Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Уникайте збитків і зберігайте свій торговий капітал

Останнє оновлення: П'ятниця, 12 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Уникайте збитків

Ви коли-небудь чули приказку "не витратив - все одно що заробив"? Іншими словами, потрібно прагнути до економії своїх грошей. І з цим складно посперечатися. Однак ця ідея виходить далеко за рамки вашого ощадного рахунку в банку. Її також можна застосувати до того, як ви керуєте своїм торговим рахунком.

Якщо ви читали наші статті, ви знаєте, що ми великі прихильники підходу "менше - значить більше". Інакше кажучи, чим менше ви торгуєте, тим більше грошей ви в кінцевому підсумку заробите, якщо, звичайно, у вас є прибуткова стратегія.

Ідея "не витратив - все одно що заробив" може бути виражена в словах "не отримав збиток - значить отримав прибуток". Хоча вона належить до мінімалістичного підходу в трейдингу, також вона підкреслює, як важливо уникати збитків.

Нестандартний підхід до збитків

Якби ми запитали вас, чому ви стали трейдером, найімовірніше, ви б відповіли: "я почав займатися трейдингом, щоб заробити гроші" або навіть "я хотів би розбагатіти за допомогою трейдингу". Найімовірніше, ви не відповісте на це запитання так: "я почав займатися трейдингом, щоб не втратити свої гроші" або "я почав торгувати на біржі, щоб не стати бідним". Відчуваєте різницю?

Обидві останні відповіді, можливо, звучать трохи смішно. Однак на наш погляд вони набагато доречніші, ніж перші.

Не зрозумійте мене неправильно, бажання стати багатим - це нормально. Якщо ви хочете заробити багато грошей - це чудово. Але якщо це ваша єдина мета в трейдингу - значить ви приречені на поразку.

Причина проста. Коли ви відкриваєте нову угоду, ви зосереджуєтеся на тому, скільки грошей ця позиція додасть на ваш рахунок. Така людська психологія: думати про винагороду, а не про ризик. Але це абсолютно неправильний підхід.

Якщо ви хочете надовго залишитися в трейдингу, перш за все ви повинні розуміти, скільки ви втратите, якщо ринок піде проти вас. Оборонний підхід у мисленні не тільки допоможе вам уникнути неприємностей, але в кінцевому підсумку допоможе вам збільшити розмір свого торгового рахунку.

Цифри не брешуть

Найкращий спосіб продемонструвати негативні наслідки збиткових угод - це проілюструвати це. Графік нижче показує відсоток прибутку, необхідний для компенсації торгових втрат.Графік

Як видно з наведеного вище графіка, якщо ваше просідання становитиме 50%, вам буде потрібно отримати 100% прибутку, щоб повернутися до початкового розміру свого депозиту.

Більше того, якщо ви дійсно маєте намір вибратися з просідання, це може бути зроблено тільки послідовним і безпечним способом. Просте викидання грошей на ринок у надії компенсувати свої недавні втрати швидко зажене вас у ще глибшу яму. Будь-який трейдер, який збільшував свої ризики в надії відбити недавні збитки, знає, що це правда.

Глибока просадка завжди дуже небезпечна для вашого торгового рахунку. Ось чому ми практикуємо підхід "менше означає більше". Також ми вважаємо, що відсутність позиції - це вже позиція.

Згадаймо слова Білла Ліпшуца:

Якби трейдери залишалися поза ринком хоча б протягом 50 відсотків від часу, коли вони торгують, вони б заробляли набагато більше.

Головне завдання трейдера - це не заробити гроші, а насамперед захистити свій торговий капітал.

Емоційна сторона

Ще одна проблема, яка пов'язана зі збитками - це емоційний збиток. Постійні збитки можуть змусити вас почати сумніватися в собі і своїх здібностях як трейдера.

Якщо ви займаєтеся трейдингом якийсь час, ви знаєте, що торгова психологія є ключовим фактором прибуткової торгівлі. У вас може бути найкраща стратегія у світі, але без емоційної стійкості ви приречені на провал.

Це підводить нас до універсальної істини - найкращий спосіб захистити своє психологічне здоров'я як трейдера - це уникати непотрібних втрат. Це неймовірно очевидне твердження, проте ним часто нехтують.

Як можна уникнути втрат?

Як можна уникнути втрат?

Тепер, коли ви знаєте, наскільки руйнівними можуть бути збитки в трейдингу, ймовірно, ви думаєте, як можна їх уникнути.

Однак для початку ви маєте розуміти, що збитки є необхідною складовою вашої торгівлі. Ви не можете торгувати на фінансовому ринку без збитків. Проте їх не слід розглядати як щось погане. Натомість сприймайте збитки як необхідний досвід для навчання, а не чорну мітку на ваших здібностях як трейдера. Сприймайте їх як ділові витрати, які є необхідною частиною для обраної вами торгової стратегії.

Ось декілька простих способів скоротити можливі втрати.

Торгуйте на денному таймфреймі

Якщо ви серйозно ставитеся до торгівлі за прайс екшен, денний таймфрейм має залишатися для вас основним.

Багато трейдерів вважають, що більш низькі таймфрейми забезпечують більшу кількість торгових налаштувань і, отже, пропонують можливість швидше заробити. Але це хибна думка. Кількість не означає якість.

Денний графік не тільки надасть більш чіткі торгові ідеї, але також допоможе вам більш вибірково ставитися до розподілу свого торгового капіталу. Це дасть вам змогу торгувати рідше і в підсумку допоможе заробити більше грошей.

Визначте для себе ліміт

Багато трейдерів ставлять перед собою мету заробляти по 50 пунктів щодня. Але ми вважаємо, що набагато краще працює інший підхід.

Замість того, щоб ставити для себе мету в пунктах, поставте для себе обмеження на кількість угод, які ви можете здійснити на місяць. Тобто визначте для себе ліміт, а не мету.

Наприклад, якщо ви торгуєте на денних графіках і вибірково ставитеся до своїх входів у ринок, вам не варто здійснювати більше 20 угод на місяць. Це допоможе вам залишатися більш розбірливим щодо торговельних налаштувань, які ви використовуєте, що, в свою чергу, допоможе вам збільшити розмір свого депозиту.

І якщо ви дійсно хочете кинути собі виклик, встановіть для себе ліміт 10 угод на місяць. Щойно ці угоди будуть вичерпані, зупиняйте свою торгівлю до наступного місяця.

Знайте, коли варто зупинитися

Надмірні збитки зазвичай відбуваються протягом короткого періоду часу. Найчастіше протягом одного дня. Саме в якийсь день трейдер починає збільшувати розмір своїх позицій у спробі відіграти щойно втрачені гроші. Нам не потрібно говорити вам, наскільки руйнівними можуть бути подібні дії.

Тому все, що вам потрібно зробити, це навчитися вчасно зупиняти свою торгівлю. Це може бути непросто, але якщо ви збираєтеся вижити на ринку, вам необхідно навчитися закривати свій торговий термінал, коли справи йдуть не так, як треба. І якщо ви встановили для себе торговий ліміт, як написано вище, знайте, що кожна "угода помсти" буде зараховуватися в цей ліміт.

Відсутність збитків у трейдингу - це синонім вашої здатності залишатися поза ринком і зберігати свій торговий капітал за допомогою терпіння та дисципліни. Як би вам не хотілося торгувати, майте на увазі, що в ідеалі вам буде потрібна всього лише одна хороша угода на місяць, щоб заробити значну суму грошей. І ви повинні до цього прагнути.

Читайте також - Шкідливі звички в трейдингу, які заважають заробляти.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити