Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Стратегія Smart Money у трейдингу - методичка концепції Смарт Мані українською

Останнє оновлення: Середа, 03 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Стратегія Smart Money

Що таке smart money? Опис

Smart money у трейдингу (переклад з англ. - розумні гроші) - це гроші, вкладені центральними і великими банками, експертами ринку, хеджевими компаніями, фондами, фірмами з управління інвестиціями та іншими установами. Найбільшими організаціями є Bank of America, Barclays, Goldman Sachs, HSBC, Citigroup, UBS. Вони мають переважний вплив на фінансові ринки, тому смарт мані завжди переважатимуть.Що таке smart money

Розумними грошима на Forex часто називають капітал, який наділений глибоким знанням ринку, до якого не можуть наблизитися роздрібні трейдери.

Розумні гроші належать до найрозумніших гравців з величезною силою грошей, які можуть вплинути на ринок. Їх також називають маркет-мейкерами. У цих великих гравців є достатньо обсягів і грошей, щоб викликати зміни на живому ринку. Вони мають величезний вплив і завжди сильні на фінансовій біржі. Банки - це розумні трейдери з найбільшим обсягом. Обсяги, які банки інвестують у форекс зазвичай становлять понад 60% від загального обсягу ринку. У них є глибока інформація, знання і професійна команда, яка допомагає постійно отримувати прибуток від угод. Smart money у трейдингу мають величезну кількість капіталу для торгівлі. Через їхні великі замовлення їхні дії не можуть бути невидимими.

Сьогоднішня стаття, яку підготували експерти сайту ITstatti.in.ua, є навчальним матеріалом і частиною прайс екшену за стратегією концепту Смарт Мані.

Різниця між технічним аналізом та Смарт Мані

Вважається, що concept smart money має набагато більше шансів на успіх, ніж технічний аналіз роздрібних трейдерів. Причина цього в тому, що більша частина спекулянтів (90%) використовують інструменти теханалізу і класичний Price Action.

У технічному аналізі немає розуміння ліквідності. Тобто місць, де зосереджені стопи більшості учасників біржі. З цієї причини спекулянти просто не розуміють, чому їхній класичний трикутник вкотре не відпрацював.

Величезний обʼєм позиції маркет мейкера викликає зміну напрямку на ринку. Смарт Мані повністю відрізняються від ретейл трейдерів. Де торгують роздрібні торговці прориви, щоб слідувати за трендом, розумні гроші продають нагорі і купують внизу.
Торгівля smart money (SM) означає трейдинг разом з інституційними стратегіями, які збудовані по слідах розумних грошей. Цей метод потужніший, ніж використання технічного аналізу, яким користуються роздрібні спекулянти.

Стратегія застосовується в торгівлі криптовалютою, акціями, облігаціями, валютними парами, індексами, ф'ючерсами та опціонами.

Концепція стратегії Smart Money. Хто придумав?

Трейдинг Смарт Мані відноситься до використання інституційних торгових стратегій, які відповідають перспективам розумних грошей. Інституційна торгівля SM перевершує будь-які стратегії роздрібної торгівлі на багатьох рівнях. Це не означає, що стратегії роздрібної торгівлі взагалі не працюють. Це просто означає, що інституційний Форекс потужніший і точніший, ніж усе, що пропонує роздрібний фондовий ринок. Smart Money, звісно, мають більший доступ до знань і ресурсів, ніж роздрібні трейдери. Відстеження інвестицій у "розумні гроші" дасть вам справжню картину і те, чого очікувати від ціни на ринках.

Простий дискреційний підхід для дейтрейдерів і свінг-трейдерів, які працюють повний або неповний робочий день. Після того, як опануєте стратегію, то можете очікувати, що середнє співвідношення ризику і винагороди становитиме 1:5 або більше з коефіцієнтом виграшу 40-50%.

Засновником SM є легендарний трейдер Майкл Гаддлстон, який підписаний в інтернеті, як Inner Circle Trader.

Market structure (ринкова структура) і Break of structure (пробій структури)

Структура ринку є найбільш важливим елементом на ринку форекс. Біржі фрактальні, як їхня структура. Вони часто змінюються і що нижчий таймфрейм, то частіші зміни.

Market structure складається з чотирьох точок коливання: вищі максимум (HH) і мінімум (HL); нижчі максимум (LH) і мінімум (LL). Співвідношення між собою цих точок задає основний тренд на біржі. Бичачий, ведмежий і бічний тренд - це три тенденції ринку.

На малюнку видно три типи тренду:

 1. бичачий - часто представлений більш високими максимумами і більш високими мінімумами;
 2. ведмежий характеризується хаями і лоями, що знижуються;
 3. бічний тренд (діапазон) створює рівні максимуми (eh) і мінімуми (el).Графік

При кожному перебитті хая або лоя в низхідній або висхідній тенденції трейдер стикається з поняттям BOS.

BOS (англ break of structure) - це пробій структури. Щоб ринок продовжував рухатися в бичачому або ведмежому напрямку, він повинен порушити ринкову структуру. Приклад наведено на зображенні вище.

BOS торгується зі застосуванням ліній Фібоначчі та зони OTE (преміум і дискаунт). Для цього необхідно:

 1. Визначення значущого хай та лоя в структурі.
 2. Для визначення потенціалу корекції бичачого тренду використовуйте сітку знизу вгору. За ведмежої тенденції - зверху донизу.
 3. Для входу використовується діапазон рівнів Фібоначчі 0.62 - 0.79. Часто відкриття позиції здійснюється від позначки 0.705.

Order block

Іншою надзвичайно популярною концепцією є блоки ордерів, ці магічні прямокутники, які використовуються для продовження тренда. Щойно ціна досягає їх, то просто відскакує. Ці області використовуються розумними грошима для виконання своїх замовлень.

Крупні трейдери не можуть виконувати свої позиції навмання. Їм потрібно робити це у вигідних областях з достатньою ліквідністю, щоб уникнути додаткових витрат. Для цих цілей використовуються ордер блоки.

Order block (OB) - це конкретна свічка на графіку, де розмістив свої позиції розумний капітал.

Виділяють два типи ордер блоків:

 • Ведмежий - остання висхідна свічка перед пробоєм структури;
 • Бичачий - остання низхідна свічка перед BOS.Графік

CHOCH і QML

CHOCH (change of character) - зміна характеру руху графіка.

Якщо ринок починає створювати новий максимум у ведмежому тренді або новий мінімум у бичачому напрямку, то можна вважати, що ринок порушив структуру CHOCH.

Бичачий тренд триває доти, доки ціна не досягне більш низького мінімуму. Потім починає слабшати після того, як не вдається створити новий максимум. Ведмежий тренд представлений більш низькими максимумами і мінімумами і триває до тих пір, поки актив не зможе створити новий мінімум. Бічний тренд на ринку має рівні максимуми і мінімуми, і ринок залишається в консолідації протягом деякого періоду, поки ринок не подолає діапазон консолідації для нижньої або верхньої частини.

CHOCH і патерн Квазімодо (інші назви Вище/Нижче, QML, O&U) пов'язані спільними характеристиками.

 1. Екстремуми, що поступово підвищуються.
 2. Оновлення останнього максимуму для бичачого і останнього мінімуму для ведмежого тренду.
 3. Корекція в область ордер блоку. Також використовується OTE (0.62 - 0.79) з іншими підтвердженнямиГрафік

Breaker

Breaker block - це ордер блок пробитий імпульсом без зупинки. Ціна перед пробиттям завжди оновлює попередній максимум (мінімум) через BOS.

Підтверджуючі фактори:

 1. Сильний спрямований рух графіка без відкатів через ордер блок.
 2. Перебиття минулого екстремуму.
 3. Ретест зі зворотного боку. Тут підтримка переходить в опір і навпаки.Графік

Брейкер блок використовується трейдерами, як POI (зону інтересу) на старшому таймфреймі. У цій області на LTF виглядає комбінація підтверджувальних чинників за strategy Smart Money. Найчастішим підтвердженням є CHOCH + OB + FVG. Додатково застосовується рівень 0.5 OTE для пошуку розворотних формацій.

Mitigation block

Мітігейшн блок відрізняється від брейкера тільки відсутністю зняття ліквідності перед імпульсним пробоєм. Патерн не оновлює екстремум і цим не знімає ліквідність. Відсоток відпрацювання сильно знижується, якщо торгувати mitigation, як самостійну формацію без підтверджень.Графік

Rejection block

Ведмежий rejection block виникає, коли ціна сформувалася з довгим ґнотом і реагує вище за тіло свічки, щоб прибрати ліквідність на стороні купівлі. Бичачий патерн утворюється за зворотними правилами.Графік

Тінь свічки виділяється прямокутником на графіку для пошуку точки входу в цій області. Агресивна позиція відкривається від половини величини ґнота блоку.

Ліквідність

Концепція liquidity відіграє ключову роль у торгівлі Smart Money. Це області, де роздрібні торговці розміщують свої стопи, і їх часто бере великий гравець. Тому для правильного відкриття ордера необхідне захоплення пулу liquidity, після чого біржа починає імпульсний рух у протилежному напрямку до наступного пулу.

Усі зони ліквідності поділяють на 4 види:

 1. EQL і EQH - рівні мінімуми або максимуми. Фігури подвійна вершина і подвійне дно - це найпоширеніше місце, куди ставлять стопи трейдери виходячи з тезаналізу;
 2. Range - ліквідність за верхньою і нижньою межею флету;
 3. Swing points - мінімуми (максимуми) попереднього дня, тижня, місяця;
 4. Trendline - хаї або лої на трендовій лінії, що поступово знижуються, створюють ліквідність за її межами.Графік

Якщо ринок наближається до ордер-блоку або імбалансу після виносу стопів ритейл рейдерів, то актив стрімкіше полетить у ваш бік.

Відзначайте і приділяйте час пошуку слідів великого гравця. Переглядайте загальну ситуація і не потрапляйте на пастки маркетмейкера.

Полювання за стопами (Stop hunt). Маніпулювання ліквідністю

Stop hunt у концепті Смарт Мані - це рух, який використовується для нейтралізації стоп-лоссів. Це хибний прорив вище або нижче зони, де є ліквідність.

Stop hunt має три основні різновиди:

 1. Turtle soup (Черепашачий суп)
 2. Swing Failure Pattern
 3. Wick

Turtle soup

Черепашачий суп характеризується наступними характеристиками:

 1. Винесення сильного рівня.
 2. Хибний пробій виходить на відстань 5-20 пунктів.
 3. Вихід за рівень може здійснюватися тілами або тінями свічок.
 4. Пробійна свічка після зміни настрою CHOCH може стати ордер блоком для відкриття позиції.Графік

SFP (Swing Failure Pattern)

Swing Failure Pattern - це ще один патерн хибного пробою. Характеризується великою тінню

Особливості формації:

 1. Ґніт вибиває стопи за підтримкою або опором (swing high/low).
 2. Закриття свічки відбувається за рівнем.
 3. Вхід здійснюється при закритті свічки SFP.
 4. Бар SFP також використовують як зону інтересу для пошуку можливих позицій.Графік

Wick

Формація Wick забирає пул ліквідності великою тінню. Це може бути будь-який значущий рівень, а також трендова лінія. Потім можливі два варіанти розвитку:

 1. Різкий розворот ринку
 2. Повернення в зони ґнота. Ордер відкриває на відстані 0.3 або 0.5 від загальної довжини тіні.Графік

Order flow

Термін Order Flow використовується для пошуку можливостей для входу під час зміни тренду. Однак для кращого моменту відкриття ордера бажано побачити що-небудь або комбінацію декількох інструментів:

 • ордер блок;
 • імбаланс;
 • брейкер або мітігейшн блок;
 • ote;
 • ліквідність;
 • та інші патерни смарт мані.Графік

Imbalance (Fair value gaps)

Імбаланси або дисбаланси представляють неефективне ціноутворення на ринку. Вони часто створюються, коли є велика кількість замовлень на купівлю (продаж) від "розумних грошей", які не можуть відповідати замовленням покупців і продавців. Ця неефективність на ринку призводить до швидкого зростання або падіння активу.

Дисбаланси виникають, коли маркет мейкери купують або продають величезними обсягами на ринку, не залишаючи після себе ні пропозиції, ні попиту. На зображенні видно, як ціна швидко падає (зростає), залишаючи за собою імбаланс. Це відбувається через величезний ордер на продаж (купівлю) від smart money, який швидко переміщує ринок. Ціна повернеться до половини цієї зони або перекриє FVG повністю (FULL FILL) у майбутньому.Графік

При поверненні ціни в imbalance, трейдери часто застосовують ордерблок для відкриття позицій. На молодших часових інтервалах, при розвороті графіку може використовуватися без додаткових фільтрів для трейдингу.

АМD

Ринок рухається в три фази:

 1. Accumulation - накопичення зазвичай відбувається в азіатську сесію з утворенням флету. Це етап, коли розумні гроші поглинають замовлення і позиції на ринку.
 2. Manipulation - ціна виходить з діапазону, щоб заманити трейдерів у пастку через ліквідність.
 3. Distribution - актив йде проти руху маніпуляції. У цій фазі грамотний спекулянт шукає точку входу, зазвичай CHOCH + OB + FVG.

Усі фази представлені на зображенні:Графік

Вибір таймфрейму

У концепції Smart Money важливо вибрати пари часових періодів під власний стиль трейдингу.

Для довгострокового трейдингу:

 1. HTF: W1, D1, H4;
 2. LTF: H1, M30, M15 (рідко H4).

При середньостроковій торгівлі:

 1. HTF: D1, H4, H1;
 2. LTF: M30, M15 (рідко H1).

Для скальпінгу та дейтрейдингу:

 1. HTF: H4, H1, M30;
 2. LTF: M15, M5, M1 (рідко M30).

Скорочення та словник

OB (Order block) - ордер блок;

MS (Market structure) - ринкова структура;

BOS (Break of structure) - пробиття структури ринку;

BMS (Break Market Structure) - пробій ринкової структури;

CHOCH (Change of character) - зміна настрою на ринку, зміна тренду;

OTE (Optimal Trade Entry) - оптимальна точка входу, рівні Фібоначчі 0.62 - 0.79;

Breaker block - брейкер блок, імпульсно пробитий order block;

Mitigation block - мітігейшн блок, це брейкер без зняття ліквідності;

Rejection block - блок відмови;

IMB, FVG, IMBALANCE - імбаланс, неефективне ціноутворення;

POI (point of interest) - зона інтересу для пошуку позиції;

AMD (Accumulation Manipulation Distribution) - накопичення, маніпуляція, розподіл;

Liquidity - ліквідність;

SSL (sell stop sell liquidity) - ліквідність на продаж;

BSL (buy stop liquidity) - ліквідність на купівлю;

Stop hunt - полювання за стоп-лоссами;

TS (Turtle soup) - черепашачий суп, винос стопів;

SFP (Swing Failure Pattern) - патерн забору ліквідності;

Wick - винесення стопів і забір ліквідності через довгу тінь;

Trendline - трендова лінія;

Range - боковик, флет - область накопичення;

EQ (equlibrium) - справедлива ціна, 50% за Фібоначією, середина боковика;

SL (stop loss) - стоп лосс;

TP (take profit) - тейк профіт;

MM (market maker) - маркет мейкер, великий гравець;

Retail traders - трейдери технічного аналізу;

TF (timeframe) - тамфрейм, часовий період;

HTF (high timeframe) - старший таймфрейм;

LTF (low timeframe) - молодший таймфрейм;

RR (Risk/Reward) - співвідношення ризику до прибутку, стоп-лосса до тейк-профіту;

PML (Previous Month Low) - мінімум попереднього місяця;

PWL (Previous Week Low) - мінімум попереднього тижня;

PDL (Previous Day Low) - мінімум попереднього дня;

LOD (Low Of Day) - мінімум дня;

EQL (Equal Lows) - рівні мінімуми;

OD (Open Day) - ціна відкриття дня;

WO (Week Open) - ціна відкриття тижня;

MO (Month Open) - ціна відкриття місяця;

YO (Year Open) - ціна відкриття року;

PMH (Previous Month High) - максимум попереднього місяця;

PWL (Previous Week High) - максимум попереднього тижня;

PDL (Previous Day High) - максимум попереднього дня;

HOD (High Of Day) - максимум дня;

EQH (Equal HIghs) - рівні максимуми;

STB (Sell To Buy) - зона poi sell to buy;

BTS (Buy To Sell) - зона poi buy to sell.

Висновок

Стратегія Smart Money надійна, дає обґрунтовані точки входу і пояснює поведінку ринку, яка повторюється. Тому ви зможете здійснювати за допомогою системи прибуткові угоди з позитивною прибутковістю. З грамотним мані менеджментом збільшиться заробіток інвестора.

Читайте також - Коли краще не торгувати на форекс, щоб уникнути збитків?


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити