Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як припинити отримувати збитки за прибутковими угодами?

Останнє оновлення: П'ятниця, 19 січня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Як припинити отримувати збитки

Що найнеприємніше в трейдингу? На наш погляд, це втрата грошей за колись прибутковою угодою.

Наприклад, ви бачите зростання прибутку за відкритою позицією. Вам здається, що це лише питання часу, коли ціна досягне тейк-профіту, і ви заробите 100 пунктів. Але у ринку можуть бути зовсім інші плани. У підсумку ваша угода закривається зі збитком у 50 пунктів. При цьому спочатку ціна просунулася на 80 пунктів на вашу користь, перш ніж розвернутися.

Така ситуація траплялася з кожним із трейдерів. Отримати подібну збиткову угоду подвійно неприємно. Однак існують способи, які допоможуть вам уникнути цієї ситуації.

У сьогоднішній статті редакція сайту ITstatti.in.ua розповість, як можна припинити отримувати збитки за прибутковими угодами. У будь-якому разі ці методи торгівлі допоможуть вам захистити свій капітал і отримувати більше прибутку з трейдингу.Як припинити отримувати збитки за прибутковими угодами?

Знайте свої рівні

Одна з найкорисніших навичок у трейдингу - це вміння правильно визначати ключові рівні підтримки та опору. Якщо ви тільки навчаєтеся трейдингу, вивчення рівнів має бути в списку ваших пріоритетів.

Рівні допомагають зосередитися тільки на найважливіших областях руху ціни на графіку і знаходити найкращі точки для входу в ринок. Без рівнів ви просто загубитеся в морі свічок, так і не знаючи, з чого почати.

Тільки після того, як ви намалювали рівні, ви можете шукати можливості для купівлі або продажу. Усе просто. Проблема в тому, що трейдери люблять все ускладнювати і часто захаращують свої графіки безліччю непотрібних індикаторів.

Як знаходити ключові рівні?

  • Дотримуйтеся денних та тижневих таймфреймів.
  • Зосередьтеся на максимумах і мінімумах руху ціни.
  • Сконцентруйтеся на пошуку головних розворотних точок на ринку.

Іноді трейдери малюють занадто багато рівнів. У підсумку їхні рівні розміщуються настільки близько один до одного, що у них практично не залишається місця для розміщення сприятливої торгової установки. Тому не варто тут перестаратися.

Здатність точно визначати ключові рівні підтримки та опору - це цінна і необхідна для трейдера навичка, яку можна нескінченно вдосконалювати.

Звертайте увагу на новини

Ми торгуємо виключно за технічним аналізом. Ми не використовуємо фундаментальний аналіз для ухвалення своїх торгових рішень у будь-якій формі. Проте ми завжди намагаємося бути в курсі всіх важливих новин, які виходять на цьому тижні. Ми також розглядаємо вплив, який кожна конкретна новинна подія може мати на ринок.

Чудовим прикладом є звіт NFP. Ми знаємо, що ця подія сильно впливає на долар США і є однією з найбільш значущих подій на початку кожного місяця. Торгівля доларом США в цей час може бути дуже ризикованою.

Саме в торгівлі за новинами багато трейдерів зазнають невдачі.

Незважаючи на те, що ми ніколи не будемо відкривати нову позицію перед виходом важливої новини, ми можемо залишатися у вже відкритих позиціях. Але тут усе залежить від конкретної ситуації.

Припустимо, у нас є наявна коротка позиція за EURUSD, і ціна вже подолала 100 пунктів у наш бік. Крім того, валютна пара здійснила пробій значущого рівня підтримки на денному таймфреймі.

Якби тоді ми зіткнулися з важливим новинним звітом, ми б залишили цю позицію і перенесли свій стоп-лосс. Таким чином, ми все одно отримали б деякий прибуток, навіть якби в підсумку ціна розвернулася.

З іншого боку, якщо за тією ж самою короткою позицією ми б мали 50 пунктів прибутку, ми б закрили цю угоду до виходу важливої новини. У цьому випадку у нас не було б достатнього буфера для перенесення стоп-лосс, і ми б почувалися некомфортно в разі волатильної ситуації на ринку.

Зрештою, все зводиться до вашої терпимості до ризику.

Деякі трейдери обов'язково закривають усі свої позиції до виходу важливих новин незалежно від того, де зараз перебуває ціна. Тож знайдіть той підхід, який найкраще працюватиме для вас.

Використовуйте трейлінг-стоп з обережністю

Ідея трейлінг-стопа є однією з найбільш обговорюваних у світі трейдингу.

Якщо ви перенесете свій стоп-лосс занадто близько, ви ризикуєте бути передчасно вибитим з позиції. Якщо ви перенесете його занадто далеко, ви можете виявити, що ваша прибуткова угода перетворилася на збиткову.

Неприємно отримати прибуток лише в 20 пунктів, а потім побачити, як ринок пройшов ще 100 пунктів в обраному вами напрямку. Напевно ця ситуація відбувалася з вами безліч разів. Це навіть більш неприємно, ніж взагалі не мати жодних позицій. У вас була правильна торгова ідея, точка входу, а потім вас ніби вигнали з ринку.

Як можна уникнути цієї ситуації? Нам допоможуть:

  1. Правильно проведені рівні підтримки та опору.
  2. Перенесення стоп-лосса за поточним таймфреймом.

Завдяки цим двом факторам ви зможете отримувати більше прибутку, не побоюючись передчасного виходу з угоди.

Не варто аналізувати ринок за денним таймфреймом, а переносити стоп-лосс за годинним графіком. Це велика помилка, особливо якщо ви новачок у використанні трейлінг-стопа. Це може працювати певний час, але існує велика ймовірність, що в підсумку перенесення стопа принесе більше шкоди, ніж користі. Раптовий сплеск волатильності на годинному графіку може швидко вибити ваш стоп-лосс.

Якщо ви ухвалюєте рішення про вхід у ринок на певному таймфреймі, дотримуйтеся того самого таймфрейму під час трейлінг-стопу.

Не скупіться

Коли ви отримуєте великий прибуток, ви можете відчути себе на вершині світу. Незліченні години аналізу графіків нарешті окупилися. Однак саме в цей момент вам потрібно залишатися гранично стриманим і спокійним. Тому що інакше ви можете легко втратити весь зароблений прибуток.

Наприклад, ви можете почати входити в ринок за неочевидними сетапами або прагнути отримати ще більше прибутку з кожної угоди. Але не варто піддаватися жадібності. Ні до чого хорошого це не призведе.

Є два простих правила, яких завжди варто дотримуватися:

  1. Завжди встановлюйте тейк-профіт.
  2. Ніколи не змінюйте свій тейк-профіт.

Як виняток іноді ви можете наблизити тейк-профіт до своєї точки входу. Можливо, ви щось недогледіли під час початкового аналізу, або ж ситуація на ринку кардинально змінилася.

Ніколи не варто скупитися і прагнути отримати більше прибутку, піддаючись своїм емоціям, а не логіці.

Як відрізнити гарну угоду від поганої?

Як відрізнити гарну угоду від поганої?

Що таке гарна угода? Це виконання дій у певному порядку, що відповідають вашому торговому плану. У світі спекулянтів зародилася загальна помилка про те, що всі виграшні угоди - гарні, а програшні - погані. Насправді, це не так.

Як би абсурдно це не звучало, але є погані виграшні угоди і гарні програшні.

Зараз ми з цим розберемося.

Гарні програшні угоди

Припустимо, ваша торгова система дає вам сигнал на вхід у довгу позицію в той момент, коли 100SMA перетинається з 200SMA, а індикатор Стохастик перебуває в зоні перепроданості. Ви помічаєте, що формується потенціал на відкриття ордера на купівлю. Але ви чекаєте сигналу від вашої торгової системи.

Нарешті, ви отримали довгоочікувану відмашку на відкриття позиції. Деякий час ви перебуваєте в плюсі, але за 15 хвилин ринок різко розвертається і вибиває ваш рівень обмеження збитків.

У подібній ситуації не варто хвилюватися. Ви всього лише отримали одну гарну збиткову угоду. Хоч вона і не принесла вам жодного прибутку, а навпаки забрала кілька доларів, але ви можете пишатися тим, що в необхідний момент поводилися дисципліновано і дотримувалися свого торгового плану.

Погана виграшна угода

А тепер уявімо іншу ситуацію. Виходячи з правил вашої торгової системи, ви можете ризикувати не більше ніж 5% від вашого депозиту в кожній угоді. Але раптом ви помічаєте "солодкий" сетап на валютній парі USD/JPY, який має високу ймовірність на позитивний результат. Ви просто не можете встояти, і відкриваєте ордер з ризиком у 20% від вашого депозиту, оскільки хочете заробити більше грошей.

Зрештою, ви отримуєте те, на що розраховували, і виходите переможцем із цієї сутички. Але не варто радіти, адже це була погана перемога.

Можливо, ви й отримали непоганий прибуток, але ви переступили правила своєї торговельної системи і понадіялися на удачу, яка вам підвернулася. Не варто забувати, що ринок швидко ставить таких трейдерів на місце і забирає у них все.

Що потрібно робити з гарними угодами?

Все просто, оскільки вони відносяться до вашого торгового плану, у вас з'являється шанс поліпшити його, щоб не отримувати подібних збитків у майбутньому, а це крок у правильному напрямку. Вчіться на своїх помилках, станьте майстром своєї торгової системи, і ринок відплатить вам за це.

Подібні угоди - це лише той досвід, який повинен мати кожен професійний трейдер.

А що робити з поганими виграшними угодами?

Якщо ви порушили правила своєї стратегії, постарайтеся більше цього не робити, можете порадіти отриманому прибутку, але перед цим напишіть 100 разів на аркуші фразу: "Я не буду порушувати правила торгового плану", щоб це ґрунтовно закріпилося у вашій голові.

Ми ніколи не зустрічали жодного трейдера, якого постійно супроводжувала вдача. Так, вона може бути 1 місяць поруч із вами, три місяці, навіть цілий рік, але достатньо буде одного поганого дня, щоб ви розорилися і залишилися з "голою дупою" (вибачте за вираз).

Як трейдери, ми повинні фокусувати свою увагу на самому процесі торгівлі, а не на прибутку. Якщо процес відбувається в належному порядку, тоді будуть і гроші.

Торгуйте за планом

Перед відкриттям нової угоди у вас має бути план. Ми маємо на увазі план конкретної торгової ідеї, який відрізняється від вашої загальної торгової стратегії.

Коли ми тільки починали займатися трейдингом, зазвичай ми просто входили в ринок, коли бачили відповідну торгову установку. Ми виставляли стоп-лосс і тейк-профіт, але далі ми просто діяли за обставинами. Тільки потім ми стали складати конкретний торговий план перед входом у ринок.

Ви повинні заздалегідь обміркувати:

  • Що ви робитимете, якщо ринок закриється вище або нижче певного рівня?
  • Що ви робитимете, якщо ціна сформує пін-бар або зовнішній бар проти вашої позиції?
  • Яким чином вихід несподіваних новин може вплинути на вашу торгівлю?

Таким чином, якщо на ринку щось трапиться, ви будете заздалегідь знати, що потрібно робити.

Якщо у вас немає чіткого плану, і ви вважаєте за краще діяти за ситуацією, тоді ваші рішення багато в чому залежатимуть від ваших емоцій.

Важливо, щоб ці правила були у вас перед входом в угоду, коли ви ще можете неупереджено сприймати поточну ситуацію на ринку. Тому що, щойно ви відкриєте позицію і будете в ринку, вам уже буде важко ухвалювати об'єктивні та зважені рішення.

Торговий план не повинен бути занадто складним. Намагайтеся максимально його спрощувати. Ваш стоп-лосс і тейк-профіт також мають бути частиною цього плану.

Ви не навчитеся правильно складати торговий план без постійних спроб та помилок. Але навіть погано складений план - це набагато краще, ніж його повна відсутність.

Читайте також - Що таке ордер блоки в трейдингу.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити