Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як стати трейдером на форекс і почати торгувати?

Останнє оновлення: Середа, 27 березня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Як стати трейдером

Стати трейдером непросто. Для цього недостатньо прочитати книги про трейдинг, відвідати торгові курси і поторгувати якийсь час. Ви можете довгий час торгувати неприбутково і терпіти постійні невдачі на ринку. У цій статті редакція ITstatti.in.ua розповість, як стати трейдером і заробляти гроші в торгівлі на форекс. Ми послідовно проведемо вас крок за кроком по всіх етапах становлення прибуткового трейдера.

Закон великих чисел

Закон великих чисел - це теорема, яка показує підсумок експерименту, проведеного багато разів. За цим законом середнє значення результатів, отриманих у результаті великої кількості експериментів, має бути близьким до очікуваного значення і буде прагнути до нього в міру проведення більшої кількості випробувань.

Для трейдера це означає, що вам потрібно здійснити велику кількість угод для отримання математичної переваги на ринку. Ви не зможете бути прибутковим щотижня, здійснюючи 5 угод на місяць. Оскільки відповідно до закону великих чисел результати є випадковими в короткостроковій перспективі, але будуть близькі до очікуваного значення в довгостроковій перспективі.

Тому зосередьтеся на правильності того, що ви робите, а не на випадковому результаті будь-якої окремої угоди.

Частота угод

Для кожного стилю торгівлі характерна своя частота угод, отже закон великих чисел у кожному випадку буде працювати по-різному.

Високочастотна торгівля - торгівля на дуже високій частоті, наприклад, 10 000 угод на місяць. Ви можете розраховувати отримувати прибуток щомісяця або навіть щодня.

Дейтрейдер торгує в середньому 3-5 разів на день. Ви можете розраховувати на прибуток щокварталу.

Свінг-трейдер торгує в середньому по 5-15 разів на місяць. Ви можете розраховувати на прибуток протягом року.

Що більше угод ви здійснюєте протягом коротшого періоду часу, то швидше розвиватиметься ваша торгівельна перевага. Однак без прибуткової торгової стратегії і грамотного ризик менеджменту ви швидко втратите свої гроші.

Стиль торгівлі

Стиль торгівлі

У вас не вийде довгий час слідувати своєму торговому плану, якщо ви не знайдете відповідний для себе стиль трейдингу. Цей стиль також повинен відповідати вашому робочому графіку. Якщо у вас є робота на повний робочий день, вам немає сенсу бути дейтрейдером.

Прочитайте книгу Джека Швагера "Чарівники ринку". У ній міститься інтерв'ю з успішними трейдерами різних торгових стилів. Таким чином, ви дізнаєтеся, як можна працювати на ринку, і оберете торговий стиль, який вам найбільше підходить.

Щойно ви зупинитеся на якомусь стилі трейдингу, постарайтеся дізнатися про нього якомога більше. Ви можете використовувати для цього книги, YouTube, соціальні мережі або пошукові системи, щоб знайти і вивчити якомога більше інформації.

Торговий план

Торговий план - це набір правил, які визначають вашу торгівлю. Він допомагає позбутися суб'єктивності в ухваленні торгових рішень, а також зводить ваші емоції до мінімуму.

Нижче наведено 7 основних пунктів, на підставі яких ви можете скласти свій торговий план.

1. Таймфрейм.

Дейтрейдер може торгувати на низьких таймфреймах, наприклад, M5. Свінг трейдер або позиційний трейдер використовують старші таймфрейми, наприклад, H4 або D1.

2. Які інструменти ви будете торгувати?

Будете ви торгувати всі валютні пари чи тільки мажори? Нафту, золото? Індекси чи акції?

3. Управління ризиками.

Ви повинні знати свій рівень ризику для кожної угоди, а також відсоток торгового капіталу, яким ризикуєте.

4. Які умови для вашої торгової установки?

Вам необхідно визначити, які необхідні точні ринкові умови, щоб відкривати нові угоди.

5. Точка входу.

Вам потрібно визначити, як саме ви будете відкривати свої угоди.

6. Стоп-лосс.

Щоразу, коли ви відкриваєте нову угоду, ви маєте знати, де буде розміщений ваш стоп-лосс, якщо ви помилитеся.

7. Тейк-профіт.

Коли ціна йде на вашу користь, ви маєте знати, де ви будете забирати прибуток.

Починайте торгувати

Після того, як ви написали свій торговий план, настав час протестувати його в реальній торгівлі. Ви можете зробити це на демо рахунку або на рахунку з невеликим депозитом. Ми б порадили торгувати мікро-лоти на реальному рахунку, щоб зрозуміти, як ваша психологія впливає на вашу торгівлю.

Ви повинні послідовно відкривати нові позиції відповідно до свого торгового плану. Тут важливу роль відіграє ваша дисципліна. Якщо ви відкриватимете угоди на основі своїх відчуттів та емоцій замість того, щоб слідувати своєму торговельному плану, тоді буде неможливо буде визначити, чи працює ваш торговельний план.

Не варто змінювати свій торговий план або використовувати нову торгову стратегію, якщо у вас трапляється серія збиткових угод. Якщо вам це захочеться зробити, тоді згадайте про закон великих чисел. Результати є випадковими в короткостроковій перспективі, але будуть близькі до очікуваного значення в довгостроковій перспективі. Це означає, що якщо ви зміните свій торговий план після кількох збиткових угод, ви ніколи не дізнаєтеся, чи працює він насправді. І ви будете просто бігати по колу.

Ми б рекомендували вам аналізувати щонайменше 100 угод, перш ніж ухвалювати рішення про те, чи працює ваш торговий план.

Записуйте свої угоди

Недостатньо просто здійснювати угоди. Ви повинні також записувати всі свої угоди для збору статистичних даних і постійно аналізувати їх. Таким чином, ви можете зробити об'єктивні висновки про ефективність своєї торгівлі.

Після того, як у вас буде хоча б 100 угод, можна зрозуміти, чи є у вас торговельна перевага на ринку. Для цього використовуйте таке рівняння:

Очікування = (відсоток прибуткових угод * середній прибуток) - (відсоток збиткових угод * середній збиток) - (комісія + прослизання)

Якщо у вас позитивне очікування, тоді вас можна привітати. У вас є торговельна перевага на ринку.

Якщо ваше очікування негативне, ви можете:

  • Збільшити відсоток прибуткових угод. Будьте більш вибірковим у своїх точках входу. Шукайте нові структурні фактори для укладення угод, які можуть бути додані до вашого торгового плану.
  • Збільште свій середній прибуток. Постарайтеся забирати щоразу більше прибутку в успішних угодах. Наприклад, ви можете використовувати техніку трейлінг стопа.
  • Зменшіть середній збиток. Скоротіть свої втрати і намагайтеся швидко закривати збиткові угоди.

Якщо у вас немає торгової переваги, збільшення частоти ваших угод не зробить вас прибутковим. Так само, зменшивши ризики на угоду, ви, як і раніше, будете втрачати гроші, просто це відбуватиметься повільніше.

Щойно ви визначили свої проблеми і придумали для них рішення, вам доведеться протестувати свій торговий план заново. Іншого шляху не існує. Кожен трейдер стикається зі своїми труднощами, і ваш обов'язок, з'ясувати, що саме ви можете виправити у своїй торгівлі, щоб зробити її більш прибутковою.

Висновок

Ми розповіли вам про те, як стати трейдером на фінансових ринках і почати торгувати. Спробуйте використати ці знання на практиці та не відступайте перед труднощами.

Читайте також - Емоції в трейдингу: як справлятися з ними у своїй торгівлі?


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити