Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Що таке метод Вайкоффа: Торгівля за Вайкоффом

Останнє оновлення: Понеділок, 20 травня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

метод Вайкоффа

Стислий опис

 • Фаза накопичення Вайкоффа (Wyckoff Accumulation) - це період бічного руху і діапазону, який виникає після тривалого низхідного тренду. Це та область, де більші гравці намагаються побудувати позиції.
 • Є шість окремих частин фази накопичення за Вайкоффом, кожна з яких виконує важливу функцію: «Попередня підтримка», «Кульмінація продажів», автоматичне ралі, вторинне випробування, весна і, нарешті, остання точка опори, підтримки та ознака сили.

Метод Вайкоффа - це заснований на технічному аналізі метод торгівлі, розроблений відомим успішним біржовим трейдером Річардом Вайкоффом на початку 1900-х років. У пізніші роки він зосередив свою увагу на більш альтруїстичних цілях, навчаючи публіку тому, як перемогти те, що він вважав несправедливим ринком. Його теорії та методики, що отримали загальну назву «метод Вайкоффа», нині є основною методологією, яку використовують у торгівлі на багатьох ринках.

Хто такий Річард Вайкофф?

Річард Вайкофф був дуже успішним американським інвестором на фондовому ринку на початку 1900-х років. Його вважали одним із титанів технічного аналізу фондового ринку.

Накопичивши свої великі статки, Вайкофф почав бачити те, що він вважав обманом роздрібного трейдера з боку великих ринкових корпорацій. У результаті він вирішив упорядкувати свої торгові методи і навчити їм широку публіку. Його вчення поширювалися багатьма каналами, включно з його власним періодичним виданням Magazine of Wall Street і його роботою як редактора в Stock Market Technique. Збірник цих навчань тепер називається методом Вайкоффа і продовжує служити керівництвом для трейдерів на фондовому ринку і за його межами, включаючи ринок криптовалют. Його методи використовуються донині, щоб допомогти розрізняти діапазони та ідентифікувати дві найважливіші фази ринкових циклів, фази накопичення і розподілу.

Що таке метод Вайкоффа?

Метод Вайкоффа являє собою комбінацію кількох різних теорій і стратегій. Кожен з компонентів методу навчає підходу до ринку і підказує трейдерам, коли накопичувати або розподіляти свої позиції.

По суті, Вайкофф вважав, що ринок проходить через різні фази.

 • Цикл накопичення Вайкоффа (Wyckoff Accumulation cycle) - це коли домінуючі трейдери маніпулюють ринком, щоб забрати позиції у роздрібних трейдерів.
 • Отримавши цю сильну позицію, ці домінуючі трейдери потім продають свої позиції під час циклу розподілу Вайкоффа (Wyckoff Distribution cycle).

Щоб зрозуміти ці етапи глибше, важливо освоїти основоположні концепції загальної методології Вайкоффа.

Що таке три закони Вайкоффа?

Закон попиту та пропозиції

Закон попиту і пропозиції - це основна економічна концепція, не унікальна для методу Вайкоффа. Метод Вайкоффа фокусується насамперед на тому, як трейдери можуть аналізувати попит і пропозицію, щоб здійснювати обґрунтовані угоди. Зокрема, цей закон включає в себе три принципи:

 • Ціни зростають, коли попит перевищує пропозицію.
 • Ціни падають, коли попит менший за пропозицію.
 • Ціни істотно не змінюються, коли попит дорівнює пропозиції.

Закон причини та наслідку

Закон причини і наслідку - це правило Вайкоффа, в якому йдеться про те, що кожна зміна (наслідок) спричинена певними факторами, що відбуваються на ринку (причиною). Вайкофф стверджує, що зростання цін є результатом фази накопичення, а не випадковим явищем. Точно так само падіння цін є результатом фази розподілу. Причина - накопичення або розподіл - ось що створює ціновий ефект.

Закон зусиль та результату

Закон зусиль і результатів використовується для визначення того, чи триватиме конкретний ринковий тренд. Цей закон порівнює торговий обсяг (зусилля) з ціновою дією (результатом). Простіше кажучи, мета цього закону полягає в тому, щоб підкреслити, що більшість трейдерів повинні докладати зусиль тільки для того, щоб здійснити операцію для отримання певного результату. Якщо цінова дія відображається в обсязі торгів, то ринок перебуває в гармонії, коли йдеться про попит і пропозицію. Проте, багато бічної торгівлі і дуже невеликий ціновий рух можуть передвіщати розворот.

Що таке Композитна людина Вайкоффа?

«Композитна людина» - це евристичний прийом, представлений у «Курсі Вайкоффа з науки і техніки фондового ринку». Цей інструмент дає трейдерам можливість уявити ринок у конкретних термінах і краще зрозуміти його рухи.

Основна ідея полягає в тому, що трейдер повинен уявляти собі одну людину, яка стоїть за всіма діями на ринку. Щоб досягти успіху, трейдер повинен знати, за якими правилами грає ця людина, щоб перемогти її в її власній грі.

Прийнято вважати, що Композитна людина Вайкоффа належить до великих інституційних трейдерів, які найістотніше впливають на ринок. Вчення Вайкоффа про Композитну людину встановило такі чотири принципи:

 • Композитна людина ретельно планує, проводить і завершує свої кампанії.
 • Композитна людина привертає публіку до купівлі стоків, у яких вона вже накопичила значну лінійку акцій, здійснюючи безліч угод з великою кількістю акцій, фактично рекламуючи свої акції, створюючи видимість «широкого ринку».
 • Необхідно вивчати графіки окремих акцій, щоб судити про поведінку акцій і мотиви тих великих операторів, які на них домінують.
 • З вивченням і практикою можна набути здатності інтерпретувати мотиви дій, які зображує карта. Вайкофф і його колеги вважали, що якщо зрозуміти ринкову поведінку Композитної людини, то можна буде досить рано виявити безліч торговельних та інвестиційних можливостей, щоб отримати з них прибуток.

Що таке метод Вайкоффа: підхід до ринку в 5 етапів

Вайкофф рекомендував наступний п'ятиетапний процес, щоб допомогти трейдерам ухвалювати рішення. Кожен крок вважається важливим для підходу.

 1. Визначте поточний стан і ймовірну майбутню тенденцію ринку. Цей крок вимагає застосування методів технічного аналізу Вайкоффа при визначенні того, чи відкривати позицію.
 2. Вибирайте акції в гармонії з трендом. Інакше кажучи, це означає, що ви маєте входити в позицію тільки тоді, коли актив слідує певному тренду. По суті, шукайте актив, цінова дія якого випереджає ринок, тобто його ціна більше зростає під час підйомів і менше знижується під час спадів.
 3. Виберіть акції з «причиною», яка дорівнює або перевищує вашу мінімальну мету. Це процес пошуку причин або накопичення того, що відбувається. Переконайтеся, що рівень накопичення сигналізує про те, що актив перевершить ваші мінімальні очікування.
 4. Визначте готовність акцій до руху. Цей крок значною мірою пов'язаний з ринковим циклом Вайкоффа, який буде розглянуто далі в цій статті. Загальна концепція полягає в тому, щоб шукати правильні ознаки, щоб визначити, чи слід відкривати шорт або лонг.
 5. Час вашого зобов'язання з поворотом в індексі фондового ринку. Вайкофф підкреслює, що перемогти ринок можна тільки в тому випадку, якщо ви перебуваєте в гармонії з ним. Непрактично постійно здійснювати успішні угоди, що суперечать течії ринку. Цей крок радить трейдерам передбачати потенційні зміни ринку і відповідним чином змінювати свої позиції.

Що таке фаза накопичення за Вайкоффом?

Фаза накопичення (wyckoff accumulation) - це період бічного руху і обмеження діапазону, який виникає після тривалого низхідного тренду. Це область, де більші гравці намагаються побудувати позиції і витрусити дрібнішу рибу, не викликаючи подальшого падіння ціни або початку нового тренду. Вони прагнуть підтримувати цю фазу доти, доки всі їхні позиції не будуть заповнені, звідси і назва «накопичення».

Фаза накопичення за Вайкоффом складається з шести окремих частин, кожна з яких виконує важливу функцію. Нижче наведено всі фази та мітки для довідки.Схема накопичення Вайкоффа

1 (PS) - «Попередня підтримка».

Відбувається після тривалого руху вниз, і ми починаємо бачити ознаки великого обсягу і розширення спредів. Ми також бачимо перші ознаки того, що продажі можуть добігти кінця, щойно почнуть з'являтися покупці.

2 (SC) - «Кульмінація продажів».

Саме тут PS зазнає невдачі, і ціна починає різко знижуватися. Це фаза панічних продажів. У цей момент ціни можуть значно перевищити свої норми, а спреди можуть розширитися до крайніх меж. Часто ціна закривається далеко від мінімуму, і свічковий графік показує дуже великий фітіль.

3 (AR) - Автоматичне ралі.

Це та частина, де продавці, які спізнюються, караються. Після того, як ціна різко впала і тиск з боку продавців перестав переважати, покупці спричиняють розворот ціни майже з таким самим рівнем інтенсивності, що й кульмінація продажів, але в протилежному напрямку. Це результат того, що короткі продавці закривають позиції. Максимум цієї точки часто визначатиме екстремум верхнього діапазону для подальшої консолідації.

4 (ST) - Вторинний тест.

Це коли ціна повторно відвідує мінімуми структури, але набагато більш контрольованим чином. Обсяг не повинен збільшуватися продавцями. Абсолютно звичайним є наявність безлічі вторинних тестів.

5 - Весна.

У крипті цей патерн має бути надто знайомим з альткоїнами, які протягом деякого часу досягали дна. Це точка, в якій раптово знову відбувається жорсткий тест мінімуму, щоб ввести учасників в оману, змусивши їх повірити в те, що тренд поновлюється вниз. Це майже еквівалентно поведінці «патерну збою при свінгу». По суті це струс. Слід зазначити, що цей рух потрібен не завжди. Звідси ціна повинна відреагувати, швидко відновивши втрачений попередній структурний рівень.

6 (LPS, BU, SOS) - Остання точка опори, підтримки та ознака сили.

Ці наступні патерни поведінки мають бути чіткими зрушеннями в ціновій дії від попередньої активності до початку діапазону. Саме тут ціна починає відновлювати мікроструктурні опорні точки, які були встановлені раніше. Часто ознака сили дійсно може мати місце одразу після весни. Часто це буде дуже швидкий і односторонній крок, який означає, що покупці повністю контролюють ситуацію. Обсяг ближче до кінця діапазону має бути високим і призводити до значного покриття випадків.

Те, що слідує за цим діапазоном, відомо як націнка. На той час справу зроблено, і ринок часто залишається в гонитві за рухом вгору, що призводить до тривалої позитивної реакції. Зрештою, мета всієї цієї структури полягає в тому, щоб викликати метушню і замішання, щоб більші гравці могли отримувати пропозиції від дрібніших гравців.

Однією з найважливіших деталей у цій вправі є спостережуваний обсяг. Ми хочемо бачити, що на початку діапазону після розпродажу великого обсягу слідує повернення до низького обсягу. Найголовніше, після весни і, в кінцевому підсумку, через SOS і націнку ми повинні побачити, що обсяг покупок має значний вплив на рух ціни.

Що таке цикл розподілу Вайкоффа?

За циклом накопичення зазвичай слідує так званий розподіл Вайкоффа (wyckoff distribution).Схема розподілу Вайкоффа

Після того, як домінуючі трейдери збільшили свою позицію під час циклу накопичення Вайкоффа, вони продадуть свої позиції, коли ціна активу буде високою. Цикл розподілу Вайкоффа буде складатися з п'яти фаз.

1. Попередня пропозиція (PSY)

Ця фаза зазвичай відбувається після помітного зростання цін. Домінуючі трейдери будуть продавати більшу частину своїх позицій, що призведе до збільшення обсягу торгів.

2. Кульмінація покупки (BC)

Збільшення пропозиції змушує роздрібних трейдерів відкривати позиції. Цей попит змушує ціну продовжувати зростати. Домінуючі трейдери можуть продавати свої позиції за вищою ціною. Однак ця фаза залежить від високого попиту з боку роздрібних трейдерів, тому розпродаж домінуючими трейдерами не призведе до зниження ціни активу.

3. Автоматична реакція (AR)

Закінчення фази BC знаменується падінням ціни. Це відбувається в міру того, як дедалі менше трейдерів скуповують позиції, навіть незважаючи на те, що пропозиція все ще залишається високою. Збільшення кількості замовлень на продаж або пропозицію призводить до падіння ціни. Зрештою він досягне рівня AR, який є нижньою ціновою межею циклу розподілу Вайкоффа.

4. Вторинний тест (ST)

У цій фазі ціна повертається до діапазону BC. Саме тут трейдери перевіряють баланс попиту та пропозиції. Максимальна ціна цього тесту виникає, коли пропозиція перевищує попит. Коли ціна досягає цінового діапазону BC, кількість угод зменшується.

5. Знак слабкості, остання точка постачання, аптраст після розподілу (SOW, LPSY, UTAD)

SOW виникає, коли ціна активу падає поблизу або нижче початкових меж відповідного циклу розподілу Вайкоффа. Це відбувається, коли пропозиція більша, ніж попит, і сигналізує про слабкість ціни. Після SOW йде LPSY. На цьому етапі трейдери тестують підтримку ціни активу на цих нижчих рівнях. Може бути невелике ралі, але будь-яке ралі буде ускладнене або через занадто велику пропозицію, або через занадто низький попит. Остання можлива фаза - це UTAD, на що це і схоже. Настання цієї фази циклу розподілу Вайкоффа не гарантується, але якщо це станеться, то зазвичай це станеться ближче до кінця загального циклу. Ціна активу буде збільшуватися внаслідок підвищеного попиту і відсувати верхню цінову межу всього циклу.

Що таке реаккумуляція за Вайкоффом?

Подібно до циклу накопичення Вайкоффа, цикл реаккумуляції являє собою фазу, в якій домінуючі трейдери накопичують більше акцій. Однак замість накопичення під час низхідного тренду відбувається реаккумуляція Вайкоффа під час висхідного тренду. Ідея полягає в тому, що ціна активу досягне кульмінації в торговельному діапазоні та знизиться в торговельній активності. Коли відбувається ця пауза в русі ціни, типові трейдери припускають, що очікується низхідний тренд, і продають свої позиції. Це призводить до падіння ціни, коли домінуючі трейдери можуть накопичувати більше позицій на кожному інтервалі падіння ціни.

Що таке цикл перерозподілу Вайкоффа?

Цикл перерозподілу Вайкоффа зазвичай виникає під час тривалого низхідного тренда ціни. Цей цикл починається за відсутності домінуючих трейдерів. Без цієї підтримки ціна активу відчуватиме волатильний низхідний тренд. Це приверне продавців коротких позицій, які роблять ставку на триваючий рух ціни. Оскільки ця коротка покупка приносить прибуток, вона викличе різке зростання цін. Перше з цих ралі відбувається, коли починається цикл перерозподілу Вайкоффа. Домінуючі трейдери почнуть відкривати позиції на кожному інтервалі цього торгового діапазону. Коли ціна активу перебуває у верхній частині діапазону, домінуючі трейдери відкривають короткі позиції. Коли ціна входить у наступний низхідний тренд, вони можуть купувати для покриття, щоб захистити свої короткі позиції. Купівля для покриття в нижній частині торгового діапазону також допомагає підтримати ціну активу. Коли ціна вступає в наступне ралі, домінуючі трейдери можуть відкривати додаткові короткі позиції.

Висновок

Ринковий цикл Вайкоффа гаряче обговорюється в криптовалютних колах. Дехто стверджує, що ознаки, пов'язані з накопиченням Вайкоффа, можна побачити в ринкових змінах для певних криптоактивів, а інші з цим не згодні. Проте, розуміння потенційних причин, що виникають на ринку, корисне. Вивчення методологій, які використовують інші трейдери, може підготувати вас до прийняття власних торгових рішень.

Читайте також - Безкоштовний курс «Управління капіталом на криптовалютному ринку».


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити