Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Настрій ринку як індикатор руху ціни

Останнє оновлення: П'ятниця, 17 травня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Настрій ринку як індикатор руху ціни

На додаток до торгівлі за рівнями підтримки та опору з використанням різних методів технічного аналізу, багато трейдерів також покладаються на деякі елементи фундаментального аналізу.

Фундаментальний аналіз - це набір аналітичних методів, який зазвичай фокусується на вивченні змін базових економічних умов як каталізатора, що стимулює рух ціни.

Настрій ринку - це важливий елемент для трейдерів у їхньому аналітичному огляді. Він дає трейдеру уявлення про те, чи буде на ринку зростання або падіння, а також враховує низку важливих економічних показників, які можуть вплинути на напрямок ціни.

Через психологічну складову, яка часто домінує в трейдингу, настрій ринку може чинити помітний вплив на майбутній напрямок і волатильність торговельних інструментів, так само, як і багато значущих геополітичних та економічних подій.

Крім того, проведення докладного і точного аналізу настрою на ринку може допомогти трейдеру уточнити і узгодити свої власні очікування з ринком і надати більш міцну основу для здійснення прибуткових угод.

Як фундаментальні індикатори можуть впливати на настрій ринку?

Більшість трейдерів, які використовують фундаментальний аналіз, будуть звертати пильну увагу на ключові випуски економічних даних і результати поточних геополітичних подій.

Загальний підсумок колективного процесу ухвалення рішень призводить до феномену ринкового настрою. Ринкові настрої показують психологічну складову, що рухає змінами ринкової вартості торгових інструментів.

Якщо економічні та геополітичні чинники для конкретної країни демонструють посилення економіки, яка має перевершувати показники інших країн, такий набір обставин матиме тенденцію позитивно змінювати базові ринкові настрої щодо цієї валюти та призведе до кращої її оцінки щодо інших валют.

З іншого боку, негативний настрій може виникнути, якщо буде опубліковано менш сприятливі економічні показники, які свідчать, що економіка країни сповільнюється, або якщо провідний економічний індикатор, такий як довіра споживачів, почне пом'якшуватися у відповідь на менш сприятливі економічні показники, наприклад, слабкіший ринок праці.

Наприклад, якщо в країні спостерігається зростання валового внутрішнього продукту, звуження торговельного дефіциту або профіциту, привабливі відсоткові ставки або високі показники зайнятості - всі ці фактори повинні підтримувати сприятливі ринкові настрої для цієї валюти.

Які індикатори настрою ринку використовують трейдери?

Аналіз настроїв на ринку може включати в себе детальний аналіз даних, що показують, який відсоток транзакцій призвів до певної позиції у валютній парі і які типи трейдерів вирішили зайняти такі позиції.

Наприклад, розглянемо ситуацію, коли дев'ятсот трейдерів з великими обсягами відкрили довгу позицію на валютній парі EUR/USD, тоді як лише сто трейдерів з мікролотами відкрили протилежну відкриту коротку позицію по EUR/USD. У цьому випадку можливий індикатор настроїв може показати загальну довгу позицію на 90 відсотків. Крім того, ці дані настроїв покажуть 100-відсоткову довгу позицію, зайняту трейдерами з великим об'ємом, які, як правило, вважаються професійнішими, а отже, з більшою ймовірністю визначають майбутній напрям ринку.

Для форекс-трейдерів найбільш важливими і шанованими даними про настрої на ринку є звіт Комісії з торгівлі ф'ючерсами США (COT). Хоча цей популярний звіт про настрої ринку відноситься виключно до ф'ючерсного ринку, що торгується на Чиказькому міжнародному валютному ринку, він широко використовується, тому що переважну більшість угод на форекс проводяться на нерегульованому позабіржовому ринку. Як наслідок, точну оцінку обсягу торгів у будь-якій валютній парі та типів трейдерів, які їх складають, як правило, досить важко отримати.

Незважаючи на величезну популярність позабіржового ринку форекс, низка трейдерів також вважають за краще використовувати Чиказький IMM для торгівлі валютними ф'ючерсними контрактами, які доступні в більшості основних валют по відношенню до долара США, а також на деяких другорядних валютних парах і кросах. У звіті СОТ показано напрямок позицій, які займали ці ф'ючерсні трейдери, а також розмір цих позицій за період в один тиждень.

На додаток до звіту COT, деякі брокери публікують корисні індикатори настрою ринку на своїх вебсайтах або власних торгових платформах, які показують, що наразі роблять трейдери, які торгують у цього брокера.

Іншою потенційно корисною формою індикатора настроїв є економічні огляди, проведені та опубліковані як індикатори для найбільших економік світу. Несподівані зміни в результатах цих опитувань можуть викликати різкі ринкові зрушення обмінного курсу, і перетин ключових рівнів можна використовувати як сигнали для здійснення угод.

Звіти COT

Звіт «Зобов'язання трейдерів» (The Commitment of Traders) або «COT» є одним з найбільш корисних індикаторів настрою ринку, доступних трейдерам.

Він також надає інформацію про інші товарні та фінансові ф'ючерсні та деривативні ринки на додаток до валютних ф'ючерсів та опціонів.

CFTC регулярно публікує звіт про зобов'язання трейдерів щоп'ятниці, якщо тільки п'ятниця не є вихідним днем Федерального банку. У цьому випадку випуск може бути відкладений на один-два робочих дні. Інформація, що міститься у звіті COT, ґрунтується на ф'ючерсних та опціонних позиціях, які трейдери, що торгували через Чиказьку IMM станом на попередній вівторок.

Хоча випуск даних COT, як правило, дещо затримується, ця інформація, як і раніше, є надзвичайно корисною для середньо- і довгострокових трейдерів. Цю інформацію використовують багато трейдерів для планування своєї торгівлі як індикатор настрою ринку.

У звіті COT перераховано кілька пунктів, які можуть бути використані трейдером для оцінювання настроїв інвесторів, і він є одним із наріжних каменів аналізу настрою ринку, який практикується багатьма валютними трейдерами.

Звіт COT також розділений на сегменти, які показують, як трейдери позиціонують себе на ф'ючерсному ринку.

 • Відкритий інтерес (Open Interest) - являє собою загальну кількість ф'ючерсних або опціонних контрактів, які ще не були компенсовані протилежною транзакцією, як-от поставка або виконання у разі опціонів.
 • Кількість трейдерів (Number of Traders) - показує загальну кількість трейдерів, які зобов'язані повідомляти про свої позиції в CFTC.
 • Звітні позиції (Reportable Positions) - це загальна кількість ф'ючерсних та опціонних позицій, утримуваних трейдерами, розмір яких перевищує конкретні рівні звітності, встановлені правилами CFTC.
 • Незвітні позиції (Non-Reportable Positions) - це кількість коротких і довгих позицій, які не відповідають вимогам звітності, встановленим CFTC щодо їхнього розміру.
 • Короткий звіт (Short Report) - показує рівень відкритого інтересу до кожного ф'ючерсного контракту окремо за кількістю непогашених звітних і незареєстрованих позицій. У цьому звіті показано додаткові дані, які включають кількість комерційних і некомерційних угод, будь-які зміни порівняно з попереднім звітом, діяльність з розповсюдження, відсоткові частки відкритих відсотків з розбивкою за категоріями і кількість залучених трейдерів.
 • Довгий звіт (Long Report) - є розширеним звітом COT, який містить усю інформацію, що міститься в короткому звіті, згаданому вище, і охоплює як звітні, так і ті, що не підлягають звітності позиції. У довгому звіті також згруповано дані за роками, і він показує концентрацію непогашених позицій, які займають найбільші трейдери.
 • Комерційний (Commercial) - відображає позиції, які займають торгові організації, що зацікавлені у виробництві, обробці та продажу певного товару, на якому ф'ючерси торгуються на біржі Чикаго IMM. Ці позиції зазвичай являють собою так звану позицію «хеджування» для базової позиції комерційного інтересу, яка природним чином виникає як прямий результат неторгової діяльності.
 • Некомерційні (Non-Commercial) - ця класифікація містить загальний обсяг усіх спекулятивних позицій, які включають позиції, що займають окремі трейдери, великі установи, хедж-фонди та інші некомерційні користувачі ф'ючерсного ринку, які відповідають вимогам CFTC до звітності. Це являє собою потенційно корисний індекс спекулятивних настроїв.

Звіт COT являє собою один з найбільш корисних інструментів аналізу настроїв на ринку форекс, доступних для валютних трейдерів.

Як використовувати настрій на ринку?

Найпоширенішим способом, яким трейдери схильні використовувати настрої на ринку форекс, є вимір крайнощів у позиціонуванні на ринку і використання цього як протилежного індикатора. По суті, коли рівні настроїв на ринку досягають крайнощів, ринок у переважному напрямі вважається перекупленим або перепроданим і, отже, готовий до розвороту.

Коли переважна більшість трейдерів перебуває на одній стороні ринку в конкретній валютній парі, найчастіше ринок прагнутиме розвернути свій переважаючий напрямок або тренд, і у валютній парі відбудеться корекція.

Оскільки залишається все менше трейдерів, які бажають зайняти протилежний бік угоди, часто буває лише питанням часу, коли станеться зміна напрямку ціни. Відповідно, екстремальні рівні настрою зазвичай розглядаються як можливий сигнал для розвороту ринку.

Проте, тут потрібно бути обережним через переважання довгострокових тенденцій, які часто викликані змінами в різниці відсоткових ставок.

Важливо пам'ятати, що для конкретної валютної пари можуть бути досягнуті помітні крайні значення, і все ж пара може продовжувати демонструвати такі екстремальні рівні протягом тривалого періоду часу.

Крім того, макроекономічні та інші фундаментальні фактори можуть впливати на національну валюту таким чином, що ринкові настрої можуть давати один сигнал, але через виключні обставини ринок не реагуватиме так, як це зазвичай очікується.

Ці новинні події можуть включати грошово-кредитну політику країни, відсоткові ставки, референдум з такого важливого питання, як голосування Brexit, геополітичну подію, стихійне лихо, втручання центрального банку на валютному ринку або будь-які інші обставини, що можуть істотно вплинути на вартість однієї або декількох валют.

Як новини впливають на рух ціни?

Як ви, напевно, знаєте, я вважаю за краще не звертати уваги на новини. Більшість з них занадто нудні та нецікаві. Ми переконані, що зайва зацикленість на новинах може внести лише плутанину в аналіз ринку і тільки зіпсувати торгівлю.

Проте новини можуть виявитися надзвичайно корисними для вас, якщо ви знаєте, як правильно їх використовувати. У сьогоднішній статті редакція сайту ITstatti.in.ua поговорить про оцінку настрою ринку (так званий ринковий сентимент), а також про те, як можна визначати силу покупців або продавців. Давайте перейдемо відразу до справи.

Перш ніж ми заглибимося в деталі, важливо для початку зрозуміти, як новини впливають на фінансові ринки.

Без новин ринок не був би таким, як ми його знаємо. Новини постійно визначають бичачий або ведмежий настрій учасників ринку, що, своєю чергою, створює волатильність на хвилі купівель або продажів.

Як трейдери прайс екшен ми не повинні бути зацікавлені в розумінні новинної події. Для нас набагато важливіше звертати увагу на те, як ринок реагує на вихід тієї чи іншої новини. Саме оцінка настрою ринку після значної новинної події допомагає нам визначити, чи є ринок бичачим, чи ведмежим у даний момент часу.

Ми знаємо, що ціна не завжди падає на поганих новинах і зростає на хороших. Усе далеко не так однозначно.

Вчимося читати настрій ринку

Уміння читати настрої ринку надзвичайно важливе, якщо ви хочете отримувати стабільний прибуток. Це не є чимось новим для трейдерів прайс екшен. Використовувані нами пін-бари, внутрішні бари або зовнішні бари - це ще один метод оцінки настрою ринку.

Однак ми збираємося показати вам ще один спосіб оцінити силу ринку за допомогою новин. Ми хочемо зазначити, що ми не використовуємо самі новини для входу або виходу з угоди. Це не торгова стратегія, а скоріше ще один засіб для визначення сили або слабкості на ринку.

То що саме ми це робимо?

Ми просто спостерігаємо за тим, як ринок реагує на важливі новини. Під важливими новинами ми маємо на увазі будь-яку подію, яка відзначається трьома рівнями волатильності в будь-якому економічному календарі.

Припустимо, що ви спостерігаєте висхідний тренд на обраному вами торговельному інструменті і шукайте можливості для купівлі. Або, можливо, ви вже перебуваєте в довгій позиції і хочете збільшити свою позицію за допомогою пірамідингу.

Спостерігаючи за реакцією торгового інструменту після новинної події, ви зможете зрозуміти настрій ринку. Не забувайте, що нам потрібно звертати увагу тільки на найважливіші новини.

Нижче наведено таблицю, яка показує кілька різних сценаріїв для ринку, що зростає, і сентимент, пов'язаний із кожним із них:

Новини Ціна Настрій ринку
Позитивні Рухається вгору Бичачий
Позитивні Рухається вбік Трохи бичачий
Позитивні Рухається донизу Сильно ведмежий
Нейтральні Рухається вгору Бичачий
Нейтральні Рухається вбік Нейтральний
Нейтральні Рухається донизу Трохи бичачий
Негативні Рухається вгору Сильно бичачий
Негативні Рухається вбік Трохи бичачий
Негативні Рухається донизу Трохи ведмежий

Як видно з таблиці, якщо новини негативні або нейтральні, але ринок продовжує зростати, це означає, що настрій щодо торгового інструменту бичачий. Це особливо справедливо, якщо новина негативна, але ціна продовжує рухатися вгору.

Триваючий тренд на ринку на негативних або нейтральних новинах є бичачим сигналом. Це ознака того, що покупці контролюють ситуацію, і, отже, тенденція, найімовірніше, продовжиться. Протилежне вірно для падаючого ринку, який продовжує знижуватися на позитивних або нейтральних новинах, що є ознакою слабкості.

Ось декілька прикладів того, як результати новин можуть бути використані для визначення настрою ринку:Настрій ринку

На першій ілюстрації ми бачимо, що ціна рухається вгору на негативних новинах. Ми спостерігаємо несподівану реакцію ринку, і цим можна скористатися. Якщо ціна зростає на тлі негативних новин, це означає, що загальний настрій щодо цього торгового інструменту надзвичайно оптимістичний.

Тепер давайте подивимося, як позитивні новини можуть допомогти нам оцінити настрій зростаючого ринку:Настрій ринку

Коли справа доходить до позитивних новин на зростаючому ринку, ми очікуємо, що ціна зростатиме.

З іншого боку, якщо ринок рухається в боковику після позитивних новин, це буде вважатися злегка ведмежим настроєм. Покупці не поспішають відкривати довгі позиції, тому нам найкраще буде утриматися від відкриття угод у лонг.

Нарешті, якщо на зростаючому ринку з'являються позитивні новини і торговий інструмент втрачає свою вартість, це ознака того, що сили покупців вичерпалися, і ведмеді тепер повністю контролюють ситуацію.

Підіб'ємо підсумки

Уміння читати настрої ринку після виходу важливих новинних подій значно збільшить ваші шанси стати прибутковим трейдером.

Багато трейдерів, які використовують технічний аналіз, вважають, що їм не потрібно звертати увагу на новини. Певною мірою, так воно і є. Однак спостереження за тим, як саме реагує ринок на певні новинні події, є основою торгівлі за прайс екшеном, і тому не повинно ігноруватися.

Пам'ятайте, що немає необхідності аналізувати або навіть розуміти результати конкретної новинної події. Важливо спостерігати за реакцією ринку на певні події постфактум.

Ось кілька речей, про які слід пам'ятати перед тим, як ви почнете вчитися читати ринковий настрій:

 • Новини є джерелом волатильності на ринку.
 • Як трейдери прайс екшен ми не зацікавлені в розумінні результату новинної події. Для нас набагато цікавіше простежити, як саме ринок реагує на новину.
 • Потрібно звертати увагу тільки на найважливіші новини.
 • Найпоказовіший сигнал - несподіване зростання ринку на негативних новинах і несподіване падіння на позитивних.
 • Використання оцінки настрою ринку не може бути торговою стратегією. Завжди використовуйте прайс екшен у поєднанні з рівнями підтримки та опору, щоб збільшити шанси на свою користь.

Читайте також - Як увійти до 5% трейдерів, які заробляють гроші з ринку.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити