Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Обʼєм на форекс: як його можна використовувати для аналізу ринку?

Останнє оновлення: Середа, 10 січня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Обʼєм на форекс

У сьогоднішній статті експерти ITstatti.in.ua розглянуть, як працює обʼєм на форекс. Якщо ви раніше торгували акціями, ви, ймовірно, розумієте, як можна використовувати обʼєм для визначення потенційних торгових можливостей. Оскільки в торгівлі акціями обʼєм більш очевидний, подивимося, як обʼєм може допомогти трейдерам форекс.

Про що нам свідчить обʼєм торгів?

Якщо ви нічого не знаєте про обʼєм, давайте спочатку подивимося, як працює обʼєм торгів акціями, тому що на цьому ринку нам набагато легше пояснити цю концепцію.

Обʼєм торгів акціями - це просто міра того, скільки акцій торгується протягом кожної свічки. Наприклад, на цьому денному графіку за останній день було продано 24 157 000 акцій (з округленням).Графік

Це може бути ключова інформація при торгівлі акціями. Але нам також потрібна й інша інформація.

Скільки акцій перебуває в обігу?

Дуже корисно знати загальну кількість акцій, які торгуються на біржі. Це називається поплавцем.

Коли ми перевіряємо Yahoo Finance, ми виявляємо, що загальна кількість акцій в обігу становить 1,33 мільярда акцій. У торгівлі акціями це важливо, тому що допомагає нам відповісти на запитання: "Скільки обʼєму у великому обсязі?"

Отже, у цьому прикладі 24 мільйони акцій - це не великий обʼєм порівняно з 1,33 мільярда акцій, які доступні для торгівлі.

Так от, якби був день, коли було продано 600 мільйонів акцій, то це майже половина загальної кількості акцій, і це говорило б нам, що з акціями відбувається щось дуже важливе. Це підводить нас до деяких інших підказок, які може дати нам обʼєм торгівлі.

Давайте розглянемо три основні способи використання обʼєму для визначення торгових можливостей.

Обʼєм може показати вам виснаження ринку

Коли ви бачите більш високий обʼєм при зниженні ціни, це означає, що інвестори скидають акції, і це може бути сигналом про те, що настав час розпродавати і ваші акції. Без великого обʼєму падіння ціни може бути просто короткочасним падінням, перш ніж вона знову рушить вгору.

Декілька великих падінь на великому обсязі також можуть сигналізувати про гарну можливість для купівлі. Якщо ви думаєте, що компанія солідна, але просто стала жертвою поганих короткострокових новин, це може бути чудовий час для купівлі за дуже низькою ціною.

Іншими словами, це може сигналізувати про дно ринку.

Давайте подивимося на Citigroup під час наслідків фінансової кризи 2007 року. Протягом 2008 року ціна знижувалася. Потім, до початку 2009 року (точки 1 і 2 нижче), ми побачили два великих сплески обʼєму протягом двох днів падіння.Графік

Подивимося на об'ємний аналіз. У точці №3 був деякий купівельний інтерес, але ціна істотно не зросла. Покупці втручаються, щоб купити акції, заради короткострокової вигоди. Однак у точці №4 стався ще один величезний стрибок обʼєму продажів, але ціна не впала значно. Це було ознакою того, що в той момент у більшості продавців не було запасів акцій.

Ось як ми можемо використовувати обʼєм, щоб показати нам, коли в акції більше немає покупців і вона дозріла для купівлі.

Обʼєм може показати вам накопичення

Обʼєм може підказати вам, коли можливе накопичення акцій. У базовому прикладі зелених смужок більше, ніж червоних смуг на індикаторі обʼєму. Тож це може бути гарним натяком на те, що ціна може скоро почати розвертатися.Графік

Обʼєм може показати силу руху

Загальна ідея полягає в тому, що якщо ви бачите збільшення обʼєму в тренді, цілком імовірно, що ви й надалі будете бачити рух ціни в тому ж напрямку. Це має сенс, тому що в міру того, як тренд набирає силу, дедалі більше людей повинні приєднуватися до нього, щоб підтримувати тренд.

Ось приклад тенденції по нафті, коли обʼєм збільшується при висхідній тенденції. Хоча це ф'ючерси, а не акції, тут застосовується той самий принцип. Щойно обʼєм починає вичерпуватися, незабаром після цього тренд змінюється на протилежний.Графік

Як працює обʼєм на форекс?

Прочитавши попередні приклади, ви, ймовірно, готові додати індикатор обʼєму на свої графіки форекс. Зачекайте хвилину, тому що обʼєм на форекс працює трохи інакше.

По-перше, неможливо визначити, скільки всього валюти торгується щодня. Це тому, що торгівля на форекс являє собою децентралізований ринок.

Оскільки немає первинної біржі, через яку проходять усі транзакції, неможливо підрахувати, скільки валюти торгується за один раз. Отже, те, що ви бачите на своїх графіках, - це тільки обʼєм, який бачить ваш брокер. Це може призвести до дуже різних цифр між брокерами.

Наприклад, ось два скріншоти для EURUSD, зроблені одночасно. Цей графік використовує дані Oanda і показує, що поточний обʼєм становить 8 156 грошових одиниць.Графік

Але коли ми дивимося на графік FXCM, ми бачимо зовсім іншу картину. На цьому графіку показано обʼєм у 50 869 грошових одиниць.

Якщо ви подивитеся на відносний об'єм, графіки дуже схожі, проте не зовсім. Наприклад, права частина цього графіка показує великий сплеск. Однак на графіку Oanda насправді спостерігається зниження обʼєму.Графік

Чи означає це, що обʼєм у торгівлі на форекс марний? Що ж, давайте розглянемо кілька прикладів, щоб побачити, чи може це бути корисним, навіть якщо ви бачите тільки частину картини.

Виснаження ринку

Як ви можете бачити, ціна знизилася на великому обсязі, але зупинилася нижче попередньої точки підтримки. Після цього сплеску обʼєму ціна почала рухатися вгору.Графік

Це приклад досить тривалого низхідного тренду, за яким слідує базова модель і збільшення обʼєму. Збільшення обʼєму могло бути ознакою того, що відбувається накопичення. Незабаром після цього ціна різко зросла.Графік

Сила тренду

Ось приклад, який ми виявили, коли сильний тренд посилюється обʼємом. Як ми бачили на прикладі нафти вище, коли обʼємпочинає зменшуватися, ціна починає падати.Графік

Молодші таймфрейми

Судячи з тих попередніх прикладів, обʼєм на форекс може бути досить корисним провісником майбутнього руху ціни. Але почекайте хвилинку, це були кілька вдало підібраних прикладів. А що станеться, якщо ви виберете інший часовий інтервал? Наприклад, 4-годинний графік? Ось що ви побачите.Графік

Відмінності в часі відкриття ринку і в обсязі відображаються у внутрішньоденних стрибках обʼєму. Однак, якщо ви берете тільки піки, його можна буде використовувати.

Підіб'ємо підсумки

Обʼєм на форекс може дати нам деякі підказки про те, куди ціна може піти далі. Однак, оскільки ми бачимо обʼєм тільки від одного брокера, важко довіряти цифрам, які дадуть нам точну картину того, скільки валюти торгується на всьому ринку.

Якщо ви хочете протестувати торгову стратегію, яка включає обʼєм як торговий сигнал, обов'язково використовуйте дані від брокера, з яким ви будете торгувати. Це дуже важливо.

Бувають періоди, коли обʼєм може сигналізувати про можливий напрямок ринку, але здебільшого обʼєм надто плоский, щоб ухвалювати будь-які реальні торгові рішення. Перевірте це і переконайтеся в цьому самі.

Читайте також - Як можна подолати нудьгу в трейдингу.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити