Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Торгові сигнали - чому на них не можна покладатися?

Останнє оновлення: Середа, 28 лютого 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Торгові сигнали

Ви хочете знайти торгові сигнали з регулярними і точними прогнозами? Тільки уявіть собі: ви використовуєте сигнали й отримуєте постійний прибуток. Нарешті ви зможете залишити свою нудну роботу і більше не турбуватися про гроші. Звучить чудово? Проте це всього лише фантазії.

Ідея використання сервісу сигналів звучить чудово. Ви нічого не робите, отримуєте електронного листа або текстове сповіщення, відкриваєте угоду і спостерігаєте за надходженням грошей. Що може бути краще?

Насправді, все не так просто. Ми не буду стверджувати, що всі сервіси торгових сигналів погані. Однак вони не зроблять вас самодостатнім трейдером. Але ж у цьому повинна полягати мета кожного трейдера - навчитися бути самодостатнім.

У сьогоднішній статті редакція ITstatti.in.ua розкажуть, чому не можна покладатися на торгові сигнали у своїй торгівлі.

Що таке торгові сигнали на форекс і як вони працюють?

Торговий сигнал є тригером для відкриття угоди. Зазвичай торговий сигнал є результатом певних ринкових умов, які формують торговельну установку для купівлі або продажу однієї валюти по відношенню до іншої. Це може бути результатом виходу новин, патерну прайс екшен, показів індикаторів тощо.

Деякі приклади торгових сигналів:

Як бачите, сигнали можуть ґрунтуватися на кількох елементах і залежать від використовуваної торгової стратегії.

Провайдером сигналів зазвичай є послуга, яку ви оплачуєте за допомогою підписки. Підписка надає вам доступ до торгових сигналів, що генеруються провайдером, і дає змогу вам автоматизувати свою торгівлю.

Наданий торговий сигнал зазвичай включає тип ордера, ціну відкриття, тейк-профіт і ціну стоп-лосс, щоб ви могли відкрити угоду.

Зазвичай постачальники сигналів публікують історичні результати, щоб ви могли побачити криву прибутковості, просідання, відсоток прибуткових і збиткових угод тощо. Пам'ятайте, що минулі результати не гарантують майбутніх доходів. Однак їх обов'язково слід враховувати під час вибору постачальника сигналів.

Кількість провайдерів сигналів величезна. Не потрібно говорити, що гарні постачальники сигналів не можуть бути безкоштовними.

Також важливо згадати соціальний трейдинг. Соціальний трейдинг можна віднести до категорії постачальників сигналів, тому що ви фактично отримуєте торгові сигнали від інших трейдерів.

Постачальник форекс сигналів надає вам точні сигнали на купівлю або продаж, щоб ви могли постійно отримувати прибуток з ринку. З вас стягується щомісячна плата за цю послугу незалежно від того, заробляєте ви гроші чи ні.

Коли ви бачите подібний скріншот з угодами:Скріншот з угодами

Ви думаєте: "Я зможу отримувати такий самий прибуток, оскільки торгуватиму як професійний трейдер. Усе, що мені потрібно - це дотримуватися сигналів".

Але це не так! Дозвольте пояснити, чому.

Торгові сигнали не дають вам жодних гарантій

Торгові сигнали не дають вам жодних гарантій

Ви не знаєте, як насправді генеруються сигнали, що надсилаються вам. Це може бути професійний трейдер, який торгує за дискреційною системою або ж якийсь радник, запрограмований на купівлю або продаж за певними ринковими умовами.

І в цьому проблема. Тому що коли у вас трапиться просадка (а вона обов'язково станеться), ви втратите впевненість у торговельній системі, сигналам якої ви слідуєте. У вас будуть такі думки: "Що відбувається?" "Чи працюють ще ці сигнали?" "Чи дотримуватися мені їх і далі після останніх п'яти збиткових угод?"

Звідси випливає висновок, що якщо ви не знаєте, як працює торгова система і чому вона працює, ви ніколи не будете в ній впевнені.

У трейдингу ви повинні розуміти, чому ви торгуєте саме так, інакше вам буде психологічно важко утримувати свої позиції і слідувати своїй стратегії в разі просадки. Впевненість є одним з найважливіших факторів, якщо ви маєте намір стабільно заробляти.

Подумайте про це так. Скільки професійних трейдерів або керуючих хедж-фондами покладаються на чиїсь сигнали для отримання прибутку? Ми не можемо уявити жодного. А ви можете? Упевнені, що ні. І на це є всі підстави. Кожному з професійних трейдерів довелося пройти величезний шлях. Ніхто не передав їм знання і досвід на тарілочці, і вони не довіряли свою торгівлю в руки незнайомців.

Вам буде важко заробити гроші навіть із гарним постачальником сигналів

Будемо реалістами. Більшість більш-менш надійних постачальників сигналів мають тариф близько 100$ на місяць.

Уявімо собі:

У вас є торговий рахунок на 3000$. Ви платите 100$ на місяць за торгові сигнали. Це означає, що наприкінці року вам потрібно заробити 40% від свого депозиту, щоб тільки відбити підписку. Якщо у вас депозит у розмірі 2000$, вам доведеться заробити 60% для компенсації вартості підписки. З депозитом у 1000$ вам доведеться отримати 120% від прибутку.

Однак якщо ви збільшите розмір свого депозиту, ви зможете зменшити розмір прибутковості, необхідний для безубитку. Наприклад:

У вас є торговий рахунок у 30 000$, і ви платите 100$ на місяць за сигнали. Це означає, що вам потрібно повертати всього 4% на рік для того, щоб відбити підписку. Якщо ваш депозит дорівнює 100 000$, вам буде потрібно всього 1% на рік. Відчуваєте різницю?

Безкоштовні торгові сигнали - це брехня

Ймовірно, ви зустрічали трейдерів, які пропонували вам безкоштовні сигнали. Але чи дійсно вони роблять це безкоштовно? Так, вам не доведеться платити щомісячну абонентську плату, однак від вас вимагатиметься зареєструватися за їхнім реферальним посиланням у певного брокера. І ці трейдери зароблятимуть комісію щоразу, коли ви будете здійснювати операцію.

Це означає, що чим більше ви торгуєте, тим вищі ваші транзакційні витрати і тим більше комісій отримають трейдери, які надають вам безкоштовні сигнали. Тому будьте в курсі цього маркетингового трюку. Не існує такого поняття, як безкоштовні сигнали.

Ринок завжди змінюється

Ринок завжди змінюється. Він рухається від тренду до консолідації, від низької волатильності до високої, від низхідного тренду до висхідного.

Торгові сигнали можуть працювати в поточній ринковій фазі, але що станеться, якщо стан ринку зміниться? Чи будуть сигнали продовжувати працювати? Чи вони стануть марними? Ви не можете цього знати, адже ви не знаєте, яка торговельна система лежить в основі сигналів, і як вона себе покаже в мінливих ринкових умовах.

Пам'ятайте, що більшість сигналів на форекс - це розвод.

Торгові сигнали та управління ризиками

Торгові сигнали та управління ризиками

Якщо ви зуміли знайти прибуткового постачальника сигналів і у вас відповідний розмір депозиту, ви все одно втратите свої гроші без грамотного ризик-менеджменту. І в цьому ваш постачальник сигналів не зможе вам допомогти.

Візьмемо два типи трейдерів. Агресивний трейдер, який ризикує 25% свого рахунку в кожній угоді. Консервативний трейдер, який ризикує 1% свого рахунку в кожній угоді. Обидва з них знаходять прибуткові сигнали, які заробляють у 50% випадків зі співвідношенням ризику до прибутку 1:2.

8 угод розподіляються таким чином: 4 збиткові угоди поспіль, 4 прибуткові угоди поспіль.

Ось результат для першого трейдера: -25% -25% - 25% - 25% = втрата депозиту.

Ось результат для другого трейдера: -1% -1% -1% -1% -1% + 2% + 2% + 2% + 2% + 2% = + 4%.

Вловлюєте думку?

Тому використовуйте як орієнтир ризик у розмірі 1% від свого торгового капіталу в кожній угоді. Тобто, якщо у вас є торговий рахунок у розмірі 10 000$, максимальний збиток за угоду має становити не більше 100$.

Ви повинні розуміти торгову стратегію, яку ви використовуєте

Наприклад, ви торгуєте тільки за трендом на пробій рівня підтримки або опору. Якщо пробій не виправдовує себе, ви виходите за стоп-лоссом. Якщо пробої успішні, ви намагаєтеся отримати якомога більше прибутку.

Однак навіть стабільні результати протягом одного року не доводять, що ваша торгова стратегія працює, тому що ринкові умови постійно змінюються.

Згадаймо 2018 рік, коли був сильний висхідний тренд по біткоїну. Ви могли просто відкрити позицію і нічого не робити, отримуючи величезні прибутки щомісяця. Однак у 2018 році ситуація кардинально змінилася. Ціна біткоїна впала на 60%, і багато трейдерів втратили багато грошей на цьому падінні. У 2018 році біткоїн продовжував торгуватися в діапазоні, і трейдери, які використовували трендову торгову стратегію, вже не могли заробляти на ній гроші. Ринкові умови змінилися.

Якщо ви хочете знати напевно, чи буде торгова стратегія працювати за різних ринкових умов, ви повинні перевірити результати торгівлі за цією стратегією за останні кілька років. Тому перш ніж підписуватися на форекс сигнали, переконайтеся, що вони можуть пройти цей тест.

Не йдіть за натовпом

Як часто ви чули подібну пораду? До цього потрібно намагатися всім трейдерам. Сліпе наслідування натовпу без власного аналізу приведе вас тільки до невдачі.

Що ви робите, коли починаєте торгувати за купівельними сигналами? Ви слідуєте за натовпом! Це велика проблема трейдерів-початківців, яким не вистачає знань і впевненості в собі, щоб торгувати самостійно. Тому замість того, щоб самим ухвалювати торгові рішення, вони купують роботів або підписуються на платні сигнали.

Якщо ви новачок у трейдингу, навчіться приймати торгові рішення самостійно. Не піддавайтеся переконанням купити сигнали, з якими ви нібито відразу ж почнете торгувати прибутково. Не довіряйте незнайомцям, які заробляють на вас гроші.

Найбезпечніший спосіб торгівлі - це покладатися тільки на самого себе. Тільки для вас самих ваш фінансовий успіх дійсно має значення.

Відсутність зусиль - відсутність відповідальності

Якщо ви не витрачаєте свій час і сили на аналіз власних торгових рішень, тоді вам буде вкрай важко брати на себе відповідальність за свої дії.

Коли ми відкриваємо нову угоду, ми беремо на себе повну відповідальність за прийняте рішення. Саме відповідальність дає нам змогу задуматися про те, що ми зробили добре, де ми помилилися і що б ми могли зробити краще. Доти, доки ви не візьмете на себе повну відповідальність за свою торгівлю і звинувачуватимете у своїх невдачах когось іншого, вам буде вкрай складно поліпшити свої результати в трейдингу.

Ми не говоримо, що ви не можете вчитися у когось іншого. Але існує різкий контраст між навчанням і сліпим наслідуванням. Хоча останнє дасть вам змогу заробити якісь гроші, проте ви не зможете взяти на себе повну відповідальність за своє майбутнє, доки не докладете певних зусиль і не почнете ухвалювати свої власні рішення.

Торгові сигнали не підходять вашому стилю торгівлі

Торгові сигнали не підходять вашому стилю торгівлі

Незалежно від того, яким сервісом ви користуєтеся, надані сигнали ніколи не відповідатимуть вашому стилю торгівлі.

Процес розробки торгової стратегії - це не просто об'єднання декількох правил. Навіть якщо ці правила допоможуть збільшити шанси на вашу користь, завжди є щось більше, ніж пошук закономірностей на графіку. Ви повинні витратити певний час і зусилля, щоб знайти стиль торгівлі, який відповідатиме вашій індивідуальності.

Ви ніколи цього не досягнете за допомогою сервісу торгових сигналів. Адже сигнали і правила торгівлі не ваші. Це створює дисонанс між тим, що ви робите, і тим, що ви маєте робити, щоб торгувати відповідно до свого методу торгівлі.

Чому трейдери протягом довгого часу змінюють свої торгові стратегії? Це відбувається не тому, що всі стратегії марні. Трейдери роблять це, щоб знайти відповідний для себе спосіб торгівлі. А для цього потрібно витратити багато часу і сил.

Пошук у Google "найкраща стратегія торгівлі" ніколи не дасть відповіді, на яку багато хто сподівається. Цю відповідь можна знайти, тільки зазирнувши всередину самого себе і постійно експериментуючи з різними стилями торгівлі.

Існує безліч стратегій, за допомогою яких можна заробляти гроші. Ви маєте докласти зусиль, щоб знайти ту єдину, яка буде приносити гроші саме вам. Якщо стратегія вам не підходить, вона не принесе вам грошей, незалежно від того, наскільки прибутковою вона може виявитися для когось іншого.

Розробіть власну торгову стратегію

Розробіть власну торгову стратегію

Ми не стверджуємо, що всі сервіси сигналів виявляться поганими для вашого торгового рахунку. Проте те, що добре для вашого торгового рахунку, і те, що добре для вашої торгової кар'єри - абсолютно різні речі. Сигнали можуть принести вам кілька пунктів у короткостроковій перспективі, однак вони ніколи не піднімуть вас до рівня прибуткового і самодостатнього трейдера.

Якщо ви серйозно ставитеся до трейдингу, ви маєте витратити на нього безліч часу і сил. Тут не існує простих шляхів. Можливо, ви знайдете свій стиль торгівлі на нашому сайті, а може й ні. Важливим є те, що ви розвинули в собі достатньо впевненості, яка дасть вам змогу досягти успіху.

Навчання трейдингу - це серйозна праця. Але все варте уваги в цьому житті вимагає важкої роботи. Не дозволяйте собі бути ледачим. Ви не зможете нічого досягти, якщо шукатимете легкі способи заробити гроші за короткі терміни.

Якщо ви навчитеся торгувати прибутково, ви зможете стати вільним і незалежним трейдером. Зрештою, це і є справжня нагорода в трейдингу - ваша свобода. Свобода від підпорядкування начальству. Свобода від необхідності ходити щодня на нудну роботу з 9 до 6. Ви не зможете стати вільним, якщо прив'яжете себе до постачальника форекс сигналів.

Коли ви вчитеся торгувати для себе, ви все контролюєте. Ви самі вирішуєте, як саме вам торгувати, коли торгувати або коли не торгувати. Знання і розуміння того, як влаштований ринок і як рухається ціна - це необхідні речі, які ви маєте освоїти для успіху в трейдингу.

Вам потрібно постійно вчитися знаходити найкращі точки входу в ринок, відрізати збитки і отримувати максимум прибутку з кожної угоди. У підсумку, ви отримаєте справжнє задоволення, коли ваші прогнози почнуть збуватися, і поступово ви почнете стабільно заробляти за допомогою трейдингу.

Бути успішним і самодостатнім трейдером набагато краще, ніж слідувати за якимись незнайомцями в інтернеті.

Читайте також - Торгова дисципліна та системний підхід у трейдингу.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити