Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Скільки можна заробляти на форекс за допомогою трейдингу?

Останнє оновлення: Середа, 07 лютого 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Скільки можна заробляти на форекс

Ми впевнені, що кожен хоче знати, скільки можна заробляти на форекс? Напевно ви чули про те, що є трейдери, які заробляють мільйони на фінансових ринках. Але спробуйте порівняти себе з ними. Ви виявите, як багато буде у вас відмінностей: розмір депозиту, схильність до ризику, ризик-менеджмент, торгова стратегія тощо. Це все одно що порівнювати апельсин з яблуком. Занадто безглуздо.

У цій статті редакція сайту ITstatti.in.ua зруйнує всі здогадки, прогнози та ілюзії. Тільки статистика, цифри і сувора правда.

Найважливіший показник у вашій торговельній кар'єрі

Найважливіший показник у вашій торговельній кар'єрі

Якщо ви будете дотримуватися співвідношення ризику до прибутку в розмірі 1 до 2 у своїй торгівлі, і у вас буде тільки 20% успішних угод, ви будете втрачати гроші. Значить співвідношення ризику до прибутку - це не головне. Виходить, що важливіше відсоток прибуткових угод? Уявімо, що ви отримуєте прибуток у 90% угод. Але якщо ви втрачаєте 0,95 долара за кожен долар, яким ризикуєте, ви також будете послідовно програвати.

Очевидно, що співвідношення ризику до прибутку і відсоток прибуткових угод не мають сенсу самі по собі. Тому нам потрібно їх об'єднати, щоб зрозуміти, яка у нас буде прибутковість у довгостроковій перспективі. Так звана, очікувана прибутковість, яка покаже нам можливий прибуток на кожен долар ризику.

Математично це можна висловити так:

E = [1 + (W/L)] x P - 1

Де:

W - середній розмір ваших прибуткових угод.

L - середній розмір ваших збиткових угод.

P - відсоток прибуткових угод.

Ви здійснили 10 угод. 6 прибуткових, а 4 збиткових. Ваш коефіцієнт прибутковості у відсотках становить 6/10 або 60%. Якщо шість угод принесли вам дохід у 3000$, то середній прибуток на угоду складе $3000 / 6 = $500. Якщо ваші втрати склали 1600$, то середній збиток буде 1600$ / 4 = 400$.

Підставимо ці цифри до нашої формули очікуваної прибутковості:

E = [1+ (500/400)] x 0,6 - 1 = 0,35 або 35%.

Очікувана прибутковість становить 35%. Виходить, що ваша торгова стратегія поверне вам 35 центів за кожен втрачений долар.

Вам потрібно здійснювати більше угод

Більшість казино працюють 24 години на добу, 365 днів на рік. Тому що, чим більше часу вони працюють, тим більше грошей заробляють. Те ж саме можна застосувати до трейдингу. Частота ваших угод має значення. Чим більше ви торгуєте, тим більше статистично грошей ви зможете заробити.

Уявіть собі наступне. У вас є торгова стратегія, яка прибуткова у 70% випадків зі співвідношенням ризику до прибутку 1 до 3. Але якщо вона має 2 сигнали на рік, то скільки грошей ви зможете зробити за цією стратегією? Не так багато, чи не так? Ви навіть можете закінчити цей рік зі збитками, оскільки є 9% шанс здійснити дві збиткові угоди поспіль.

Частота ваших угод важлива, але цього недостатньо, щоб визначити, скільки ви зможете заробляти. Існують ще кілька факторів, які відіграють важливу роль.

Гроші - це основа вашої прибутковості на форекс

Ви, напевно, читали десь про трейдера, який почав з невеликої суми і через короткий час заробив свій перший мільйон. Проте на одну таку історію про успішного трейдера існують тисячі історій інших трейдерів, які повністю злили свій торговий рахунок.

Якщо ми сприймаємо форекс як можливість швидко заробити багато грошей, шанс стати успішним у нас буде незначним. Тому найкраще ставтеся до трейдингу як до бізнесу, в який вам доведеться вкладати час і гроші. І не факт, що на самому початку він буде успішним.

Припустимо, ви заробляєте 20% на рік. З торговим рахунком на 1000$ ви заробите 200$ на рік. З 1 млн доларів заробите 200,000$ на рік. Єдине, що відрізняється - це розмір початкового капіталу, тоді як торгова стратегія, ризик-менеджмент і стиль торгівлі не змінюються.

Це не означає, що ви можете заробляти тільки 20% на рік. Навіть як свінг-трейдер ви зможете заробляти більше, оскільки у вас буде безліч торгових можливостей протягом цілого року. Але незалежно від того, яку стратегію або торговий стиль ви будете використовувати, вам потрібно більше грошей, щоб заробляти більше.

Розмір лота

Ви вже чули вислів: що більший ризик, то більший прибуток. Чи правда це? І так і ні.

Скажімо, ваша торгова стратегія має позитивну прибутковість і приносить вам 20R за рік. Розмір вашого торгового рахунку дорівнює 100 000$. Як багато ви можете заробити? Це залежить від розміру ризику в кожній угоді.

Якщо ви ризикуєте 1000$, то ви зможете заробляти в середньому 20 000$ на рік. Якщо ви ризикуєте 3000$, то ви зможете заробляти в середньому 60 000$ доларів на рік. Якщо ви ризикуєте 5000$, то ви можете заробляти в середньому 100 000$ доларів на рік. Це при тому ж розмірі торгового рахунку і тій же стратегії.

Єдина різниця - це розмір вашого лота. Чим більше ви ризикуєте, тим вищі ваші доходи.

Але якщо розмір вашого лота занадто великий, з'являється можливість повністю втратити всі гроші. Це означає, що занадто великий ризик знижує вашу очікувану прибутковість.

Ви накопичуєте гроші чи знімаєте їх?

Якщо ви заробляєте в середньому 20% на рік з торговим рахунком у 10 000$, то через 20 років на вашому рахунку буде вже 383 376$.

Але що, якщо ви щороку знімаєте 50% свого прибутку? Це означає, що ви будете заробляти в середньому 10% на рік, а через 20 років ваш торговий рахунок дорівнюватиме 67 275$.

Тепер зрозуміло, що накопичення грошей на депозиті призведе до максимально можливого прибутку в довгостроковому періоді. Але наскільки це можливо чи ні, залежить від того, як ви керуєте своїми грошима.

Якщо ви дейтрейдер, то найімовірніше, трейдинг - ваше єдине джерело доходу. Ви повинні знімати гроші зі свого рахунку, щоб задовольняти свої життєві потреби.

Але якщо у вас є робота і ви торгуєте тільки у вільний час, тоді вам не потрібно постійно знімати гроші зі свого депозиту, і ви зможете їх накопичувати.

Немає нічого поганого в тому, щоб знімати і витрачати зароблені на форексі гроші. Просто ви повинні розуміти, як це впливає на ваші доходи з плином часу.

Скільки можна заробляти на форекс за допомогою трейдингу?

Ви дізналися ключові фактори, які визначають, скільки грошей можна заробляти на ринку форекс. Давайте подивимося, як можна використовувати ці знання і розрахувати свій потенційний дохід.

Очікувана дохідність - 0,2 (або 20%).

Частота торгівлі - 200 угод на рік.

Розмір депозиту - 10 000$.

Розмір лота - 100$.

Виведення коштів - ні.

Тепер ми використовуємо наступну формулу:

Очікувана дохідність * Частота торгівлі * Розмір лота

0,2 * 200 * 100$ = 4000$

Це означає, що ви можете розраховувати в середньому на 4000 доларів на рік. Якщо ви хочете перевести дохід у відсотки, використовуйте цю формулу:

Очікувана дохідність * Частота торгівлі * Розмір лота / Розмір депозиту

0,2 * 200 * 100$ / 10 000 $ = 40%

Це означає, що ви можете розраховувати в середньому на 40% на рік.

Читайте також - Як ставити цілі в трейдингу і прогресувати у своїй торгівлі.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити