Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Чому трейдери зазнають невдачі і втрачають свої гроші?

Останнє оновлення: П'ятниця, 09 лютого 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Чому трейдери зазнають невдачі

Якщо ви ще не знаєте, відсоток трейдерів, які торгують у збиток, дуже високий. За статистикою з десяти трейдерів тільки два трейдера будуть прибутковими, і це ще досить оптимістична оцінка. У цій статті експерти ITstatti.in.ua розкажуть вам про найвагоміші причини, чому трейдери втрачають гроші і зазнають невдачі і сподіваємося, що допоможемо вам вибратися з їх числа.

Більшість трейдерів шукають занадто легкі шляхи торгівлі. Ми часто отримуємо запитання:

"Якою з ковзних середніх краще торгувати?"

"Чи можу я використовувати ATR для встановлення стоп-лосса?"

"Який індикатор найкраще підходить для наслідування тренду?"

Але що не так із цими запитаннями? Ці питання показують ознаки ліні. Трейдери не хочуть у всьому розбиратися самостійно і проводити тестування на історії. Але навіть якщо ми скажемо вам, що якийсь метод, стратегія або індикатор є найкращими, у вас не буде твердого переконання, щоб торгувати ними досить довго.

Тому що коли настане просадка, ви відмовитеся від них і заявите, що вони не працюють. Тоді ви шукатимете наступну кращу річ, і цей цикл буде повторюватися знову і знову.

Трейдери вважають, що заробляти гроші - це просто

Якщо ви захочете стати лікарем і заробляти шестизначну суму щороку, вам доведеться пройти через безліч труднощів і перешкод. Усе починається з перших шести років університету. Потім ординатура. Після отримання диплома у вас не вийде одразу влаштуватися в престижне місце. Вам доведеться піти працювати в лікарню або поліклініку, де вам протягом перших років доведеться чергувати у вихідні та святкові дні й отримувати максимум двісті доларів зарплати. Після кількох років подібної роботи, склавши іспит і отримавши вищу кваліфікацію, ви зможете пошукати для себе більш оплачуване місце у відомчій клініці або приватному медцентрі. Спробуйте порахувати, як багато років піде на те, щоб почати заробляти пристойні гроші в медичній професії.

Тепер давайте повернемося до трейдингу. Що вам буде потрібно спочатку? Всього лише комп'ютер і 100 доларів початкового депозиту. Проте багато трейдерів-початківців думають, що цього достатньо для того, щоб непогано заробляти через кілька місяців. Але це не так. До вас цей шлях пройшли вже багато розумних людей, які довгий час йшли до стабільної і прибуткової торгівлі. Ви не кращі за них. І у вас не вийде так швидко забирати гроші з ринку.

Будемо чесними перед собою. Для успіху в трейдингу вам знадобляться роки напруженої роботи і достатній капітал. Гроші так просто не заробляються і безкоштовний сир буває тільки в мишоловці.

Надмірний аналіз

Надмірний аналіз

Після втрати кількох депозитів, ви зрозумієте, що трейдинг - це не так просто, і вам буде потрібно більше знань. Ви починаєте читати книги, дивитися відео на YouTube, переглядати форуми і підписуватися на курси трейдингу.

Ви дізнаєтеся про індикатори, які говорять вам, коли ціна перебуває в області перекупленості. Про числа Фібоначчі, які передбачають поведінку ціни в майбутнє. Про свічкові патерни, які показують можливий розворот. Через деякий час у вас буде каша в голові, і вам стане важко приймати торгові рішення.

Наприклад, ви помічаєте, що індикатор RSI перебуває в області перепроданості, але ціна рухається вниз і формується ведмеже поглинання. Що робити в подібній ситуації?

Це типовий приклад надлишкового аналізу, коли безліч інформації заважає процесу прийняття рішень. Ви думали, що, набувши більше знань, зможете поліпшити свою торгівлю? Це зовсім не так.

Якщо ви відчуваєте, що занадто багато аналізуєте ринок і використовуєте безліч факторів для пошуку точки входу, ми б запропонували вам позбутися частини елементів і залишити тільки ті, з якими вам комфортно торгувати.

Майже всі успішні трейдери, яких ми знаємо, використовують один торговий метод. Вони застосовують його постійно і досягають у ньому досконалості.

Вони рухаються по колу

У трейдингу одна з найпопулярніших і найбільш обговорюваних тем - це торгові стратегії. Трейдери думають, що якщо вони знайдуть прибуткову торгову стратегію, вона буде для них священним граалем, і вони зможуть нарешті почати заробляти. Ми теж не були позбавлені цієї помилки на початку свого навчання.

Ми рухалися по замкнутому колу в перші роки своєї торгівлі. Ми вивчали різні методи і системи трейдингу, думаючи, що чергова торгова стратегія допоможе нам почати стабільно заробляти. Зрештою, після чергового серйозного просідання, ми відмовлялися від поточної торгової стратегії і шукали нову. Усе це повторювалося знову і знову.

Знайти торгову стратегію можна дуже легко. Досить зайти на будь-який форум з трейдингу, і ви знайдете безліч тем, порад і рекомендацій. Однак знайти торгову стратегію, яка б дійсно мала перевагу на ринках і відповідала б вашій індивідуальності, буває непросто.

Тому спробуйте знайти трейдера, який близький вам за духом і скористатися його знаннями. Дізнайтеся, що він думає і робить. Вивчивши його торговий метод у всіх деталях, ви зможете стати більш ефективним у своєму трейдингу. Також ви заощадите собі величезну кількість часу, тому що вам не доведеться винаходити велосипед і доходити до всього самостійно.

У них неправильний ризик-менеджмент

Кожен банк має 2 офіси: фронт-офіс і бек-офіс. Фронт-офіс - це місце, де відбувається зустріч із клієнтами і робляться гроші. Бек-офіс - це операційна сторона бізнесу, що підтримує фронт-офіс. Незалежно від того, наскільки добре працює фронт-офіс, він зможе постійно генерувати прибуток, якщо бек-офіс буде погано працювати.

Так само в трейдингу: незалежно від того, наскільки прибуткова у вас торгова стратегія, вона все одно зазнає невдачі, якщо у вас погане управління ризиками.

Припустимо, що у вас є торгова стратегія, яка виграє в 60% випадків зі співвідношенням ризику до прибутку 1 до 2. Протягом наступних семи угод ви робите чотири збиткові угоди і три прибуткові.

Якщо ви ризикуєте 25% від свого капіталу в кожній угоді, то на четвертій угоді ви втратите свій депозит (-25 * 4 = -100).

Якщо ви ризикуєте 2% від свого капіталу в кожній угоді, ви отримаєте прибуток у 4% (-2-2-2-2 + 4+4+4 = 4).

Не дивно, що багато трейдерів зазнають невдачі в торгівлі саме через неправильне управління ризиками. Тому якщо ви хочете досягти успіху в трейдингу, дотримуйтеся грамотного ризик-менеджменту.

У них немає плану виходу з угоди

Ми бачили, як багато трейдерів відкривають свої угоди тільки з урахуванням цільового прибутку. Начебто, вони напевно знають, що ціна обов'язково піде в їхній бік, і їм не потрібно буде турбуватися про потенційні втрати.

Наприклад, ви відкриваєте довгу позицію, і ціна відразу починає рухатися на вашу користь. Ви раді, що знайшли таку ідеальну точку входу і швидко отримуєте прибуток. Однак незабаром ціна починає йти проти вас, і ваш прибуток зникає. Ви думаєте, що це питання часу, перш ніж ціна знову почне рухатися у ваш бік, однак вона продовжує рухатися проти вас і далі.

Тепер ви вже не думаєте про цільовий прибуток, ви просто хочете вийти на рівень беззбитковості. Ціна змінює свій напрямок і повільно рухається на вашу користь, але ви все ще перебуваєте у збитках. Ви продовжуєте вірити, що зможете вийти з цієї угоди без втрат, але ціна знову розгортається і досягає нових мінімумів. Ви закриваєте угоду з великим збитком.

Після кількох таких невдалих угод ваш торговий рахунок витрачається ще більше, і врешті-решт справа доходить до маржин колу. Знайома ситуація?

Коли ви керуєте автомобілем, вам потрібно мати гальма. Якщо у вас їх не буде, ви потрапите в аварію. Аналогічно в торгівлі вам завжди потрібен розумний стоп-лосс. Ринок завжди може рухатися проти вас, незалежно від того, наскільки гарним був ваш аналіз.

Відкривати позиції без стоп-лосса - це як водіння автомобіля без гальм. Питання часу, перш ніж ви розіб'єтеся.

Трейдинг - ця гра ймовірностей. Ви завжди можете втратити гроші в кожній угоді. Тому вам потрібно намагатися скоротити свої втрати і завжди використовувати стоп-лосс.

У них відсутній торговий план

Торговий план спрямовує вас у правильному напрямку. Він враховує все: точки входу, стоп-лосси, управління ризиками, управління позицією, розмір позиції. Це ваш план успіху. У двох трейдерів ніколи не може бути однакового торгового плану через те, що всі люди різні й у кожного своя психологія.

Проте більшість трейдерів не використовує торговий план. Торгівля, заснована на емоціях без плану - це азартна гра. Коли у вас немає торгового плану, ви торгуватимете безцільно і не матимете уявлення про те, яку частину вашої торгівлі можна поліпшити.

Може бути безліч причин через які ви втрачаєте гроші в трейдингу. Це можуть бути проблеми з дисципліною або психологічні чинники, які заважають вашій торгівлі. Без торгового плану ви ніколи не дізнаєтеся, яка саме причина ваших невдач.

Якщо у вас є торговий план і ви його постійно дотримуєтеся, у вас буде тільки два результати в торгівлі. Якщо ви заробляєте - значить у вас є перевага на ринку. Якщо ви втрачаєте гроші - значить у вас є розуміння того, над якими аспектами своєї торгівлі вам варто попрацювати.

Вони не підтверджують свої висновки

Коли ви перевіряєте стратегію, це означає, що ви перевірили її і знаєте, що вона приносить прибуток у довгостроковій перспективі. Це можна зробити за допомогою тестування на історії, форвард-тестування тощо.

Більшість трейдерів не хочуть підтверджувати свої висновки. Вони не готові витрачати час, щоб з'ясувати, працює щось чи ні. Замість цього їм простіше скопіювати стратегію інших трейдерів і сподіватися, що все піде як по маслу. На жаль, це не так.

Тому що, якщо ви не підтвердите свої висновки, у вас не буде переконання дотримуватися їх, коли настане просадка у вашій торгівлі. А ми можемо гарантувати, що вона обов'язково настане.

Але якщо ви виконуєте всю необхідну підготовчу роботу, перевіряєте свої висновки і знаєте, що у вас є торгова стратегія, яка працює - тоді трейдинг для вас.

Ви мінімізуєте страх програти, бо знаєте, що ваша торгова стратегія має статистичну перевагу на ринку.

Ви зводите до мінімуму страх перед невідомим, тому що знаєте, яка ваша максимальна просадка, середній відсоток прибутку, збитку, співвідношення ризику до прибутку тощо.

Ви не будете постійно шукати наступний грааль, тому що у вас вже є те, що довело свою ефективність. Іншими словами, якщо ви підтвердите свої висновки, ви збільшите свої шанси стати послідовно прибутковим трейдером.

Вони аналізують занадто багато інформації

На тему трейдингу існує сотні сайтів. Коли трейдери-початківці хочуть більше дізнатися про трейдинг, вони опиняються поховані під горою нової інформації.

Вони зустрічають такі поняття, як форекс, опціони, акції, ф'ючерси, індикатори, прайс екшен, RSI, MACD, хвилі Еліота, Фібоначчі, стохастик, лінії тренду тощо. З чого почати?

Якщо ви хочете навчитися торгувати, ви повинні почати з кінця. Це означає, що ви маєте знати, якою є ваша кінцева мета, а потім працювати у зворотному напрямку.

Ось приклад:

  • Припустимо, у вас є робота на повну ставку і ви хочете працювати неповний робочий день.
  • Ваша мета заробляти десь від 10 до 20% на рік.
  • Вам потрібна торгова система, заснована на правилах, щоб ви могли її дотримуватися послідовно.

Тепер, коли ви визначили свої цілі, це допоможе вам відфільтрувати шум і зосередитися на важливих речах.

Іншими словами, ви можете ігнорувати дейтрейдинг і зосередитися на торгових стратегіях на денних таймфреймах і вище, оскільки це відповідає вашим критеріям.

Вони все роблять самотужки

Ви пам'ятаєте часи, коли ви були в школі? У вас був вчитель для кожного предмету.

Поза заняттями ви мали тренера для футболу або баскетболу, який міг надати зворотний зв'язок, щоб ви могли поліпшити свою гру.

І навіть коли ви "шукали" дівчину своєї мрії, у вас напевно були приятелі, які давали і підказки про те, як краще поводитися з дівчатами.

На кожному етапі вашого життя у вас був хтось, хто ділився з вами своїми порадами і знаннями.

Але коли справа доходить до трейдингу, багато трейдерів починають діяти самотужки. І постійно стикаються з питаннями, на кшталт:

"Ця торгова стратегія працює? Чи є у мене статистична перевага? Звідки я знаю, що працює, а що ні?"

Ми не стверджуємо, що ви не можете робити все самостійно. У будь-якому разі більшу частину плати за своє навчання ви віддаватимете самому ринку.

Але уявіть, скільки часу, сил і грошей ви заощадите, якщо у вас буде наставник?

У Пола Тюдора Джонса був Елі Туліс. Джеррі Паркер призначив Річарда Денніса своїм наставником. У Стена Дракенміллера був Джордж Сорос як наставник.

У кожного з цих легендарних трейдерів був хтось, хто міг би направити їх на найвищий рівень торгівлі. А що щодо вас?

У них занадто завищені очікування

Під час навчання в університеті у нас була мрія стати трейдерами. Ми уявляли трейдинг як заняття без начальника, без необхідності працювати в будь-якій компанії.

Наш план полягав у тому, щоб взяти всі наші заощадження в 5000 доларів і позичити ще 5000 доларів у наших батьків (на загальну суму 10 000 доларів), щоб торгувати повний робочий день.

Ми подумали, що якби ми могли заробляти 2000 доларів на місяць, тоді могли б здійснити свою мрію. І це те, що ми зробили. Але через 6 місяців нашої "торгової кар'єри" все склалося не так, як ми планували.

Мало того, що ми втратили більшу частину грошей, ми також покладалися на своїх батьків для фінансової підтримки. Тоді ми зрозуміли, що в нас не було правильних очікувань для початку.

Ми намагалися торгувати повний робочий день, не маючи належних навичок. Ви б дозволили хірургу прооперувати вас, якби він тільки прочитав кілька книжок?

У нас було занадто мало торгового капіталу. Нам потрібно було повертати 30% щомісяця, щоб задовольнити свої життєві потреби (що було нереально).

Це призвело до синдрому "потрібно заробляти гроші" і змусило нас порушити наші правила - і призвело до того, що ми зазнали великих збитків.

Трейдинг - це не схема швидкого збагачення. Це вміння заробляти гроші, щоб стабільно нарощувати свій капітал у довгостроковій перспективі.

Вони не розуміють найважливішу річ у трейдингу

Раніше ми думали, трейдинг це 80% психологія. Або трейдинг - це дотримання свого торгового плану. Або трейдинг - це належне управління ризиками. І все це правда. Але це все марно, якщо у вас немає статистичної переваги.

Уявіть, що ви збираєтеся грати в казино.

Ви приймаєте правильне управління ризиками і ваші ставки досить невеликі. Ви налаштовані позитивно і не засмучуєтеся в разі невдачі. Але ви все одно зрештою програєте, тому що у вас немає статичної переваги перед казино. Без переваги навіть найкраще управління ризиками та психологія не врятують вас.

Тому якщо ви хочете бути постійно прибутковим трейдером, у вас має бути статична перевага.

Вони зосереджені на тактиці, а не на ринковому контексті

Дозвольте нам пояснити, що таке тактика. Тактика стосується таких речей, як входи, виходи, найкращі налаштування індикатора тощо.

Проблема з тактикою в тому, що ви не бачите загальної картини (іншими словами, не бачите лісу за деревами).

Наприклад, стратегія наслідування тренду ґрунтується на 5 принципах:

  • Рухайтесь за ціною.
  • Купуйте дорого і продавайте ще дорожче.
  • Торгуйте на різних ринках.
  • Розраховуйте свій ризик для кожної угоди.
  • Стежте за своїм стоп-лоссом.

Якщо ви будете суворо дотримуватися цих 5 принципів, у вас буде гарний шанс заробити.

Але якщо ви зосередитеся на тактиці, а саме на точках входу, стоп-лоссі або патернах на графіку, то вам не вистачатиме загальної картини. Завжди зосереджуйтеся на ринковому контексті, а не на тактиці.

Тому що у вас може бути "найкраща" тактика у світі, але якщо вона побудована на ринковому контексті, ваша угода все одно буде невдалою.

Висновок

Трейдинг - це як будь-яка кар'єра інженера, лікаря або адвоката, що вимагає багато років зусиль для того, щоб досягти результату, і ви маєте бути готові вчитися на своїх помилках.

Перевага вашого навчання - це те, що ви можете отримати вигоду з досвіду інших. Хоча звісно, вам доведеться зробити багато помилок, які роблять усі трейдери на початку свого шляху.

Якщо ви зможете постійно зменшувати кількість цих помилок, ви станете на крок ближче до стабільного прибутку.

Сподіваємося тепер, ви розумієте, чому трейдери зазнають невдачі і втрачають гроші?

Читайте також - Корекційна зона OTE в трейдингу.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити