Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Переконання трейдерів, які заважають досягти успіху: ТОП-25 популярних

Останнє оновлення: П'ятниця, 26 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський
Зміст[Сховати]

Ми на 100% впевнені, що самі виголошували кожне з цих тверджень у якийсь момент свого торгового шляху. Ось чому ми можемо пояснити вам, наскільки безглуздим є кожне з них. Також ми покажемо вам, як ви можете виправити свої помилки. Перш ніж ми почнемо, не приймайте все на свій рахунок. Те, що ми говоримо, іноді може здатися різким, але це правда.

Я поверну все під час наступної угоди

Я поверну все під час наступної угоди

Якщо ви коли-небудь говорили це, значить, ви на шляху до того, щоб стати трейдером, який використовує мартингейл.

Спроба отримати занадто великий прибуток на одній угоді є причиною того, чому так мало трейдерів стабільно заробляють гроші з ринку. Більшість професійних трейдерів, з якими ми розмовляли, не ризикують більше 2% від свого капіталу в кожній угоді.

Пам'ятайте, що якщо ви ризикуєте 10% свого рахунку в кожній угоді, достатньо всього 5 збиткових угод поспіль, щоб втратити 50% вашого рахунку. Тоді вам потрібно буде заробити 100%, щоб повернутися в беззбиток.

Пам'ятайте, що тільки найкращі трейдери світу заробляють 100% на рік. Як трейдер-початківець, вам потрібно зосередитися на тому, щоб втрачати якомога менше.

Мій брокер зачіпає мої стопи

Класична заява для новачків. Чи можуть брокери зачіпати ваші стопи? Звичайно. Але більшість брокерів цього не зробить, бо не хочуть мати справу з головним болем, якщо їх у цьому спіймають.

Найімовірніший сценарій полягає в тому, що ви занадто вузько виставили свій стоп-ордер або здійснили погану угоду. Перестаньте звинувачувати всіх у своїх збитках. Візьміть на себе відповідальність і з'ясуйте, що сталося насправді.

Я отримав збиток у 5 угодах поспіль, тому я повинен здійснити велику прибуткову угоду

Уявлення про те, що вам не щастить, - повна нісенітниця. Ви коли-небудь втрачали понад 10 угод поспіль? У нас були такі серії. І якби ми продовжували ризикувати більше після кожного збитку, ми б злили свій депозит.

Тож не розраховуйте, що ваша наступна угода виявиться виграшною тільки тому, що ви перебуваєте в смузі невдач. У вас може трапиться 10 збиткових угод поспіль.

Можна увійти в ринок пізно, поки ще є можливість

Ви коли-небудь намагалися видавити 1R з угоди, коли його насправді немає? Наприклад, на графіку ми бачимо чудовий пін-бар. Але припустимо, що ви його не помітили, і ціна вже рухається без вас.

У вас може виникнути спокуса відкрити угоду трохи пізніше. Однак це не найкращий варіант. Пам'ятайте, на ринку завжди будуть ще можливості. Залишайтеся терплячими.

Я повністю покладаюся на чужу торгову стратегію

Ви повинні отримати достатньо знань у трейдингу, але не довіряйте повністю чужим стратегіям.

Існує багато причин, чому вивчення торгової системи іншої людини - лише половина успіху в торгівлі:

  • Це може не спрацювати для вашої особистості.
  • Вам, ймовірно, доведеться підганяти її під себе.
  • Можливо, вам доведеться зібрати кілька торгових систем.

Тож вчіться всього, що можете, у якомога більшої кількості трейдерів. Але їхній метод торгівлі - не єдиний шлях до успіху.

Новини зіпсували мою угоду

Насправді, це тільки ваша вина. Більш імовірний сценарій - ви забули перевірити новини перед тим, як здійснити операцію. Будьте чесні з собою. Якщо ви суто технічний трейдер, вам просто потрібно прийняти той факт, що стоп-лосс трапляється час від часу.

Мені потрібен крутий монітор або комп'ютер для торгівлі

Ми виявили, що якщо хтось занадто багато думає про технології, вони забувають про інші важливіші справи. Наприклад, бектестинг або заповнення торгового журналу.

По одному форуму ми бачили багато дискусій на форумах про вибір ідеального комп'ютера для трейдингу. Але реальність така, що більшість споживчих комп'ютерів середнього та високого рівня є більш ніж достатніми для більшості трейдерів.

Я вийду, якщо ціна повернеться в беззбиток

Це класична торгова стратегія "Сподівайся і молись".

Якщо ви коли-небудь молитеся, щоб угода повернулася в беззбитковість, то ви, ймовірно, є щасливим володарем збиткової угоди. Тому, якщо ви виявите, що занадто сподіваєтеся на це в багатьох своїх угодах, вам потрібно переглянути весь свій процес трейдингу і звикнути до ризику.

Мені не потрібен торговий журнал

Ми багато років боролися з торговим журналом, тому можемо говорити про це зі свого досвіду. Ведення торгового журналу - єдиний спосіб зрозуміти, яких помилок ви припускаєтеся і які угоди втрачаєте.

Без цього ви будете повторювати одні й ті самі помилки. Одна річ, яку ми виявили, полягала в тому, що ми укладали досить багато прибуткових угод, але виходили з ринку занадто рано. Одне тільки це відкриття сильно вплинуло на наші результати.

Я не збираюся чекати, поки свічка закриється

Пін-бар не може бути пін-баром, поки свічка ще не закрилася. Зачекайте трохи і дочекайтеся появи якісного патерну на графіку. Ці шаблони дають вам перевагу. Без них ви просто граєте в азартні ігри.

Психологія трейдингу не потрібна, мені просто потрібна найкраща система

Так, класичний менталітет "святого Грааля". Якщо ви коли-небудь говорили щось схоже, ви, ймовірно, тільки вчитеся торгувати. Торгова психологія - найважливіший елемент у трейдингу. Ви можете послухати нас або вивчити той самий урок через 5 років.

Ризик, який я беру, залежить від того, наскільки я впевнений в угоді

Є трейдери, які ризикуватимуть до 10% в угоді, в якій вони дуже впевнені. Але для більшості трейдерів це вірний шлях до катастрофи. Для 98% трейдерів система управління фіксованим ризиком є найбільш підходящим варіантом.

Я не розумію, як це працює

Якщо ви не можете зрозуміти, як працює торгова система протягом дня або двох, ви, ймовірно, не досягнете успіху. З нашого досвіду, найкращі торгові системи має бути легко вивчити і зрозуміти.

Я буду використовувати правильне управління ризиками, щойно доведу свій депозит до прийнятного рівня

Як ви думаєте, ви збираєтеся вивести свій депозит на "гідний рівень"? Правильне управління ризиками - краєкутний камінь прибуткової торгівлі. Наберіться терпіння.

Я збираюся звільнитися з роботи, тому що я хочу досягти успіху як трейдер

Це може спрацювати для інших починань у вашому житті, але це найгірше, що може зробити трейдер. Причина в тому, що трейдинг - дуже складна психологічна професія.

Якщо ви змушені виплачувати кредит щомісяця, у вас не буде хорошої торгівлі. Майте на увазі, що якщо ви можете заробляти 1% на місяць, коли ви тільки починаєте, у вас все добре.

З'ясуйте, який розмір рахунку вам знадобиться для покриття ваших витрат на проживання. Цифра вийшла набагато більшою, ніж ви думали. Чи не так?

Якщо система працює на денному графіку, я зароблю в 10 разів більше грошей на 30-хвилинному графіку

Насправді торгівля на коротших таймфреймах - зовсім інша справа. Отримати прибуток можна на будь-якому таймфреймі, але вам доведеться розібратися в нюансах кожного з них.

Торгівля на менших таймфреймах зазвичай призводить до надмірної торгівлі. Не думайте, що всі торгові системи можна буде торгувати на всіх таймфреймах. Вивчіть свій робочий таймфрейм і дотримуйтеся його.

Стоп-лосси для слабаків

У вас має бути стоп-лосс. Єдиний спосіб досягти успіху - це навчитися обмежувати свої збитки і дозволяти прибутку зростати. Використання стоп-лосса - це не слабкість, а необхідність.

Я збираюся повністю автоматизувати свою торгівлю

Це можливо. Але ми віримо, що тільки дуже невелика частина трейдерів може повністю автоматизувати свою торгівлю. Чому?

Ми вважаємо, що ваш розум має бути налаштований певним чином, щоб по-справжньому зрозуміти значення автоматичної торгівлі. Як правило, легше створити прибуткову систему ручної торгівлі й автоматизувати її, ніж почати з автоматичної системи від самого початку.

Ви також можете виконувати поетапну автоматизацію, яка може спростити вашу роботу, але водночас дає вам великий контроль.

Це було настільки очевидно, як я проґавив цю угоду?

Ви не зможете увійти в кожну угоду. Тож розслабтеся і дайте їм статися. Прямо за рогом є ще одна можливість. Подібні думки тільки знизять вашу впевненість у собі і, ймовірно, змусять вас упустити наступну торгову можливість.

Ця установка могла бути очевидною тільки постфактум. Майте це на увазі.

Гарна вправа - прокрутити графік до точки, коли відбулося налаштування. Наскільки тепер вона очевидна? Якщо так, то з'ясуйте, чому ви її пропустили.

Моя остання угода була невдалою, я невдаха

Вам потрібно навчитися прощати себе. Трейдинг вимагає психологічної стійкості. Це єдиний спосіб рухатися вперед. Це урок, який ми засвоїли дуже довго. Ви повинні завжди залишатися оптимістом. Ніхто інший за вас цього не зробить.

Трейдинг - це прибуткові та збиткові угоди. Якби був спосіб тільки виграти, ми б називали трейдинг друкуванням грошей. На жаль, збитки - частина угоди. Тож досить намагатися з'ясувати, як перетворити свинець на золото. Збиткова угода теж може бути хорошою.

Чому я не наважився піти на цю угоду?

Відповідь у тому, що ви не довіряєте своїй торговій системі. Щоб отримати більше впевненості у своїй системі, ви повинні провести тестування своєї стратегії, перш ніж коли-небудь ризикувати грошима. Це додасть вам більше впевненості в тому, що ви робите.

Я в ударі, є сенс збільшити мій ризик

Це синдром "гарячої руки", який зазвичай призводить до повернення всього вашого прибутку за місяць. А може навіть за цілий рік.

Хоча тренд може продовжитися, набагато ймовірніше, що він може розвернутися. Щоб довести вам це, візьміть будь-яку торгову систему і перевірте її на історії.

Спочатку торгуйте з регулярним ризиком. Потім підвищіть розмір ризику на 50%, коли ви виграєте 3 угоди поспіль. Порівняйте результати.

Моя система повністю протестована на історичних даних, вона повинна показувати прибуток

Між результатами тестування на історії та реальними результатами торгівлі може бути великий розрив. Деякими з причин цього можуть бути:

  • Ви не готові здійснювати операції в режимі реального часу.
  • Умови на ринку змінилися.
  • Ваше бектестування використовувало занадто мало періодів.
  • Ваші дії з реальними грошима можуть сильно відрізнятися від ваших дій з ігровими грошима.

Ось чому вам також необхідно провести форвард-тестування торгової системи після її тестування на історії.

Я збираюся розбагатіти з цим торговим роботом

Ми пройшли фазу купівлі торгових роботів, як і багато інших. Загалом, ми заробили на роботі зовсім небагато грошей.

Але врешті-решт вирішили перестати ним користуватися. Причина в тому, що творці щомісяця змінювали "оптимальні" налаштування. Нас це не влаштовувало.

Річ у тім, що якщо ви не проєктували робота і не знаєте, як він працює, тоді ви не зможете дізнатися, коли він перестане працювати.

Задумайтеся про це на хвилину, і ми думаємо, ви зрозумієте, що всі комерційні торгові роботи створені для того, щоб зазнавати невдачі.

Перш ніж увійти в угоду, мені потрібно бути абсолютно впевненим, що вона буде прибутковою

Так зазвичай говорять люди з домінуванням лівої півкулі. Їм потрібно 5 різних видів підтвердження, перш ніж вони зможуть увійти в угоду. Зазвичай це означає, що у них на графіках 20 індикаторів, і вони дивляться новини, щоб завжди залишатися впевненими.

Трейдинг - це, по суті, управління невідомим. Що раніше ви це зрозумієте, то швидше ви зробите все необхідне, щоб досягти успіху.

Читайте також - Керрі трейд у трейдингу та інвестиціях.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити