Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Що таке імбаланс або FVG у трейдингу? Види, приклади та стратегії торгівлі дисбалансу

Останнє оновлення: Понеділок, 04 березня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Що таке імбаланс

Що таке FVG у трейдингу простими словами?

FVG у трейдингу або imbalance (англійською imbalance in trading) - це трисвічна комбінація, область, де тільки одна сторона ринку пропонує ліквідність. Тобто присутні тільки ордери на купівлю або продаж. Це означає не рівновагу між попитом і пропозицією. Дуже часто imbalance у системі Smart Money з'являється після оновлення будь-якої ліквідності.

Імбаланс, дисбаланс або FVG (Fair Value Gaps) - це свічка, в якій спостерігається імпульс, де проторгований недостатньо великий обсяг з нестачею ліквідності. Це стало причиною різкого імпульсу без консолідацій.

Імпульсний рух може бути спровокований великими ордерами одного великого гравця. Маркетмейкер захопив усю ліквідність, викликавши її нестачу для більшості інших гравців. Оскільки деяка кількість ордерів всередині імбалансу великого гравця залишається незаповненою, то ринок повертається і перекриває цю зону.

Формування FVG (ФВГ) у трейдингу представляє неефективне ціноутворення:Imbalance

У статті редакція ITstatti.in.ua розгляне види, приклади трейдингу, стратегію торгівлі та застосування інших інструментів теми ордер блоків.

Види imbalance у трейдингу

Розглянемо бичачий імбаланс за трендом. Цей різновид визначається за трьома свічками. Виглядає як область між максимумом першої свічки і мінімумом третьої свічки. Це зона між екстремумами, де була запропонована ліквідність тільки з боку покупців. Продавці дали її мало або не запропонували зовсім.

У цій зазначеній області була тільки ліквідність на купівлю, а ціна була запропонована для продавців неефективно. Щоб збалансувати цю зону, ціна повертається в цей діапазон, щоб ефективно надати ціну обом сторонам.

Види imbalance у трейдингу

Розберемо формацію FVG висхідних свічок. Тінь на лої третього бару показує наявність продажів. Ціна падає, а потім починає зростати і закривається бичачим баром. Це означає, що перед закриттям свічки було запропоновано ліквідність з боку продажів. Тінь на максимумі другої свічки свідчить про те, що тут почалися продажі. Виходить, що ціна запропонована ефективно як покупцям, так і продавцям.

Розберемо ведмежий приклад. Виділяється область, де ціна була запропонована неефективно з ліквідністю тільки від продавців. Щоб ефективно збалансувати ціну і запропонувати її обом сторонам, у якийсь момент часу графік повернеться туди. Щоб це зробити і надати ціну так, щоб кожен міг купити в цьому діапазоні. Так працюють алгоритми. Спільне завдання ефективно доставляти ціну і пропонувати її як на купівлю, так і на продаж. Саме так рухається фінансовий ринок, в основі рухів лежить imbalance з liquidity (ліквідність).

Стратегія торгівлі FVG

FVG - це універсальний інструмент трейдингу з багатьма перевагами. Можливо не тільки чекати від нього реакції, а й розуміти силу однієї зі сторін.

Імбаланс - свічка 2, визначається між тінями попередньої і наступної свічки (між шпилями 1 і 3). Під час визначення зони FVG активу можна скористатися лініями Фібоначчі. Можлива реакція до 0.5 рівня (середини) по Фібоначчі, але зазвичай ціна повністю перекриває такий бар, що називається FULL FIL. Це перекриття даної порожнечі ліквідності.Стратегія торгівлі FVG

Не варто очікувати від імбалансу, що він буде перекритий майже відразу після утворення. І вставати від кожного imbalance у позицію. Це інструмент, на підставі якого розглядаються позиції і шукаються сетапи на low таймфреймі.

На малюнку формується ведмежий FVG. Якщо подивитися обсяги, то бачимо, що в барі немає ліквідності та проторгованих обсягів. Після кластерного методу аналізу припускаємо, що ринок сюди повернеться, щоб запропонувати ціну обом сторонам.Стратегія торгівлі FVG

Ніколи не ставте стоп-лосс за імбаланс. Така постановка не буде актуально працювати. На серії угод людина побачить негативне значення трейдингу.

Вхід виключно від FVG не принесе гарне співвідношення ризик прибутку. Використовуйте це з іншими елементами стратегії ордер блоків для підтвердження точки входу:

  1. Ордерблок;
  2. Брейкер або мітігейшн блок (breaker або mitigation block);
  3. Зони ліквідності;
  4. Сильний рівень теханалізу;
  5. CHOCH - зміна настрою, BOS - пробій структури;
  6. Інші інструменти технічного аналізу (poi, ote тощо).

Приклади трейдингу

Приклади бичачого патерну FVG представлені на графіку торгового терміналу мт4:Графік

Краще не користуватися Imbalance у флеті, але там виходять гарні результати:Графік

Висновок

FVG у трейдингу можна трактувати як геп, який перекривається в 90% випадків і спостерігається відскок. В аналітиці стратегії смарт мані застосовується для виходу з позиції або як орієнтир для походу ціни. Зазвичай FVG є індикатором, який показує основний або локальний напрямок руху графіка. Для входу в позицію використовується імбаланс з додатковими факторами.

Використовується на будь-якому таймфреймі, але переважно від однієї години. Трейдер може аналізувати цей патерн на ринках криптовалют, акцій і Форекс.

Читайте також - Торгові сигнали - чому на них не можна покладатися.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити