Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як ставити цілі в трейдингу і прогресувати у своїй торгівлі?

Останнє оновлення: П'ятниця, 02 лютого 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Як ставити цілі в трейдингу

Як і в будь-якій іншій діяльності, в трейдингу для досягнення успіху від вас буде потрібна постановка цілей. Цілі в трейдингу, які ми маємо на увазі, можуть сильно відрізнятися від ваших уявлень. Швидше за все, ви хочете заробляти певну суму на місяць. Однак такий тип визначення цілей принесе вам одні лише збитки. Які ж тоді мають бути цілі? Про це і буде сьогоднішня стаття від експертів сайту ITstatti.in.ua.

Сфокусуйтеся на процесі, а не на результаті

Сфокусуйтеся на процесі, а не на результаті

Якщо ви не знайомі з визначенням мети, до цього варто звикнути.

Важливе правило при постановці цілей - зробити їх досяжними і конкретними. У такий спосіб ви надаєте сенс меті, а також стимулюєте себе до дій.

Наприклад, замість того, щоб написати "я хочу втратити 5 кілограмів", ви пишете "до 7 червня 2024 року я втрачу 5 кілограмів". Бачите різницю? Остання мета стає конкретною і, отже, має більше значення, тоді як відсутність деталей у першому випадку робить мету нудною і сумною.

Коли справа доходить до постановки цілей у бізнесі, все зводиться до отримання певного доходу. Але як ми вже говорили в минулому, трейдинг не схожий на жодне інше починання, яким ви можете займатися у своєму житті.

У трейдингу ви повинні уникати визначення цілей, які спрямовані на отримання певної суми до зазначеної дати. Така установка тільки змусить вас зазнати збитків. Якщо ви зробите це, ви налаштуєте себе на певну частоту торгівлі, і вам доведеться збільшувати свої ризики. Ринок не дбає про ваші цілі і рухається за своїм графіком. Тому не зосереджуйтеся на грошах, зосередьтеся на самому процесі.

Коли ви спрямуєте свої зусилля на вдосконалення своєї торгівлі, прибуток прийде природним шляхом. Ключове тут слово "природним", тому що будь-яке зусилля з метою заробити гроші закінчиться трагічно.

Такі речі, як розумне управління ризиками, зважений технічний аналіз і терпіння - чудові складові для початку. Ці речі при грамотному використанні змінять вашу торгівлю.

Які тоді орієнтовані на процес цілі ви можете перед собою поставити? Хоча це сильно залежить від вашого стилю торгівлі, ось кілька загальних рекомендацій, з яких ви можете почати.

У вас повинен бути розпорядок

Деякі фактори безпосередньо впливають на ваші результати в трейдингу, приміром ваша торгова стратегія, в той час як інші є більш непрямими, наприклад, ваші повсякденні справи. На жаль, ці непрямі складові часто не беруться до уваги.

Проте те, що ви робите з моменту, як прокидаєтеся, до моменту, як ви лягаєте спати, також має прямий вплив на результати вашої торгівлі.

Наприклад, якщо ви не їсте здорову їжу і не займаєтеся спортом, це негативно позначиться на вашій здатності отримувати стабільний прибуток. Належне фізичне та психологічне здоров'я є ключовими факторами для досягнення успіху трейдера.

Мета: їжте здорову їжу, займайтеся спортом щонайменше 30 хвилин і спіть щонайменше 7 годин.

Створіть рутину для аналізу ринкових умов

Що ви робите насамперед, коли відкриваєте свій торговий термінал? Для більшості трейдерів відповідь на це запитання буде різною. Однак наявність певної рутини для аналізу ринкових умов вкрай важлива, якщо ви маєте намір отримувати стабільний прибуток.

Цей процес має бути однаковим кожного дня. Таким чином, ви станете більш дисциплінованим, оскільки щоразу будете виконувати певні дії в певний час.

Мета: ніколи не відкривайте угоду, поки не закінчите свій аналіз ринку.

Розвивайте своє терпіння

Скільки часу ви проводите за аналізом графіків протягом дня? Швидше за все, не менше години. Для деяких трейдерів цей процес може займати по кілька годин щодня.

Якщо ви тільки почали займатися трейдингом, цей час може бути прийнятним. Зрештою, аналіз того, як рухається ринок, є чудовим способом розвитку ваших торгових навичок.

Однак коли ви витрачаєте по кілька годин щодня на пошуки точок входу, ви робите величезну помилку. Якщо протягом перших десяти-п'ятнадцяти хвилин аналізу графіків ви не знайшли підходящу торгову установку, значить, варто зупинитися. Пам'ятайте, що найкращі торгові налаштування є найбільш очевидними.

Мета: витрачати не більше 30 хвилин на день на аналіз графіків.

Захищайте свій капітал

Захищайте свій капітал

У трейдингу ви завжди повинні прагнути до захисту свого капіталу і не відкривати занадто багато угод у бажанні отримати більше прибутку.

Ось приклад. Припустимо, у вас є мета заробляти 5% щомісяця. До кінця місяця залишається всього чотири дні, і вам вдалося отримати лише 3% прибутку. У будь-якій іншій діяльності ви могли б просто докласти додаткових зусиль, щоб досягти своєї мети. Але в трейдингу подібні старання будуть мати руйнівні наслідки.

Тому забудьте про прибуток. Захист свого капіталу має стати для вас головною турботою як трейдера. Зрештою, якщо ви втратите свій депозит, ви більше не зможете торгувати.

Не секрет, що трейдери, які намагаються швидко заробити, в кінцевому підсумку зливають свої депозити. Це одна з причин, через яку відсоток невдач серед трейдерів настільки великий. Не піддавайтеся спокусі швидко заробити багато грошей.

Ставте цілі, які сприятимуть захисту вашого торгового рахунку. Наприклад, обмежте кількість угод, які ви здійснюєте протягом місяця. Або ви можете на початку наступного місяця використовувати половину торгових налаштувань, за якими ви торгували в попередні місяці. Зосередьтеся на якості, а не на кількості.

Встановіть для себе граничну просадку на місяць, після досягнення якої, ви повинні будете зупинити свою торгівлю. Цілком прийнятно поставити перед собою мету: "Я повинен припинити торгувати, якщо втрачу більше 8% від мого капіталу".

Як вчитися на своїх помилках у трейдингу?

Як вчитися на своїх помилках у трейдингу?

Напевно ви чули приказку "Ми вчимося на своїх помилках". Однак чи справді ми вчимося на власних помилках? Багато хто цього не робить. Часто трейдери продовжують робити все ті ж помилки, які вони робили вчора. Це відбувається через їхню впертість, звички або ж незнання того, як можна вчитися на своїх же помилках. Позбутися помилок просто так не вийде. Вам доведеться докласти певних зусиль, щоб змінити і поліпшити свою торгівлю.

Чому ми не вчимося на власних помилках?

Згадайте свою останню угоду через яку ви отримали збиток через власну помилку. Ви пам'ятаєте цю помилку? Ймовірно, так. Тепер постарайтеся згадати кожну невдалу угоду, яку ви уклали за останні шість місяців. Чи згадаєте ви всі ці угоди і зроблені вами помилки?

Коли ви здійснюєте погану угоду, ви вчитеся на ній. Однак те, що ви вивчаєте, швидко забувається. Якщо ви дійсно хочете вчитися на своїх помилках, вам потрібно перетворити свої помилки на уроки, які ви будете отримувати з кожної вашої позиції.

Перетворіть свої помилки на уроки

Деякі трейдери кажуть собі, що кожен збиток у торгівлі - це урок. Однак ви не будете просто вчиться на своїх невдачах. Вам завжди потрібно аналізувати, чому ви зазнали збитків і не повторювати тих самих помилок знову.

Як можна перетворити свої збитки на цінні уроки?

З'ясуйте, чому угода була невдалою

Спочатку вам потрібно з'ясувати через що саме ви зазнали збитків. Не всі угоди виявляються невдалими через помилки. Деякі угоди просто не відпрацьовують себе. У трейдингу не можна бути впевненим, куди піде ринок на всі 100%.

Щоб з'ясувати, чи припустилися ви помилки, поставте собі два такі запитання:

  1. Чи дотримувався я свого торгового плану?
  2. Чи дотримувався я свого плану управління капіталом?

Якщо ви відповісте негативно хоча б на одне з цих запитань, тоді ви будете знати, що припустилися помилки і можете перейти до наступного кроку. Однак якщо ви дотримувалися всіх правил, і угода не спрацювала, тоді ви можете списати її на статистичну закономірність.

Проаналізуйте помилку

Далі вам потрібно зрозуміти, у чому конкретно була ваша помилка.

Якщо ви відповіли "Ні" на запитання про ваш план управління капіталом, вам необхідно проаналізувати, якої саме частини вашого плану ви не дотримувалися. Можливо, ваш стоп-лосс був занадто щільним або ви торгували занадто великим розміром позиції. Якою б не була причина, ви повинні це з'ясувати.

Щойно ви точно з'ясуєте, у чому була ваша помилка, запишіть її. Ось приклад:

EUR/USD - Довга позиція @ 2024-01-10 03:00

Вхід: 1.4220 - Стоп: 1.4200 - Ціль: 1.4300 - Угода закрита за стопом

Помилка: ми не були до кінця впевнені в цій угоді і боялися втратити гроші, тому ми встановили занадто щільний стоп-лосс.

Знайдіть рішення

Це важлива частина нашого плану. Нам потрібно знати, як ми можемо не допустити цієї помилки надалі.

Щойно ви зрозумієте, у чому була ваша помилка, рішення зазвичай знайдеться легко. Будемо використовувати той самий приклад:

EUR/USD - Довга позиція @ 2024-01-10 03:00

Вхід: 1.4220 - Стоп: 1.4200 - Ціль: 1.4300 - Угода закрита за стопом

Рішення: нам потрібно записати правила постановки стоп-лоссу і переглянути їх, перш ніж ми будемо відкривати нові угоди. Ми повинні постійно нагадувати собі, що наш стоп-лосс визначається максимально допустимим ризиком на одну позицію. Так що немає нічого поганого у використанні досить широких стопів.

Головне, що потрібно пам'ятати під час написання рішення - воно має бути якомога докладнішим. Ви могли б просто написати "не використовувати щільний стоп", однак цього було б замало.

Ви повинні постійно вчитися на своїх помилках.

Коли боксери б'ються у спарингу, тренер записує на відео кожну секунду бою. Після того, як бій закінчився, тренер переглядає відео і виявляє всі помилки, допущені його учнем. Щойно тренер дізнається про помилки, він знає, над чим має працювати його учень. Це відбувається не тільки в боксі, це відбувається майже в усіх видах спорту.

У трейдингу ви повинні використовувати схожу концепцію. Записуйте всі свої помилки. Таким чином, ви зможете визначити, де саме ви помиляєтеся, у чому ваші слабкі місця в торгівлі, а потім навчитеся не робити тих самих помилок.

Виявлення своїх помилок і формулювання рішень має стати важливою частиною вашого торгового плану. Щойно ви включите способи позбавлення від помилок у свій торговий план, вам буде простіше уникнути схожих помилок надалі.

Згадайте свою останню збиткову угоду і використовуйте наведену вище стратегію для її аналізу. Зробіть це просто зараз. Це буде першим кроком до того, щоб перетворити ваші втрати на форекс на цінні уроки. Не відкладайте це на потім.

Підводні камені для трейдера

Підводні камені для трейдера

За всі роки своєї торгівлі на Форекс ми часто помічали, що багато новачків мають певні риси характеру, які заважають їм заробляти. Давайте поглянемо і проаналізуємо кожну з них. Сподіваємося, що після прочитання цієї статті, ви зможете позбутися своїх підводних каменів.

Бажання бути багатим

Бажання бути багатим є своєрідним маніфестом, який можна розглядати з різних боків. І це бажання має дві негативні гілки:

  • Торгівля понад норму.
  • Слабке управління капіталом через великі ризики.

Форекс не зробить вас багатим відразу. Вам знадобляться роки, для того щоб ви змогли піти зі своєї основної роботи і почати заробляти торгівлею. Якщо ви почали торгувати минулого тижня і збираєтеся кинути свою роботу вже через 6 місяців, оскільки ви розраховуєте на багатомільйонний баланс, тоді ви просто неймовірний мрійник.

Форекс трейдинг - це кар'єра, а не схема швидкого збагачення. Якщо ви мрієте про швидкі гроші, тоді йдіть у казино. Там у вас будуть кращі шанси.

Страх поразки

Для новачків, які володіють обмеженими знаннями про торгівлю на валютних ринках, відкриття торгового ордера може стати досить важкою справою. І це може бути ще важче, якщо нещодавно була здійснена невдала угода, яка забрала частину депозиту.

Деякі навіть торгують по кілька років на демо-рахунку і ніяк не можуть набратися сміливості відкрити реальний торговий рахунок.

Але є й інша категорія трейдерів-початківців: за тиждень опрацювання навичок вони відкривають реальний торговий рахунок і починають панічно укладати купу угод, які нічим не обґрунтовані.

На наш погляд, угоди, в яких ви втратили гроші, несуть у собі важливий урок. А страх, який вас паралізує, може навести вас на укладення більшої кількості збиткових угод. Тому варто позбутися своїх страхів і сумнівів. Вони не несуть у собі жодної користі.

Бажання не помилятися

Уявімо наступну ситуацію.

Трейдер Петро відкрив свою торгову платформу і побачив можливість для входу в довгу позицію. Далі він встановив рівень Take-profit, що дорівнює 100 пунктам, і рівень Stop-loss, що дорівнює 50 пунктам. Після відкриття угоди, ринок відразу рушив проти нього.

Він починає знижуватися: перші 10 пунктів, потім 20 пунктів, далі 30 пунктів. Коли збиток сягнув позначки в 40 пунктів, Вася вирішив, що не збирається програвати чергову угоду, і тому встановлює рівень обмеження збитку ще нижче.

Ціна продовжує падіння, а Петро пересуває свій стоп-лосс.

100

120

150 пунктів

У підсумку, він втратив більшу частину свого депозиту.

Адже Петро не міг прийняти той факт, що він був на неправильному боці ринку. Тому він продовжував переміщати рівень фіксації збитку в надії, що ринок незабаром розвернеться, і він закриється з прибутком. Але цього не сталося.

Недисциплінованість

І останній пункт під назвою: "Недисциплінованість". Він є основним у всіх трейдерів-початківців, оскільки вони бажають більше грошей, більше угод, більше сильних рухів, і коли цього не трапляється, новачки починають робити відчайдушні спроби заробити хоч трохи прибутку. При цьому вони повністю ігнорують сигнали своєї торгової системи.

Недисциплінованість може проявлятися в різних видах. Наприклад, трейдери, які щотижня змінюють торгову стратегію, абсолютно не мають дисципліни. Їм ліньки витратити кілька годин, а іноді й днів на вивчення певного методу торгівлі, і вони сподіваються, що хто-небудь зробить це за них. Але ринок такого не прощає, а тільки сильніше карає.

Працюйте над своїми цілями

Працюйте над своїми цілями

Припустимо на хвилину, що ви вирішили підготуватися до забігу в марафоні, а ми ваші тренери. До цього ви ніколи не займалися бігом. Але ми хочемо, щоб на першому тренуванні ви одразу пробігли 20 кілометрів. Швидше за все, ви перестали б мати з нами справу. Було б божевіллям без підготовки пробігти таку відстань. Ви могли б отримати серйозну травму.

Але саме цим постійно займаються трейдери. Вони хочуть пропустити весь тренувальний процес і відразу ж почати заробляти.

Для того, щоб стати професійним трейдером, вам доведеться зробити тисячу маленьких перемог. Саме на цих перемогах буде заснований ваш успіх. Наприклад, ви можете зменшити свою залежність від індикаторів. Ризикувати не більше, ніж ви можете дозволити собі втратити. Перестати ганятися за прибутком. Все це ви можете почати робити вже сьогодні.

Будь-який трейдер-початківець, який намагається поставити перед собою конкретні фінансові цілі, приречений на провал. І хоча йому може пощастити на тиждень або навіть на місяць, закони ринку в кінцевому підсумку його наздоженуть. Тому тримайтеся подалі від постановки конкретних фінансових цілей.

Цілі в трейдингу мають бути зосереджені на захисті вашого капіталу, а не на прагненні заробляти якомога більше. Нехай заробляння грошей стане побічним продуктом вашої торгівлі. Не забувайте, що трейдинг - це кар'єра. Тут не може бути швидких результатів.

Читайте також - Choch у трейдингу - зміна настрою у торгівлі ордер блоків.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити