Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Форекс чи акції: у чому переваги ринку форекс?

Останнє оновлення: Середа, 06 березня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Трейдери часто замислюються, що вибрати для торгівлі: форекс чи акції? Незважаючи на їхню схожість, ринок форекс і фондовий ринок відрізняються в багатьох аспектах. Форекс має свої особливості, які відрізняють його від інших ринків, і на думку багатьох трейдерів, це робить його набагато привабливішим для торгівлі.

Давайте розберемося, чому форекс став таким популярним. А також у чому його принципові відмінності від ринку акцій.

Деякі трейдери вирішують торгувати на форекс, щоб диверсифікувати свій інвестиційний портфель. Фактично диверсифікація - це одне з головних правил управління капіталом. Інвестиції повинні бути розподілені між різними активами, ринками і джерелами доходу. Це дає змогу отримати змішаний інвестиційний портфель з обмеженими ризиками та оптимальною прибутковістю.

Деякі люди захоплені трейдингом і їм подобається торгувати. Для них це хобі та додаткове джерело доходу. Деякі можуть розглядати трейдинг як азартну гру і джерело гострих відчуттів. А для когось трейдинг - це професія, яка займає цілий робочий день.

Що приваблює так багато людей до торгівлі валютою? Чому ринок форекс став таким популярним? Чому трейдери часто віддають перевагу форексу перед іншими ринками? Форекс має деякі суттєві переваги перед іншими ринками, особливо для початківців і для людей, не знайомих з трейдингом. У цій статті редакція ITstatti.in.ua розбере основні відмінності форекс від акцій.

Цілодобовий час роботи 5 днів на тиждень

Форекс - це позабіржовий ринок. Це означає, що торги відбуваються не через звичайну біржу, а на міжбанківському ринку. Торгівля триває в робочі години торгових сесій різних країн по всьому світу. Таким чином, ринок форекс майже ніколи не припиняє свою роботу. У той час як фондовий ринок прив'язаний до робочих годин у країні, чиї акції торгуються.

Валютна біржа відкривається в понеділок вранці в Сіднеї і закривається в п'ятницю вдень у Нью-Йорку. Новий рік залишається єдиним вихідним днем протягом року.

Коли ринок відкритий так довго протягом тижня, це дає змогу великій кількості людей торгувати незалежно від часового поясу, в якому вони перебувають. У трейдера є можливість вибирати, коли торгувати: вранці, вдень, ввечері або вночі. У будь-який час дня і ночі у вас завжди буде можливість знайти відповідні торгові можливості.

Цілодобова робота ринку дає змогу спокійно переносити позиції через ніч, не турбуючись про гепи, які постійно відбуваються на фондовому ринку.

Хоча цілодобова торгівля може бути перевагою, для непідготовленого трейдера це може стати прокляттям. Часто трейдери-початківці проводять нескінченні години перед монітором, спостерігаючи за кожним тиком і кусаючи нігті від занепокоєння.

Ліквідність

Ліквідність

Однією з найбільших відмінностей між форекс і акціями є величезний розмір ринку форекс, обсяг якого за останніми оцінками становить близько 5 трильйонів доларів на день. При цьому більшість угод припадають на основні валютні пари, такі як EUR/USD, USD/JPY, GBP/USD і AUD/USD. Обсяг ринку форекс перевершує обсяг усіх світових фондових ринків разом узятих, через які проходить близько 200 мільярдів доларів на день.

Наявність великого обсягу торгівлі дає трейдерам чимало переваг. Великий обсяг означає, що трейдери, як правило, можуть виконувати свої ордери максимально близько до поточних ринкових цін, а також ходити і виходити з ринку в будь-який момент часу, не побоюючись великих гепів.

Ліквідність призводить до більш вузьких спредів і зниження операційних витрат.

Ринок форекс має величезну кількість учасників, що робить неможливим для одного трейдера вплинути на ціну протягом тривалого періоду часу. Ринок має свою рівновагу, і жоден гравець не може її порушити.

Низькі комісії

На валютному ринку комісії здебільшого компенсуються спредом, тобто різницею між ціною купівлі та ціною продажу. Також певна комісія може стягуватися за внесення або зняття коштів з вашого торгового рахунку. У той час як під час торгівлі акціями, індексами або ф'ючерсами трейдери, як правило, повинні платити брокеру як спред, так і комісію.

Низькі вимоги до капіталу

Низькі вимоги до капіталу

Торгівля на форекс і CFD не вимагає великого стартового капіталу. Ви можете відкрити торговий рахунок всього на 100$. Або скористатися центовим рахунком, який надають багато брокерів, і почати торгівлю навіть з 10$. Це дає можливість торгувати багатьом трейдерам з обмеженим розміром капіталу.

Кредитне плече

Кредитне плече - це можливість використовувати набагато більший торговий капітал для торгівлі порівняно з тією сумою на торговому рахунку, яка у вас є.

Усі брокери надають трейдерам кредитне плече, яке може доходити до 1:500. Що це означає? Припустимо, у вас є торговий рахунок на 1.000$, і ваш брокер дає вам кредитне плече 1:25. Це дає вам можливість контролювати торговий капітал розміром до 25 x 1.000 = 25.000$.

Кредитне плече може допомогти вам досягти більшого прибутку, але будьте обережними з його використанням: чим вищим є кредитне плече, тим вищими є і ваші ризики.

Можливість купувати і продавати

На фондовому ринку головне правило заробляння грошей - "Купуй дешево, продавай дорого". Це означає, що ви спочатку купуєте акцію, а потім продаєте її за більш високою ціною.

На валютному ринку ви можете отримувати прибуток двома способами: купувати дешево і продавати дорого, а також продавати дорого і купувати дешево. Ваш брокер дозволяє вам відкривати як довгу, так і коротку позицію. Якщо ви вважаєте, що валюта збільшуватиме свою вартість, ви можете купити її. І навпаки, якщо ви думаєте, що вона втратить цінність порівняно з іншою валютою, ви можете її продати.

Можливість заробляти гроші незалежно від того, яким чином рухається певна валютна пара, є великою перевагою на форекс. Вам може знадобитися 20 акцій, щоб скласти пристойний інвестиційний портфель, але на форекс вам знадобитися тільки 10 валютних пар, які нададуть вам удвічі більше торгових можливостей, ніж акції.

Легкість

Вісім основних валютних пар складають більшу частину обсягу ринку. Це дає змогу трейдерам зосередитися на меншій кількості торгових інструментів, водночас надаючи достатню кількість торгових можливостей. У той час як на фондовому ринку на одному тільки NYSE розміщено понад 2000 акцій.Статистика

Доступність

За допомогою сучасних технологій ви можете торгувати в будь-який час і в будь-якому місці, вам просто потрібен мобільний пристрій і підключення до інтернету. Брокери надають настільні та мобільні торгові платформи, а мобільні мережі забезпечують швидкий зв'язок практично скрізь. Ви можете торгувати під час поїздок на роботу, з бару і навіть перебуваючи у відпустці.

Не треба бути генієм

Бути генієм, безумовно, може виявитися корисним, однак це не є обов'язковою умовою для торгівлі. Той, хто хоче вчитися, може торгувати валютами. Вам не потрібна освіта в галузі економіки, фінансів або математики. Усьому ви зможете навчитися самостійно.

Доступні матеріали та продукти

Вибух популярності призвів до створення багатьох матеріалів і продуктів для ринку. Навчальні матеріали доступні скрізь: книги, відео, навчальні курси, семінари та багато іншого. Крім того, багато компаній зробили бізнес на форекс, створюючи програмне забезпечення для побудови графіків, торгові сигнали, радники тощо. Якщо ви зацікавлені у вивченні торгівлі або шукаєте якийсь продукт, ви легко зможете знайти в інтернеті все, що вам потрібно.

Читайте також - Торгівля на останні гроші не зробить вас прибутковим трейдером.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити