Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Міжбанківський форекс: що він собою являє?

Останнє оновлення: Середа, 24 січня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Міжбанківський форекс

Міжбанківський форекс - це оптова валютна арена, на якій трейдери з великих банківських установ торгують між собою. Інші учасники ринку, такі як хедж-фонди або торгові фірми, які вирішують брати участь у великих угодах, також є частиною міжбанківського ринку.

Метою міжбанківського ринку є забезпечення ліквідності для інших учасників ринку та отримання інформації про потік грошей. Великі фінансові інститути можуть торгувати безпосередньо один з одним або через електронні валютні міжбанківські платформи. Electronic Broking Services (EBS) і Thomson Reuters Dealing є основними конкурентами в цьому просторі, і разом вони об'єднують понад тисячу банків.

Торговий потік через міжбанківський валютний ринок становить приблизно 50% від 5 трильйонів доларів на день, які здійснюються на валютних ринках. Учасниками торгів є комерційні банки, інвестиційні банки, центральні банки, а також інвестиційні фонди та брокери. Розуміння ролі різних учасників міжбанківського ринку може допомогти вам глибше зрозуміти, як взаємодіють між собою великі гравці на ринку.

Операції на міжбанківському ринку здійснюються або безпосередньо між великими фінансовими інститутами, або через брокерів, які здійснюють операції для своїх клієнтів. Деякі трейдери здійснюють операції спеціально для спекулятивних цілей, тоді як інші забезпечують ліквідність або хеджування валютних ризиків.

Учасники міжбанківського ринку форекс

Учасники міжбанківського ринку форекс

Учасниками міжбанківського ринку є комерційні банки, інвестиційні банки, центральні банки, хедж-фонди та торгові компанії. За винятком центральних банків, які мають іншу кінцеву мету, більшість інших гравців перебувають на міжбанківському ринку виключно для отримання прибутку.

Більша частина цієї ліквідності проходить приблизно через десять-п'ятнадцять фінансових установ. Найбільшими гравцями на міжбанківському ринку є комерційні банки, такі як Citibank, Deutsche Bank, Union Bank of Switzerland і Hong Kong Shanghai Bank.

Центральний банк забезпечує ліквідність, беручи участь в операціях на грошовому ринку. Центральні банки зазвичай розглядаються як кредитори останньої інстанції, які надають кредити комерційним банкам. Центральні банки також захищають валютний курс країни і несуть відповідальність за валютні резерви.

Валютні резерви є частиною балансу центрального банку і вважаються його зобов'язанням. Хоча центральні банки намагаються уникнути втручання на валютному ринку, бувають випадки, коли це може стати необхідним. Наприклад, коли валюта або перебуває під тиском, або її вартість перевищує заздалегідь визначений рівень, центральний банк може втрутитися, щоб утримати валютний курс у рівновазі.

Коли центральний банк вирішить, що доречно втрутитися в торги на форекс, він укладе угоду з кількома первинними дилерами, щоб максимізувати ефект від своїх угод.

Комерційні банки, інвестиційні банки, торгові компанії та хедж-фонди зазвичай беруть участь у міжбанківському форексі як маркет-мейкери. Маркет-мейкер - це трейдер, який визначає ціну для іншого трейдера. Маркет-мейкери готові прийняти на себе ризики, пов'язані з утриманням позицій у валютній парі протягом певного періоду часу.

Як правило, міжбанківська операція має тільки одного або двох дилерів для кожної валютної пари. Зазвичай існує первинний міжбанківський дилер і, можливо, вторинний дилер. У кожному регіоні по всьому світу є місце, де є основний дилер, який буде відповідати за валютну пару. Наприклад, великий комерційний банк матиме дилера EUR/USD в Японії, Лондоні та Нью-Йорку.

Ці дилери передають книгу потоку ордерів з регіону в регіон, оскільки попередній регіон стає менш ліквідним. Таким чином, о 15:00 за лондонським часом дилер EUR/USD передасть свої зобов'язання дилеру в Нью-Йорку. Великі фінансові установи потребують експертів для кожної валютної пари, тому замість 4 або 5 дилерів, що охоплюють 20 валютних пар, у них, найімовірніше, буде 1 або 2 дилери для кожної пари.

Для торгівлі на ринках, що розвиваються, дилери, як правило, орієнтуються на конкретний регіон. Це означає, що може бути 1-2 дилери, які, наприклад, зосереджені на Південній Америці, котируючи чилійське песо, а також бразильський реал.

Прибуток від ціни попиту та пропозиції

Маркет-мейкери отримують дохід, купуючи валютну пару за заявкою попиту і продаючи її за ціною пропозиції. Вони намагаються заробити на міжбанківському валютному спреді. Спред - це ціна, за якою трейдери готові купити валютну пару, тоді як пропозиція - це ціна, за якою трейдери готові продати валютну пару.

Маркет-мейкери намагаються отримувати прибуток, купуючи за заявкою і продаючи за пропозицією, одночасно хеджуючи ризик своєї позиції. У багатьох випадках дилеру буде потрібно утримувати позицію протягом тривалого періоду, особливо якщо розмір транзакції занадто великий, щоб одразу зафіксувати певну угоду.

Якщо у дилера довга пара EUR/USD і він хоче її позбутися, він з більшою ймовірністю розвантажить свою валютну позицію за ціною, нижчою за бажану.

Дилери також мають уявлення про ринок, і це також впливає на міжбанківський обмінний курс. Якщо дилер вважає, що курс EUR/USD буде підвищуватися протягом наступних кількох годин, він з більшою ймовірністю буде чекати, поки ринок досягне певного рівня цін.

Інша причина, з якої маркет-мейкери котирують обмінні курси, полягає в отриманні інформації. Надаючи клієнтам та іншим учасникам ринку ліквідність, вони можуть бачити великі угоди, які можуть зрушити ринок. Цей тип інформації може бути надзвичайно корисним, оскільки в багатьох випадках ця інформація доступна тільки для маркет-мейкера.

Доступ до глибини ринку

Доступ до глибини ринку

Міжбанківський брокер зазвичай має тисячі клієнтів по всьому світу. У багатьох із цих фінансових установ є клієнти, які здійснюють операції та отримують консультації з усіх аспектів своєї діяльності. Наприклад, великий комерційний банк може надавати кредити клієнту, а також надавати корпоративні фінанси та консультації з інвестиційних банківських операцій з іноземною валютою. Керуючи широким спектром послуг, комерційний банк може залучати інвесторів до роботи з клієнтами.

Ці установи можуть також надавати інші дилінгові операції, такі як операції з відсотковими ставками для свопів і кредитних дефолтних свопів. Можливості перехресних угод роблять банк привабливим місцем для торгівлі на міжбанківському валютному ринку.

Що є ключовим для міжбанківського форекс-брокера, так це доступ до глибини ринку. Глибина ринку показує дилеру різні рівні, на які клієнти хочуть можуть входити або виходити зі своїх угод. Багато хто з клієнтів не турбуються про спроби отримати всі доступні пункти і можуть бути більш зацікавлені в тому, щоб увійти в угоду або хеджувати свою позицію на певному рівні.

Глибина ринку включає не тільки конкретний обмінний курс, за яким очікується виконання ордера, а й обсяг угоди. Ця інформація дуже важлива, оскільки вона може надати дилеру ключову інформацію про рівні підтримки та опору. Кожен рівень показує, який клієнт перебуває в заявці на купівлю або продаж, а також кількість угод і розмір угоди. Кожна книга ордерів відрізняється і показує вам обсяг разом із ціною.

Маючи доступ до глибини ринку, міжбанківський дилер може використовувати цю інформацію, щоб заробити гроші.

Коли ціни досягають певного рівня, міжбанківський дилер може використовувати книгу ордерів, щоб визначити, чи буде ринок підтримуватися на цьому рівні, чи станеться пробій рівня і ціна буде рухатися далі. Багато разів міжбанківські дилери будуть використовувати лінії підтримки та опору або ковзні середні, щоб допомогти визначити, чи є технічне злиття в тандемі з їхньою книгою ордерів і глибиною ринку.

Інформація, отримана від клієнтів, також є ключем до успіху міжбанківських угод. Наприклад, якщо у дилера велика угода з хедж-фондом, напрямок, у якому рухається ринок після їхньої транзакції, може відрізнятися від напряму, за яким рухається ринок, якщо багатонаціональний клієнт торгує в основному для хеджування свого портфеля.

Якщо міжбанківський дилер здійснює велику транзакцію з корпоративним клієнтом, він може припустити, що транзакція не була спеціально орієнтована на отримання доходу від угоди. Фактично, дилер у цій ситуації може визначити, що цей тип транзакції не буде штовхати ринок у певному напрямі протягом будь-якого тривалого періоду часу.

З іншого боку, якщо угоду торгує хедж-фонд, міжбанківський дилер може вирішити, що хедж-фонд знає, куди рухається ринок, і використовувати цю інформацію для отримання доходу.

Більшу частину часу міжбанківський дилер буде намагатися знизити ризики, які він приймає. До фінансової кризи 2008 року багато міжбанківських дилерів мали можливість торгувати значними обсягами валют, займаючи позиції протягом днів, тижнів або навіть місяців. Сьогодні можливості зайняти тривалі позиції значно зменшилися.

Ризик зміщення позиції

Ризик зміщення позиції

Щойно первинний дилер займе позицію, він повинен буде компенсувати свій ризик. У багатьох випадках ризик не може бути знятий відразу, і дилер повинен використовувати багато контрагентів.

Є дві основні платформи, які використовують міжбанківські дилери. Одна з них - система Reuters Dealing, а друга - Electronic Brokerage Service. Система міжбанківського ринку надає доступ тільки тим трейдерам, які мають достатню кредитоспроможність для участі в електронних торгах.

Система заснована виключно на кредитних відносинах, які були встановлені фінансовими інститутами один з одним. Що більше відносин у дилера, то більше торгових партнерів він може укладати угоди. Очевидно, що чим більший банк, тим більше в нього відносин. Кредитні відносини встановлюються між кредитними відділами, де сума непогашеного боргу виражається певним числом. Банки використовують Міжнародну угоду про свопи з дилерами (ISDA) для визначення своїх міжбанківських кредитних відносин.

Фінансова криза є одним із прикладів сценарію, коли через дефолт усе може вийти з-під контролю. Коли такі компанії, як Lehman Brothers стали банкрутами, багато клієнтів залишилися без нагляду, що створило каскад проблем. Наприклад, якщо Банк Америки здійснив операцію EUR/USD з клієнтом на 1 мільярд доларів і хеджував цей ризик з Lehman, ринковий ризик, пов'язаний з цією угодою, був нульовим, оскільки дві угоди компенсувалися.

Кредитний ризик, з іншого боку, був пов'язаний з обома сторонами, і, оскільки Lehman оголосив себе банкрутом, Bank of America залишився на позиції з ринковим ризиком, оскільки він більше не утримував хеджування у Lehman Brothers.

Крос-валютні пари можуть створювати проблеми для міжбанківських дилерів, які торгують у великому розмірі, тому що більшість електронних систем не пропонують крос-курс. Якщо ви є крос-дилером EUR/JPY, вам потрібно буде подивитися міжбанківський курс форекс для EUR/USD і курс для USD/JPY, щоб згенерувати крос-курс для EUR/JPY.

Міжбанківські дилери також працюють пліч-о-пліч з багатьма торговими столами за процентними ставками. Коли клієнт хоче торгувати протягом періоду, що перевищує спот, він може отримати ставку в торговому відділі форвардних ставок. Багато разів, коли хедж-фонд хоче торгувати, але не хоче закривати позицію протягом двох робочих днів, він здійснює транзакцію в спотовій валюті, а потім, щойно цю транзакцію завершать, клієнти перенесуть позицію для подальшої доставки.

У багатьох дилінгових столів є система автоматичного котирування, яку вони використовують для угод. Спред пропозиції є фіксованим, але може бути змінений, коли ринок відчуває підвищену волатильність.

Міжбанківський форекс: висновок

У центрі уваги міжбанківського дилера перебуває забезпечення ліквідності своїх клієнтів. Велика частина обсягу на міжбанківському ринку проходить через приблизно десять-п'ятнадцять найбільших комерційних та інвестиційних банків. Міжбанківський дилер також отримує важливу інформацію. Наявність глибини ринкових даних, що відображають заявки у валютній парі, може допомогти дилерам ухвалювати обґрунтованіші рішення і отримувати додатковий дохід.

Компетентний маркет-мейкер повинен купувати за заявкою і продавати за пропозицією, при цьому постійно хеджуючи свої позиції. Міжбанківські дилери спілкуються один з одним через електронні системи і телефоном. У багатьох випадках розмір угоди занадто великий, щоб з тієї чи іншої причини здійснювати операції з дилінговою системою.

Щоб мати доступ до більшості міжбанківських торгових систем, банк повинен вважатися кредитоспроможним. Кредит визначається поза міжбанківською торговою операцією на форекс, і, як правило, підписується угода ISDA.

Читайте також - Як припинити отримувати збитки за прибутковими угодами?


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити