Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Коли краще не торгувати на форекс, щоб уникнути збитків?

Останнє оновлення: П'ятниця, 12 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Коли краще не торгувати на форекс

Розуміння, коли краще не торгувати на форекс, має вирішальне значення для вашого успіху. У трейдингу існує низка ситуацій, коли найкраще буде залишатися поза ринком.

Усі ми хочемо знати, коли варто відкривати позицію на купівлю або продаж. Однак важливо ще вміти утриматися від торгівлі, коли це необхідно. Наприклад, EURUSD сформував ідеальний ведмежий пін-бар на рівні опору, але якщо це сталося прямо перед рішенням про процентну ставку ЄЦБ, тоді це зовсім непідходящий час для входу в ринок.Коли краще не торгувати на форекс, щоб уникнути збитків?

Позбудьтеся всіх відволікаючих чинників

Вам потрібно зосередитися тільки на графіках і не розсіювати свою увагу на інші речі. Неуважність може коштувати вам грошей.

Якщо якісь емоційні події відбуваються у вашому житті, і вони мають на вас великий вплив - не торгуйте. Це можуть бути будь-які ситуації, які негативно на вас впливають. Коли ви займаєтеся трейдингом, ви повинні мати можливість цілком зануритися в торгівлю і не відволікатися ні на що інше.

Ніколи не дозволяйте емоціям або навколишньому середовищу негативно на вас впливати. Найкраще буде залишатися поза ринком, поки ваш психологічний стан не прийде до норми.

Трейдинг - це насамперед дисципліна. Той, хто вміє контролювати свої емоції, досягає успіху. Той, хто не може, зазнає збитків. Однак незалежно від того, наскільки ви дисципліновані, завжди траплятимуться невдалі дні. Можливо, ви будете погано почуватися або просто не зможете виспатися. Ви будете зайняті іншими справами або поглинені думками про свої проблеми.

Ще один небезпечний сценарій - це збитки. Коли ви закриваєте по стопу останні три або чотири угоди, найімовірніше, ваші емоції будуть даватися взнаки.

У будь-якому разі, якщо ви відчуваєте, що вам щось заважає, утримайтеся від торгівлі. Вам необов'язково торгувати щодня. Якщо ви переживаєте смугу невдач у трейдингу, зробіть перерву. Коли ви повернетеся, спробуйте зменшити розмір своїх позицій удвічі, поки ваша впевненість до вас не повернеться.

Свята

Ви нічого не можете з цим вдіяти. Якщо в США або Великій Британії вихідний день, найкраще буде залишатися поза ринком. Це пов'язано з тим, що банки є найбільшими учасниками ринку форекс. Якщо вони не беруть участі в торгах, обсяг транзакцій значно скорочується. Це може призвести або до низьковолатильного ринку, або до хаотичних рухів ціни. Якщо ви все ж торгуєте в цей день, будьте максимально обережні.

Проте якщо святковий день випадає на іншу країну, наприклад Японію або Австралію, тоді краще буде утриматися від торгівлі валютними парами тільки цих країн (EUR/AUD, USD/JPY тощо), проте ви цілком можете торгувати іншими валютними парами.

Новини

Новини виходять щодня. Можна заздалегідь про них дізнатися, заглянувши в економічний календар.

Є три типи новин, які розділяються за силою впливу на ринок:

 • Новини з високою волатильністю.
 • Новини із середньою волатильністю.
 • Новини з низькою волатильністю.

Новини з високою волатильністю, як правило, найсильніше впливають на ринок, змушуючи ціну різко рухатися в обох напрямках. Це період підвищених ризиків, коли у багатьох трейдерів спрацьовують стоп-лосси.Новини з високою волатильністю, як правило, найсильніше впливають на ринок

Особливо важливо звертати увагу на наступні новини:

 • Зміни відсоткових ставок центральними банками.
 • Кількість нових робочих місць у несільськогосподарському секторі США.
 • Рівень інфляції.
 • Показник ВВП у США.

Однак на ринок впливають не тільки самі новини. Чутки, які передують виходу новин, можуть також привести ринок у рух. Тому не рекомендується торгувати за годину до і годину після виходу новин. Коли виходять дані щодо кількості нових робочих місць у несільськогосподарському секторі, гарною ідеєю буде взагалі не торгувати протягом цього дня.

Часто новини забирають більшу частину коштів трейдерів, які виявляються не готовими до різких і волатильних рухів ціни. Хоча з іншого боку волатильність дає нам змогу заробити. Ви не зможете отримати прибуток від ринку, який не рухається. Але коли виходять новини, і ринок виявляється нестабільним, найкраще буде утриматися від торгівлі в цей час.

Навіть якщо ринок перебуває в русі, це ще не означає, що ви повинні торгувати на ньому. Маловідома істина полягає в тому, що 99% волатильності, яку ви бачите щодня, найчастіше виявляється пасткою, в яку часто потрапляють трейдери, які нічого не підозрюють.

Новини також йдуть усупереч з торгівлею за прайс екшен, коли угоди відкриваються залежно від патернів і моделей, що генеруються ринком на старших таймфреймах, найчастіше на денних графіках.

Немає жодної переваги в торгівлі за новинами. Це стосується входу в ринок безпосередньо до або після виходу новини. Навіть якщо ви вгадаєте напрямок ціни, і ринок буде рухатися на вашу користь, у вас, найімовірніше, спрацюють стопи, перш ніж ви зможете отримати будь-який істотний прибуток.

Тому коли виходять важливі новини, завжди чекайте закриття денної свічки, перш ніж здійснювати подальші дії.

Виступи очільників центробанків

Час виступів також публікується в економічному календарі. Серед промовців можуть бути:

 • Президент ЄЦБ Маріо Драгі.
 • Голова ФРС Джером Пауелл.
 • Голова банку Англії Марк Карні.
 • Керівник Японського центрального банку Харухіко Курода.

У їхніх промовах можуть міститися натяки на зміни політики центральних банків. Ці натяки можуть викликати сильні рухи ціни.

Чорні лебеді

На ринку можуть траплятися непередбачувані ситуації, коли валютні пари будуть рухатися з підвищеною волатильністю. Можливо, ціна різко знижуватиметься без жодних причин. У цей час краще триматися подалі від ринку. Можливо, відбулися деякі незаплановані події, і ринок поки що не визначився з тим, як на них реагувати.

Перший та останній день тижня

У цей час найкраще бути максимально обережним. Коли ринок закривається в п'ятницю, багато трейдерів ліквідують частину своїх позицій, що призводить до підвищеної волатильності, і ціни можуть рухатися хаотично. Те ж саме стосується і часу відкриття ринку в понеділок.Перший та останній день тижня

Найчастіше перші 24 години понеділка відносно повільні. Учасники ринку щойно повернулися після 48-годинної перерви. У цей час ринки з'ясовують, у якому напрямку їм варто рухатися весь майбутній тиждень.

Ми схильні залишатися поза ринком щопонеділка, якщо, звісно, у нас уже немає відкритих позицій з попереднього тижня.

На іншому кінці спектра у нас п'ятниця. Останні 24 години торгового тижня часто відзначаються зниженням ліквідності. Як вам має бути відомо, технічний аналіз найкраще працює на високоліквідних ринках. Це одна з причин, з якої ми віддаємо перевагу ринку форекс перед фондовим ринком.

Ба більше, ми не любимо ризикувати перед вихідними. Іноді на відкритті ринку в понеділок може виникнути несподіваний геп, і ми не хочемо зловити через це стоп.

Для нас п'ятниця набагато гірший день для торгівлі, ніж понеділок. Нам не подобається мати відкриті позиції протягом 48-годинного вікна, коли ми нічого не можемо з ними зробити.

У процесі виключення очевидно, що я вважаю за краще відкривати нові позиції з вівторка по четвер. Ми виявили, що найкращі торгові установки трапляються саме в ці три дні. До цього часу більшість учасників ринку визначилися зі своїми позиціями і точки входу в цей час, як правило, найнадійніші.

Іноді ми будемо торгувати і в понеділок, однак торговельний сетап має бути найвищої якості. Але п'ятниці в нашій торгівлі виключені. Ми вважаємо за краще дочекатися понеділка, щоб переглянути ситуацію на ринку.

Грудневі свята

Під час грудневих свят багато інституційних трейдерів, хедж-фондів і банків йдуть у відпустку. Таким чином, у цей час на ринку форекс учасників торгів стає значно менше. У цей час приватним трейдерам також найкраще буде взяти відпустку і припинити свою торгівлю. Скористайтеся цим часом, щоб як слід відпочити від ринку.

Читайте також - Уникайте збитків і зберігайте свій торговий капітал.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити