Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Що таке ордер блоки в трейдингу (order block in trading) - торгова система, індикатори та правила

Останнє оновлення: Понеділок, 15 січня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

ордер блок

Що таке ордер блок простими словами? Опис

Ордер блоки в трейдингу (англ. переклад order block - скорочено ОБ) - це свічки, на яких маркет-мейкери (банки) розмістили свої позиції. Зазвичай ринок повертається до цих свічок, і вони ніколи не порушуються, якщо дійсно є ордер блоками.

Ордер блок - це певна область, де покупці або продавці вийшли на біржу і відсунули ціну від її цінового рівня в нову зону інтересу. Ринок спроектований розумними грошима шляхом створення рівнів на ринку, які використовуються в більш пізній час. ОБ ідентифікується за конкретною свічкою або баром, які виокремлюють заявки покупок і продажів.Графік

Ордер блоки використовуються для входу і виходу, а також для розміщення стоп-лосса. Ідеально підходять для скальпінгу або свінг-трейдингу. Працюють на всіх активах, наприклад криптовалюти, акції, форекс, товари.

Використання ордер блоків у торгівлі на ринку Forex підвищує ймовірність прибуткових угод. Додатково виділяються області ліквідності трендовою лінією, де розміщені стоп-лосси більшості спекулянтів. При захопленні ліквідності order block відпрацьовує ще краще за системою smart money.

У цій статті редакція сайту ITstatti.in.ua розбере, як визначати, будувати, знаходити на графіку і торгувати ордерблоки, а також індикатори.

Чому ордер блоки працюють у трейдингу?

Ордер блок - це простий метод технічного аналізу, який відстежує накопичення бичачих і розподіл ведмежих позицій банків та інституційних трейдерів. Цей інструмент показує, де великі установи будуть накопичувати свої позиції для виходу на біржу. Хоча Форекс є децентралізованим ринком, на нього сильно впливають рішення центральних банків, відсоткові ставки та позиції інших великих установ. Великі кити впливають на біржу, і має сенс враховувати їхню активність у трейдингу на ринку Форекс.

На Форексі фіатні валюти контролюються Центральним банком. Тому курси обміну всіх валют контролюються центральними банками за допомогою алгоритму, який регулює ціну і маніпулює нею виходячи з порядку денного.

Коли фінансові установи хочуть розмістити замовлення на купівлю валютної пари, то роблять це поетапно. Це пов'язано з ліквідністю, тобто для кожної угоди на купівлю має бути ордер на продаж.

Великий банк не може за одну угоду купити великий об'єм валюти, тому що може не вистачити ліквідності або продавців, готових продавати валюту за цією конкретною ціною. Замість цього вони розділять свою позицію на частини і виконують їх на різних цінових рівнях. Розділивши величезну суму на серію дрібніших позицій, це дасть змогу виконувати ордери і здійснювати операції за бажаною ціною. При цьому не порушується поточна ринкова структура.

Оскільки ордерблоки регулярно торгуються великими фінансовими установами, логічно, що цей інструмент має враховуватися, коли роздрібний трейдер відкриває угоди.

Як знаходити та креслити ордер блоки?

Існує два види ордер блоків:

1. Бичачий order block - це остання ведмежа свічка перед бичачим рухом, яка ламає структуру ринку вище. Пробій структури на графіках часто позначається BOS (розшифровка абревіатури - break of structure). Свічка виділяється прямокутником і продовжується в праву порожню область. Коли ціна підходить, то очікується реакція.Графік

На графіку цей вид виглядає так:Графік

2. Ведмежий ордер блок - це остання бичача свічка перед ведмежим рухом, яка руйнує структуру ринку нижче.Графік

Приклад ведмежого типу на біржі представлений малюнком:Графік

Додаткові умови та критерії для посилення сигналів:

 1. Бажано велике тіло та малі хвости;
 2. Оновлення максимуму/мінімуму при пробої структури;
 3. Поглинання імпульсною свічкою або імпульсна реакція;
 4. Захоплення ліквідності.

Правила торгівлі. Як торгувати ордер блоки

Блоки ордерів з'являються на трендах і боковиках, але способи їх використання на кожному ринку відрізняються. Флетовий або трендовий ринок завжди має відношення до таймфрейму, на якому виявлено ордерблок.

Під час використання ордер блоків використовуються наступні правила:

 1. Більший таймфрейм завжди має найбільший вплив на вибір ОБ. Ордерблок на Форекс зазвичай формується після сильного імпульсу вгору і донизу. Після виходу ціни з діапазону блоку ордерів з великим імпульсом, часто відбувається повернення назад у діапазон, щоб забрати ринкові позиції.
 2. Ордер блок дійсний, поки ціна не закрилася нижче його середини. Це стосується як ведмежого, так і бичачого типу.
 3. Коли тренд стає ведмежим, то розглядайте тільки ведмежі ОБ. Тренд стає ведмежим тільки тоді, коли відбувається розрив і зміщення в структурі ринку. Після пробою в структурі ринку і зміни настрою (англ. choch - change of character) з бичачого на ведмежий, не потрібно дивитися на бичачі ордерблоки для входу в наступну угоду. Натомість виділяйте нові ведмежі ордерблоки, щоб відкривати свої короткі позиції і прагнути до цільової ціни пулів ліквідності нижче цих старих бичачих ОБ, і навпаки. Коли структура ринку змінюється з ведмежої на бичачу, тренд стає бичачим, і ви починаєте шукати відкати до нових блоків бичачих ордерів і цільові пули ліквідності вище попередніх ведмежих ордерблоків.Графік

Застосовуйте всі правила в сукупності, для найкращого результату.

Торгова система

Для трейдингу краще поєднувати таймфрейми, тобто торгувати в напрямку ОБ старшого часового періоду. При знаходженні ордер блоку в бай на часовому періоді Н1, знайдіть у його області order block м5 на купівлю. Це буде точкою для входу на розворот. Якщо на меншому таймфреймі не утворився order block, то для аналізу таку біржову ситуацію краще пропустити.Графік

На низхідному ринку ведмежі ордерблоки представлені бичачою свічкою на заданому таймфреймі перед сильним рухом донизу. Під час переходу до нижчих таймфреймів цей ордерблок відображатиметься як консолідація, яка називається накопиченням. На зображенні видно, як із зони балансу ордерблока ціна імпульсним рухом (імбалансом) виходить і повертається для розвороту.Графік

Схеми торгівлі із захопленням ліквідності допоможуть гравцям на ринку. Їх можна використовувати разом зі свічковими патернами або індикаторами. Це уточнить вхід і дасть додаткову перевагу для поліпшення результатів торгівлі за різними стратегіями. Багато хто з трейдерів досяг успіху і стали прибутковими спекулянтами, використовуючи цей метод.Графік

Знання ордерблоків додасть перевагу у вашу торгівлю за умови правильного використання. Ще одним важливим фактором успіху є гарна торгова психологія. Це пов'язано з тим, що торговельна система показує точно місця передбачуваних покупок або продажів. Тут залишається дочекатися тільки підтвердження.

Індикатор ордер блоків

Розглянемо два індикатори mt4 для полегшення торгівлі:

1. Order Block Indicator. Індикатор відкладає вправо на графіку мт4 дві зони різних кольорів зверху і знизу.Графік

Для зручності користувачів у верхньому правому куті є панель для налаштування відображення. Можливо додавати цінові області з різних таймфреймів. Також зони можуть відображатися лініями і конкретними котируваннями, а момент входу - стрілками.Панель для налаштування в МТ4

2. Індикатор Order Block Edge відзначає цінові зони з відмітками стоп-лосс і тейк-профіту. Усі параметри цінових областей змінюються в налаштуваннях індикатора.Графік

Переваги трейдингу з order block

Переваги трейдингу ОБ:

 • Допомагає трейдеру дізнатися, що роблять фінансові установи, без читання звітів CoT.
 • Ордер блоки показують цифровий слід на графіках великих банків і фінансових установ.
 • Поки є Центральний банк, який контролює ціну за допомогою свого алгоритму і пропонує її великим фінансовим установам для розміщення, будуть формуватися блоки ордерів.
 • Працює навіть на криптовалютному ринку, який імовірно децентралізований. Навіть з акціями та товарами.
 • Надає можливість торгувати всередині дня і середньостроково.
 • Зручно працювати відкладеними лімітними ордерами sell limit і buy limit. Виконання лімітного наказу економить час і гарантує більш точне відкриття угоди.
 • Високе співвідношення ризик до прибутку. Позиції закриваються нерідко за відношення стоп-лосса до тейк-профіту 1 до 4 і більше.

Висновок

Аналіз ордер блоків - це метод технічного аналізу з можливістю поглянути на сліди великих організацій. Показують, де будуть розміщувати свої позиції частинами, а не оптом (щоб вони не руйнували ринок). ОБ потенційно безцінні для форекс-трейдерів через децентралізовану позабіржову природу ринку форекс. Дозволяють роздрібним трейдерам побачити інституційні дії без необхідності переглядати складні звіти CoT.

За системою смарт мані ОБ створюються прибуткові радники для автоматизації процесу трейдингу.

Пошук ордерблоків збігається з іншими методами технічного аналізу, такими як підтримка та опір, зона попиту і пропозиції. Під час порівняння цих біржових підходів видно, що логіка й аргументація концепцій не збігаються.

Читайте також - Обʼєм на форекс: як його можна використовувати.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити