Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Злив депозиту: що до нього призводить і як його уникнути?

Останнє оновлення: Середа, 14 лютого 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Будь-який трейдер хоч раз пережив злив депозиту. Проблема в тому, що більшість помилок трейдера психологічного плану. Їх можна прокачати тільки з часом, або використовувати робота ризик-менеджера. У цій статті редакція сайту ITstatti.in.ua розбере можливі помилки в порядку їхньої важливості.

1 категорія (найнебезпечніші)

Обмеження денного просідання. Найбільша небезпека. Бо ви можете потрапити в стан тільту (це як у покері - невезуча рука і втрата всього депозиту) Вихід: ставити обмеження втрат на день, наприклад 100 пунктів.

Грати на всі. Відкриття угоди за обсягом, що не відповідає вашому ризику. Таким чином можна втратити весь депозит всього лише за одну угоду Вихід: використовувати обмеження позиції. Наприклад, 0.01 лота на угоду.

Не постійний стоп-лосс. Новачки дуже часто відсувають стоп-лосс в надії, що ціна повернеться. Це дуже небезпечно, оскільки на ринку може бути сильний тренд, який швидко обнулить ваш депозит. Вихід: використовувати обмеження на стоп-лосс. Наприклад, 50 пунктів. Що меншим буде розмір вашого стопа, то більш ювелірний вхід у ринок від вас вимагатиметься. Це змусить вас 10 разів попередньо подумати перед кожним входом.Як не злити депозит

2 категорія (середня небезпека)

Кілька відкритих угод. Немає сенсу відкривати більше 3-5 угод, оскільки на форекс більшість валют дуже сильно корелюють між собою. Це означає, що чим більше відкритих угод, тим більший шанс потрапити в просідання. Вихід: використовувати обмеження на кількість відкритих угод.

Торгівля екзотичними парами. Найкраще використовувати для трейдингу тільки базові валюти, EUR/USD, GBP/USD тощо. Інші валюти на форекс можуть бути схильні до більшої волатильності, а значить там буде більший спред, і вам знадобиться більший розмір стопа. Вихід: краще заздалегідь обмежити свою торгівлю обраними валютними парами.

Уникати кореляції. Краще не відкривати угоди за двома близькими до кореляції валютними парами. Наприклад, купити GBPUSD і EURUSD. Вихід: поставити собі обмеження на угоди за кореляційними парами.

Лімітні або стоп-ордери. Краще входити в ринок тільки відкладеними ордерами. Поспішати тут нема чого. Краще 7 разів відміряти і ретельно обміркувати кожну точку входу. По-перше, використовуючи лімітний ордер, ви отримуєте найкращу ціну. По-друге, це буде вхід у ринок без емоцій. Вихід: не відкривати ринкові ордери, а використовувати тільки лімітні або стоп-ордери.

Що не можна проконтролювати?

Вхід за стратегією. Торгова стратегія - дуже важливий параметр, завдяки їй і працюватиме ваша система. Під час ручної торгівлі проконтролювати себе буде дуже важко, оскільки голова людини набагато розумніша за комп'ютер. Тут вам допоможе тільки досвід і час.

Вміння утримувати відкриті позиції і не виходити з ринку завчасно. Дуже важливий пункт. Тільки завдяки йому ваш депозит почне збільшуватися. Це розвивається тільки з часом, бо весь час хочеться швидше зафіксувати прибуток. Вчитися чекати і завжди дотримуватися співвідношення ризику до прибутку - в цьому ключ до успіху.

Як уникнути зливу депозиту і навчитися торгувати?

Багато трейдерів замислюються, як навчитися торгувати на фінансових ринках. Багато хто шукає супер стратегію, яка вирішить усі ваші проблеми. Але справа не в цьому. Все набагато складніше. Трейдинг - це аналіз самого себе, боротьба зі своїми емоціями і психологічними проблемами.

Не варто зациклюватися на пошуку найкращої торгової стратегії. Ви можете використовувати інтуїтивний трейдинг і довіряти своїй інтуїції. А інтуїція - це наш досвід, який і підказує, де полягає правильне рішення.

5 складових успішної торгівлі:5 складових успішної торгівлі

  • Психологія - 50%. Це найважливіше в трейдингу. Постійний контроль своїх емоцій, які буде дуже важко контролювати. Контроль приходить тільки з часом. Можна контролювати емоції за допомогою робота, який обмежує денну просадку, не дає збільшити стоп-лосс тощо.
  • Стратегія + тестування - 20%. У вас має бути своє розуміння ринку, правила входу і виходу. Тут не може бути сумбуру, все має бути чітко за правилами. Стратегію можна отримати тільки завдяки тестуванню. Ви повинні будете перевірити на історії, чи буде вона працювати, знайти її плюси і мінуси, спланувати потенційну прибутковість.
  • Управління капіталом - 15%. Дуже важлива складова, оскільки в кожній угоді треба використовувати постійний ризик, перевірений часом. Депозит трейдера - це найцінніше, що в нього є. Трейдер може працювати, тільки коли він є, тому бережіть свій депозит.
  • Інструменти - 10%. Це зручності торгівлі, як і у будівельника повинен бути зручний шуроповерт або дриль. Також і в трейдингу у вас мають бути свої помічники. Наприклад, економічний календар повідомляє про нові події. Індикатори чи радники допомагають вашій торгівлі.
  • Статистика - 5%. Завдяки їй ви вдосконалите свою стратегію і зрозумієте свої слабкі та сильні сторони. Ви можете використовувати торговий журнал або щоденник угод, які допоможуть вам проаналізувати вашу статистику. Наприклад, ви можете побачити, що пари з JPY і CAD у вас погано йдуть, тому ви можете виключити їх зі своєї торгівлі.

Правильне співвідношення ризику до прибутку

Дуже важливо розуміти, що таке управління капіталом і як цим користуватися. Торгувати прибутково без статистики і правил мані-менеджменту не вийде. Тільки використовуючи постійний стоп-лосс, тейк-профіт і обсяг позиції, ви можете розраховувати на стабільний прибуток.

Ми намалювали схему, в якій видно кількість угод, а також співвідношення тейк-профіту до стоп-лоссу. Зі схеми можна зробити висновок, мінімальне прибуткове співвідношення ризику до прибутку - це 1 до 4.Схема

За ризику 1% потрібно програти 100 угод поспіль, щоб стався злив депозиту. На практиці, щоб торгувати за такого ризику, потрібен депозит 1000$ за ризику 10$, і 10.000$ за ризику 100$. Якщо 3 дні поспіль йдуть збиткові угоди, варто припинити свою торгівлю і взяти паузу.

Читайте також - Чому трейдери зазнають невдачі і втрачають свої гроші.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити