Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Шкідливі звички в трейдингу, які заважають заробляти

Останнє оновлення: П'ятниця, 12 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Шкідливі звички в трейдингу

Розвинути в собі необхідні для успіху якості трейдера непросто. Над нами немає начальника, який говорив би нам, що і коли робити. Тут усе залежить тільки від нас самих. Хоча свобода в трейдингу приваблює багатьох людей, у цієї свободи є і зворотний бік. Часто у трейдерів з'являються шкідливі звички, які буває важко викорінити. Насправді, багато трейдерів навіть не усвідомлюють проблем у своїй торгівлі.

У сьогоднішній статті редакція сайту ITstatti.in.ua хоче поділитися трьома найбільш шкідливими звичками в трейдингу. Ви зможете зрозуміти, чи перебуваєте ви на правильному шляху, і що варто зробити для досягнення успіху у своїй торгівлі. Ця стаття могла б бути набагато довшою, але ми постаралися виділити три найголовніші руйнівні звички трейдерів.

Завищені очікування

Завищені очікування

Трейдери-початківці часто ставлять запитання:

Скільки грошей мені знадобиться, щоб заробляти X$ на місяць?

На це питання не існує однозначної відповіді. Усе залежить від кожного конкретного трейдера, його стилю торгівлі, готовності до ризику і розміру депозиту.

Трейдери, які хочуть заробляти сотні доларів на місяць, завжди розчаровуються у своїх очікуваннях. Вони відчайдушно намагаються заробляти гроші замість того, щоб спокійно переглядати графіки та обирати оптимальні торгові налаштування.

Бажання заробляти зазвичай змушує трейдерів робити дві помилки:

  1. Занадто часта торгівля.
  2. Занадто великі ризики.

І в цьому немає нічого дивного. Якщо ви торгуєте з депозитом у 100$ і хочете заробити 300$, єдиний спосіб зробити це - брати занадто великі ризики або відкривати багато угод.

То в чому ж рішення? Зосередьтеся на повільних і стабільних доходах. Знайдіть торгову стратегію, яка б відповідала вашій індивідуальності.

Якщо ви заробляєте в середньому від 2 до 5% прибутку на місяць, значить ви все робите правильно. З іншого боку, якщо ви намагаєтеся отримувати 20% або 30% прибутку на місяць, у довгостроковій перспективі ви тільки втратите свої гроші.

Вам потрібен великий розмір депозиту, щоб отримувати значний прибуток. Єдиний спосіб досягти цього - зосередитися на самому процесі торгівлі, дотримуватися помірних ризиків і завжди прагнути до якості, а не до кількості угод, які здійснюються.

Невміння чекати

Невміння чекати

Що означає бути трейдером? Ніхто не починає займатися трейдингом просто для того, щоб купувати і продавати валютні пари або акції. Мета завжди одна й та сама - стати послідовно прибутковим у своїй торгівлі. Що робить трейдера прибутковим? Тут відіграють роль безліч факторів. І головний з них - це терпіння.

Більшість трейдерів-початківців припускається помилки, прагнучи постійно відкривати нові позиції і весь час перебувати в ринку. Ця звичка змушує їх відчувати, ніби вони щось втрачають, якщо на деякий час припиняють свою торгівлю.

Професійні трейдери добре розуміють, що для досягнення успіху потрібно знати, коли варто торгувати, а коли ні. І в 99% випадків вони не будуть нічого робити. Навіть коли у них вже є відкрита позиція, вони розуміють, що найкраще не втручатися і дати можливість ціні досягти потрібного рівня. Ці трейдери здійснюють мінімальну кількість угод щомісяця, також вони мінімально взаємодіють зі своїми відкритими позиціями.

Однак ніхто не приходить на ринок з таким рівнем терпіння і дисципліни. Потрібні роки практики, щоб стати по-справжньому терплячим. Це набагато більше, ніж просто спосіб торгівлі. Це справжній переворот у мисленні. Недостатньо сказати собі, що потрібно бути терплячим. Ви повинні працювати над тим, щоб бачити ринок зовсім в іншому світлі.

Прибуткові трейдери рідко переглядають свої графіки. Якщо вони не бачать вартісної точки входу, вони не торгують цього дня.

Це якісний, а не кількісний підхід до ринків. Для отримання значного доходу вам може бути достатньо здійснювати всього одну хорошу угоду на місяць. Немає необхідності здійснювати 20 або 30 угод на місяць.

Торгівля за новинами

Торгівля за новинами

Новини - це драйвер ринку. Ціна рухається і без новин, проте такі події, як рішення щодо відсоткових ставок центрального банку або дані по ВВП є каталізаторами для всіх типів ринків.

Ці та інші події також створюють найбільшу волатильність. Вони змушують ціну швидко рухатися протягом короткого періоду часу. Ми знаємо, що волатильність може приносити прибуток. Зрештою, ви не зможете заробляти гроші, коли на ринку відсутня волатильність, і ціна завмирає практично на одному місці.

Проте ці сплески волатильності з легкістю можуть стати причиною для збитків. І саме це відбувається з більшістю трейдерів, які намагаються торгувати за новинами. Вони бачать у цих періодах підвищеної волатильності можливість примножити свій депозит. Однак найчастіше подібна торгівля призводить лише до величезних втрат.

Є три причини, чому торгівля за новинами - це погана ідея.

У вас немає торгової переваги

Якщо ви хочете досягти успіху як трейдер, вам необхідно мати торгову перевагу. Проблема в торгівлі за новинами полягає в тому, що тут у вас немає ніяких переваг. Ви не можете напевно знати, чи буде центральний банк підвищувати, знижувати або взагалі не змінить свою процентну ставку. І навіть якщо ви зможете це передбачити, все одно ви не знаєте, як саме ціна відреагує на цю новину. Тому торгівля за новинами - це чистий ризик.

Ціна рухається в обидві сторони

Ринки не рухаються по прямих лініях. Це особливо очевидно після виходу важливих новин. Щоб побачити, як ціна рухається в обох напрямках, вам потрібно всього лише подивитися 5-хвилинний графік після оголошення новини. Хоча ринок може зробити рішучий стрибок у певному напрямку, до цього він може безліч разів коливатися вгору і вниз.

Таким чином, навіть якщо ви правильно вгадуєте можливий напрямок, є велика ймовірність, що вас до цього вас винесе по стопах.

Ціна непередбачувано реагує на новини

Навіть якщо ви правильно вгадаєте результат новинної події і вас не викине з ринку за стопами, ви все одно не можете напевно знати, в якому напрямку буде рухатися ціна. Відповідь на це питання так само непередбачувана, як і самі новини.

Наприклад, показник кількість створених робочих місць поза сільськогосподарським сектором США може виявитися набагато нижчим за очікування. Однак це не означає, що долар США відразу почне знижуватися.

На ринку часто виникають ситуації, коли звіти щодо економіки США є поганими:На ринку часто виникають ситуації, коли звіти щодо економіки США є поганими

Але при цьому цього дня в учасників ринку зовсім інші плани. Ось приклад по EUR/USD. Зверніть увагу на ведмежу свічку в день виходу новини.Графік

Це доводить, що недостатньо просто дивитися на цифри економічних показників. Без подальшої реакції ринку ці цифри взагалі нічого не значать.

Підіб'ємо підсумки

Деякі шкідливі торгові звички легше виявити, ніж інші. Точно так само деякі звички завдають набагато більшої шкоди.

Важливо розуміти, що ви не зможете заробляти 10 000$ на рік з рахунком у 1000$. І якщо вам все-таки вдасться це зробити, розумніше буде вивести отриманий прибуток, тому що вам просто пощастило.

Дотримуйтеся низьких ризиків і намагайтеся отримувати невеликий, але стабільний дохід. Цей метод набагато надійніший, ніж принцип торгівлі "все або нічого".

Професійні трейдери знають, що більшу частину часу варто залишатися поза ринком. Наявність терпіння в очікуванні найкращих торгових налаштувань - це те, що виведе вашу торгівлю на новий рівень.

Замість того, щоб намагатися торгувати за новинами, зачекайте деякий час і спробуйте "прочитати" подальший рух ціни. Під час важливих новинних подій виникає занадто багато невизначеності, і волатильність багаторазово зростає. Торгувати первісну реакцію ринку неймовірно складно і небезпечно. Тому почекайте, поки все владнається і торгуйте подальшу реакцію ціни на новини. Тоді у вас буде краще уявлення про те, хто контролює ціну - покупці чи продавці.

Читайте також - Торгові сесії форекс і години роботи валютного ринку.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити