Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Унікальні поради з трейдингу, які можуть бути вам корисні

Останнє оновлення: П'ятниця, 08 березня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Унікальні поради з трейдингу

Зараз не бракує порад щодо трейдингу. В інтернеті ви зможете знайти нескінченну кількість статей на цю тему. Однак багато з цих статей будуть повторюватися. На додачу до всього, більшість матеріалів будуть занадто поверхневими і неповними. Тому в сьогоднішньому пості редакція ITstatti.in.ua постаралися зібрати справді корисну та унікальну інформацію для трейдерів.

Не будьте впертими

Досвідчені трейдери швидко змінюють свою думку про поточну ринкову ситуацію. Вони розуміють, що зайва прихильність однієї точки зору може мати катастрофічні наслідки для їхньої торгівлі. У трейдингу упередженість або впертість можуть швидко призвести до збитків.

Вам необхідно постійно сприймати нові сигнали ринку. Неважливо, який настрій був на ринку вчора - бичачий чи ведмежий. Важливо, що відбувається на ринку сьогодні. Ваша думка про те, що може статися, має постійно змінюватися. Переконаність у своїй правоті принесе тільки шкоду.

Ринок не налаштований проти вас

Ви коли-небудь звинувачували ринок у своїх втратах? Найпростіше покласти провину за свої невдачі на щось інше. Так набагато легше справлятися з негативним досвідом. Однак у цьому немає жодного сенсу. Ринку на вас наплювати. Ба більше, невизнання власної провини лише зупиняє ваш розвиток як трейдера. Зрештою, тільки ви самі несете відповідальність за свої результати в торгівлі, незалежно від того, наскільки вони хороші чи погані.

Зосередьтеся на процесі, а не на результаті

Зосередьтеся на процесі, а не на результаті

Якщо ви хочете стабільно заробляти в трейдингу, перестаньте концентруватися на отриманні прибутку. Кожен трейдер хоче заробляти тисячі доларів. У цьому немає нічого нового. Однак якій кількості роздрібних трейдерів це вдається? Можемо посперечатися, що менше 5%.

Що відрізняє ці 5%? Вони не зосереджені на зароблянні грошей. Замість цього вони дбають про якість своєї торгівлі, а також про дотримання помірних ризиків. Заробіток у трейдингу не може бути головною мотивацією.

Не варто занадто старатися

У трейдингу міститься великий парадокс. З одного боку, ви повинні присвятити йому величезну кількість часу, щоб досягти успіху. З іншого боку, якщо ви будете занадто старатися, ви зазнаєте одних лише збитків.

Ви не можете змусити ринок запропонувати вам вигідну торговельну установку або змусити ціну рухатися у ваш бік. Насправді, що більше ви намагаєтеся знайти відповідну точку входу, то більша ймовірність у підсумку отримати збиток.

Замість цього краще зосередьтеся на вивченні технічного аналізу. Навчіться визначати найкращі ключові рівні, знаходити тренди або консолідації. Дізнайтеся все, що потрібно знати про управління ризиками. Вивчення теорії трейдингу дасть вам набагато більше, ніж напружена внутрішньоденна торгівля з безліччю угод. Якщо ви постійно будете докладати занадто багато зусиль, щоб знайти відповідні торгові налаштування, ви зазнаєте невдачі.

Візьміть на себе відповідальність

Ви не зможете стати найкращим трейдером, якщо не будете брати на себе відповідальність у 100% випадків. Намагайтеся аналізувати кожну прибуткову і збиткову угоду і постійно покращувати ті області своєї торгівлі, які потребують уваги. Постійно працюйте над своїми помилками. Тільки так ви зможете прогресувати.

Найважливіше якість угод, а не їхня кількість

Це, мабуть, найпоширеніша порада з трейдингу на нашому сайті. На ринку не часто зустрічаються гарні торгові установки. Якщо ми візьмемо 30 валютних пар, на місяць буде всього лише від 5 до 10 хороших торгових установок (за умови, що торгівля йде по денному таймфрейму). Таким чином, ви можете розраховувати в середньому на 7-8 якісних угод щомісяця. Це особливо актуально для торгівлі на форекс, де точки входу не такі надійні порівняно з фондовим ринком.

Спробуйте заради експерименту зменшити кількість своїх угод наступного місяця. Ми майже гарантуємо, що ваша прибутковість зросте.

Залишайтеся поза ринком, якщо вас долають сумніви

Гарний трейдинг - це впевненість у своїй торговельній стратегії та своїх точках входу. Якщо у вас немає цих двох речей, вам буде важко виключити емоції під час ухвалення рішень. Тому якщо у вас є якісь сумніви в конкретній торговій установці, найкраще нічого не робіть. Саме бездіяльність у подібних ситуаціях - це ключ до успіху. Якщо ринок не дає вам очевидної точки входу, залишайтеся осторонь.

Максимізуйте свій прибуток

Для того, щоб стати успішним трейдером, потрібно не просто укладати меншу кількість угод. Вам також потрібно максимізувати потенційний прибуток з цих угод.

Є два способи зробити це:

  1. Шукайте торгові можливості з максимально вигідним співвідношенням ризику до прибутку. Вам потрібно переконатися, що потенційний прибуток принаймні в два-три рази перевищує потенційний збиток. Іншими словами, переконайтеся, що нагорода варта ризику. Якщо ваш стоп-лосс розміщується на відстані в 100 пунктів, переконайтеся, що тейк-профіт можна поставити на відстань не менше 200 пунктів.
  2. Використовуйте пірамідинг або масштабування відкритої позиції. Цей метод допоможе вам збільшити середній прибуток за одну угоду. Якщо ви все зробите правильно, вам не доведеться брати на себе додаткові ризики.

Не сподівайтеся отримати прибуток

Не сподівайтеся отримати прибуток

Надія на сприятливий результат угоди може здатися досить безпечною. Однак ця надія може стати причиною для вашої емоційної залученості. Поки ви сподіваєтеся отримати певний результат, ваші емоції даватимуться взнаки. А це не добре. Що менше ваших емоцій буде залучено до торгового процесу, то краще. І найкращий спосіб прибрати емоції зі своєї торгівлі - це перестати сподіватися на прибуток.

Нехай ринок зробить свій перший крок

Якщо ви прихильник технічного аналізу, ніколи не торгуйте під час виходу новин. Замість цього дочекайтеся реакції ціни на новини. Іншими словами, використовуйте прайс екшен, щоб вивчити подальшу реакцію ринку. Нехай ринок зробить свій перший крок. Спроба передбачити новинні події найчастіше призведе вас до збитку.

Багато трейдерів відкривають свої угоди ще до виходу новини, оскільки бояться пропустити прибуткову угоду. Однак головне, що має турбувати трейдера, - це не страх втратити можливість заробити, а захист свого капіталу. Тому завжди починайте з урахування можливих ризиків під час аналізу будь-якої точки входу.

Визначте прийнятний для себе рівень ризику

Емоції заважають торгівлі. І більшість трейдерів знають про це. Проте знати і робити - це різні речі. Тому в трейдингу завжди важлива дисципліна, яка дає змогу вам застосовувати отримані теоретичні знання на практиці.

Який найкращий спосіб позбутися емоцій у своїй торгівлі? Зменшити ризик на угоду до такої міри, щоб можливі збитки не викликали емоцій. Якщо ви надто переживаєте через свої відкриті позиції і постійно перевіряєте графіки, ми гарантуємо, що розмір ризику у вас занадто великий.

Звичайно, у кожного трейдера своя стерпність до ризику. Наприклад, для нас розмір ризику менше 5% знаходиться на нашому власному рівні комфорту. Для когось розмір ризику не може перевищувати 2% або навіть 1%.

Найскладніше в цьому плані трейдерам, які не можуть собі дозволити ризикувати великими сумами. Наприклад, розмір вашого торгового рахунку 500$. Ризик в 1% складе всього 5$. Навіть прибуток у розмірі 3R складе всього 15$. Вам доведеться бути дуже дисциплінованим, щоб заробити всього 15$ з урахуванням ваших поточних ризиків. Звичайно, ви можете брати набагато більші ризики або торгувати частіше, використовуючи не найнадійніші точки входу, але це не є гарною альтернативою.

Зберігати помірний розмір ризику на меншому розмірі депозиту набагато складніше, ніж на великому. Для трейдерів, у яких розмір депозиту 10 000$, можуть з легкістю заробити кілька сотень доларів, навіть якщо ризикують лише 1% від свого капіталу.

Використовуйте повернення до середнього значення

Використовуйте повернення до середнього значення

Купуйте на мінімумах і продавайте на максимумах. Це, мабуть, найпоширеніша мантра серед трейдерів. На жаль, більшість торгує зовсім навпаки і купує на максимумах, а продає на мінімумах.

Однак існує простий спосіб уникнути цієї ситуації. Використовуйте експонеціальні ковзні середні з періодами 10 і 20 (10 EMA і 20 EMA). Наприклад, якщо ціна перебуває значно вище цих ковзних середніх, уникайте покупок незалежно від сили сигналу. Щойно ціна повертається до свого середнього значення і рівня ковзних середніх, тоді ви можете шукати точки входу.

Не ставайте залежними від трейдингу

Чи знаєте ви, чому деяким людям подобається ризикувати? Під час ризику в організмі виробляється особливий нейромедіатор, званий дофамін, який викликає почуття задоволення. Іншими словами, ризик у трейдингу може бути для вас захопливим і викликати масу емоцій.

Але пам'ятайте, що ризик може викликати звикання. Тому будьте обережні з ризиком. Ринок - це надто дороге місце для пошуку гострих відчуттів.

Читайте прайс екшен, а не новинні відомості

Кожен новий трейдер хоче отримати прибуток від волатильних подій на ринку. Однак це практично неможливо зробити під час виходу новин.

Багато трейдерів-початківців розглядають новини як можливість швидко заробити. Але тут є занадто великі ризики. Під час виходу новин у гру вступають багато змінних, які неможливо врахувати і спрогнозувати.

Навіть якщо ви зможете вгадати, чи буде новинний реліз позитивним або негативним, ви ніколи не вгадаєте, як відреагує ринок на вихід цієї новини. Тож у торгівлі за новинами шанси далеко не на вашу користь.

Замість цього почекайте якийсь час після виходу новини і дочекайтеся появи патерну прайс екшен, наприклад пін-бару або моделі поглинання. Ці сетапи дадуть вам змогу отримувати прибуток від подальшого руху ціни, при цьому не піддаючи ваш депозит надмірному ризику.

Знайдіть торговий стиль, який вам підходить

Знайдіть торговий стиль, який вам підходить

Кажуть, що в трейдингу не існує Святого Грааля, і є мільйон різних способів торгівлі. Подумайте про тисячі технічних індикаторів, а також про різні таймфрейми, патерни, рівні.

Навіть найкращі трейдери мають дуже різні стилі торгівлі. У кожного з них своя думка про те, що працює, а що ні. Але чи знаєте ви, що у них спільного? Вони знайшли торговий стиль, який відповідає їхній індивідуальності.

Подивіться на будь-якого успішного трейдера, і ви побачите підхід, який резонує з його особистістю. Ці трейдери не просто вірять у свою торгову стратегію. Скоріше їхній характер і внутрішній склад особистості створили той стиль торгівлі, який доповнює їхню індивідуальність.

Це не означає, що ви не зможете досягти успіху, використовуючи підхід, аналогічний підходу іншої людини. Адже всі підходи в трейдингу вже існують і були винайдені до вас. Просто вам буде потрібно адаптувати цей підхід під себе, якщо ви хочете досягти стабільного і прибуткового прибутку. Ви повинні знайти щось, що буде максимально для вас підходити.

Не турбуйтеся, це не так складно, як може здатися на перший погляд. Цього можна досягти шляхом спроб і помилок. Тут не існує якихось фокусів чи трюків. Робіть те, що для вас працює і припиняйте робити те, що не працює.

Торгуйте як снайпер

Снайпер - це людина, яка має персональну зброю, незламне терпіння і може контролювати себе та своє тіло протягом тривалого періоду часу в надзвичайно стресових ситуаціях. Гадаємо, ви помітили певні подібності з трейдером.

Торгівля на форекс дуже схожа на професію снайпера. Вам потрібно мати торговий план (зброю), жорстку дисципліну, стресостійкість і терпіння.

Ті трейдери, які навчилися торгувати розважливо і обачливо, торгувати як "Снайпер", вони є тими, хто досягне успіху в довгостроковій перспективі. А в цей час трейдери, які торгують як кулеметник, укладаючи безліч необґрунтованих угод, будуть втрачати свої гроші.

Снайперу не потрібні наворочені комп'ютери, радари, супутники для того, щоб влучити в ціль. Йому необхідно знати напрямок вітру і мати зброю з непоганим прицілом.

Як ви можете помітити, в торгівлі все те саме. Вам необхідно знати загальний напрямок руху ціни і мати свою стратегію торгівлі, яка буде виступати як снайперська гвинтівка.

Новачки загороджують свої графіки торговими роботами, індикаторами, відкривають більше угод, входять у стан переаналізу ринку, це все є марною тратою часу і звичайним мотлохом.

Дуже легко назвати головну рису характеру будь-якого снайпера, терпіння. Терплячість подібна до "чарівного" інгредієнта, який робить вашу торгівлю бездоганною. Ця риса характеру необхідна кожному трейдеру. Без неї можна забути про успішну кар'єру професійного трейдера і продовжувати працювати на звичайній роботі.

Подібно до снайпера, трейдер повинен сидіти в засідці і вичікувати найкращого моменту для входу в угоду. Але це не так вже й легко зробити. Доведеться забути про жадібність, адже людина стає зовсім іншою, коли йдеться про гроші.

Снайпер тренуватиметься роками, але досягне необхідного рівня майстерності у стрільбі. Він завжди знає, який вигляд має його ціль, і коли він її бачить, він діє без зволікання. Тому вам необхідно вибрати одну торговельну стратегію, яку ви повинні вивчити вздовж і впоперек, щоб знати те, що ви шукайте на графіку.

Майстерність починається з вивчення теорії, а для цього потрібен час. Але щойно ви докладете достатньо зусиль і почнете діяти, всі ваші зусилля окупляться з лишком і ви станете майстром.

Зосередженість і дисципліна. Кожному трейдеру необхідні ці дві якості. Що більше ви намагаєтеся торгувати як снайпер, то сильнішою буде ваша дисципліна. Це все тому, що ви будете щедро винагороджені за це.

"Снайперська" торгівля - правильний шлях успішного трейдера.

Використовуйте ринкову неефективність

Чи знайомі ви з гіпотезою ефективності ринків, згідно з якою вся інформація і новини вже враховані ціною? Суперечки з приводу ефективності ринків ведуться вже дуже давно. З того й іншого боку є прихильники кожної з гіпотез.

На наш погляд, ця ідея абсолютно абсурдна. Неважливо, чи стосується це фондового ринку, товарного або валютного. Всі вони мають свою неефективність, причому досить серйозну. Ми впевнені, що рух ціни визначають самі трейдери. Тому що люди самі по собі ірраціональні. Наша робота як трейдерів прайс екшен полягає в тому, щоб користуватися цими закономірностями руху ціни і враховувати психологію натовпу.

Полюбіть трейдинг

Чому ви займаєтеся трейдингом? Це найважливіше запитання, на яке ви можете для себе відповісти. За іронією долі мало хто з трейдерів ставить собі це запитання. Більшість не розуміє, навіщо вони торгують.

Якщо ваша єдина причина заробити багато грошей, ви будете приваблені в трейдингу грошима. У результаті ви в кожній угоді сподіватиметеся отримати прибуток і заробити. Однак ви повинні по-справжньому полюбити трейдинг, якщо маєте намір отримувати стабільний прибуток. Одна любов до грошей вам не допоможе. Є мільйон способів заробити гроші в цьому світі, і трейдинг - це один із найважчих.

Читайте також - Що таке імбаланс або FVG у трейдингу.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити