Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Копіювання угод трейдерів: чого варто остерігатися?

Останнє оновлення: П'ятниця, 05 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Копіювання угод трейдерів

Одного разу група дослідників провела дослідження бразильських дейтрейдерів у період з 2013 по 2015 рік. Вони хотіли дізнатися, який відсоток трейдерів стабільно заробляє гроші. І знаєте, що вони виявили? 97% трейдерів втрачають гроші. 0,4% заробляють близько 1500$ на місяць. І тільки найкращі заробляли близько 10 000$ на місяць.

Очевидно, що шанси в трейдингу працюють проти нас. Ось чому багато трейдерів віддають перевагу копіюванню угод інших трейдерів. Вони думають: "Оскільки заробляти в трейдингу складно, чому б мені не стежити за угодами професійного трейдера, не розбираючись у всьому самостійно?"

На перший погляд це має сенс, але є кілька "прихованих" підводних каменів, про які вам ніхто не скаже. У сьогоднішній статті редакція ITstatti.in.ua постарається у всьому розібратися.

Що таке копіювання угод?

Що таке копіювання угод?

Копіювання угод - це коли ви стежите за угодами іншого трейдера і повторюєте їх у своєму терміналі. Коли трейдер купує, ви купуєте. Коли трейдер продає, ви продаєте. Коли трейдер коригує свій стоп-лосс, ви також його коригуєте.

У дзеркальній торгівлі (копітрейдингу) є 2 типи трейдерів:

  1. Майстер - це людина, яка ухвалює торгові рішення.
  2. Послідовник - це людина, яка копіює угоди майстра.

Крім того, майстри і послідовники використовують спеціальну торгову платформу, яка полегшує копіювальну торгівлю.

Як ми писали, у цьому виді трейдингу є свої підводні камені. По-перше, ви ніколи не знаєте, у кого ви копіюєте свої угоди. Звичайно, ви можете дізнатися коротку біографію трейдера, побачити, як він торгує тощо. Але як ви можете довіряти чужій торговій стратегії, якщо ви самі її не тестували?

Тому що, коли настане просадка (а вона обов'язково настане), у вас з'являться думки на кшталт: "Що відбувається?" "Торгова стратегія перестала працювати?" "Чи повинен я, як і раніше, копіювати угоди після 5 збитків?"

На ці запитання неможливо відповісти, тому що ви не розробляли торгову стратегію. Замість цього ви копіюєте угоди в іншого трейдера, і це робить вас залежним від чужих результатів.

Остерігайтеся транзакційних витрат та комісій

Копіювання угод - це бізнес. Якщо з вас не стягується авансовий платіж, то ви зазвичай все одно платите за спред і комісію.

Для більшості брокерів форекс спред по EUR/USD становить 1 пункт. Але на платформі для копіювання угод ви можете заплатити на 2-3 пункти більше. Що ми маємо в підсумку?

  1. Якщо ви трейдер, у якого копіюють угоди, то майте на увазі, що ваша торгова стратегія не працюватиме, тому що ви платите набагато більше за спред.
  2. Якщо ви копіюєте іншого трейдера, то краще стежити за трейдерами, які торгують нечасто, щоб спред не з'їв величезну частину вашого прибутку.

Спред - це не єдині ваші витрати, тому що вам все одно потрібно враховувати комісію за перенесення позиції за ніч (якщо ви утримуєте позиції довше дня). Цей збір розраховується виходячи зі ставки Libor + X%. Libor означає міжбанківську пропоновану ставку. Це відсоткова ставка, яку банки стягують з інших банків за запозичення грошей.

Що таке X? Це націнка, яка визначається платформою копіювання копій, і вам потрібно буде уточнити у них точну суму. Гарна новина в тому, що вам не потрібно турбуватися про обчислення, просто тому що торгова платформа зробить це за вас.

Остерігайтеся конфлікту інтересів

Як досвідченому трейдеру, вам платять більше в міру збільшення кількості ваших підписників (просто тому, що у вас під управлінням перебуватиме більше активів). Як збільшити кількість підписників?

Один зі способів - використовувати торговельну систему з високим рівнем прибутку (наприклад, наявність стоп-лоссу в 500 пунктів і цільового прибутку в 5 пунктів). Зрозуміло, що з такою стратегією торгівлі ваша крива капіталу підніматиметься вгору, що спонукатиме нових трейдерів слідувати за вами.

Але тут є проблема. Це лише питання часу, коли увійде в просідання і зведе нанівець усі свої попередні досягнення. На той час, коли це станеться, майстер-трейдер уже отримає прибуток від своїх "гонорарів", а ті, хто отримає збиток - це його послідовники.

Ми не говоримо, що всі трейдери погані, але ви повинні знати про цей можливий конфлікт інтересів. І якщо ви бачите, що крива капіталу надто приваблива, це має викликати у вас занепокоєння.

Як досягти успіху в копіюванні угод?

Якщо ви хочете піти цим шляхом копіювання угод, ось кілька порад, які вам допоможуть.

Зрозумійте концепцію торгової стратегії

Коли ви вивчите концепцію торгової стратегії, ви зрозумієте, чому вона приносить гроші, що допоможе вам її дотримуватися.

Наприклад, стратегія торгівля за трендом працює, коли ринки трендові. Але зі статистичної точки зору, більшість ринків мають тенденцію менше 50% часу. Це означає, що ви будете часто програвати, але коли ви зловите тренд, ваш прибуток з лишком компенсує невеликі втрати, яких ви зазнавали весь цей час. Саме так послідовник тренду заробляє гроші.

Якщо ви не розумієте логіку слідування за трендом, ви будете схильні стверджувати, що торгова стратегія не працює після кількох збиткових угод. Але якщо ви все правильно розумієте, тоді ви знаєте, що це просто неминучі витрати в трейдингу.

Знайте людину, угоди якої ви копіюєте

У світі венчурного капіталу деякі фірми отримують фінансування не тому, що у них є хороший продукт або ідея. Натомість вони отримують фінансування через те, хто керує компанією. І це поняття можна застосувати і до трейдингу.

У нас є знайомий, який займається алгоритмічною торгівлею на валютному ринку. Він торгує, маючи широкий стоп-лосс і невеликий цільовий прибуток. Якщо ринок рухається проти нього, він буде усереднювати свої втрати, щоб він міг швидко відновитися, коли ринок розвернеться в його напрямку.

Це працює для нього, тому що він ризикує менш як 0,5% у кожній угоді. Якщо чесно, ми не прихильники подібної торгової стратегії. Але оскільки ми довіряємо чесності свого знайомого більше, ніж його стратегії, ми готові інвестувати разом з ним.

Урізноманітніть своїх майстрів

Якщо хтось обіцяє вам, що ви зароблятимете гроші щодня, тиждень або місяць - біжіть подалі. Жодна торгова стратегія не працює постійно, оскільки ринкові умови постійно змінюються.

Єдиний спосіб, яким торгова стратегія постійно приносить прибуток, - це якщо ринкові умови не змінюються, а це неможливо. Тому ви можете використовувати кілька неузгоджених торгових стратегій і згладити прибуток з плином часу.

Торгівля на імпульсах акцій добре працює на бичачих ринках, але з часом вона зазнає просідання, коли ринок стане ведмежим. Ви можете використовувати некорельовану торгову стратегію, яка зазвичай добре працює в період кризи.

Прагніть копіювати угоди різних майстрів з різними торговими стратегіями, щоб ви могли поліпшити свою прибутковість і диверсифікувати свої ризики.

Знайдіть по-справжньому зацікавлених у прибутку трейдерів

Є 2 ідентичні бізнеси (A і B), які продають пилососи. Власник бізнесу А вклав 50% своїх статків у бізнес. Власник бізнесу B вклав у бізнес 5% своїх статків. У який бізнес ви захочете інвестувати? Очевидно, що у справу А. Чому?

Тому що на карту поставлено більше. Іншими словами, власник бізнесу, ймовірно, вчинить правильно, оскільки не хоче піддавати ризику свої інвестиції, що також відповідає інтересам акціонерів. До чого тут копіювання угод?

Ви маєте знайти трейдерів, які використовують пристойну частину свого капіталу у своїй торгівлі, тому що вони прагнутимуть отримувати стабільний прибуток.

Підіб'ємо підсумки

Копіювання угод дозволяє вам стежити за угодами іншого трейдера. Ви маєте знати про такі речі, як транзакційні витрати і комісії, можливий конфлікт інтересів і те, як що ви повинні не боятися можливих просадок.

Проте, якщо ви хочете піти шляхом копіювання трейдингу, ось кілька порад, які вам допоможуть:

  • Ви маєте розуміти концепцію торгової стратегії, щоб не здаватися після кількох збиткових угод.
  • Ви маєте бути впевнені в людині, угоди якої ви копіюєте.
  • Ви маєте диверсифікувати різні торгові стратегії, щоб підвищити прибутковість по відношенню до ризику.
  • Ви повинні знайти трейдерів, які зацікавлені в цьому, щоб не було конфлікту інтересів.

Читайте також - Зони Sell to buy (StB) і Buy to Sell (BtS) у трейдингу.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити