Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як зробити свій трейдинг системним і позбутися стресу?

Останнє оновлення: П'ятниця, 26 січня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Як зробити свій трейдинг системним

Трейдинг - це досить стресове і навіть таке, що розчаровує, заняття. Будь-який бізнес, у якому ви ризикуєте своїми грошима, обов'язково буде для вас причиною для занепокоєння і тривоги.

Крім фінансових ризиків, у трейдингу існує безліч інших чинників, які можуть викликати стрес. Сам по собі процес торгівлі складний і виснажливий.

Ми вважаємо за краще використовувати свінг-трейдинг на старших таймфреймах у комбінації з прайс екшен. Ця торгова система дає нам можливість знаходити найприбутковіші сетапи, причому не тільки на форекс. Нам подобається все максимально спрощувати, і наш мінімалістичний підхід до трейдингу допомагає нам триматися осторонь емоцій і хибних надій.

У сьогоднішній статті редакція сайту ITstatti.in.ua поділиться з вами способами, які допоможуть вам знизити рівень стресу в трейдингу і досягти системності у своїй торгівлі.Як зробити свій трейдинг системним і позбутися стресу?

Знайдіть рівні підтримки та опору

Перше, що ви маєте зробити під час відкриття графіка, це позначити ключові рівні. Це можуть бути горизонтальні рівні підтримки і опору, лінії тренду або ж технічні патерни, такі як трикутник або прапор.

Зробивши це, ви отримаєте план того, що потрібно робити далі. Ніколи не намагайтеся наздогнати ціну. Натомість почекайте, поки ціна сама прийде до потрібних для вас рівнів. Далі просто спостерігайте, як буде поводитися ціна на зазначених рівнях.

Почніть із денних та тижневих таймфреймів

Щоразу, коли ви відзначаєте рівні підтримки та опору, ми рекомендуємо вам починати зі старших таймфреймів. Такий підхід дасть вам змогу визначити найбільш значущі рівні та ігнорувати інші.

Проблема у внутрішньоденних таймфреймах, таких як M30 або H1, полягає в тому, що там ви застрягнете в незначних рівнях. Занадто багато стрибків ціни буде викликано новинами та іншими волатильними подіями, які можуть відвернути вас від того, що дійсно важливо.

Якщо у вас вже є картина ринку з денних і тижневих графіків, тоді ви спокійно можете перейти до менших таймфреймів для точнішого налаштування рівнів у міру необхідності.

Дотримуйтеся мінімалістичного підходу

Якщо у вас на графіку позначено безліч рівнів, ви просто не зможете відкрити угоду.

Ми великі прихильники торгівлі з позитивним співвідношенням ризику і прибутку, за якого прибуток принаймні має вдвічі перевищувати можливий ризик. Цього не можна буде досягти, якщо між рівнями буде відстань всього лише в 30 пунктів.

Ми не можемо сказати вам правильну відстань між ключовими рівнями, оскільки для кожного торгового інструменту будуть свої відмінності. Однак якщо між горизонтальними рівнями на денних графіках менше 100 пунктів, найімовірніше, ви занадто перестаралися з малюванням рівнів.

Пам'ятайте, що ми використовуємо рівні підтримки та опору для визначення сприятливих торговельних налаштувань, місця постановки стоп-лоссів і цілей щодо взяття прибутку.

Якщо область підтримки або опору занадто невизначена, тоді її не варто відзначати на графіку. Приділяючи увагу тільки найочевиднішим рівням, у вас буде більше шансів знайти тільки якісні торгові налаштування. Не секрет, що надійність патерну прайс екшен починається з рівня підтримки або опору, на якому він формується.

У вас має бути план

Один з найкращих способів знизити рівень стресу і знайти більш вигідні угоди - це завжди заздалегідь мати чіткий план торгівлі. Завжди думайте на крок вперед. На початку кожного тижня у вас може бути приблизний список інструментів, які можуть показати цікаві торгові можливості. Ви можете присвячувати складанню свого плану певну кількість часу на вихідних.

Для отримання значного доходу потрібна всього лише одна гарна угода на місяць, і вам потрібно бути до неї готовим. Якщо замість цього ви будете відволікатися на безліч посередніх угод, ви не досягнете свого потенціалу за прибутком.

Не прив'язуйтеся до графіків

Ось чому багато трейдерів зазнають невдачі. Вони малюють ключові рівні, складають торговий план, а потім, коли ринок відкривається, годинами сидять і дивляться на свої графіки.

Головна причина, з якої ми перевіряємо свої графіки тільки кілька разів на день - це необхідність залишатися осторонь, коли на ринку нічого робити. Ба більше, кожна з цих двох або наших сеансів перевірок графіків триває всього п'ять або десять хвилин.

Ми витрачаємо не більше 30 секунд на перегляд кожного графіка. Якщо ми витрачатимемо більше часу, тоді ми почнемо бачити те, що хоче бачити наша підсвідомість, а не те, що відбувається на ринку насправді.

Як нам вдається так швидко знаходити торгові можливості? У цьому немає нічого складного. Якщо у вас будуть намальовані рівні, вам не буде потрібно багато часу, щоб визначити стан ринку (тренд або консолідація) і знайти потрібний сетап прайс екшен на рівні.

Ваші аналітичні сесії мають бути максимально короткими. Що більше часу ви сидите перед екраном, втупившись у графіки, то більше у вас шансів потрапити в пастку переторговки і в кінцевому підсумку втратити свої гроші.

Ведіть торговий журнал

Ви не зможете стати найкращим трейдером, якщо ви не відстежуєте свої результати.

Це можливість не тільки спостерігати за своєю торгівлею, а й відзначати, що ви робите добре, а що можна поліпшити. Це життєво важлива інформація, особливо в такому самотньому бізнесі, де тільки від вас залежить, чи досягнете ви успіху.

Метод, який ви оберете для аналізу своєї торгівлі, залежить від ваших уподобань. Ви можете використовувати як блокнот, так і спеціальний онлайн-сервіс як tradermake.money.

Ми давно ведемо свій щоденник трейдера, в якому детально описуємо результати своєї торгівлі.

Що б ви не вибрали, це має бути щось просте і зручне. Вам має бути в задоволення вести свій торговий журнал.

Нехай трейдинг перетвориться на рутину

Останній крок - це перетворити всі описані дії на вашу торгову рутину. Це чудовий спосіб закріпити корисні звички і зробити ваш трейдинг системним.

Ми рекомендуємо вам періодично оцінювати точність проведених рівнів і змінювати їх у міру необхідності. Вам також потрібно буде додавати нові рівні підтримки та опору в міру руху ціни. Гарною новиною є те, що вам не потрібно буде робити це часто, якщо ви використовуєте денні графіки.

Одна з причин, через яку трейдинг є такою важкою справою, полягає у свободі трейдерів. Ніхто не говорить нам, коли ми повинні купувати або продавати. Коли закривати позицію по стопу чи фіксувати прибуток? Яким має бути розмір ризику і які критерії надійної точки входу? Тут тільки ми самі приймаємо рішення. До того ж трейдерів постійно долають жадібність і страх, з якими доводиться боротися.

Рутина в трейдингу має допомогти вам стати більш дисциплінованим у своїй торгівлі. Ви повинні уникати небажаних емоцій і торгувати тільки те, що ви бачите, а не те, що ви хочете бачити.

Читайте також - Break of structure - пробій структури в торгівлі ордер блоків.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити