Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Котирування форекс онлайн та актуальні курси валют

Останнє оновлення: Середа, 17 січня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Котирування форекс

Котирування форекс - це ціна однієї валюти в перерахунку на іншу валюту. Котирування завжди складаються з валютних пар, тому що коли ви купуєте одну валюту, ви одночасно продаєте іншу. Наприклад, ціна одного євро може становити 1,1135$ для пари EUR/USD.

Що собою являють котирування форекс?

 Що собою являють котирування форекс?

Міжнародна організація зі стандартизації (ISO) розробляє і публікує міжнародні стандарти та застосовує їх до світових валют. Валюта кожної країни скорочується до трьох літер. Наприклад, євро скорочується до EUR, долар США - до USD, британський фунт стерлінгів - до GBP, а японська єна - до JPY.Що собою являють котирування форекс?

Котирування форекс представлені двома валютами: базова валюта, яка вказана першою, і валюта котирування, яка вказана останньою. Ціна першої валюти завжди відображається в одиницях другої валюти. Наприклад, для EUR/USD один євро буде коштувати один долар, 11 центів і 35 пунктів.

Пункт - це найменша одиниця виміру в котируванні форекс. У прикладі EUR/USD = 1,1135/1,1136 різниця між 1,1135 і 1,1136 становить 1 пункт.

Незалежно від того, яка валюта є базовою валютою, вона завжди дорівнює 1. Зазначена сума 1,1135 дорівнює сумі валюти котирування. Для долара США вона дорівнює 1 євро, одиниці базової валюти.

Мажори, кроси та екзотика

Більшість валют, з якими ви матимете справу як трейдер на ринку форекс, котируватимуться проти долара США. Серед основних валютних пар тільки у двох долар США є базовою валютою: USD/JPY і USD/CHF. Перша пара легко читається, оскільки це просто долар США проти японської єни. Тоді як CHF посилається на стару римську назву Швейцарії, яка відома як Конфедерація Гельвеція (Confoederatio Helvetica).

Комбінації восьми найпопулярніших світових валют включають: долар США, євро, фунт стерлінгів, австралійський долар, новозеландський долар, канадський долар, японську ієну і швейцарський франк. Ці пари називаються мажорами. Вони читаються наступним чином: EUR/USD, GBP/USD, AUD/USD, NZD/USD, CAD/USD, USD/JPY і USD/CHF.

Валютні пари, що складаються з основних валют, в яких немає долара США, називаються кросами і включають в себе: EUR/GBP, GBP/JPY, CHF/GBP і т. д.

Всі інші валютні пари на ринку форекс зазвичай називають екзотичними парами.

Псевдоніми валютних пар

Іноді трейдери-початківці можуть зазнавати труднощів з розумінням котирувань форекс, тому що деякі популярні валюти мають псевдоніми, які часто використовують трейдери як сленг.

Країна Валюта Позначка Код На жаргоні трейдерів
США Американський долар $ USD Долар
Європа Євро EUR Євро
Великобританія Фунт £ GBR Кабель
Японія Єна ¥ JPY Єна
Австралія Австралійський долар $ AUD Оззі
Нова Зеландія Новозеландський долар $ NZD Ківі
Канада Канадський долар $ CAD Луні
Швейцарія Швейцарський франк CHF Свіссі

Ціни Bid та Ask, спред

Ціни Bid та Ask, спред

Ціна Bid (ціна продажу) - це ціна, за якою трейдери можуть продавати валюту, а ціна Ask (ціна купівлі) - це ціна, за якою трейдери можуть купувати валюту. Ціни Bid і Ask вказані з точки зору брокера. Трейдери купують валюту за ціною попиту і продають за ціною пропозиції.

З точки зору брокера, коли ви є потенційним покупцем, він виставить вам більшу ціну, ніж у разі продажу. У наведеному прикладі, оскільки ви зацікавлені в купівлі EUR, базової валюти, ви платите ціну Ask, ціну брокера, яка становить 1.1132$. Якби ви продавали, ви б прийняли ціну брокера, яка становить 1.1131$.

Трейдери завжди будуть намагатися купувати валюти, коли ціна на них низька, і продавати, коли ціна зросте. Або ж вони можуть продати валюту в очікуванні, що вона знеціниться, а потім можна буде викупити її за нижчою ціною в майбутньому.

Різниця між ціною Bid і Ask називається спредом. Спред - це свого роду комісія, яку ви платите брокеру за кожну угоду.

Прямі та зворотні котирування

Котирування часто відображаються відповідно до країни, в якій ви проживаєте. Пряме котирування для трейдерів у США, які бажають купити євро, виглядатиме як EUR/USD і буде актуальним для громадян США. Це котирування надасть громадянам США ціну для одного євро в перерахунку на їхню валюту, яка складе 1,1135.

Зворотне котирування по суті є зворотним по відношенню до базової валюти. Воно показує вартість однієї одиниці національної валюти в перерахунку на іноземну валюту, наприклад EUR/USD.

Читайте також - Стоп аут на форекс.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити