Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Торгова дисципліна та системний підхід у трейдингу

Останнє оновлення: Четвер, 22 лютого 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Торгова дисципліна

Трейдинг - це бізнес, і, як і будь-який інший бізнес, він вимагає торгової дисципліни та позитивних звичок, щоб мати шанси на успіх. Досвідчені трейдери давно усвідомили, що психологія і торгова дисципліна торгівлі є невід'ємною частиною для досягнення успіху. Однак багато трейдерів-початківців не думають про те, як використовувати правильне мислення і дисципліну. Замість цього багато хто з них зосереджується насамперед на своїй стратегії та бажанні заробити багато грошей.

Торгова дисципліна і мислення трейдера

Торгова дисципліна і мислення трейдера

Перш ніж ви зробите свою першу угоду, вам потрібно зробити крок назад і подумати про те, що ви робите. Процес торгівлі тягне за собою прийняття певної кількості ризику для отримання певної винагороди. І чим більший розмір ризику, тим вищий потенційний прибуток.

Також вам необхідно розуміти, що ви берете участь у бізнесі, в якому ви намагаєтеся заробляти на основі ймовірностей, пов'язаних з передбачуваною статистичною перевагою на ринку. Якщо ви хочете досягти успіху в довгостроковій перспективі, ваш підхід не може залежати від удачі. Ви маєте знати, яка саме у вас перевага і як саме її можна реалізувати.

У кожного бізнесу є підводні камені, і трейдинг тут нічим не відрізняється. Коли ви займаєтеся продажем фаст-фуду, завжди існує ризик того, що ваше холодильне обладнання вийде з ладу, або у вас залишаться нереалізовані запаси продуктів. Ви повинні розуміти, що є ризики, які необхідно прийняти, і будуть часи, коли ви втратите гроші. Збиткові угоди є неминучими і ніяк не повинні впливати на вашу самооцінку.

Той факт, що у вас є збиткова угода або низка збиткових угод, не означає, що вам слід побоюватися, що ваша торгова стратегія не працює. Надійна торгова стратегія повинна ґрунтуватися на уявленні про те, що ви отримаєте в середній угоді більше, ніж програєте. При цьому ви не будете отримувати прибуток щоразу, коли відкриваєте нову угоду.

Страх у трейдингу

Страх у трейдингу

Страх здатен вплинути на рішення, які ви зазвичай приймаєте. Книга "Дисциплінований трейдер" Марка Дугласа описує, як він ледь не втратив увесь свій капітал через погані торгові рішення, спричинені страхом. У той час як книга фокусується на тому, як емоції впливають на трейдинг, також тут описується, як страх може вплинути на ваші повсякденні рішення. Метою цієї книги було навчити трейдерів контролювати емоції в торгівлі.

Один зі способів усунути страх або емоційний аспект у трейдингу - це спробувати увімкнути практики, які допоможуть вам стати більш дисциплінованим трейдером. Це може означати створення певних правил. Наприклад, трейдинг тільки в найбільш ліквідний період часу, утримання тільки однієї або двох позицій за раз, або будь-які інші критерії, які, на вашу думку, поліпшать вашу торговельну дисципліну.

Хоча існують автоматизовані торгові системи, найчастіше в них не використовується дискреційний підхід, який би враховував різний стан ринку, а також фундаментальні фактори. Як правило, ринки торгуються в рівновазі і змінюються, коли з'являється нова інформація. Читаючи новини щодня, ви будете в курсі актуальної інформації про рух ринку, яка допоможе вам сформувати власне уявлення.

Щоранку ви можете перевіряти економічний календар, який підкаже вам, що ви маєте очікувати цього дня, а також те, що відбуватиметься цього тижня. Це допоможе вам уникнути відкриття позицій у несприятливий час, наприклад, під час виходу звіту з NFP.

Бізнес-план

Бізнес-план

Як ми вже згадували, трейдинг - це бізнес, і частина вашого бізнесу включає доходи і витрати. Більшість підприємств несуть витрати, які можуть бути очікуваними або несподіваними.

Якщо ви отримуєте прибуток 60% часу і несете збитки 40% часу, а ваші прибутки і збитки приблизно рівні, у вас буде виграшна стратегія. Якщо це так, значить не варто побоюватися втрат в окремій угоді. Для вас збиток припадатиме на 4 з 10 угод. Ніхто не хоче втрачати гроші, але, повністю усвідомлюючи, що збиткові угоди неминучі, ви будете краще підготовлені до того, щоб справлятися з негативними результатами у своїй торгівлі.

Страх може і повинен виникнути, якщо ви вирішите піти на ризик, що виходить за рамки вашого торгового плану. Прикладом може бути, якщо ви вирішили проігнорувати свій стоп-лосс або вирішили усереднити збиткову позицію.

Трейдинг - це процес прийняття ризиків. Щодня вам необхідно оцінювати ризики, які у вас є, і визначати, чи відповідають вони вашим початковим параметрам. Якщо ви плануєте торгувати вручну, цей процес дуже важливий. З іншого боку, ви плануєте торгувати за допомогою автоматизованої торговельної системи, тоді ваша щоденна переоцінка ризику повинна бути закладена в торговий алгоритм.

Вивчайте графіки

Якщо ви активний трейдер, який регулярно торгує на фінансових ринках, ви маєте вибудувати для себе порядок перегляду та оцінювання графіків торгових інструментів. Якщо ви шукаєте внутрішньоденні рухи, вам знадобиться, щоб ваші графіки завжди були перед вами.

Якщо ви є менш активним трейдером, ви можете дивитися на графіки раз на день або навіть раз на тиждень. Тижневий таймфрейм надасть вам широкий огляд і покаже довгостроковий тренд або консолідацію. Коли ви дивитеся на тижневий графік, ви можете спостерігати безліч речей, які не будуть такими очевидними на денних або внутрішньоденних графіках.Графік

Тижневий графік валютної пари USD/CAD показує, що ціни пробили рівень підтримки лінії тренду і готові протестувати цільову підтримку поблизу наступних мінімумів.Графік

Після оцінки тижневого графіка ви можете перейти до денного графіка. Тижневий графік дасть вам змогу озирнутися назад, щоб визначити більш довгострокові рівні підтримки та опору. Якби ви дивилися тільки дані за 1 рік на денному графіку, ви, ймовірно, не побачили б цю інформацію.

Торгова дисципліна і системний підхід

Системний підхід, за якого ви тестуєте свою стратегію і потім запускаєте її на автопілоті, допомагає прибрати деякі емоції зі своєї торгівлі. Для цього ви можете скористатися тестером стратегій, який включений у MetaTrader.

Багато трейдерів вважають, що торгівля за допомогою роботів набагато простіша, ніж ручна торгівля, оскільки в першому випадку людські емоції усуваються від ухвалення рішень.

Очевидно, що майже неможливо усунути всі емоції навіть за систематичного підходу. Ви будете щасливішими, коли зароблятимете гроші, торгуючи, і будете менш радісними, коли втрачатимете гроші. Важливим є те, що ви контролюєте свої емоції. Вам необхідно дати новій системі відповідну кількість часу, щоб визначити, чи працює вона.

Існує приказка про те, що деякі трейдери постійно намагаються зловити "ніж, що падає". Це означає, що ви завжди можете увійти в позицію, коли ринок трохи стабілізується. Однак багато трейдерів намагаються зловити перший волатильний рух, який часто призводить до збитків.

У страху є спосіб змусити вас робити те, що не відповідає вашій стратегії. Замість того, щоб зупинятися на ринку, використовуйте жорсткі стопи.

Емоції можуть відігравати рівну, якщо не більшу роль у визначенні вашого успіху як трейдера, ніж торгова стратегія, яку ви використовуєте. З цієї причини торгова дисципліна дуже важлива для успіху в трейдингу.

Читайте також - Mitigation block у трейдингу.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити