Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Складові успішної торгівлі досвідченого трейдера

Останнє оновлення: П'ятниця, 16 лютого 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський
Зміст[Сховати]

Вам знадобиться багато часу для того, щоб стати успішним трейдером. При цьому за кожним кутом вас підстерігатимуть труднощі, проблеми та небезпеки. Ви будете стикатися з психологічними пастками, які вам постійно доведеться долати.

Однак є певні складові успішної торгівлі, які допоможуть вам визначити, рухаєтеся ви в правильному напрямку чи ні. У сьогоднішній статті редакція сайту ITstatti.in.ua постаралися зібрати повний їхній список, щоб ви могли оцінити свій прогрес.

Індикатори стають непотрібними

Переважна більшість індикаторів - повна нісенітниця. Навіть ті деякі з них, які можуть бути чимось корисні, найчастіше просто не потрібні, оскільки вони показують рух ціни в минулому. Торгуючи за прайс екшен, ви позбавляєте себе індикаторів і отримуєте можливість бачити реальну картину ринку.

Ви не думаєте з точки зору "правильно" чи "неправильно"

Ми живемо у світі, де всі люблять бути правими, а ті, хто неправий, зазвичай переконують себе у зворотному. Однак таке мислення згубне для трейдера. Можливо саме тому в трейдингу так складно досягти стабільних результатів.

Найкраще, що ви можете зробити для своєї торгівлі, - це забути про категорії правильно чи неправильно. Замість цього сприймайте свою торгівлю з точки зору ймовірностей. Пам'ятайте, що технічний аналіз служить лише уявленням про те, що ймовірно. Він не може точно визначити, як ціна буде поводитися надалі.

Ринки завжди непередбачувані, тому ви повинні накопичувати статистичні шанси на свою користь, щоб стабільно отримувати прибуток.

Терпіння стає синонімом прибутку

Терпіння - це найголовніша якість трейдера, яка є ключем до успіху. Терпіння дасть вам змогу використовувати тільки найкращі точки входу і дасть вам можливість зберегти свій торговий капітал.

Дуже складно навчитися бути терплячим, якщо вам не властива ця якість. Пам'ятайте, що для стабільного результату вам потрібно всього лише кілька гарних угод на місяць.

Ви залишаєтеся гнучким, незважаючи ні на що

Коли ви вперше почали торгувати, ви, ймовірно, думали, що заробляння грошей у трейдингу пов'язане зі знанням, що буде відбуватися на ринку в наступний момент. Якщо ви знаєте, що ринок зростатиме, ви купуєте. Якщо ви знаєте, що ринок піде донизу, ви продаєте.

Але знання - це не головне. Завжди важливо залишатися гнучким і неупередженим у своєму аналізі, навіть якщо він суперечить вашим переконанням. Якщо ринок спростовує вашу торгову ідею, змінюйте свій погляд на ринок. Не зациклюйтеся на своїх ідеях.

Саме гнучкість дає змогу успішним трейдерам миттєво закривати невдалу угоду або змінювати своє сприйняття ринку, коли цього вимагає поточна ситуація.

Прибуток не є для вас пріоритетом

Часто для трейдера-початківця прагнення до прибутку вступає в конфлікт з іншим важливішим аспектом торгівлі - стабільністю. Ваша здатність не піти в глибоку просадку повинна залишатися для вас головним пріоритетом. Якщо розмір вашого депозиту буде занадто малий, тоді ви не зможете скористатися вигідними торговими налаштуваннями, якщо вони з'являться.

Ви використовуєте денні графіки

За денними графіками торгувати занадто нудно? Так вважає більшість трейдерів-початківців. І знаєте, що? Вони мають рацію.

Однак трейдери-початківці не розуміють, що нудно - це означає добре. Денний таймфрейм, можливо, не є найзахопливішим, але, безумовно, є одним із найприбутковіших.

Усуваючи більшу частину цінового шуму, який ви зустрінете на низьких таймфреймах, денний графік дасть вам змогу набагато легше знаходити найоптимальніші точки входу. Також на денному графіку рівні підтримки і опору найсильніші.

Якість завжди важливіша за кількість

На старших таймфреймах набагато легше знаходити якісні торгові налаштування. Ви також з меншою ймовірністю потрапите в пастку переторговки, яка типова і руйнівна для багатьох трейдерів. З плином часу ви зрозумієте, що немає необхідності відкривати по кілька угод на день. У трейдингу якість завжди важливіша за кількість.

Сприятливе співвідношення ризику до прибутку

Однією з найпоширеніших помилок у трейдингу є використання масивного стоп-лоссу, який дає змогу трейдеру почуватися в безпеці. Однак занадто великий стоп-лосс робить ваш торговий рахунок занадто вразливим для великих збитків.

Ключ до успіху - завжди використовувати співвідношення ризику до прибутку, за якого ваш потенційний прибуток щонайменше вдвічі перевищує розмір вашого ризику.

Новини - це каталізатор, а не можливість для входу в ринок

Багато трейдерів люблять торгувати за новинами. Зрештою, найбільші коливання ціни відбуваються відразу ж після виходу значних новинних подій. Однак торгівля за новинами - надзвичайно ризикований і необачний спосіб отримання прибутку.

Новини ніколи не повинні розглядатися як можливість заробити гроші. Натомість набагато розумніше розглядати новинні події як каталізатор, який зможе підтвердити або спростувати ваші торгові ідеї. Ви повинні стратегічно реагувати на новинні рухи, а не ганятися за ними або сподіватися, що після виходу новини ціна почне рухатися на вашу користь.

Процес важливіший за результат

Процес важливіший за результат

Будь-який трейдер хоче заробляти гроші за допомогою своєї торгівлі. Адже саме гроші приваблюють більшість людей у трейдинг.

Отримати прибуток в окремій угоді легко. Хто завгодно може увійти в ринок і заробити. Набагато складніше стабільно отримувати прибуток протягом тривалого часу. Професійні трейдери завжди прагнуть стабільних результатів. Вони знають, що прибуток - це результат старанної роботи.

Нудьга стає вашим найкращим другом

Ніхто не любить нудьгу, проте нам вона подобається. Ми вже давно зрозуміли, що трейдинг має залишатися нудним. Терпіння, дисципліна, старші таймфрейми - все це необхідні та нудні складові прибуткової торгівлі.

У якийсь момент ви повинні запитати себе - торгую я через емоції чи для того, щоб отримувати стабільний прибуток? Якщо ви обрали останню відповідь, тоді нудна торгівля - це ваш шлях.

Вам комфортно перебувати поза ринком

Ця концепція суперечить думці: "більше - значить краще". З трейдингом усе навпаки. Ви повинні набратися терпіння і дочекатися появи найкращих торгових налаштувань. Крім того, не відкриваючи жодних угод, ви зберігаєте свою емоційну стабільність, що дає змогу вам неупереджено оцінювати поточну ринкову ситуацію.

Тільки коли ви навчитеся почуватися комфортно поза ринком, ви зможете заробляти гроші. Ринок буде відкритий і завтра, тому ніколи не поспішайте входити в ринок сьогодні.

Відсутність позиції означає наявність позиції. Однак більшість трейдерів відкривають угоди щодня, бо вважають, що це найкращий спосіб швидко збільшити розмір свого депозиту. Насправді, все навпаки. Що рідше ви торгуєте, то більше у вас шансів примножити свій капітал.

Нічого не робити - це фактично єдиний гарантований спосіб приєднатися до топу 10% трейдерів просто тому, що 90% трейдерів втрачають свої гроші на постійній основі.

Відсоток прибуткових угод

У своїй торгівлі вам достатньо мати 50% або навіть 40% прибуткових угод і при цьому ви зможете спокійно заробляти. Ключ до успіху в трейдингу - це стабільна торгівля, а не спроби досягти бездоганно високого відсотка прибуткових угод тільки для того, щоб потішити своє его.

Ви використовуєте пірамідинг

Потенційну вигоду від однієї торговельної ідеї може бути збільшено при збереженні початкового ризику. Це досягається за допомогою техніки, яка називається пірамідинг. Ідея полягає в тому, щоб стратегічно додаватися в позицію, яка рухається на вашу користь.

Відсотки - це лише півсправи

Як ви розраховуєте розмір своєї позиції? Багато трейдерів використовують калькулятор розміру позиції за допомогою якого вони визначають розмір лота відповідно до прийнятного рівня ризику. Однак цей метод досить односторонній. Ваш метод розрахунку позиції також повинен включати в себе грошову складову.

Тільки гроші задіюють емоційну сторону вашого сприйняття. Використання 2% ризику нічого не означає, але щойно ви розумієте, що 2% - це 500$, розмір ризику набуває зовсім іншого сенсу.

Слово надія стає тільки словом

Надія - це погане слово для трейдера. Надія - це чудова річ у житті. Ви можете сподіватися на гарну погоду у відпустці або сподіватися, що ваша улюблена спортивна команда виграє гру. Але у своїй торгівлі про надію найкраще забути.

Надія створює емоційне очікування сприятливого результату. Однак у трейдингу вам потрібно досягти позитивної статистичної ймовірності. Якщо шанси будуть на вашу користь, ви будете заробляти гроші. Однак це не передбачає схрещування пальців і надію на сприятливий результат кожної угоди.

Ви не позбавляєте себе прибутку

Одна з найпоширеніших помилок серед трейдерів - це фіксація невеликого прибутку, що зазвичай є результатом передчасного виходу з ринку.

Ключ до того, щоб стати прибутковим трейдером, полягає в максимізації прибутку. Не йдеться про велику кількість угод або про те, щоб ризикувати більше. Ви повинні дати можливість своїм прибутковим угодам реалізуватися. Якщо ви знаєте, що ціна поки ще не досягла тейк-профіту, навіть не думайте про прибуток. Завжди дотримуйтеся свого плану і не відступайте від нього ні на крок.

Чужі поради - це глухий кут

Якщо ви покладаєтеся на чужу думку або торгуєте за чужими сигналами, це може не тільки завдати шкоди вашому торговельному рахунку, а й також завадити вашому процесу навчання як трейдера.

Покладатися на когось, не витрачаючи при цьому часу на прийняття власних рішень, - це шлях до катастрофи. Ви можете мати наставника і вчитися у трейдерів, які досягли успіху, але сліпе наслідування їхнього методу торгівлі нічому вас не навчить.

Важливий етап трансформації трейдера-початківця в професіонала полягає в тому, що трейдер починає менше покладатися на інших і більше довіряти своєму власному аналізу.

Багато трейдерів-початківців з легкістю відмовляються від власного погляду на ринок, щоб сліпо слідувати за чужою ідеєю. Проблема цього підходу полягає в тому, що так вони ніколи не досягнуть успіху. У трейдингу необхідно брати на себе повну відповідальність за свої результати, а для цього необхідно дотримуватися тільки своїх ідей.

Не бійтеся робити помилки. Ці помилки навчать вас набагато більшого, ніж якби ви просто дотримувалися чужих порад.

Ви заздалегідь продумуєте свій стоп-лосс і тейк-профіт

Ви заздалегідь продумуєте свій стоп-лосс і тейк-профіт

Вхід у ринок без стоп-лосса або тейк-профіта зробить вас схильним до прийняття емоційних рішень. Замість цього ви завжди повинні визначати свої входи і виходи ще до відкриття кожної угоди. Таким чином, ви знаєте, що будь-який стоп-лосс і тейк-профіт будуть системними незалежно від того, отримаєте ви прибуток чи збиток.

Коли ви вперше почали торгувати, б'ємося об заклад, ви вважали, що стоп-лосс необов'язковий. Зрештою, якщо ви знаєте, що ціна рухатиметься в певному напрямку, навіщо обмежувати себе стоп-лоссом, який до того ж може бути випадково зачеплений ціною?

Проблема в тому, що ви не можете знати, як далі розвиватимуться події на ринку. Цього ніхто не знає. І оскільки немає жодних гарантій щодо того, в якому напрямку рухатиметься ринок, завжди необхідно використовувати стоп-лосс.

Також ваша позиція завжди має бути закрита за тейк-профітом. Єдиним винятком може бути вихід важливих новин. У цьому випадку ви можете вручну закрити свої позиції, щоб уникнути підвищеної волатильності.

Ви знаєте, що стоп-лосс потрібно пересувати тільки в напрямку вашої угоди

Часто трейдери-початківці відсувають свій стоп від поточної ціни. Вони роблять це в надії, що ринок зрештою розвернеться, і ціна почне рухатися на їхню користь.

Тут приховані дві проблеми:

  • Ви приймаєте емоційне рішення, засноване на страху отримати збиток.
  • Ви збільшуєте свої ризики. Ризик 2% може швидко перетворитися на ризик 4% або більше.

У вас розвивається інтуїція

Є дуже важлива річ у трейдингу, яку можна отримати тільки з досвіду торгівлі. Це - чуйка або інтуїція. Іншими словами, голос вашої підсвідомості, який розпізнає знайомі ситуації або закономірності.

З досвідом ви виявите, що вам стає набагато легше знаходити тренди, торгові моделі та сигнали для входу в ринок. Ви не тільки будете швидко виявляти торгові можливості, але також відчувати небезпеку. Навіть незважаючи на те, що торговельна установка виглядає надзвичайно прибутковою, ваша інтуїція може вас застерегти. У таких ситуаціях вам, як правило, набагато краще послухати свій внутрішній голос, а не гнатися за прибутком.

Ви знаєте, коли варто зупинитися

Чудовою ідеєю може бути зупинка торгівлі після низки збиткових або навіть прибуткових угод. Перерва допоможе вам зібратися з думками і не діяти на емоціях.

Ви ніколи не усереднюєте свої позиції

Усереднення - це спосіб додатися в позицію, яка рухається проти вас, що дає змогу вам знизити її середню вартість. Таким чином, якщо ви купили по 50$, а потім знову по 40$, то середня вартість тепер становить 45$ за умови, що обидві позиції однакового розміру. Ця торгова стратегія може мати катастрофічні наслідки для вашого депозиту.

Якщо ви збираєтеся додаватися у відкриту позицію, робіть це тільки тоді, коли ринок рухається на вашу користь і ніколи, якщо ринок рухається проти вас. Якщо ви додаєтеся до несприятливої позиції, ви тільки збільшуєте розмір своїх збитків. У той час як зворотна дія або пірамідинг дасть вам змогу скористатися ситуацією в разі, якщо ціна рухатиметься у ваш бік.

Трейдинг - це подорож на все життя

Трейдинг - це постійний процес, а не результат. Вам знадобиться багато сил, часу та енергії, щоб досягти певних результатів.

Трейдери-початківці вважають, що вони зможуть освоїти нову стратегію протягом декількох днів. Або можна просто купити радника за 100$ і змусити його стабільно заробляти.

Якби все було так просто. Для того, щоб стати професійним трейдером, вам знадобляться роки практики в поєднанні з неабиякою наполегливістю. Незалежно від того, скільки часу вам знадобиться, щоб стати прибутковим, ця подорож ніколи не закінчиться.

Торгівля більше не поглинає всі ваші думки

Торгівля більше не поглинає всі ваші думки

Скільки разів на день ви перевіряєте свої відкриті позиції? Впевнені, що багато.

Проте в міру того, як ви стаєте кращим трейдером, ви виявите, що ви починаєте менше думати про свої угоди. Щойно ви відкриваєте нову угоду, ви ніяк не можете вплинути на дії ринку. З цієї причини ви знаєте, що немає сенсу переживати за свої відкриті позиції.

Ви не засмучуйтеся через збитковий торговий тиждень

Якщо у вас трапляється збитковий тиждень, це ще не означає, що ви поганий трейдер. Повноцінну статистику вашої торгівлі можна скласти тільки після місяця або навіть року.

Ви ведете торговий журнал

Торговий журнал - цей важливий інструмент професійного трейдера. Документування своєї торгівлі допоможе вам зосередитися на тому, що дійсно важливо. Це також допоможе вам нести відповідальність за прийняті рішення і працювати над своїми помилками.

Найкраща торгова стратегія - це стратегія, яка працює для вас

Існує мільйон способів заробляти гроші на фінансових ринках. Неважливо, торгуєте ви на фондовому ринку чи на форексі - кожен з них надає трейдерам нескінченну кількість способів отримання прибутку.

Джек Швагер, автор книги "Чарівники ринку", сказав:

Існує мільйон способів заробити гроші на ринку. Іронія полягає в тому, що вам знадобиться неймовірна кількість часу, щоб виявити кожен із них.

Важливо не просто знайти робочу торгову стратегію. Щоб стати по-справжньому успішним, ви маєте знайти стратегію, яка буде підходити вашій індивідуальності, а також вашому способу життя.

Читайте також - Брейкер блок у трейдингу - індикатори та методи торгівлі.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити