Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Mitigation block у трейдингу - що це таке і стратегії торгівлі

Останнє оновлення: Понеділок, 19 лютого 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Mitigation block

Що таке мітігейшн блок?

Мітігейшн блок у трейдингу (переклад на англ. mitigation block in trading) - це імпульсно пробитий максимум або мінімум. Простою мовою - це імпульсно пробитий ордер блок з ретестом зі зворотного боку.

Фактори для утворення mitigation block:

  1. Немає зняття ліквідності, тобто відсутнє оновлення максимуму або мінімуму перед імпульсом. Відсутнє перед пробоєм bos (пробій структури ринку) або choch (зміна настрою).
  2. Імпульсний пробій.Mitigation block

Під час формування враховується контекст, у якому він утворений, і на загальний напрямок руху ціни. Необхідна умова для прибуткового трейдингу - це наявність зони підтримки або опору. Після тесту якої, відбувається агресивний рух курсу активу в протилежний бік. Це може бути імбаланс з ордерблоком, брейкером або іншим мітігейшн блоком (пом'якшення). Тобто це зона інтересу (poi), від якої очікується реакція ціни.

Коли розумний капітал хоче купувати або продавати від цієї області, то утворюється формація у вигляді літери W або M. Це говорить про модель розвороту в стратегії Smart Money.

Цей розворотний патерн теханалізу застосовується на ринку Форекс, біржах криптовалюти та акцій.

У цій статті редакція ITstatti.in.ua розбере основні види, приклади, варіанти розташування стоп-лосс мітігейшн-блоку і різницю між брейкер-блоком.

Види mitigation block у трейдингу

Розрізняють:

1. Бичачий mitigation block. Перше, що потрібно знаходити - це імбаланс і ліквідність. Ринок прийшов у зону інтересу, звідки очікуємо реакцію. Утворюється фігура у вигляді літери W з SMS. Далі ціна рухається у зворотному напрямку.

SMS у трейдингу - це нездатність ринку пробити останній екстремум у бік тренда. Замість цього графік розгортається, пробиває екстремум проти основної тенденції і оновлює максимум. Це означає, що на ринку розумний капітал хоче зробити націнку активу.Графік

На ділянці падіння 2-3 присутні продажі великого гравця і ритейл трейдерів. Після протилежного імпульсного руху їхні позиції виявилися збитковими. Тому, коли ціна повертається до мітігейшн блоку, у них з'явиться можливість закритися в маленький мінус або в беззбиток. Це викличе ще більше зростання. Імпульсно пробитий екстремум і є mitigation block. Він виділяється як остання свічка перед короткостроковим падінням. Він є дзеркальним рівнем, де очікується реакція з точкою входу на купівлю.Графік

2. Ведмежий mitigation block представлений на схемі:Графік

Трейдери купували під час короткострокової хвилі 2-3. Тут розумний капітал робив націнку активу для створення локальної ліквідності. Потім ціна продовжила низхідний рух, і всі позиції виявилися збитковими. Після повернення ринку в зону мітігейшн блоку з'явилася можливість закрити позиції в невеликий збиток або в нуль. Це викличе ще один сплеск падіння.Графік

Різниця мітігейшн блоку і брейкер блоку

Різниця між mitigation і breaker block полягає в наявності захоплення ліквідності з оновленням екстремуму в останнього. Усі відмінності наведено на зображенні:Різниця мітігейшн блоку і брейкер блоку

Приклади та стратегія трейдингу mitigation block

Стратегія торгівлі розрізняються за розташуванням патерну Смарт мані на графіку:

  1. Mitigation block на розвороті тренду.
  2. Формація дає змогу торгувати на продовженні руху. На зображенні представлено кілька поспіль точок входу.Графік

Стоп-лосс ставиться за:

  1. За сам mitigation block.
  2. За найближчий екстремум.

Тейк профіт визначається за лініями Фібоначчі, на найближчому рівні технічного аналізу або при великому співвідношенні ризик до прибутку. Також для закриття відкритої позиції доцільно закривати угоду на протилежному сигналі.

Висновок

Мітігейшн блок використовується з додатковими інструментами технічного аналізу. У стратегії трейдингу ордер блоків статистика відпрацювання цього патерну в голому вигляді вкрай низька.

Читайте також - Злив депозиту: що до нього призводить і як його уникнути?


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити