Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Переторговка або тільт у трейдингу: як із цим боротися?

Останнє оновлення: П'ятниця, 29 березня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

тільт у трейдингу

Трейдеру доводиться постійно ухвалювати певні торгові рішення під час купівлі та продажу активів. Якщо він не буде дотримуватися свого торгового плану, це може призвести до поганих наслідків, таких як переторговка або тільт. У цій статті редакція сайту ITstatti.in.ua розгляне ризики та наслідки переторговки.

Що таке переторговка?

Переторговка - це надмірна захопленість купівлею або продажем фінансових інструментів, також відома як тільт. Іншими словами, наявність занадто великої кількості відкритих позицій або використання непропорційної суми в одній угоді.

Немає жодних законів або правил проти надмірної торгівлі для окремих трейдерів, але це може зашкодити вашому торговому рахунку або портфелю.

Стиль трейдингу є важливою складовою вашої торгівлі. Це означає, що ваш бажаний стиль має визначати частоту ваших угод. Наприклад, якщо ви позиційний трейдер і торгуєте один раз на день, ви, ймовірно, будете переторговувати.

Переторговка і недотрейдинг

Надлишкова торгівля - це протилежність занадто рідкісної торгівлі. Як правило, це означає, що торговельна активність незначна або відсутня, навіть якщо є можливості для торгівлі. Коли трейдери не використовують свої кошти протягом тривалого періоду часу, відкривають дуже маленькі позиції або мають дуже суворі умови для входу в ринок, вони можуть наразитися на ризик недотрейдингу.

Найбільша причина рідкісної торгівлі - це страх втратити гроші. Але якщо ви не торгуєте, ви можете втратити хороші торгові можливості.

Причини переторговки

Надлишковий трейдинг виникає, коли трейдер не дотримується правил своєї торгової стратегії. У нього виникає спокуса збільшити частоту торгів без консультації з торговим планом, що може призвести до поганих наслідків. Щоб запобігти надмірній торгівлі, ви можете в будь-який час змінити свій торговельний план, зробивши його більш обмежувальним, а також додати більш суворі критерії входу і виходу.

Переторговка також може бути викликана такими емоціями, як:

  • Страх: трейдери часто входять у ринок, намагаючись компенсувати збитки.
  • Хвилювання: у трейдерів може виникнути спокуса відкрити позиції без аналізу, коли ринки рухаються швидко.
  • Жадібність: коли трейдери отримують прибуток, вони хочуть заробити ще більше грошей.

Як уникнути переторговки?

Щоб уникнути надмірної торгівлі, краще мати комплексний торговий план і стратегію управління ризиками. Є й інші заходи, яких ви можете вжити, а саме:

  • Уникайте емоційної торгівлі: розрізняйте раціональні та емоційні торгові рішення і підкріплюйте свої рішення чітким аналізом ринку.
  • Диверсифікуйте свій портфель: якщо ви часто відкриваєте більш ніж одну позицію, ви можете мінімізувати ризики, розподіляючи свої інвестиції за різними класами активів.
  • Використовуйте тільки те, що у вас є: вирішуйте, якою сумою ви хочете ризикнути, але ніколи не торгуйте, використовуючи більше капіталу, ніж ви можете дозволити собі втратити.
  • Коли справа доходить до вашого торгового плану, враховуйте ваші цілі та мотивацію, час і гроші, а також знання ринку для управління ризиками.Як уникнути переторговки?

Цілі та мотивація

Опишіть, що змушує вас торгувати. Ви хочете отримувати прибуток? Або просто дізнатися більше про те, як працюють фінансові ринки? Важливо не тільки записати, чому ви хочете бути трейдером, але також і яким типом трейдера ви хочете бути. Існує чотири найпоширеніші стилі торгівлі: скальпінг, дейтрейдинг, свінг-трейдинг і позиційна торгівля.

Нарешті, ви маєте записати свої щоденні, щотижневі, щомісячні та річні цілі.

Час і гроші

Вирішіть, скільки часу і грошей ви хочете присвятити торгівлі. Не забувайте враховувати час, необхідний для підготовки, більше дізнавайтеся про ринки, аналізуйте фінансову інформацію і практикуйтеся на демо-рахунку. Потім вирішіть, скільки своїх грошей ви можете присвятити торгівлі. Ніколи не ризикуйте більше, ніж ви можете дозволити собі втратити.

Управління ризиками

Вирішіть, який ризик ви готові на себе взяти. Усі фінансові активи несуть у собі ризик, але від вас залежить, наскільки агресивною буде ваша торгова стратегія. Управління ризиками включає в себе визначення ваших бажаних стоп-лоссів, лімітних заявок, а також співвідношення ризику до прибутку.

Знання ринку

Перед тим, як почати торгувати, дуже важливо, щоб ви ґрунтовно вивчили ринки і трейдинг. Оцініть свій досвід, перш ніж розпочати торгівлю, і ведіть торговий журнал, щоб вчитися на своїх минулих помилках.

Переторговка та ризик-менеджмент

Управління ризиком при надмірній торгівлі або тільту починається з торгового плану. Незалежно від вашого рівня досвіду, типу трейдера або грошей, які ви можете витратити, вам потрібен продуманий торговий план. Щойно у вас з'явиться цей план, ви зможете оцінити, наскільки багато ви торгуєте.

Як частина вашого торгового плану, вам потрібна стратегія управління ризиками, яка включатиме в себе правила і заходи, які ви повинні застосовувати для забезпечення того, щоб ваші помилки були керованими. Є три основні типи ризику в торгівлі:

  1. Ринковий ризик: імовірність того, що ви можете зазнати збитків через зміни ринкових цін, спричинені такими факторами, як відсоткові ставки та обмінні курси.
  2. Ризик ліквідності: ризик того, що ви не зможете купити або продати актив досить швидко, щоб запобігти збитку.
  3. Системний ризик: імовірність того, що подія може вплинути на всю фінансову систему.

Існує два практичні методи управління ризиками, які ви можете використовувати, щоб переконатися, що ви не надто активні.

Розрахуйте ваш максимальний ризик на угоду

Вибір ризику для кожної угоди - це особистий вибір. Це може бути що завгодно, від 1% і до 10% для трейдерів, які можуть взяти на себе великий ризик. Але якщо ви ризикуєте до 10%, для втрати 50% вашого торгового капіталу може знадобитися всього п'ять угод, тому зазвичай рекомендується використовувати більш низький відсоток.

Ви маєте переконатися, що ваш відсоток ризику є стійким і що ви все ще можете досягти своїх торговельних цілей з обраним відсотком ризику, який на себе берете.

Визначте бажане співвідношення ризику та прибутку

Щоб визначити співвідношення ризику до прибутку в угоді, порівняйте кількість грошей, якою ви ризикуєте, з потенційним прибутком. Таким чином, якщо ваш максимальний потенційний збиток за угодою становить 200$, а максимальний потенційний прибуток 600$, тоді співвідношення ризику до прибутку становить 1:3. Багатьом трейдерам подобається дотримуватися співвідношення ризику до прибутку в розмірі 1:3 або навіть більш високого.

Підіб'ємо підсумки

Переторговка - це надмірна купівля або продаж фінансових інструментів. Це може означати наявність занадто великої кількості відкритих позицій або використання непропорційної суми грошей в одній угоді.

Щоб уникнути надмірної торгівлі, краще мати комплексний план торгівлі та стратегію управління ризиками.

Є два практичні методи управління ризиками, які ви можете використовувати, щоб переконатися, що ви не торгуєте, - обчислення бажаного максимального ризику на угоду, а також співвідношення ризику до прибутку.

Читайте також - Метод трейдингу order flow.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити