Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Державні облігації та форекс: що потрібно знати трейдеру?

Останнє оновлення: Середа, 10 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Державні облігації

Ринок державних облігацій окремої країни, як правило, дає гарне уявлення про її економічний стан, так само як і відносна оцінка вартості валюти порівняно з іншими основними валютами.

Крім того, сила облігацій, як правило, впливає на вартість валюти, оскільки великі міжнародні інвестори зазвичай розміщують свої гроші там, де можна отримати найкращі ставки за облігаціями. Цей потік "великих грошей" може істотно змістити валютні курси на користь валют з вищою прибутковістю.

Державні облігації, які зазвичай випускаються головним казначейством країни, відіграють центральну роль у вартості національної валюти, оскільки їх випуск, як правило, збільшує боргові зобов'язання держави. Крім того, середня прибутковість облігацій і відношення заявок до покриття безпосередньо впливає на ринок форекс.

Розуміння того, як відсоткові ставки і ринок державних облігацій впливають на оцінку вартості валюти, дуже важливе. Ці фактори ретельно відстежують досвідчені трейдери для визначення довгострокових трендів. Коливання казначейських облігацій США, особливо прибутковість за цими облігаціями, є одним з головних факторів оцінки рухів долара США, які багато трейдерів-початківців схильні ігнорувати.

Трейдеру необхідно знати, що зміна прибутковості казначейських облігацій США має прямий вплив на оцінку долара США. Знання того, як прибутковість казначейських облігацій і прибутковість інших державних облігацій впливають на оцінку їхніх відповідних валют, може стати потужним інструментом для валютних трейдерів.

Що таке державні облігації?

Що таке державні облігації?

Облігації - це боргові інструменти, які можуть використовуватися корпораціями та урядами для доступу до відносно низьких відсоткових ставок за кредитними коштами. Облігації надають урядам і корпораціям дешевше джерело запозичення коштів порівняно з іншими видами позик.

У Сполучених Штатах уряд випускає облігації на федеральному, штатному та муніципальному рівні.

Емітент облігації зазвичай встановлює умови запозичення, які включають у себе встановлення періоду погашення облігації та величину періодичних виплат. На наступному аукціоні облігацій інвестори погоджуються заплатити певну ціну за облігації, яка потім визначає її середню дохідність. Покупці облігацій, як правило, отримують купонні платежі, які здебільшого являють собою відсотки від суми їхніх інвестицій. Ці платежі виплачуються періодично, наприклад, з інтервалами в 30 днів, 60 днів, 90 днів, 120 днів, 3 роки, 5 років, 10 років і 30 років.

Прибутковість облігації - це річний ефективний дохід з урахуванням ціни, яку було сплачено за облігацію, а також купонів, що мають бути за нею виплачені.

Крім того, ціна облігації відноситься до суми, сплаченої покупцем за облігацію, або її поточної ринкової оцінки, тоді як купон за облігацією являє собою суму відсотків, яку покупець облігації періодично сплачує емітентом облігації за використання облігації.

Зверніть увагу, що ціна облігації має зворотну залежність від її дохідності. Коли ціна облігації зростає, прибутковість знижується, а коли ціна облігації падає, прибутковість збільшується. Це важлива концепція для трейдерів.

Як правило, якщо інвестори налаштовані по-ведмежому щодо облігацій, прибутковість за ними збільшується і має на увазі більш високі майбутні процентні ставки, які зазвичай для долара США. Якщо настрій бичачий, прибутковість знижується і передбачає зниження майбутніх процентних ставок, які, як правило, змушують долар США втрачати свою вартість.

Урядові ноти, векселі та облігації казначейства США

Урядові ноти, векселі та облігації казначейства США

Розглянемо казначейські векселі та облігації США, прибутковість яких, як правило, чинить найбільший вплив на основні валютні пари валютного ринку, включаючи долар США. Як правило, термін погашення нот становить один рік або менше, термін погашення векселів - два-десять років, а термін погашення облігацій - десять-тридцять років.

Крім того, необхідно визначити кілька додаткових термінів, пов'язаних з облігаціями. На ринку облігацій термін "нульовий купон" означає, що за борговим інструментом купони не виплачуються. Такі активи продаються за вартістю, нижчою за "номінальну".

Наприклад, якщо казначейський вексель має умовну суму в 1000 доларів США, інвестор заплатить за облігацію суму, меншу за номінальну вартість, а потім отримає повну суму в 1000 доларів США під час настання терміну погашення без отримання будь-яких купонних виплат. Для шестимісячного казначейського векселя, якщо початкова сума, сплачена за інструмент, становила 98 відсотків від номінальної вартості або 980 доларів США, то прибуток у розмірі 1000 доларів США мінус 980 доларів США або 20 доларів США становив би річний дохід у розмірі чотирьох відсотків без нарахування відсотків.

Казначейські векселі мають найкоротші строки погашення і завжди продаються як інструменти з нульовим купоном, на відміну від казначейських векселів та облігацій з тривалішим строком погашення та купонними виплатами. Крім того, відсоткові ставки за державними облігаціями визначаються у відсотках від номіналу для довгострокових боргових інструментів, які мають купонні виплати, як це зазвичай має місце у випадку з нотами казначейства та облігаціями. Ці купони виплачуються періодично протягом усього строку дії фінансового інструмента та призводять до певної ефективної відсоткової ставки або прибутковості, що можуть порівнюватися з переважаючими ринковими відсотковими ставками за аналогічні періоди.

Казначейство США зазвичай оголошує купони на свої облігації до того, як відбудеться аукціон облігацій. Це зроблено для того, щоб інвестори могли прийняти рішення про суму, яку вони хочуть заплатити за облігацію. Якщо Казначейство виплачує купон за переважними відсотковими ставками, то інвестори можуть підвищити ставки за облігаціями та навіть узяти ціну вищу за номінал, наприклад, 101 або 102.

Як це вплине на валютний ринок? Якщо іноземні інвестори планують купівлю казначейських облігацій США на аукціоні, їм також потрібно буде купити долари США для купівлі облігацій. Це основна причина того, що під час "втечі від ризику" за часів геополітичних проблем казначейські зобов'язання США скуповують, оскільки вони вважаються такими надійними інвестиціями, і інвестори купують долари США для цього. Долар США тому зростає в ціні по відношенню до валют інших країн через збільшений на нього попит.

В якості альтернативи, коли менталітет міжнародних інвесторів зміщується в бік підвищення апетиту до ризику, погляд на ціну казначейських облігацій США буде ведмежим і призведе до їх зростання. Це пов'язано з тим, що такі інвестори віддаватимуть перевагу купівлі інструментів з найвищою прибутковістю, і такі інструменти зазвичай деноміновані у валютах, відмінних від долара США.

Валюти, яким часто надають перевагу інвестори з підвищеним апетитом до ризику, - це високоприбуткові валюти, такі як новозеландський і австралійський долари. Ці валюти пропонують вищу процентну ставку, яка компенсує ризик знецінення їхніх національних валют. Більш висока прибутковість за цими валютами та їхніми державними облігаціями - це свого роду компенсація за прийняття додаткового ризику.

В умовах підвищеного ризику інвестори, як правило, прагнуть захистити свої гроші. Валюти, яким надають перевагу в цей період, - це так звані валюти "безпечного притулку", до яких належать долар США, швейцарський франк і японська ієна.

Попит на державні облігації на аукціоні

Ключовою мірою попиту на казначейські векселі, ноти та облігації США є "відношення заявки до покриття". Співвідношення ціни та пропозиції завжди враховує обсяг облігацій, на які інвестори зробили заявки, з обсягом боргових цінних паперів, фактично виставлених на продаж. Наприклад, якщо Казначейство пропонує 10 млрд дол. Казначейських векселів для продажу на аукціоні, а інвестори подали заявки на 15 млрд дол, тоді співвідношення заявок до покриття становитиме 1,5.

Високий коефіцієнт пропозиції до покриття означає, що аукціон був успішним, і це, як правило, приносить користь відповідній валюті, оскільки інвесторам потрібно буде купувати цю валюту, щоб купити облігації, на які вони претендують. Ця важлива інформація публікується після всіх великих казначейських аукціонів, а також після аукціонів з облігацій в інших країнах.

Зазвичай про успіх аукціону казначейства судять за тим, як співвідношення ставки і покриття поточного аукціону порівнюють із показником попередніх аукціонів. Якщо аукціон значно перевершив попередні аукціони з більш високим співвідношенням ставки до покриття, то цей аукціон буде вважатися успішним.

Деякі аналітики вважають, що казначейський аукціон є надзвичайно успішним, якщо він має відношення ставки до покриття 2,0 або більше. Крім того, негативне співвідношення ціни та пропозиції вказує на низький попит. Це може призвести до слабшого США на валютному ринку, оскільки дедалі менше іноземних інвесторів купуватимуть долари.

Як ціни на державні облігації впливають на вартість валют?

Державні облігації, як правило, мають нижчу прибутковість порівняно з іншими інвестиційними активами, такими як акції. Це пов'язано з тим, що купонні виплати за інструментами державних облігацій практично гарантовані, тому вони вважаються дуже надійними інвестиціями.

З огляду на це, корпоративні облігації та облігації, випущені деякими ненадійнішими компаніями та урядами, можуть наражатися на значний ризик дефолту за купонними виплатами або навіть за погашенням основних сум.

Коли неприйняття ризику призводить до "втечі до якості", такі інвестори, як правило, купують державні облігації США, і їхня прибутковість падає порівняно з іншими облігаціями на фінансових ринках. Коли це відбувається, вартість долара США зростає, а відносна вартість інших валют зазвичай знижуються.

Як приклад того, як оцінка валюти співвідноситься з цінами її відповідних державних облігацій під час публікації основних економічних даних, розглянемо взаємозв'язок між 10-річним казначейським векселем США і доларом США.

Після публікації значно кращих, ніж очікувалося, даних щодо роздрібних продажів у США, ринок 10-річних казначейських облігацій, як правило, різко падає, що призводить до підвищення прибутковості облігацій.

Більш висока прибутковість облігацій вказує на ризик більш високих відсоткових ставок у США. Крім того, високоприбуткові облігації приваблюють іноземних інвесторів, які продають свою місцеву валюту, щоб купити долар США для купівлі облігацій. Це змушує долар США зростати по відношенню до цих валют.

Як зазначалося в попередньому прикладі, відсоткові ставки за державними облігаціями, відображені в прибутковості казначейських облігацій, можуть істотно вплинути на вартість долара США. На наступному графіку показано типово сильну кореляцію прибутковості 10-річних казначейських облігацій США з доларом США щодо обмінного курсу японської єни:Графік

Графік також показує, що зі збільшенням прибутковості 10-річних казначейських облігацій США спостерігається відповідне зростання обмінного курсу USD/JPY. І навпаки, коли прибутковість облігацій знижується, зниження також зазвичай спостерігається в USD/JPY. Це підкреслює позитивну кореляцію між ставками державних облігацій і вартістю долара США, яка в даному випадку становить 0,61.

Спреди за облігаціями, різниця в відсоткових ставках і керрі-трейд

Державні облігації відіграють значну роль на валютному ринку. У зв'язку з розширенням доступу до міжнародних ринків і підвищенням різниці в прибутковості облігацій і відсоткових ставок керівники хедж-фондів, як і раніше, відкриті для інвестицій у країнах із вищою прибутковістю.

Як приклад угоди керрі-трейду розглянемо ситуацію, коли більш високі відсоткові ставки в Австралії становлять п'ять відсотків, а відсоткові ставки в США - менше двох відсотків. Така суттєва різниця в відсоткових ставках передбачає інвестиційну стратегію, яка використовує різницю в прибутковості між двома основними економіками.

Найуспішніші угоди керрі-трейду мають позитивний відсотковий дохід або перенесення, що включає купівлю валюти з вищою відсотковою ставкою і продаж валюти з нижчою відсотковою ставкою. А також поєднує стратегії спрямованого тренду, яка сприятиме валюті з більш високою процентною ставкою протягом очікуваного інвестиційного горизонту.

Комбінація цих двох сприятливих умов буде використовувати напрямок валюти, утримуваної в лонг, при фінансуванні угоди з короткою позицією у валюті з низькою процентною ставкою. Це призвело до величезного прибутку для деяких трейдерів, як це було видно в 2000 році, коли ті, хто торгуються за довгим австралійським доларом по відношенню до долара США.

Коли спред між доларом США та австралійським доларом почав зростати у 2000 році, австралійський долар почав зростати протягом декількох місяців. Тоді різниця в відсоткових ставках становила 2,5% на користь австралійського долара, що протягом трьох років призведе до збільшення валютної пари AUDUSD на +37%. На додаток до торгового прибутку за валютною позицією, інвестори також щодня отримували відсотки за керрі трейдом.

Крім AUDUSD для фінансування торгових операцій також часто використовували швейцарський франк і японську єну з більш низькою прибутковістю, які були прив'язані до високоприбуткових австралійських і новозеландських доларів. Керрі трейд був особливо прибутковим у 2007 році, коли прибутковість облігацій Японії становила лише піввідсотка, а прибутковість австралійських облігацій досягла 8,25 відсотка.

На час світової економічної кризи 2008 року міжнародний ринок облігацій значно зміцнився. Багато країн почали знижувати відсоткові ставки, що призвело до закриття позицій за керрі-трейдом, що чинило значний тиск на австралійський і новозеландський долари.

Популярність стратегії керрі-трейда останніми роками значно зменшилася у зв'язку зі скороченням спредів прибутковості основних валют. Проте деякі хедж-фонди, інвестиційні банки та інші фінансові інститути, як і раніше, використовують різницю в процентних ставках, укладаючи керрі-трейд угоди, коли вони вважають, що фінансові умови є придатними для отримання стабільного доходу.

Читайте також - Копіювання угод трейдерів.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити