Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Керрі трейд у трейдингу та інвестиціях: як можна заробити?

Останнє оновлення: П'ятниця, 19 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Як трейдер або інвестор, ви повинні розуміти важливість процентних ставок на фінансових ринках. Центральні банки ухвалюють рішення про відсоткові ставки на підставі різних чинників, зокрема стану економіки, інфляції, безробіття, торговельного експорту та багато чого іншого.

Якщо угода включає в себе аналіз умов відсоткових ставок однієї країни по відношенню до іншої в якості основної точки прийняття рішень при оцінці потенційної угоди, цей тип торгівлі називається керрі трейд. В угоді керрі трейд середньостроковий і довгостроковий трейдер розраховує отримати прибуток від різниці відсоткових ставок, що виплачується між валютними парами.

У керрі трейді інвестор може отримати прибуток як від різниці відсоткових ставок, так і від сприятливого руху ціни. Проте напрямок валютної пари іноді є другорядним питанням, оскільки більшість позицій перенесення угод ухвалюються на підставі різниці відсоткових ставок.

У сьогоднішній статті редакція ITstatti.in.ua розгляне, як працює керрі трейд, розберемо його переваги та ризики, а також обговоримо кілька торгових стратегій, які можна використовувати.

Що таке керрі трейд (carry trade)?

Так що ж таке керрі трейд? Задовго до того, як ми заглибимося в це, давайте для початку подивимося, що означає термін керрі - "перенесення", коли він стосується інвестування.

Перенесення відноситься до володіння будь-яким активом. Коли ви купуєте актив, ви утримуєте цей актив. Таким чином, угода перенесення на базовому рівні - це угода, спрямована на отримання прибутку шляхом обміну одного активу на інший, кожен з яких має свою унікальну вартість.

Почнемо з простого прикладу. Як інвестор, ви хочете вкласти гроші в надійну інвестицію. Таким чином, ви вирішуєте розмістити частину виділених вами коштів у банківський депозит. Провівши деякі дослідження, ви виявите, що ви можете позичати гроші у вашій країні (наприклад, у США), під 3,5% та інвестувати їх в австралійський банк з прибутковістю 6,50%.

Ваші кошти застраховані в обох банках, тому ваші вкладення і прибуток гарантовані. Таким чином, ви вирішили взяти кредит у своєму американському банку за нижчою відсотковою ставкою і внести кошти в австралійський банк для отримання більш високої прибутковості. Роблячи це, ви щойно уклали угоду керрі трейд. Це називається арбітражною торгівлею.

Таким чином, коли один актив утримується якийсь час, він приносить вам прибуток. При утриманні одного активу також може генеруватися збиток. У нашому прикладі у нас є позитивний результат, коли ми запозичуємо в доларах США і вкладаємо гроші в австралійський банк.

Використовуючи валютні ринки, ми можемо укласти схожу угоду, і цей метод дуже популярний серед великих банків і хедж-фондів. В даний час незалежні трейдери також можуть використовувати цей вид торгівлі. По суті, торгівля може здійснюватися на валютних ринках шляхом запозичення валюти з низькою відсотковою ставкою і використання її для купівлі більш високоприбуткової валюти.

Ви будете отримувати різницю у відсотках вашим брокером безпосередньо на ваш депозит, поки у вас є позитивна пара для перенесення угод. З іншого боку, ваш рахунок буде списано на суму відсотків, поки ви перебуваєте в торгівлі з негативною ціною перенесення.

Як працює керрі-трейд?

Як працює керрі-трейд?

Яка механіка керрі трейдингу? Щоб зрозуміти це трохи краще, нам потрібно глибше поглянути на те, що відбувається за лаштунками валютного трейдингу. Ви запитували себе, коли ви купуєте USD/JPY або AUD/JPY чи будь-яку іншу пару на цей рахунок, що ви насправді робите?

Давайте візьмемо для прикладу валютну пару USD/JPY. Коли ви відкриваєте угоду по USD/JPY, ви фактично купуєте долар США і продаєте японську ієну за фіксованим розміром контракту і за поточним обмінним курсом. Всі ми розуміємо, що коли ми купуємо USD/JPY, ми хочемо, щоб ціна USD зросла по відношенню до JPY. Але на більш структурному рівні ви по суті позичаєте японську єну для купівлі долара США.

Тепер давайте переключимо нашу увагу на те, як трейдер може заробляти гроші в керрі трейді. Що ж, як ми вже говорили, керрі трейд - це метод арбітражної торгівлі, в якому ми шукаємо вищий відсотковий дохід по валютній парі, щоб отримати прибуток протягом періоду володіння активом.

Якщо ціна валютної пари залишається незмінною протягом усього часу, ви будете отримувати прибуток і відсотки. Якщо ціна пари змінюється на вашу користь, коли ви берете участь у керрі-трейді, ви отримаєте процентний дохід разом із різницею в ціні валютної пари.

Але керрі трейд має і свої ризики. Просто тому, що існує різниця в відсоткових ставках, є й інші міркування, які необхідно враховувати. Якщо ми вступимо в позитивну угоду з перенесенням, і ціна валютної пари знизиться, тоді ми втратимо гроші через падіння обмінного курсу. Сума залежатиме від фактичного падіння ціни та відповідного кредитного плеча, яке ми використовували у своїй торгівлі.

Падіння ціни може у багато разів переважити будь-яку різницю в відсоткових ставках. Таким чином, навіть незважаючи на те, що ми можемо отримати гарний відсотковий дохід, інвестуючи в позитивний бік, все одно нам доведеться враховувати всі можливі ризики.

Перенесення позицій та свопи

На валютному ринку розрахунок відбувається через два дні після того, як угоду зареєстровано. Брокери використовують у цьому випадку перенесення позицій (ролловер). Це означає, що позиції автоматично переносяться на наступну розрахункову дату. Таким чином, фізичне постачання валюти ніколи не відбувається.

Більшість брокерів, як правило, використовують закриття нью-йоркської сесії о 17:00 за східним часом як розрахунковий час, але він може варіюватися від брокера до брокера. Особлива увага приділяється угодам між середами і четвергами. Оскільки врегулювання не відбувається у вихідні дні, ці угоди розраховуються в понеділок з додатковими двома днями нарахування відсотків.

Своп-угода, також називається свопом, є свого роду валютною угодою між контрагентами. Зазвичай дилінговий банк використовує ставку Libor овернайт плюс певний спред для розрахунку відсотків. Залежно від домовленості, яку має ваш брокер, він потім додасть до неї власні збори, щоб отримати остаточну вартість свопу.

Як розрахувати відсотковий дохід

Як ми вже говорили, однією з головних переваг позитивної керрі-торгівлі є здатність отримувати пасивний відсотковий дохід. Цей дохід заробляється за кожен день, коли ми беремо участь у торгівлі з позитивним керрі, або виплачується нами за кожен день, коли ми беремо участь у торгівлі з негативним керрі. А оскільки більшість трейдерів використовують кредитне плече у своїй торгівлі, відсоток перенесення може зрости.

Розберемося з математикою, щоб зрозуміти, як розраховувати відсотковий дохід за перенесення позицій.

Щоденний відсотковий кредит / дебет = умовна вартість контракту * (базова валютна відсоткова ставка - відсоткова ставка котирування валюти) / 365 днів у році * поточний курс базової валюти.

Отже, давайте вставимо кілька чисел у це рівняння, використовуючи приклад гіпотетичної торгівлі валютою для EUR/USD:

У нас є довга позицій (1 лот) по EUR/USD, і EUR/USD торгується по 1,2000. Короткострокова відсоткова ставка в євро становить 4%, а короткострокова відсоткова ставка в доларах США становить 2%.

100 000 * (0,04 - 0,02) = 2 000 / 365 x 1,20 = 438

2000/438 = 4,57$

Таким чином, наш щоденний преміальний кредит при довгій позиції становитиме 4,57$. З іншого боку, якщо у вас коротка позиція по парі EURUSD, вам доведеться щодня виплачувати цю суму.

Однак майте на увазі, що сума дещо відрізнятиметься, оскільки банки використовують відсоткову ставку овернайт, яка коливатиметься щодня. Ґрунтуючись на цьому прикладі, ми хочемо розрахувати, якою буде наша річна дохідність за умови, що відсоткова ставка, яка виплачується, залишиться незмінною:

Якщо ми візьмемо 4,57 долара і помножимо на 365, ми отримаємо 1668 доларів.

Припускаючи, що ви торгуєте з кредитним плечем 1:10, ця позиція принесе вам 1668 на 10 000 доларів, що призведе до повернення 16,68%. Майте на увазі, вам платять відсотки не за умовною вартістю, а за сумою 10 000 доларів США. Існують калькулятори торгівлі на ринку форекс, які полегшать вам виконання цього розрахунку.

Як знайти відповідні валютні пари для керрі трейда?

Як знайти відповідні валютні пари для керрі трейда?

Під час пошуку потенційних кандидатів для торгівлі валютою, ми повинні оцінити різні фактори, щоб у нашої торгівлі були найвищі шанси на успіх. Перше, що ми повинні зробити, навіть до того, як розглянемо відмінності в коефіцієнтах відсоткових ставок, - це розглянути фінансову стабільність країн, для яких ми будемо використовувати керрі-трейд.

Ви виявите, що найвищі диференціали можуть походити від екзотичних пар, але водночас найвищий ризик також походить від цих пар через фінансову невизначеність і меншу кредитоспроможність, яку мають деякі з цих країн.

Далі ми маємо порівняти відмінності в відсоткових ставках між валютними парами, які пройшли наш тест, у країнах зі стабільною економікою. В інтернеті є кілька ресурсів, на які ви можете перейти, щоб знайти найбільш прибуткові валютні пари.

Ви також повинні бути в змозі отримати ці дані від своєї брокерської платформи, однак, бажано знайти незалежне джерело, де ви могли б отримати ці дані. Чому? Тому що кожен брокер буде платити різну прибутковість. Використовуючи незалежне джерело для аналізу, ви зможете знайти брокерів, які платять найвищу прибутковість за валютну угоду.

Деякими з найбільш популярних пар для перенесення угод є AUD/USD, AUD/JPY, NZD/USD і NZD/JPY. Вони представляють валюти зі стабільних економік з найвищими відсотковими коефіцієнтами.

Також важливо враховувати зміну поточних відсоткових ставок за валютними парами. Чи очікуємо ми підвищення відсоткових ставок за валютою, яку ми купуємо, порівняно з іншою валютою за період, протягом якого утримуватимемо нашу позицію? Крім того, нам слід витратити деякий час на технічний аналіз. Подумайте, що говорить нам графік, і вирішіть, чи має сенс з технічної точки зору вступати в керрі-трейд.

Відповідні торгові стратегії

Перший тип стратегії, яку трейдер може використовувати в керрі-трейді, - це базова стратегія купівлі та утримання. Після того, як ви проведете своє дослідження щодо економічної життєздатності країн, різниці відсоткових ставок, потенційного руху відсоткових ставок і прибутковості брокера, ви можете вибрати валютну пару, яка, на вашу думку, відповідатиме вашим критеріям.

Використовуючи стратегію купівлі та утримання, ви просто купуєте обрану пару позитивного перенесення й утримуєте її протягом фіксованого періоду часу. Це може бути 3 місяці, 6 місяців, 1 рік або довше.

За будь-якого типу інвестицій диверсифікація, як правило, є найкращим засобом захисту від несприятливих подій, які можуть завдати істотної шкоди вашому прибутку. Диверсифікація за кошиком позицій зазвичай забезпечує більш плавну криву капіталу і забезпечує оптимальне співвідношення прибутковості до просідання.

Таким чином, використовуючи цю концепцію, ми могли б купити кошик або портфель позицій для торгівлі. У результаті будь-які несприятливі цінові реакції матимуть тільки номінальний вплив на весь наш портфель. Як правило, саме так професійні банки і хедж-фонди реалізують свої стратегії керрі трейда.

Технічні трейдери також можуть знайти свою користь у використанні керрі трейда. Більшість технічних трейдерів, як правило, мають більш короткий термін утримань позицій.

Коли різниця в відсоткових ставках збільшується в парі, довгострокові трейдери приходять на ринок, щоб скористатися цією перевагою. У міру того, як великі учасники вступають в угоду, це збільшує попит на валюту, що веде до підвищення її ціни. Таким чином, сильна різниця в відсоткових ставках призводить до зростання інституційного попиту, що також призводить до зростання цін.

Технічний трейдер може використовувати метод дотримання тренду, щоб відкрити свої угоди. Крім того, свінг-трейдер може очікувати корекцій, щоб увійти і додати позиції, поки ціни рухаються на свою користь. Остерігайтеся використання контртрендових стратегій на парах, які рухаються в сильному тренді.

Висновок

Під час керрі-трейду ми повинні бути вибірковими і провести ретельний аналіз, щоб переконатися, що ми вибираємо тільки торгові установки з найбільшою ймовірністю отримання прибутку. Це тягне за собою вивчення поточних економічних умов у країнах, що нас цікавлять, а також застосування додаткових методів фундаментального і технічного аналізу.

Перенесення позицій має використовуватися як довгостроковий підхід до торгівлі. Ми бачили, що керрі трейд пропонує подвійну вигоду для трейдера з погляду можливості отримання процентного доходу і потенційного зростання цін. Але майте на увазі, що керрі-трейд має свої власні ризики, які мають бути зведені до мінімуму з використанням розумних принципів визначення розміру позицій і управління капіталом.

Читайте також - боковик в трейдингу за концепцією Смарт Мані.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити