Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як увійти до 5% трейдерів, які заробляють гроші з ринку?

Останнє оновлення: П'ятниця, 03 травня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Як увійти до 5% трейдерів

Якщо ви хочете стати прибутковим трейдером, ви повинні знайти торговельну стратегію з високим рівнем прибутковості. Таким чином, ви можете дізнатися все про трейдинг, включно з графічними патернами, прайс екшеном, розширеннями Фібоначчі, RSI, MACD тощо. Тому що чим більше ви дізнаєтеся, тим кращими ви станете. Однак це має неприємні наслідки. Бо що більше ви дізнаєтеся, то більше будете сумніватися в собі через суперечливу інформацію.

Тепер питання. Як потрапити в топ-5% трейдерів, коли майже всі зазнають невдачі? Очевидно, що для цього ви повинні робити те, чого не роблять 95% трейдерів.

Що вам потрібно, якщо ви хочете стати успішним трейдером?

Що вам потрібно, якщо ви хочете стати успішним трейдером?

Ваша торгова стратегія повинна мати статистичну перевагу на ринках. Що це означає? Ось приклад:

Припустимо, ми уклали з вами парі на підкидання монети. Щоразу, коли випадає орел, ви виграєте 2 долари. Щоразу, коли випадає решка, ми втрачаємо 1 долар. Хто переможе в довгостроковій перспективі? Ви, звичайно! Чому? Тому що у вас є статистична перевага. Те ж саме справедливо і для трейдингу!

Ви повинні мати статистичну перевагу на ринку, тому що без неї все інше не має значення. Як ви можете отримати перевагу на ринках?

Найпростіший спосіб - використовувати досвід інших трейдерів, щоб вам не довелося щоразу винаходити велосипед. Читайте статті та книги з трейдингу, шукайте торгові системи з результатами тестування на історії. Виходячи з нашого досвіду, ці торгові системи мають хороші шанси працювати на реальних ринках. Потім візьміть концепції цих торгових систем і перевірте їх самостійно, щоб зрозуміти, працюють вони чи ні.

Не дайте себе обдурити

Ось процес, через який проходить більшість трейдерів:

 • Вивчити нову торгову стратегію.
 • Коли торгова стратегія перестає працювати, переключиться на що-небудь нове.
 • Коли щось «нове» перестає працювати, знову переключиться на що-небудь інше.

Що з цим не так? Якщо ви відмовляєтеся від своєї торгової стратегії після кількох збитків, то це все одно, що говорити, що монета фальшива, коли випадає 5 орлів поспіль. Хіба це не нерозумно?

У короткостроковій перспективі монета може випадати орлом (або решкою) кілька разів поспіль. Але якщо ви підкинете монету 1000 разів, то ви, ймовірно, наблизитеся до співвідношення 50% орла і 50% решки.

У короткостроковій перспективі ваші торгові результати випадкові. Але в довгостроковій перспективі вони повинні відповідати статистичним очікуванням вашої торгової системи. Тож не відмовляйтеся від своєї торгової стратегії після кількох програшів. Натомість дайте своїй торговій стратегії час, щоб відпрацювати свою перевагу (зробіть щонайменше 100 угод або більше), перш ніж робити висновок, працює вона чи ні.

Як поліпшити свої торгові результати?

Можливо, ви пробували такі речі, як графічні моделі, торгові індикатори, патерни прайс екшен тощо. Але все одно не досягли успіху в трейдингу. Чому? Тому що в трейдингу менше означає краще. Це означає, що якщо ви не отримуєте бажаних результатів, зробіть крок назад і позбудьтеся безладу.

Розробіть торговий план

Торговий план - це набір правил, якими ви керуєтеся під час торгівлі, щоб ви могли торгувати об'єктивно і отримувати стабільні результати.

Щоб розробити один, ви маєте відповісти на такі 7 запитань:

 • Який у вас торговий таймфрейм?
 • На яких ринках ви торгуєте?
 • Наскільки ви ризикуєте в кожній угоді?
 • Які умови вашого торгового налаштування?
 • Як ви ввійдете у свою угоду?
 • Де ваш стоп-лосс?
 • Де ваші цілі фіксації прибутку?

Здійснюйте угоди відповідно до свого торгового плану

Після того, як ви розробили свій торговий план, виконуйте свої угоди відповідно до правил вашого торгового плану - і нічого більше. Крім того, ви не повинні змінювати свій торговий план після кількох збиткових угод, навіть якщо у вас може виникнути спокуса зробити це.

Пам'ятайте, що в короткостроковій перспективі ваші торгові результати випадкові. І в остаточному підсумку вони будуть наближатися до своїх реальних показників. Це означає, що вам потрібно здійснити щонайменше 100 угод, перш ніж дійти висновку, працює ваш торговий план чи ні.

Записуйте свої угоди

Ви повинні записувати свої угоди. Зрештою, як ви можете стати кращим, якщо не знаєте, що робите?

Отже, ось показники, які ви можете записати:

 • Налаштування - Тип вашого торгового налаштування.
 • Ринок - ринок, на якому ви торгували.
 • Ціна входу - ціна, яку ви ввели.
 • Стоп-лосс - рівень вашого стоп-лосса.
 • Ціна виходу - ціна виходу.
 • P&L - ваш прибуток / збиток від угоди.

Крім того, ви повинні зробити скріншот екрана з графіками.

Це означає, що коли ви входите в угоду, зробіть скрішонт екрана з графіком, на якому вказана ваша точка входу і стоп-лосс. Після завершення угоди зробіть ще один скріншот і відзначте свій рівень виходу.

Вивчіть свої угоди

Якщо ви виконали кроки з 1 по 3, то тут відбувається диво!

Подивіться у свій торговий журнал і визначте найбільш прибуткову торговельну установку - і використовуйте її більшу частину часу. Визначте торгову установку, яка варта ваших грошей.

Налаштуйте свій торговий план відповідно до ваших висновків. Повторіть кроки з 2 по 4 ще раз. Саме ця послідовність дій відокремлює професійних трейдерів від збиткових.

Чужі думки даремні

Ми впевнені, що ви погодитеся з нами, коли ми скажемо, що в трейдингу багато зайвої інформації. Просто приєднайтеся до будь-якого Телеграм-каналу або гілки на форумі, і у вас буде маса трейдерів, які поділяться своєю думкою, аналізом, торговими ідеями і т. д.

Однак якщо ви сліпо підете за думкою інших трейдерів, ви не зрозумієте, який їхній торговий план. Ви не знатимете, коли вони вийдуть зі збитку, коли вони зафіксують прибуток, чи має їхня торгова стратегія статистичну перевагу на ринках тощо.

Тому слідуйте тільки своєму плану і дотримуйтеся кроків, про які ми розповіли вище. Це перевірена стратегія, яка працює, і не вимагає від вас прислухатися до чужих думок, аналізу або будь-якого іншого інформаційного шуму.

Все, що вам потрібно зробити, це слідувати йому з максимальною дисципліною і дозволити вашим торговим результатам говорити самим за себе.

Завжди вивчайте ринки

Ми почали з торгівлі за прайс-екшн у перші роки своєї торгівлі. Ми заглибилися в такі теми, як японські свічки, рівні підтримки та опору, графічні формації тощо.

Після того, як ми отримали тверде уявлення про торгівлю за прайс-екшн, ми подумали про себе: «Як хедж-фонди та організації торгують на ринках?» Це привело нас у світ слідування за трендом - саме так хедж-фонди на мільярд доларів отримують прибуток на бичачих і ведмежих ринках.

На цьому етапі ми зрозуміли, що слідування за трендом - це тільки один з типів систематичних торгових стратегій. У міру того, як ми копали глибше, ми виявили більше торгових систем, які могли б отримувати прибуток у різних ринкових умовах, що спонукало нас створити свої власні торгові системи. Ми продовжуємо вчитися щодня.

Як професійний трейдер, ви завжди будете вивчати ринки. Тому що завжди є нові торгові стратегії, які потрібно вивчити, емоційні проблеми, яких потрібно перемагати, і ринкові зміни, до яких потрібно адаптуватися. День, коли ви перестанете вчитися, стане днем, коли ви зазнаєте невдачі - не дозволяйте цьому з вами трапиться.

Майте реалістичні очікування

У більшості трейдерів немає реальних очікувань від торгівлі. Вони припускають, що можуть пройти якийсь курс, освоїти кілька графічних моделей, а потім почати отримувати дохід від ринків.

Але правда в іншому: трейдинг вимагає особливих професійних навичок, і йому потрібно систематично вчиться.

Ви не закінчуєте медичний інститут за кілька тижнів або не станете інженером, вивчивши кілька математичних формул. Це крута крива навчання, і вам потрібен час, щоб оволодіти необхідними знаннями (принаймні кілька років або навіть більше).

Те ж саме і з трейдингом. Ви не станете трейдером, просто запам'ятавши кілька патернів або вивчивши кілька торгових налаштувань. Отже, дайте собі час навчитися торгувати. Не шукайте коротких шляхів. Не намагайтеся швидко розбагатіти. І не думайте, що ви зможете незабаром звільнитися з роботи.

Трейдинг не повинен бути єдиним джерелом доходу

Після багатьох років вивчення успішних трейдерів ми зрозуміли таке: У більшості з них кілька джерел доходу. Чому?

Тому що, якщо трейдинг є вашим єдиним джерелом доходу, вам потрібно буде заробляти гроші щомісяця. Це змушує вас ухвалювати неправильні торгові рішення, як-от розширення стоп-лоссу, усереднення на збиткових угодах, торгівля надто великими лотами тощо.

Ось чому багато професійних трейдерів не покладаються на трейдинг як на єдине джерело доходу. Наведемо декілька прикладів.

 • Ед Сейкота, чарівник ринку, продає підписку в закриту групу, яка коштує 99 доларів на місяць.
 • Марк Мінервіні, майстер фондового ринку, пропонує програму для досвідчених трейдерів, яка коштує 5000 доларів.
 • Більшість хедж-фондів (навіть найкращі) стягують плату за управління щороку, навіть якщо це збитковий рік.

Якщо ви керуєте хедж-фондом на мільярд доларів і берете 1% комісії за управління, це означає, що ви отримуєте гарантовано 10 мільйонів доларів на рік.

Як бачите, професійні трейдери і хедж-фонди структурують свою торгівлю так, щоб це було не єдине їхнє джерело доходу.

Якщо у вас є кілька джерел доходу, ви можете використовувати «зайві» гроші, щоб збільшити розмір свого торгового рахунку. Тому що з більшим розміром рахунку ви можете заробити більше грошей.

Припустимо, ваша середня дохідність становить близько 20% на рік. Це означає:

 • Якщо на вашому рахунку 1000 доларів, ви зароблятимете близько 200 доларів на рік.
 • На рахунку в 100 000 доларів ви будете заробляти близько 20 000 доларів на рік.
 • На рахунку в 1 мільйон доларів ви будете заробляти близько 200 000 доларів на рік.

Підіб'ємо підсумки

Якщо ви хочете увійти до 5% найкращих трейдерів, ви повинні діяти інакше, ніж 95% трейдерів. Ось що ви повинні зробити:

 1. Торгуйте за стратегією, яка дає вам статистичну перевагу на ринках.
 2. Зрозумійте закон великих чисел і те, що ваші торгові результати випадкові в короткостроковій перспективі.
 3. Будьте послідовними і планомірно покращуйте свої торгові результати.
 4. Не стежте за новинами, чужими думками або аналізами - це шум, який найкраще ігнорувати.
 5. Ви завжди повинні вивчати ринки, ніколи не переставайте вчитися.
 6. Майте реалістичні очікування: ви не розбагатієте після курсів з трейдингу.
 7. Майте декілька джерел доходу.

Читайте також - Імпульс і корекція в трейдингу (Смарт Мані).


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Коментарі  

# Вячеслав 04.05.2024, 03:01
Дякую за інфу, наче все це знаєш але повторив і ще раз засвоїв)
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
# ITstatti.in.ua 09.05.2024, 13:58
Будь ласка, Вʼячеславе. Користуйтеся. 
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата