Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Торгові сесії форекс і години роботи валютного ринку

Останнє оновлення: Вівторок, 09 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Торгові сесії форекс

Торгові сесії форекс відрізняються від годин роботи більшості фінансових ринків. Форекс відкритий 24 години на добу. Оскільки ринок форекс не має єдиного місця розташування, він переміщується з однієї країни в країну протягом дня, закриваючись тільки у вихідні дні, коли більшість банків світу не працюють.

Ринок форекс відкривається щопонеділка о 8:00 у Новій Зеландії (Окленд). Потім він переміщається світом: Австралія (Сідней), Японія (Токіо), Європа (Франкфурт), Великобританія (Лондон) і США (Нью-Йорк).Торгові сесії

Цей цикл триває щотижня, поки він, нарешті, не переривається опівночі, у п'ятницю, в Нью-Йорку. Ринок закривається на вихідні. Ми маємо можливість торгувати на ринку форекс 24 години на добу, що дає нам велику гнучкість.

Ринок форекс був одним з початкових фінансових ринків, на якому трейдери працювали цілодобово. Ця ситуація в основному виникла через глобальну важливість торгівлі валютою для компаній і банків, розташованих у різних країнах світу.

На міжбанківському валютному ринку професійні форекс-трейдери, які працюють в одній філії великого міжнародного банку, як правило, передають валютні доручення своїх місцевих клієнтів у дочірні відділення, щоб забезпечити ефективне цілодобове виконання своїх угод.

Кожній з торгових сесій форекс зазвичай присвоюється те саме ім'я, що й у міста з відповідними годинами роботи. Якщо ви шукаєте найкращий час для торгівлі валютними парами, то розуміння того, як працюють сесії форекс і які валюти найбільш ліквідні в цей період, стає дуже важливим.

Чому години роботи форекс такі важливі?

Ринок форекс щодня циркулює за часом роботи фінансових ринків різних країн.

Важливо знати про години роботи форекс, оскільки вони визначають поточну ринкову волатильність. Без волатильності ціни залишаються незмінними, і ваша торгівля не може бути прибутковою. З високою волатильністю і великими рухами ціни виникають торгові можливості, якими ми можемо скористатися.Години роботи форекс

Найбільша активність трейдерів припадає на європейську та американську сесію, тому цей час найкращий для торгівлі. У цей період укладається найбільше угод, і торгові спреди (різниця між ціною купівлі та ціною продажу) найнижчі.

Також ви можете помітити, що деякі торгові сесії накладаються одна на одну, тому в ці години волатильність, як правило, найвища.

У зимовий торговельний час години роботи торгових сесій зміщуються на одну годину вперед.

Торгові сесії форекс

Торгові сесії форекс

Торгівля на форекс наразі відбувається з офіційного відкриття ринку, яке відбувається щотижня в неділю вдень о 04:00 за нью-йоркським часом у новозеландських містах Окленді та Веллінгтоні, допоки ринок зрештою не закриється в п'ятницю вдень о 17:00 за нью-йоркським часом у Нью-Йорку.

Хоча ринок форекс загалом залишається нерегульованим і без будь-якої офіційної організації, цей годинник являє собою звичайний час відкриття, протягом якого трейдери можуть здійснювати валютні операції.

Після закриття в Нью-Йорку незначна кількість угод надалі може відбутися в Чикаго на Середньому Заході США, а також у містах Сан-Франциско і Лос-Анджелес на західному узбережжі США. Цей вид торгівлі в основному для банківських клієнтів.

Проте, коли трейдери, які працюють у банках, розташованих у цих містах, перестають котируватися і повертаються додому в п'ятницю, ринок форекс фактично закривається на вихідні.

 • Тихоокеанська сесія, найменш волатильна, відкривається опівночі. Торговий день починається в Новій Зеландії та Австралії. Фінансовий центр торгівлі в Тихому океані розташований у Веллінгтоні, але його торговий оборот дуже низький.
 • Азіатська торгова сесія розпочинається о 02:00 у Токіо, потім до неї приєднуються Сінгапур і Гонконг. Тут торговельна активність досить помірна. Через низьку торговельну активність учасники ринку часто об'єднують азіатські та тихоокеанські сесії.
 • Європейська сесія відкривається о 10:00, коли азіатська сесія добігає кінця. Фінансовим центром світу є Лондон, оскільки його робочі години перекриваються з трьома іншими торговими сесіями. Лондонський торговий майданчик має найбільший фінансовий оборот у світі. Європейська сесія досягає свого піку активності протягом перших двох-трьох годин. Після цього ринок трохи сповільнюється до відкриття американської сесії.
 • Коли трейдери Нью-Йорка починають роботу о 15:00, лондонські трейдери повертаються з обідніх перерв, щоб продовжити свою торгівлю. У цей час виходять найважливіші фундаментальні новини та статистичні дані. Американська торгова сесія завершується опівночі, коли знову відкривається тихоокеанська сесія.

На графіках нижче показано активність торгів за основними валютними парами за останні п'ять років залежно від поточного часу.

EUR/USD:EUR/USD:

USD/JPY:USD/JPY:

USD/CAD:USD/CAD:

У кожного з великих торгових центрів є нормальні робочі години, коли працюють більшість банків і професійних трейдерів. У всіх випадках ці години збігаються з робочими годинами інших торгових сесій. Це перекриття забезпечує плавний і безперервний розвиток торгівлі на ринку форекс по всьому світу.

Наступний малюнок показує години роботи валютного ринку для кожного з основних центрів. Цей графік включає години роботи для фінансових центрів, таких як: Франкфурт, Париж, Лондон, Нью-Йорк, Окленд, Веллінгтон, Сідней, Токіо, Гонконг і Сінгапур.Години роботи світових фінансових центрів

Дуже важливий елемент, який слід зазначити в наведеній вище таблиці, полягає в тому, що робочий час в одному великому фінансовому центрі, такому як Лондон, Нью-Йорк і Токіо, збігається з робочим часом в іншому. Ці збіги відповідають часам значно більшої ліквідності та обсягу торгів через більшу кількість активних учасників ринку в цей час.

Три основні валютні торгові сесії

На позабіржовому ринку форекс три основні торгові сесії загалом відповідають звичайним банківським робочим годинам у великих містах Лондоні, Нью-Йорку і Токіо. Кожне з цих міст є головним грошовим центром у відповідних країнах Великої Британії, США та Японії.

У всіх цих великих грошових центрах розташована велика кількість банків, які беруть активну участь у валютних торгах. Крім роботи зі своїми клієнтами, ці банки також торгують між собою на міжбанківському ринку телефоном, через брокерів і з використанням електронних дилінгових систем.

Банки, розташовані в певному торговому центрі, як правило, бачать більш високі обсяги торгівлі у валютних парах, які включають місцеву валюту. Наприклад, японський банк, розташований у Токіо, може бачити більший обсяг транзакцій USD/JPY, ніж у будь-якій іншій валютній парі. Так само британський банк, розташований у Лондоні, може бачити великий обсяг торгів GBP/USD.

Лондонська сесія

Ця дуже активна торгова сесія починається в Токіо і починається о 03:00 за нью-йоркським часом і триває до 12:00 або опівдні за нью-йоркським часом, коли її трейдери зазвичай передають книжки своїм колегам з Нью-Йорка. На цій сесії зазвичай спостерігається великий обсяг торгів у європейських валютах, таких як євро і фунт стерлінгів, а також у їхніх основних кросах.

Нью-йоркська сесія

Ця активна торгова сесія форекс починається о 08:00 за нью-йоркським часом і закривається о 17:00 за нью-йоркським часом. Нью-йоркські трейдери повністю поглинають свої лондонські колеги о 12:00 або опівдні за нью-йоркським часом, і тому ця сесія перетинається з Лондоном з 08:00 до опівдня за нью-йоркським часом, протягом якого ринок форекс дуже активний і ліквідний.

Нью-Йорк не збігається безпосередньо з Токіо, тому інституційні банківські трейдери в Нью-Йорку, як правило, передають книжки або колегам на західному узбережжі, або тим, які розташовані в новозеландських містах, таких як Окленд або Веллінгтон, або Сіднею, Австралія. Валюти, що торгуються проти долара США і канадського долара, здаються найактивнішими і найліквіднішими протягом цього періоду часу.

Токійська сесія

Ця сесія починається о 19:00 за нью-йоркським часом і закінчується о 04:00 за нью-йоркським часом, після чого книжки передають колегам, розташованим у Лондоні або в континентальних європейських містах, таких як Франкфурт або Париж. Під час перекриття Токіо і Лондона ринок форекс знову досить активний і ліквідний. Основні валютні пари і пари з японською єною, австралійським доларом і новозеландським доларом будуть найбільш активними і ліквідними протягом цієї торгової сесії.

Другорядні торгові сесії та ф'ючерсні контракти

На додаток до трьох основних торговельних сесій, що відповідають робочим годинам у Лондоні, Нью-Йорку і Токіо, варто відзначити кілька відносно невеликих торговельних сесій форекс. Деякі з цих сесій пропонують перехідну ліквідність на ринку форекс.

На додаток до основної нью-йоркської сесії існують дві другорядні торгові сесії в США, які дають доступ до ліквідності трейдерам форекс і банківським клієнтам у робочі години США. Ці сеанси відповідають робочим годинам у Чикаго, які працюють на одну годину пізніше, ніж у Нью-Йорку, а також годинам, що спостерігаються в таких містах Західного узбережжя США, як Сан-Франциско і Лос-Анджелес, які працюють на три години пізніше, ніж у Нью-Йорку, і закінчуються в Токіо.

Кілька невеликих торгових сесій розташовані за межами Сполучених Штатів. Перший відповідає звичайним робочим годинам Веллінгтона й Окленда в Новій Зеландії, які збігаються із сесіями в Нью-Йорку і Токіо.

Торгова сесія Сіднея в Австралії також збігається з сесіями в Нью-Йорку і Токіо. В Азії торгова сесія Сінгапуру і Гонконгу не збігається з Нью-Йорком, але збігається з Токіо і Лондоном.

Коли справа доходить до валютних ф'ючерсів, деякі з найбільш активних контрактів торгують, використовуючи електронну мережу CME Group, розташовану в Чикаго. Його години починаються з попереднього відкриття прийому заявок і ринкових індикаторів о 17:00 за нью-йоркським часом у неділю, а торги офіційно починаються через годину о 18:00.

У звичайні будні дні цей валютний ф'ючерсний ринок починає активацію перед відкриттям о 17:45 за нью-йоркським часом, а торгівля починається о 18:00. Торги цими валютними ф'ючерсними контрактами офіційно припиняються о 17:00 за нью-йоркським часом щоп'ятниці ввечері.

Торгові сесії форекс, що перекриваються

Торгові сесії форекс, що перекриваються

Перекриття між торговими сесіями форекс важливі для трейдерів, тому що ці часи зазвичай відповідають періодам більшої активності ордерів, волатильності та обсягу торгів.

Можливо, найбільш важливий і активний з цих збігів відбувається між сесіями в Лондоні та Нью-Йорку. Це перекриття виконується з 08:00 за нью-йоркським часом до 12:00 або опівдні за нью-йоркським часом. Протягом цього періоду часу зазвичай спостерігається значна загальна ліквідність, яка зосереджена на канадському доларі та європейській валюті, що котирується по відношенню до долара США.

Інший важливий збіг відбувається між відносно незначними сесіями Нової Зеландії, Сіднея, Гонконгу та Сінгапуру і основною сесією в Токіо. Це відбувається з 20:00 за нью-йоркським часом до 24:00 за нью-йоркським часом і має тенденцію пропонувати трейдерам більшу ліквідність у валютах Океанії та Азії.

Найбільш небезпечний час для торгівлі

Кожен досвідчений трейдер, ймовірно, може вказати час, коли він вважає, що торгівля на ринку форекс має тенденцію бути більш ризикованою, ніж в інший час. Більшість з цих періодів будуть включати важливі зміни ключових факторів ринкового ризику для валютних трейдерів, які зазвичай включають:

 • Волатильність - цей термін пов'язаний зі ступенем руху ринку, і певні типи волатильності, включно з передбачуваною, історичною та фактичною волатильністю, стали важливими заходами ризику для багатьох трейдерів, особливо для тих, хто бере участь у торгівлі опціонами.
 • Ліквідність - це пов'язано з глибиною ринку форекс і здатністю ефективно обробляти великі транзакції, і його оцінки зазвичай відображають кількість учасників ринку, готових котувати ринок.
 • Здатність до виконання угод - цей фактор ризику визначає, чи можна ефективно укладати угоди без численних повторних котирувань через швидкі рухи ринку.
 • Прослизання - це відноситься до різниці між рівнем відкриття угоди, і рівнем, на якому ордер фактично виконується.
 • Спред - це різниця між курсами ціни попиту і пропозиції, що котируються маркет-мейкером.

Торгові умови зазвичай погіршуються за більшістю стандартів під час ризикованого трейдингу і зазвичай характеризуються такими факторами, як: підвищена волатильність, зниження ліквідності, більший прослизання за ордерами та ширші торгові спреди.

Багато валютних трейдерів вважатимуть цей час торгівлі ризиками потенційно проблематичним для їхніх стратегій, особливо для тих, які засновані на технічному аналізі.

Технічні методи торгівлі, як правило, працюють краще на високоліквідних і впорядкованих ринках, оскільки технічний аналіз передбачає, що ринкова ціна вже дисконтувала всі наявні дані, і це припущення має тенденцію руйнуватися на швидких ринках.

Час, якого уникають багато професіоналів форекс, чиї стратегії краще працюють на ліквідних і впорядкованих ринках, включає:

 1. У другій половині дня в п'ятницю та неділю - хоча ринок форекс технічно відкритий, ліквідність часто невелика, і в цей час угоди розширюються через скорочення кількості учасників ринку.
 2. Святкові дні - вони можуть бути особливо проблематичними для ліквідності, коли свята відбуваються в одному або декількох великих торговельних центрах, включно з Лондоном, Нью-Йорком і Токіо.
 3. Основні випуски новин - це можуть бути результати виборів, національні конфлікти та катастрофи, а також оголошення впливових центральних банків.
 4. Основні випуски економічних даних - Трейдери можуть перевірити економічний календар форекс на час і дати таких випусків, які зазвичай надаються перед фактичним випуском випуску. Особливо примітним прикладом є звіт нон фарм у США, який зазвичай публікується в першу п'ятницю кожного місяця о 8:30 за нью-йоркським часом, що зазвичай відповідає 13:30 за лондонським часом.

Проте деякі трейдери на форексі насправді люблять використовувати сильні рухи ринку, що спостерігаються в періоди високої волатильності.

До таких учасників належать новинні трейдери, чиї стратегії призначені для того, щоб скористатися перевагами значних коливань цін, які зазвичай спостерігаються під час випуску великих новинних повідомлень або економічних даних. Вони часто з нетерпінням чекають торгівлі більш волатильними періодами, зосередженими на цих економічних випусках новин, яких уникають багато інших технічних трейдерів.

Найкращі торгові сесії форекс

Для багатьох трейдерів форекс важливо враховувати час торгівлі, щоб вирішити, які торгові сесії надають найкращу можливість здійснювати операції з урахуванням їхньої конкретної торгової стратегії.

Хоча більшість трейдерів віддають перевагу просто працювати у звичайні робочі години, деякі трейдери можуть вважати за краще скоригувати свої години роботи на основі валютних пар, якими вони хочуть торгувати найбільше.

Наприклад, людина, зацікавлена насамперед торгівлею в японських єнах, може не мати змоги користуватися тим самим ступенем ліквідності та потоком інформації під час нью-йоркської торгової сесії, який вона може бачити під час азіатської торгової сесії, коли великі японські банки конкурують за форекс-бізнес, і Японія публікує свої ключові економічні дані.

Навіть якщо фізично базується в Європі або Сполучених Штатах, трейдер з японською ієною міг би налаштувати свої години неспання і торгівлі, щоб краще відповідати стандартам місцевого японського ринку форекс.

По суті, визначення найкращої торгової сесії на ринку форекс для вашої конкретної стратегії, уподобань у способі життя та інших часових обмежень, як-от інша робота, може бути складним і унікальним для кожного трейдера.

Проте, у багатьох випадках для трейдера може бути корисно мати сенс аналізувати залежні від часу профілі ліквідності та волатильності кожної валютної пари й оптимізувати їх для своєї конкретної торгової стратегії.

Читайте також - Торгова психологія та її важливість для успіху трейдера.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити