Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як можна навчитися терпінню в трейдингу і позбутися емоцій?

Останнє оновлення: П'ятниця, 12 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Як можна навчитися терпінню в трейдингу

На перший погляд може здатися, що більшість трейдерів ненавидять свої гроші і прагнуть якнайшвидше їх позбутися. Вони укладають безліч угод на молодших таймфреймах і постійно приймають емоційні рішення. Майже всі трейдери-початківці зливають свій перший депозит. Але ми їх не засуджуємо. Всі ми колись наступали на одні й ті ж граблі. Ми самі втратили декілька торгових рахунків.

Зрозуміло, що 95% трейдерів, які постійно зазнають збитків, насправді не ненавидять гроші, а відчайдушно намагаються їх заробити. Усі ми хочемо мати більше грошей. У цьому немає нічого поганого. Але мало хто з трейдерів має достатню стриманість і терпіння, які необхідні для досягнення успіху. Ми маємо на увазі терпіння, яке змушує вас день за днем залишатися поза ринком, чекаючи відповідних торгових можливостей і точок входу.

Це свого роду захисний інстинкт, який дає нам змогу зберегти свій капітал. Якщо вам цікаво, як можна навчитися терпінню в трейдингу, читайте сьогоднішню статтю, яку підготували для вас експерти сайту ITstatti.in.ua.

Залишатися поза ринком - це найкраще, що може зробити трейдер

Залишатися поза ринком - це найкраще, що може зробити трейдер

Нам подобається залишатися поза ринком. Ми досить вибірково відкриваю свої угоди.

Звичайно, нам подобається входити в ринок і отримувати прибуток. Але що нам подобається набагато більше, то це бути впевненим, що наш депозит перебуває в цілості й збереженні, і ми не піддаємо його зайвому ризику. Ми вважаємо за краще спокійно спати ночами і не переживати через свої відкриті позиції.

Наш депозит перебуває в повній цілості, коли у нас немає ніяких відкритих угод. Це очевидна істина. Тому ми намагаємося максимально вибірково ставитися до свого ризику і ретельно прораховувати кожну точку входу.

Хто такий трейдер насправді? Подумайте про це. Відкривати угоди може хто завгодно. Для цього не потрібно володіти якимись особливими навичками. Для нас майстерність трейдера полягає в грамотному управлінні ризиками. Якщо ви не контролюєте свої ризики, будь-який отриманий вами прибуток рано чи пізно перетвориться на збиток.

Якщо ви хочете стабільно збільшувати розмір свого депозиту, вам потрібно розуміти, коли варто відкривати нові угоди, а коли краще залишитися осторонь. Ці дві дії трейдера йдуть пліч-о-пліч.

Не піддавайтеся своїм емоціям

Не піддавайтеся своїм емоціям

Як часто з вами траплялася така ситуація? Ви відкриваєте коротку позицію за парою EUR/USD після пробою рівня підтримки. Ціна рухається у ваш бік, і здається, що незабаром вона досягне тейк-профіту. Наступного ранку ви прокидаєтеся і бачите, що замість цього ціна досягла вашого стоп-лосса.

Як таке могло статися? Адже точка входу здавалася такою ідеальною! Ви кидаєтеся до свого комп'ютера і помічаєте, що різкий нічний сплеск волатильності вибив ваш стоп-лосс, тож ви вирішуєте знову відкрити операцію в шорт, сподіваючись відбити отриманий за ніч збиток. Пізніше того ж вечора у вас знову спрацьовує стоп-лосс. У підсумку ви вдвічі збільшили свої втрати. Звучить знайомо?

Кожен трейдер-початківець приймає безліч торгових рішень, ґрунтуючись на своїх емоціях. Нам самим на початку було дуже важко відокремити наші емоції від наших дій. Тоді нам здавалося, що ціна спеціально рухається проти нас. Насправді, вона рухалася проти наших емоційних рішень.

Емоції - це найгірший ворог трейдера. Сьогодні, якщо у нас трапляється збиткова угода, ми припиняємо свою торгівлю на 24 години, щоб повністю заспокоїтися. Навіть якщо ми незабаром побачимо відмінну точку входу, ми її пропустимо. Це правило дає нам змогу повністю контролювати свої емоції. 24-годинний період відпочинку дає нам можливість зібратися з думками і згодом об'єктивно сприймати поточну ситуацію на ринку.

Думайте на довгострокову перспективу

Думайте на довгострокову перспективу

Раніше ми вже писали про те, що навчання трейдингу - це процес, у якому не можна домогтися остаточного результату. Ви не можете сказати собі: "Мені потрібно дізнатися все про трейдинг і навчитися торгувати в плюс до кінця цього року". Так це не працює.

У міру того, як ви займатиметеся трейдингом і зможете досягти певних успіхів, ви виявите, що не існує жодного зв'язку між вашими зусиллями й одержуваним результатом.

Навіть якщо ви знайдете для себе працюючу торговельну стратегію, і розмір вашого депозиту почне потроху збільшуватися, ви все одно будете постійно вчитися. У вас траплятимуться прибуткові та збиткові місяці. Майте це на увазі і налаштуйтеся на довгострокову перспективу і постійну роботу.

Всі ваші спроби поспішити і прискорити результат тільки все зіпсують. Замість цього набагато ефективніше буде поступово вивчати різні аспекти трейдингу. Не ставте перед собою жодних термінів. Ринки завжди працюватимуть, і у вас завжди буде можливість заробити.

Навчіться використовувати пірамідинг

Графік

Це може здатися трохи дивним, але застосування стратегії пірамідингу допоможе вам залишатися терплячим у трейдингу. Дозвольте нам пояснити це простим порівнянням двох трейдерів - Василя і Петра.

Середній прибуток Василя становить 1R. Таким чином, на кожні 2% свого рахунку, яким він ризикує, він отримує 2% прибутку. Виходить Василю необхідно, щоб відсоток його прибуткових угод перевищував 50%.

З іншого боку, Петро не зацікавлений у високому відсотку прибуткових угод, тому що він використовує пірамідинг і обрізає свої збитки. Його середній прибуток становить 2,5R. Таким чином, на кожні 2% його депозиту, якими він ризикує, він отримує 5% прибутку.

Порівняйте це із середнім прибутком Василя у 2%, і ви, ймовірно, зрозумієте, до чого ми хилимо. Оскільки середній прибуток Петра більш ніж удвічі вищий, ніж у Василя, у нього набагато менше шансів втратити свій депозит. І також він набагато рідше буде наражати свій торговий рахунок на ризик без вагомої причини і зможе більше часу залишатися поза ринком.

Якби ви знали, що ви можете в середньому отримати 5% прибутку з кожної прибуткової позиції, чи відчували б ви потребу торгувати частіше? Б'ємося об заклад, що ні.

Ризик отримати збиток визначає наше сприйняття

Ризик отримати збиток визначає наше сприйняття

Коли ви відкриваєте нову позицію, ваше сприйняття поточної ринкової ситуації піддається ризику. Неважливо, торгуєте ви протягом п'яти місяців або п'яти років. Ризик завжди буде впливати на прийняті вами рішення.

З трейдингом також пов'язані альтернативні витрати. Ви не просто ризикуєте своїми грошима - ви ризикуєте грошима, які можна було вкласти в щось інше.

Ви також піддаєте ризику свій емоційний стан, який вам необхідний для пошуку якісних торгових налаштувань.

Припустимо, що ви вирішили відкрити шорт за EUR/USD. Ціна вдруге протестувала пробитий рівень опору, і точка входу саме в цьому місці здалася вам досить хорошою. На жаль, у євро були інші плани. Ціна пішла проти вас, проте поки що не досягла вашого стоп-лосса.

Через деякий час ви бачите ідеальний бичачий пін бар по AUD/USD. Він з'явився на важливому рівні підтримки і вказує на потенційний розворот ціни в бік тренда. Як і угода по EUR/USD до цього, цей сетап виглядає багатообіцяюче.

Однак той факт, що у вас уже є відкрита позиція, яка перебуває в червоній зоні, обов'язково вплине на ваше рішення. Тут є два варіанти:

  1. Ви будете вагатися і пропустите прибуткову угоду, побоюючись отримати ще одну збиткову позицію.
  2. Ви відкриєте угоду занадто рано, тому що хочете компенсувати свій потенційний збиток за EUR/USD.

Поки позиція по EUR/USD відкрита, вона буде підсвідомо впливати на прийняті вами рішення. Ви навіть можете про це підозрювати.

Поки ви не торгуєте, ваш розум вільний від будь-яких відволікаючих чинників. Ви зможете побачити сприятливі торгові можливості і відмовитися від ненадійних сетапів. Коли ви не схильні до ризику, ви можете бачити ринок таким, яким він є, а не таким, яким би ви хотіли його бачити.

Щоб заробляти гроші в цьому бізнесі, вам все одно доведеться торгувати. Тому важливо якомога ретельніше відбирати можливі точки входу. Найважче дочекатися найкращих торгових можливостей. Не тому, що їх занадто складно помітити, а тому, що вони не трапляються щодня.

Момент, коли ви входите в ринок і ризикуєте своїми грошима - це момент, коли ви жертвуєте ясністю свого сприйняття. Тому не забувайте спершу ретельно обміркувати і прорахувати кожну свою угоду.

Ринок - занадто дороге місце для пошуку гострих відчуттів

Ринок - занадто дороге місце для пошуку гострих відчуттів

Існує величезна різниця між тим, як більшість людей уявляє собі трейдинг і тим, чим він є насправді.

Згадайте останні побачені вами фільми, які були пов'язані з трейдингом. У кіно робота трейдера виглядає хвилюючою і захоплюючою.

Колись це хвилювання мало своє значення. Якщо ми згадаємо, як велася торгівля в біржовій ямі, напевно це середовище не можна було назвати нудним. Трейдери постійно кричали і штовхали один одного. Однак сьогодні робота трейдера кардинально відрізняється. Нині трейдинг - це досить нудне й одноманітне заняття.

Як казав Джек Швагер:

Ринок - це занадто дороге місце для пошуку гострих відчуттів.

Коли ми вперше почали займатися трейдингом, зізнаємося, що нам подобалося відчувати хвилювання. Ми витрачали дуже мало часу на вивчення трейдингу. Нам хотілося дій, хотілося постійно відкривати якомога більше угод. Ми думаємо, що більшість трейдерів-початківців проходять через це. Вони відчувають, що коли перебувають поза ринком, вони позбавляють себе можливості заробити. Тому вони хочуть постійно відкривати нові угоди. Їм важливо завжди бути в ринку.

Насправді, якщо ваша торгівля не нудна, ви робите щось неправильно.

Якісні торгові установки на старших таймфреймах зустрічаються досить рідко. У вас буде тільки кілька гарних можливостей щомісяця, і це норма. Якщо ви згодні отримувати прибуток у розмірі 5-10%, вам не потрібно хвилюватися. У цьому випадку трейдинг для вас перестане бути джерелом будь-яких хвилювань.

Почніть торгувати тільки тоді, коли на ринку з'являються очевидні точки входу. Забудьте про своє бажання постійно відкривати нові угоди. Зосередьтеся на самому трейдингу, а не на отриманні прибутку. Прагніть до цього, і тоді ви будете бачити ринок у зовсім іншому сенсі.

Як подолати свої сумніви

Як подолати свої сумніви

Скільки разів ви передчасно закривали угоду, яка згодом показувала відмінний прибуток? Ви відкриваєте позицію, і вас починають долати сумніви. Ви думаєте: "Це дійсно хороша угода?" "Що, якщо я припустився помилки?" "О, ні, ціна рухається у зворотному напрямку! Потрібно виходити!" У підсумку ви піддаєтеся сумнівам і не дотримуєтеся початкового плану.

Сумніви починаються з малого. Ви іноді навіть не підозрюєте про це. Однак що довше сумніви залишаються без контролю, то сильнішими вони стають. Зрештою, сумніви можуть придушити будь-який голос розуму, і ви ліквідуєте свою позицію. У чому рішення? Вам потрібно відразу ж їх придушувати.

Насправді, це досить легко. Ви повинні просто залишатися впевненим у своїй торговій стратегії. Коли ви будете дотримуватися свого торгового плану роками, це стане для вас другою натурою.

Щоразу, коли ми перебуваємо в угоді, ми повторюємо для себе позитивні твердження, які руйнують будь-який негатив. Ось список того, що ми говоримо самі собі. Ми повторюємо це як мантри.

Це хороша угода, і у мене були вагомі причини, щоб її відкрити.

Нагадування про те, що ви берете участь в угоді з вагомих причин ускладнює ваші сумніви. Без віри в себе у вас не вийде стати успішним трейдером. Повторюйте це твердження, щоб перестати сумніватися.

Дотримання вашої торгової стратегії життєво важливе для вашого успіху як трейдера. Ви розробили свій торговий план, ґрунтуючись на логіці і на раціональному розумінні ринку. У цей момент ви не відчували психологічної напруги.

У трейдингу легко піддатися емоціям. Тому вам завжди потрібно звірятися зі своїм торговим планом, щоб залишатися на вірному шляху. Впевненість у тому, що ваша торгівля ґрунтується на чіткому дотриманні вашої торгової стратегії, а також мані-менеджменту допоможе вам завжди залишатися впевненим у тому, що ви робите.

Це нормально, коли ціна робить відкати, перш ніж рушити в обраному вами напрямку.

Ціна рідко починає йти відразу ж в обраному вами напрямку, щойно ви входите. Зазвичай ціна деякий час рухається вгору і вниз. Відкати - це нормальна частина торгівлі. Не варто занадто через них переживати і передчасно закривати свої позиції.

Ви повинні додати ці твердження до свого торгового плану. Це допоможе вам завжди дотримуватися їх. Крім того, не бійтеся висувати свої власні позитивні думки і твердження. У кожного з нас існують свої сумніви і труднощі, які тільки ми самі можемо подолати. Позитивний настрій у трейдингу завжди допоможе вам стабільно отримувати прибуток з ринку і залишатися впевненим у своїй торгівлі.

Краще намагатися контролювати себе, ніж ринок

Краще намагатися контролювати себе, ніж ринок

Що роблять професійні трейдери, а ви ні? Що використовують профі, а ви ні? Чи є у світі унікальна стратегія, про яку ви не знаєте? Можемо поставити на те, що ви вже ставили собі ці або схожі запитання багато разів, оскільки з часом трейдинг здається своєрідною "загадкою".

Відійдемо трохи від ринку. Постарайтеся згадати про ті гарячі та блискучі слова й обіцянки, які ви говорили, коли були в стані ейфорії або гніву. Скільки разів ви вже пошкодували про них за все своє життя? Гадаємо, що таке було досить часто і певна провина відчувається досі.

А тепер повернімося до графіків. Згадайте всі свої угоди, які ви відкрили, коли були щасливі або намагалися відігратися, чи завжди це закінчувалося позитивним результатом? Сумніваємося, адже зазвичай у такі моменти у людини повністю відключається раціональне мислення, і ми починаємо керуватися нашими емоційними судженнями, які практично завжди призводять до повної втрати депозиту. Скільки разів ви вже пошкодували про ті свої імпульсивні дії?

Професійні трейдери знають, що коли починає вирувати кров, час йти від терміналу, тому вони часто вдаються до методу встановив і забув. Вони розуміють, що їхня оцінка ринку перед відкриттям ордера є більш об'єктивною, аніж та, що виникає в голові після того, як ринок почав коливатися то у ваш бік, то проти вас. Тому необхідно повністю довіряти своєму початковому судженню і діяти за планом, тільки так можна уникнути впливу ваших емоцій.

Ви ніколи не зможете контролювати ринок. Є лише ймовірність того, що він рушить у ваш бік. Вчіться його розуміти, слухайте що він говорить, поважайте його, він завжди правий, а не ви. Плануйте свій кожен хід, вчіться дисципліни і терпіння, тільки це допоможе вам заробити.

Професійні трейдери не намагаються змусити ринок йти в бажаний бік, замість цього вони чекають, коли ціна сама прийде до них і дасть необхідний сигнал. Після цього вони відкривають ордер і залишають ринку всю роботу. Адже це так просто.

Якщо ви будете думати, що не можете програти, то ви почнете рухати стоп-лосс, входити з поганим співвідношенням ризику і прибутку, робити необґрунтовані рішення. Якщо ви ставитиметеся до ринку як до банкомату, який здійснює всі мрії, тоді ви почнете аналізувати надто багато, постійно сидітимете перед монітором, шукатимете будь-які точки входу заради того, щоб тільки збільшити свій прибуток. Але так це не працює.

Ви повинні усвідомлювати, що ви не можете знати всього. Ви будете постійно припускатися помилок, тому ви маєте концентрувати свою увагу на ризику, а не на прибутку. Плануйте те, що збираєтеся зробити, перш ніж зробите це.

Читайте також - Найкращий час для торгівлі на форекс.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити