетнула 50-денну ковзну середню, вашими критеріями виходу може бути вихід, коли 20-денна ковзна середня перетинає 50-денну ковзну середню.

Оскільки ви торгуєте за трендовою стратегією, ви, найімовірніше, втратите більше, ніж виграєте, а це означає, що ви маєте заробляти набагато більше грошей, коли виграєте, і дотримуватися свого плану, щоб ваша стратегія була успішною.

Жадібність може бути вашим ворогом

Є ще одна приказка з Волл-стріт, яка говорить: "Бики заробляють гроші, ведмеді заробляють гроші, а свиней забивають". Жадібність може призвести до зворотних результатів, якщо ви тільки думаєте про прибуток і повністю відмовляєтеся від своєї стратегії або торгового плану в надії отримати більше.

Зазвичай цей тип жадібності виникає, коли ринок виходить за межі запланованого рівня тейк-профіту, і ви вирішуєте утримувати угоду ще більше часу.

Ця ситуація може розігратися за багатьма сценаріями. Безумовно, найгірше - це коли ви настільки прив'язуєтеся до своєї позиції, що вона зрештою змінює напрямок, і ваш прибуток виявляється збитком. Потім ви сердитеся на себе, що дозволяєте цій ситуації статися, і вирішуєте продовжувати утримувати цю угоду, доки ринок не піде у ваш бік. Ваш гнів перетворюється на страх, і в підсумку це призводить до надмірних втрат.

Торгова психологія та її важливість

Торгові правила дуже важливі для кожного трейдера, але найбільш важливі для трейдера-початківця. Більшість трейдерів-початківців в кінцевому підсумку часто виявляються буквально збитими з ніг. Маючи певні правила, ви можете допомогти собі впоратися з емоційними переживаннями, які ви відчуєте, намагаючись заробити на трейдингу. Пам'ятайте, що ви не єдиний трейдер, є безліч людей, які намагаються заробити гроші, торгуючи на фінансових ринках.

Якщо ви є дейтрейдером, ви також можете встановити обмеження на свій прибуток або збиток за день. Якщо ви втрачаєте певну суму, ви можете зробити перерву або припинити торгівлю на день.

Вам потрібно періодично перевіряти й оцінювати свої результати поряд зі стратегією, яку ви використовуєте для торгівлі на ринках. Це виходить за рамки оцінки ваших доходів, щоб побачити, якщо ви досягаєте своїх цілей, це також означає аналіз вашої реакції на конкретні ситуації.

Аналізуючи те, що ви зробили правильно і що ви зробили неправильно, ви можете поліпшити свої показники. Якщо ви бачите конкретні помилки, ви можете виправити їх. Пам'ятайте, що можна виміряти, те можна поліпшити.

Торгівля на фінансових ринках вимагає хорошої торгової стратегії, яку ви повинні ефективно виконувати. Крім того, ви повинні бути в змозі дотримуватися дисциплінованого торгового плану і не допускати, щоб ваші емоції брали над вами гору.

Страх - це дуже сильна емоція. Більшість трейдерів відчувають біль, коли втрачають гроші. Це психологічна милиця, з якою повинен розібратися кожен трейдер. Коли ви усвідомлюєте, що ваша нагорода безпосередньо пов'язана з ризиком на ринку, ви зрозумієте, що втрата грошей є частиною торгового процесу.

Читайте також - Що таке маржа на форекс.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити