Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Торгівля на форекс: п'ять кроків для досягнення стабільного прибутку

Останнє оновлення: Середа, 21 лютого 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Торгівля на форекс

Досягнення стабільного прибутку в торгівлі на форекс - це тривалий і складний процес. А з нескінченним потоком різноманітної інформації іноді все, що вам потрібно - це повернутися до основ.

Редакція сайту ITstatti.in.ua вирішили розбити процес торгівлі на п'ять простих, але ефективних кроків, які зможе виконати кожен. Ці кроки допоможуть вам створити міцну основу для досягнення успіху в трейдингу.

На той час, коли ви закінчите читати цю статтю, ви будете знати, якими валютними парами ми торгуємо і як ми налаштовуємо свої графіки. Ми також пояснимо, як знаходити вигідні торгові налаштування, відкривати нові угоди і відстежувати свої результати.Торгівля на форекс: п'ять кроків для досягнення стабільного прибутку

Виберіть валютні пари

Найперше, що вам необхідно зробити, це вибрати валютні пари, які ви будете торгувати. На цьому етапі необхідно врахувати деякі ключові моменти.

Не обмежуйте себе

Найчастіше на інших сайтах і форумах ви прочитаєте рекомендацію зосередитися на одній або двох валютних парах, коли ви тільки починаєте свою торговельну кар'єру. На наш погляд, це абсолютно неправильний підхід.

Причина, через яку цей підхід помилковий, полягає в тому, що ви маєте приділяти першочергову увагу пошуку якісних торговельних сетапів. Ви не зможете цього робити, якщо ви торгуєте на одній валютній парі. Особливо якщо ви використовуєте старші таймфрейми. Брак торгових можливостей неминуче призведе вас до переторговки і збитків.

Водночас вам не варто перевантажувати себе десятками валютних пар на самому початку. Гарне правило - використовувати не менше 10, але не більше 20 валютних пар. Ви завжди можете змінити і розширити цей список надалі.

Стережіться екзотики

Екзотичні валютні пари не такі хороші для торгівлі на форекс. Часто вони неліквідні, що викликає різкий і волатильний рух ціни. Це може швидко призвести до збитків.

Загальновідомо, що технічний аналіз найкраще працює на ліквідних ринках. Що вища ліквідність, то точнішим буде ваш аналіз за інших рівних умов.

Візьмемо для прикладу так звані грошові акції, які торгуються менш ніж за 5 доларів, іноді навіть за центи. У них ліквідність практично відсутня. З цієї причини ви не почуєте, як трейдери говорять про працюючі патерни технічного аналізу на копійчаних акціях, хоча прибуток за ними може бути астрономічним.

Тепер порівняйте це з ринком форекс, де щоденний обсяг ліквідності становить трильйони доларів. Ми переконані, що технічний аналіз найкраще працює саме на валютному ринку. Саме тому ми віддаємо перевагу ринку форекс для своєї торгівлі.

Стережіться волатильності

Деякі валюти пари можуть надавати привабливі можливості для торгівлі, і в той же самий час вони можуть бути надзвичайно волатильними. Це особливо актуально під час виходу економічних новин. Тому завжди варто звертати увагу на характеристики кожної валютної пари і залишатися максимально обережним, коли виходять важливі новини.

Якими валютними парами торгуємо ми?

Наразі ми торгуємо 40 валютними парами, а також індексом долара:

EUR/USD, GBP/USD, AUD/USD, NZD/USD, USD/CAD, USD/JPY, USD/CHF, USD/SGD, USD/DKK, USD/NOK, USD/SEK, USD/MXN

EUR/GBP, EUR/AUD, EUR/NZD, EUR/CAD, EUR/JPY, EUR/CHF, EUR/SGD, EUR/NOK, EUR/SEK, EUR/MXN

GBP/AUD, GBP/NZD, GBP/CAD, GBP/JPY, GBP/CHF

AUD/NZD, AUD/CAD, AUD/JPY, AUD/CHF

NZD/CAD, NZD/JPY, NZD/CHF

CAD/JPY, CAD/CHF

CHF/JPY, CHF/SGD

SGD/JPY

NOK/JPY

Налаштуйте свої графіки

Спосіб налаштування ваших графіків залежить не тільки від використовуваної вами стратегії, а й також від ваших особистих уподобань. Деяким трейдерам подобається темний фон, тоді як інші вважають за краще використовувати світлий.

Хоча це особиста справа кожного, дослідження засвідчили, що більш світлий фон створює меншу напругу для очей. Це особливо актуально, коли ви проводите багато часу за вивченням графіків.

Якщо ви читаєте наш блог, ви знаєте, що ми віддаємо перевагу білому фону з чорними і білими свічками. Ми вважаємо, що ця колірна схема найбільше відповідає нашому стилю торгівлі.

Спосіб налаштування відображення графіків залежить від використовуваної вами платформи. Для користувачів MetaTrader 4 (MT4) алгоритм дій буде наступний:

  • Спочатку нам потрібно вибрати графік, який ви будете використовувати як шаблон за замовчуванням. Неважливо при цьому, яку валютну пару ви виберете, оскільки ми створимо шаблон, який ви зможете застосувати згодом до всіх графіків.
  • Тепер, коли перед вами чистий графік для роботи, клацніть правою кнопкою миші в будь-якому місці графіка і виберіть "Властивості..." Ви маєте побачити наступний екран.MetaTrader 4

Далі натисніть на меню, що розкривається, з написом "Колірна схема" у верхній частині вікна та виберіть "Black On White". Тепер на вашому графіку бичачі свічки будуть салатові, а ведмежі свічки червоні.

Далі вам потрібно налаштувати параметри свого графіка.

Нам подобається тримати налаштування "Автопрокрутка графіка" увімкненим і "Зсув графіка" вимкненим. Автопрокрутка буде автоматично прокручувати ваш графік при кожній зміні ціни. Однак її завжди можна відключити, якщо ви хочете проаналізувати рух ціни в минулому.

Далі ви можете зберегти ці налаштування як шаблон, щоб вам не доводилося щоразу повторювати ці кроки для нового графіка. Для цього клацніть правою кнопкою миші в будь-якому місці екрана і наведіть курсор на "Шаблон" і виберіть "Зберегти шаблон". Назвіть його "Default". Тепер, коли ви відкриєте новий графік, він буде налаштований за збереженим шаблоном.

Шукайте сприятливі торгові можливості

Шукайте сприятливі торгові можливості

Ось декілька порад, які зроблять процес пошуку відповідних торгових можливостей найефективнішим.

Найперше, що вам потрібно знати: таймфрейм, за яким ви торгуєте, має дуже важливе значення.

Наприклад, якщо ви використовуєте 5-хвилинний графік, ви повинні знаходитися перед своєю платформою протягом цілого дня. Це пов'язано з частотою і швидкістю появи торгових установок. З іншого боку, якщо ви торгуєте на старших таймфреймах, ви можете переглядати графіки тільки кілька разів на день або навіть лише один раз на день.

Якщо ви збираєтеся торгувати як професіонал, вам потрібно забути про внутрішньоденний "шум" і молодші таймфрейми. Ми вважаємо за краще торгувати на форекс виключно за денними графіками в поєднанні зі стратегією прайс екшен.

Наш процес торгівлі для 40 валютних пар неймовірно простий. У неділю за тижневими графіками ми складаємо список з трьох-п'яти валютних пар, які мають багатообіцяючий вигляд. Далі ми перевіряємо графіки наприкінці дня для нами обраних інструментів у пошуках сприятливих точок входу (також можна використовувати H4). Якщо хороших можливостей для входу в ринок не з'являється, ми продовжуємо чекати. За такою стратегією у нас в середньому виходить від 10 до 20 торгових установок щомісяця.

Подумайте, наскільки менш стресовою була б ваша торгівля, якби ви скоротили її частоту до кількох угод на місяць.

Ми хочемо повторити, що ми не скануємо щодня весь ринок. Ми завжди знаємо, які валютні пари нас цікавлять на поточний тиждень. Цей структурований підхід дає нам змогу залишатися дисциплінованими протягом тижня і не дає нам можливості відхилятися від свого плану.

У трейдингу не існує чарівної формули для досягнення успіху. Торгівля - це постійне очікування і терпіння. Трейдери, які навчилися чекати, мають набагато більше шансів залишатися стабільно прибутковими наприкінці кожного місяця.

Відкривайте угоду

Відкривайте угоду

Ми не будемо вдаватися в подробиці про те, як і де вам слід відкривати свої угоди, тому що тут існує занадто багато змінних. Насамперед це залежить від торгової стратегії, яку ви використовуєте. Ось кілька загальних рекомендацій, які можуть вам допомогти.

Майте план і дотримуйтесь плану

Ви, безумовно, вже не раз чули цю пораду: плануйте свою торгівлю і дотримуйтесь свого плану. І ця порада залишається однією з найкращих у трейдингу.

У трейдера можуть бути два стани: або він перебуває в ринку і в нього є відкриті позиції, або він перебуває поза ринком і жодних позицій у нього поки що не відкрито.

Щоразу, коли ви розробляєте план для кожної конкретної угоди, ви завжди повинні робити це, коли залишаєтеся поза ринком. Таким чином, ви можете ухвалювати рішення, не піддаючись впливу емоцій, пов'язаних з відкритими позиціями. Ваш аналіз поточної ситуації має бути максимально нейтральним і неупередженим.

Перш за все, ваш торговий план не повинен бути занадто складним. Вам буде набагато простіше залишатися дисциплінованим, якщо ваш план буде простим і зрозумілим.

Пам'ятайте про ризик

У ризику є як логічний, так і емоційний бік. Усі ми емоційно прив'язані до грошей. Деякі трейдери забувають про цей аспект або вважають, що логічного контролю ризиків буде достатньо. Однак вам будуть потрібні обидва варіанти.

Логічний бік контролю ризику пов'язаний з відсотками. Наприклад, розмір вашого ризику в кожній угоді дорівнює 2% від вашого депозиту. Однак цього недостатньо. Ви також повинні визначити суму ризику в доларах. Ось де в гру вступає емоційний бік ризик-менеджменту.

Слова "2% від депозиту" не мають сенсу. Що становить 2% від балансу вашого рахунку? Припустимо, розмір вашого торгового рахунку дорівнює 10 000 доларів. Ви зможете безболісно втратити 200 доларів у наступній угоді? Тому ви повинні завжди визначати відсотковий ризик і доларовий ризик для кожної нової позиції.

Втрачений прибуток кращий, ніж погана точка входу

Страх пропустити торгову можливість присутній у багатьох трейдерів. Скільки разів ви входили в ринок занадто рано або занадто пізно, бо боялися пропустити вигідну угоду?

Вам завжди потрібно залишатися досить терплячим для очікування гарної точки входу. Поганий вхід може зіпсувати будь-який потенційно хороший сетап.

Щоб стати успішним трейдером, вам потрібно дочекатися відповідного торгового налаштування, дочекатися правильного моменту для входу в ринок, а потім почекати, поки ціна досягне тейк-профіту.

Торгівля на форекс - це синонім очікування.

Завжди пам'ятайте, що хто завгодно може натиснути на кнопку і відкрити угоду. Тільки успішний трейдер знає, коли не варто натискати на кнопку. Якщо ви перебуваєте в очікуванні 90% свого часу і навіть нудьгуєте, значить, ви перебуваєте на правильному шляху.

Фіксуйте свої результати

Фіксуйте свої результати

Якщо ви хочете отримувати стабільний прибуток, ви маєте постійно відстежувати свої результати в торгівлі та вести торговий журнал.

Робите ви це в електронній таблиці Excel або навіть у блокноті - вирішувати тільки вам. Але ідея полягає в тому, щоб фіксувати свої прибуткові та збиткові угоди, а потім аналізувати, що працює, а що ні.

Керуючий хедж-фондом Стів Кларк якось сказав:

Зосередьтеся на тому, що працює, і уникайте того, що не працює.

Ви повинні знати, що працює, а що ні, якщо ви хочете постійно покращувати свої торгові результати. Більшість трейдерів постійно наступають на одні й ті самі граблі та роблять однакові помилки протягом багатьох років.

Наприклад, ви можете подумати, що у вас немає прибуткової торгової стратегії. Однак чи впевнені ви в цьому? У вас накопичилося достатньо даних, щоб проаналізувати свою торгівлю?

Або, можливо, ви думаєте, що використовуєте неправильне співвідношення ризику до прибутку. Де дані, щоб у цьому переконатися?

Імовірність стати успішним трейдером на форекс становить менше 10% (на наш погляд, вона ближче до 5%). І якщо ви не відстежуєте свою продуктивність, ви позбавляєте себе і без того невисоких шансів на досягнення успіху.

Як і в будь-якому бізнесі, прийняті вами рішення повинні залежати від конкретних даних. Якщо ви не фіксуєте свою торговельну активність, ви не зможете розвиватися як трейдер і будете продовжувати топтатися на одному місці.

Торгівля на форекс: підбиваємо підсумки

Незалежно від того, як ви торгуєте, вам важливо дотримуватися системного підходу, особливо якщо ви трейдер-початківець. Торгівля на форекс або будь-якому іншому фінансовому ринку - це процес, який вимагатиме від вас неймовірної дисципліни.

Недостатньо знайти прибуткову стратегію. Навіть якщо вона має сприятливий коефіцієнт ризику до прибутку, цього не достатньо. Ви повинні дочекатися хороших точок входу. Ви повинні вміти правильно входити і виходити з ринку. Також важливо постійно фіксувати свої результати.

Усі перераховані вище кроки відображають нашу торгівлю. Але пам'ятайте, що найважливішим фактором для успіху в трейдингу є пошук стилю торгівлі, який найбільше підійде під вас і вашу індивідуальність.

Читайте також - Складові успішної торгівлі досвідченого трейдера.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити