Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Імпульс і корекція в трейдингу (Смарт Мані)

Останнє оновлення: Понеділок, 29 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Імпульс і корекція

Що таке імпульсний рух ціни?

Це ситуація, коли ринок мчить з великою силою в тому чи іншому напрямку, проходячи великі відстані за короткий проміжок часу.

Що таке корекційний рух ціни?

Це зупинка ціни. Після імпульсивного руху ціні потрібен відпочинок. На відміну від імпульсного руху, корекційний триває досить довго і часто просто перебуває в консолідації (бічному русі). Бувають і винятки, коли ціна після сильного руху перебуває не в боковику, а скоріше, в мікротренді проти основного руху зі слабким ціновим імпульсом і проходить невеликі відстані вгору\вниз (залежить від напрямку тренда).Графік

На графіку ви бачите висхідний ціновий канал, ми позначили важливі місця буквами А і В. Далі будемо описувати все по порядку: А1\В1, А2\В2, А3\В3. Спочатку розповімо про те, як визначати істинний або хибний пробій рівня в тренді і як працювати від цих рівнів за допомогою імпульсів (ці рівні називаються дзеркальними - міняли свій статус з рівня опору на рівень підтримки), а в самому кінці розповімо, як визначати розворот за допомогою імпульсів.

Так само буде невеликий бонус у вигляді нашої угоди на розворот цього висхідного каналу. Ну і звісно ж ми розповімо про те, як ми визначали його і на що спиралися під час входу.

Починаємо.

А1: був пробій рівня опору з хорошим імпульсом, до цього моменту був низхідний тренд. Пробій рівня А1 порушив низхідні мінімуми, і ми вже можемо говорити про те, що стався розворот тренда. Де ми і будемо працювати від дзеркальних рівнів за трендом.

Дзеркальний рівень - рівень, що з підтримки став опором і навпаки.

Після пробою рівня почався корекційний рух до цього ж пробитого рівня. Пам'ятаєте про що ми говорили на самому початку? Про те, що не завжди ціна після пробою переходить у бічний рух, вона так само може йти проти загального руху, але з меншим імпульсом. Це саме такий випадок, ціна пробила рівень, після чого сповільнилася і почала знижуватися до пробитого рівня - це саме те місце, де ми будемо шукати вхід.

B1: Як ми вже і говорили, був імпульсивний пробій рівня і потім корекційний рух проти основного руху вгору, після чого ціна підійшла до пробитого рівня опору і заново його пробила. Але в цьому випадку пробій був хибним і статус цього рівня знову змінився на рівень підтримки (скоріше за все пробій був через якусь новину, найчастіше ціна робить розворот без таких різких рухів).

Ось саме в цьому місці йде фільтрація всіх свічок і приймаються рішення. Звертайте особливу увагу на те, які утворюються свічки біля таких рівнів. В ідеалі має бути так: свічки зменшуються в розмірі, утворюються вовчки, доджі, харамі, надгробки (тобто свічки невизначеності).

Особисто ми в таких місцях очікуємо пінбар або марибозу, але є ще дещо, а саме «коробка невизначеності» (трохи пізніше по ній буде окрема стаття). У цій «коробці» можна прекрасно працювати на молодших ТФ в БО).Графік

Ось саме це місце і називаємо «коробкою невизначеності». У випадку з виникненням такого сетапу має бути пробій коробки з хорошим імпульсом і щоб свічка закрилася без довгих шипів. Вхід можна робити як на пробої, так і на корекції до верхньої межі коробки (рівня підтримки, який раніше був опором).

У цьому випадку є, по суті, 1 спосіб входу, окрім тих, що ми описали вище. На пробої рівня опору - А2, але метод поганий тим, що ціна може після пробою пройти невелику відстань і потім почати коригувати до пробитого рівня.

У другому випадку, у нас є шанси отримати хороший прибуток (якщо ви працюєте на форексі і ловите такі різкі рухи). Нам більше подобається саме 2-ий метод, але цей метод хороший, якщо у вас є в наборі вже якісь відпрацьовані патерни на кшталт: пінбар, PPR, марибозу, CPR та інші.

Приклад A2 і В2 розбирати не будемо, оскільки він такий самий, як і А1\В1. Переходимо відразу до А3\В3.Графік

А тепер згадайте про 2 типи корекційного руху:

 • ціна рухається проти основного напрямку, але з меншим імпульсом (приклад А1\В1, А2\В2);
 • ціна після пробою перебуває в консолідації (А3\В3).

У цьому прикладі ціна перебуває якраз у бічному русі і не здійснює імпульсних рухів, вона просто кажучи відпочиває після того, як пробила черговий рівень опору в місці А3. У цьому випадку у нас так само є 2 моменти для входу (дивимося скрін вище).

1. Під час підходу до пробитого рівня опору, який тепер є рівнем підтримки

У нас є всі відповідні умови для входу:

 • у ціни немає імпульсу, відповідно, вона скоріше за все відскочить від рівня підтримки і продовжить рух вгору;
 • з'явилися свічки невизначеності (в даному випадку це були дзиґи і доджі);
 • і останній критерій - з'явився сетап PPR.

2. У другому випадку, вхід здійснюється на пробої опору А4

На відміну від місця, де ціна йде проти руху, в нашому випадку (боковик) ціна після пробою може йти далі без корекції до пробитого рівня, але тут теж є свої критерії для цього:

 • свічка, яка пробиває рівень А4, має бути без великих шипів;
 • ціна повинна пробити рівень з хорошим імпульсом (зауважте, як ціна зупинилася на рівні опору, тому потрібно очікувати справжнього пробою з хорошим імпульсом, як було в цьому прикладі).

Сподіваємося, як працювати в тренді та визначати хибний і істинний пробій зрозуміло, але я в будь-якому разі наприкінці підбиватимемо підсумки та напишемо те, на що потрібно звертати увагу під час пробою ще раз.

На самому початку ми говорили, що покажемо, як визначається розворот тренда за допомогою імпульсів, і покажемо місце, де ми входили на розворот цього цінового каналу, що власне зараз і зробимо.Графік

Віддаляємо графік і дивимося, які рівні могли б перешкодити руху ціни. Рівень визначено. Дивимося на сам канал, ціна підійшла до верхньої межі, наближаємо графік і проводимо аналіз.Графік

Зверніть увагу на місце, яке ми позначили овалом, що ви там бачите? Так, саме, є всі умови для входу:

 1. Ціна плавно стала сповільнюватися при підході до верхньої межі висхідного цінового каналу.
 2. Імпульсу практично немає для пробою верхньої межі.
 3. Свічки зменшилися в розмірі.
 4. З'явилася велика кількість свічок невизначеності, які сигналізують про можливий розворот ціни.

В кінцевому підсумку у нас утворилася коробка невизначеності + всі вище перераховані чинники.

Ну і ось власне сам скрін з ордером, як і обіцяли.Графік

Тепер розберемо цей же канал, але входи будуть від верхніх меж.Графік

Входити від верхніх меж можна точно так само, але потрібні будуть хороші умови для цього, зокрема й виникнення сетапів на кшталт пінбара або марібозу (вони ж «рейки»), сетапів «домінуюча свічка» тощо. Цей метод підійде тим, хто вже знайомий з price action і вивчив деякі з цих сетапів і знає, як з ними працювати. Ми будемо поступово описувати ті сетапи, з якими працюємо в таких ситуаціях, але сьогодні мова не про це.

Тому переходимо до наступного прикладу і вже розбираємо його, але на іншій валютній парі.Графік

Що ми маємо?

Низхідний тренд і гарний рівень підтримки.

 1. Ціна під час підходу сповільнила свій рух.
 2. Стали з'являтися вовчки і доджі.
 3. Свічки зменшилися в розмірі.

Далі переходимо на менший ТФ і робимо фільтрацію.Графік

А1: Входити не можна, ціна пробила рівень зі слабким імпульсом і видала нам купу свічок невизначеності.

В1: Гарне місце для входу, ціна похиталася на верхній межі коробочки і видала нам 2 пінбари. На першому входити рано, оскільки тіло ведмеже (це поганий сигнал, оскільки ведмеже тіло свідчить і про слабкість биків), далі утворюється бичачий Пін-бар і ми здійснюємо вхід. Можна ще дочекатися закриття правого ока і входити, але оскільки у 2-го пінбара бичаче тіло, можна було входити і на ньому, не чекаючи закриття «правого ока».

Є ще 1 спосіб входу в таких випадках, вельми ефективний для тих, хто працює з форексом. Це насправді наш улюблений метод входу біля рівнів п\с, але потрібні певні умови (ті, які ми описували впродовж всієї статті), у нашому випадку вони були.Графік

У ціни банально немає сил на пробій рівня підтримки і можна увійти відкладеним ордером на рівні підтримки (поставити його там, де було найбільше торкань).

Цей метод вельми ефективний, але його потрібно використовувати з розумом, звертаючи увагу на імпульс ціни і, звісно ж, на самі свічки.

Далі ми хочемо показати 1 приклад, де тривалий час був присутній хороший імпульс. Коли відбуваються подібні рухи - це хороший шанс заробити.Графік

Входи робляться так само, як і в попередньому прикладі, але за такого сильного імпульсу не варто розраховувати на тривалі корекційні рухи, у ціни хороший потенціал і вона може долати великі відстані практично без корекцій.

У таких випадках робіть мультифреймовий аналіз (на різних ТФ). У цьому прикладі був 4-годинний графік, відповідно, фільтрацію і вхід робіть на молодших ТФ (1 година, 30 хвилин, 15 хвилин) за принципами, які ми вже розбирали вище.

Імпульс і корекція: висновки

Імпульс

 1. Свічки мають великі тіла.
 2. Ціна проходить великі відстані за короткий проміжок часу.
 3. Кожен наступний бар закривається вище\нижче попереднього (явна ознака хорошого імпульсу).
 4. Свічки мають однаковий колір і настрій (У бичачому тренді - зелені\сині свічки. У ведмежому - червоні\чорні. Ну або будь-які інші кольори, які у вас використовуються).

Корекційний рух

 1. Свічки мають невеликі за розміром тіла.
 2. Утворюються свічки невизначеності (доджі, вовчки, харамі, надгробки).
 3. Ціна проходить малі відстані за великий проміжок часу.
 4. Свічки мають комбінований колір (різні за кольором).

Під час підходу ціни до кордонів рівнів п/о або кордонів ліній тренду звертайте увагу на ці фактори і, в разі відповідності з ними, робіть вхід.

Читайте також - Маркетмейкер на біржі.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити