Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як визначити зони ліквідності в трейдингу. Зняття і збір liquidity в стратегії ордер блоків

Останнє оновлення: Понеділок, 11 березня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

ліквідність в трейдингу

Що таке ліквідність у трейдингу простими словами? Визначення

Ліквідність у трейдингу (позначення $$$) - це гроші учасників ринку, які здійснюють якісь певні операції. Ліквідність формується тоді, коли гравці біржі виставляють ордери на купівлю або продаж. У такий спосіб утворюються зони liquidity, найбільші області навколо області підтримки і опору, а також swing high або swing low на більш старших таймфреймах.

Цей термін впливає на всі типи активів і цінних паперів: криптовалюту, акції, ф'ючерси, облігації, опціони або валюти.

На фондовій біржі та ринку Форекс на день торгується понад 5 трильйонів доларів в іноземній валюті. Ці ринки дуже ліквідні і дають великі можливості для заробітку.

Великий капітал спрямовує фінансовий ринок із точки А в точку Б. Без ліквідності біржі не рухаються. Тому на високоліквідних ринках відбувається багато рухів, а трейдер може отримати багато вигоди з цього. Валютні пари EURUSD і GBPUSD мають ще високу волатильність - це здатність з високою швидкість змінювати вартість активу за короткий час. Тому ці мажори популярні серед учасників біржі Форекс.Зони ліквідності в трейдингу

Для трейдингу ордер блоків спершу дивляться на імбаланс і ліквідність, тому що механізми доставки ціни саме так рухають ринком. Перекривають імбаланс (FVG), пропонуючи ефективно ціну покупцям і продавцям, щоб швидко зняти стопи спекулянтів.

У статті редакція ITstatti.in.ua розбере які бувають значущі зони liquidity за тс Smart Money, різницю з bos, як відбувається її захоплення і приклади на графіку.

Як визначити і що означає зняти ліквідність?

Розберемо, де знаходиться значущий пул ліквідності, від яких ціна може розвернутися після зняття. На них варто звертати увагу.

Трейдери торгують поняттям liquidity raids. Розберемо ситуацію на продаж. Для трейдингу спекулянтам необхідний фрактальний максимум. При поверненні графіка до фрактального хаю, ціна перебиває його, а тіло свічки закривається нижче піку тіні фрактала. Утворюється рівень ліквідності, який використовується як точка входу для короткої позиції.

Аналогічно формується рейд liquidity з контрактами на купівлю. Бичачий з ведмежим прикладом відображено на малюнку:Захоплення ліквідності

Ліквідність насамперед - це розумні гроші. Розумний капітал зацікавлений у її пошуку, щоб заповнювати ордери на купівлю або продаж.

Buy stop liqudity - це стоп-лосси учасників ринку, які відкривають лонг позиції.

Sell stop liqudity - це стоп-лосси учасників ринку, які відкривають шорт позиції.Графік

Зазвичай трейдери будь-який пробій підтримки або опору використовують як можливість відкрити позицію на продовження руху. Але валютний ринок Forex розгортається зі збором стоп-лоссів гравців, які ставили його за рівень теханалізу.

Як знаходити - типи ліквідності

Розглянемо чотири типи liquidity:

 1. Рівні екстремуми EQL і EQH;
 2. Swing Points - значущий свінг хай або лой;
 3. Range - межі флету (боковика);
 4. Trendline - ліквідність за трендовою лінією.

На малюнку зображено всі типи, з позначенням місць, де шукати точку входу, щоб купити або продати.Типи ліквідності

Значущі максимуми

Виділяють шість основних видів хаїв, де ховається велика кількість стоп-лоссів учасників:

 1. PMH - Previos Month High (максимум попереднього місяця)
 2. PWH - Previos Week High (максимум попереднього тижня)
 3. PDH - Previos Day High (максимум попереднього дня)
 4. OH - Old High (старий максимум)
 5. HOD - High of Day (максимум дня)
 6. EQH - Equal Highs (рівні максимуми)

Значущі мінімуми

Для захоплення ліквідності знизу графіка виділяють свінг мінімуми:

 1. PML - Previos Month Low (мінімум попереднього місяця)
 2. PWL - Previos Week Low (мінімум попереднього тижня)
 3. PDL - Previos Day Low (мінімум попереднього дня)
 4. OL - Old Low (старий мінімум)
 5. LOD - Low of Day (мінімум дня)
 6. EQL - Equal Lows (рівні мінімуми)

Різниця liquidity та bos

Необхідно відрізняти зняття ліквідності та пробій структури, оскільки вони схожі.

У разі збору ліквідності ціна не може закритися вище фрактального максимуму. При пробої структури BOS котирування закриття тіла свічки вище перебитого хая.

При формуванні рівня liquidity, ціна швидше за все розвернеться. Утворення BOS характеризується продовженням основного висхідного тренда.Різниця liquidity і bos

EQH та EQL у трейдингу

Розберемо два приклади рівних мінімумів і максимумів. По суті це формації подвійна вершина і подвійне дно, які говорять про розворот. Тут не був пробитий рівень опору або підтримки.EQH і EQL у трейдингу

Коли ціна підходить заново до цього рівня, то це буде значущий пул ліквідності, який бачить більшість гравців, хто торгує технічний аналіз. Потім думають, що ціна повинна відскочити від цього рівня, вони ставлять свої стоплосси за цей рівень опору або підтримки. Далі ринок збирає stop loss трейдерів через хибний пробій, а далі розвертається.EQH і EQL у трейдингу

Щоб збір стопів EQL і EQH здійснюється при сильних новинах фундаментального аналізу, спекулянти перед виходом новини часто виставляють лімітні ордери на пробій рівних екстремумів. Але це вкрай агресивний тип трейдингу, який зазвичай призводить до втрати торгового рахунку.

Liquidity та CHOCH

Після зміни характеру руху CHOCH графік ринкового активу може формувати ліквідність. Залежно від того, як формується liquidity, виділяють різні схеми торгівлі order block + imbalance. Схематичні зображення торгівлі на buy представлено на малюнку:Графік

Трендова ліквідність

Розглянемо trendline liquidity на прикладі низхідної корекції.

Вся liquidity накопичується на хаях і лоях. Уся ліквідність зверху спеціально заздалегідь не збирається. А залишається для того, щоб після набору великої позиції ціна безперешкодно рухалася і оновила ключовий максимум структури. Уся liquidity знизу виступає магнітом для ціни, а використовується для повноцінного набору великого обсягу. Надалі трейдер може бачити формацію рівних лоїв EQL. У технічному аналізі це фігура подвійне дно. Більшість спекулянтів починають купувати на цьому патерні зі стоп-лосом за низини. Ринок йде збирати всю щільність стоп наказів покупців і без опору йде за накопиченими заявками продавців.Трендова ліквідність

Висновок

Уміння визначати зони ліквідності в трейдингу допомагають трейдерам та інвесторам входити в ринок з високою точністю. Цей біржовий інструмент є індикатором скупчення грошей і пояснює маніпулювання ринком великим капіталом (смарт мані).

Тренуйте очі та застосовуйте liquidity зі стратегією ордер блоків для найкращих результатів і переваги в торгівлі.

З показником $$$ легко розуміти і розбирати графік, щоб розуміти скупчення великих грошей у моменті реальних торгів.Графік

Читайте також - Форекс чи акції: у чому переваги ринку форекс?


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити