Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Економічні показники в трейдингу для оцінювання тенденцій ринку

Останнє оновлення: П'ятниця, 24 травня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Трейдери повинні уважно стежити за економічними показниками в багатьох країнах. Перш ніж брати активну участь у торгівлі на фінансових ринках, має сенс ознайомитися з основними економіками світу. Проводячи фундаментальний аналіз і дослідження, ви дізнаєтеся, де можна знайти джерела економічних даних для великих економік і почнете розуміти різні економічні показники.

Економічні показники МВФ для основних економік світу

Економічні показники МВФ для основних економік світу

В якості особливо багатого джерела інформації для трейдерів, які хочуть включити будь-яку форму економічного аналізу до своїх торгових планів, Міжнародний валютний фонд або МВФ надає велику базу міжнародних економічних даних, безкоштовно доступну на своєму офіційному веб-сайті - https://www.imf.org/en/Publications/WEO.

МВФ зазвичай оновлює свою базу даних у квітні, а потім у вересні або жовтні кожного року.

Трейдери можуть використовувати цю базу даних для отримання інформації для більшості великих економік світу. Зокрема для показників, що стосуються: загального економічного зростання, зростання дефіциту бюджету, зайнятості, інфляції, платіжного балансу, торговельних балансів, фіскальних показників, процентних ставок і цін на сировинні товари.

МВФ надає свої історичні дані з 1980 року по теперішній час. Крім того, прогнози для кожного типу даних надаються на найближчі два роки і навіть на більш тривалий період для певних ключових показників. МВФ, однак, попереджає, що його дані щодо деяких країн можуть бути неповними.

Рейтинг світових економік за зростанням

Найпоширеніші стандарти вимірювання економічних показників зазвичай включають у себе використання різних метрик зростання. У більшості випадків для цілей економічного порівняння буде використовуватися або номінальний валовий внутрішній продукт або ВВП, або ВВП за паритетом купівельної спроможності або ПКС. Обидва ці показники виражені в грошовому вираженні. Зазвичай сума буде конвертована в долари США, якщо будуть проводитися порівняння між країнами або окремими регіонами.

Номінальний ВВП є остаточною ринковою вартістю всіх товарів і послуг, що вироблені певною країною або регіоном у зазначений період. Період спостереження зазвичай буде щоквартальним або щорічним.

Оцінки номінального ВВП часто використовують для оцінки економічної ефективності окремої країни, регіону або економічного блоку, і часто це корисно під час проведення кількісних порівнянь між економіками різних країн і регіонів.

Оскільки номінальний ВВП не відображає відмінностей, які спостерігаються у вартості життя або рівні інфляції, що спостерігається в різних країнах, деякі аналітики вважають за краще використовувати показник ВВП, який включає замість цього паритет купівельної спроможності або ПКС на душу населення.

Показник ВВП за ПКС, як правило, є більш корисним економічним критерієм під час порівняння відмінностей у рівні життя, що спостерігаються між різними країнами і географічними регіонами. Крім того, використовуючи ВВП за ПКС як міру економічного ранжування, це, як правило, підвищує рейтинг менш розвинених країн порівняно з високорозвиненими країнами.

Відносини між торгівлею та економікою країни також дуже важливі. В одному дослідженні, що стосується важливості торгівлі для економіки, під назвою «Торгівля та економічне зростання: переосмислення емпіричних даних» дослідники Матіас Буссе та Єнс Кенігер виявили, що «обсяг експорту та імпорту як частка загального ВВП» справив «позитивний і дуже значний вплив на економічне зростання».

Дослідження глобального економічного зростання

Такие организации, как Всемирный банк, отслеживают и прогнозируют рост мировой экономики, а также темпы роста в различных экономических регионах. Всемирный банк предоставляет экспертные прогнозы относительно будущего роста мировой экономики, которые трейдеры могут использовать для прогнозирования долгосрочных рыночных тенденций.

Прогнози Світового банку охоплюють: країни з розвиненою економікою, країни з високим рівнем доходу, країни, що розвиваються, країни з низькими доходами, країни з ринком, що формується, і країни, що розвиваються, або країни EMDE, а також країни БРІКС, які складаються з Бразилії, Індії, Китаю та Південної Африки.

Крім того, Світовий банк також надає розбивку даних і прогнозів економічного зростання за регіонами. Регіональні економіки, для яких наразі існують прогнози Світового банку, включають: Європу і Центральну Азію, Латинську Америку і Карибський басейн, Близький Схід і Північну Африку, Африку на південь від Сахари, Східну Азію і Тихий океан та Південну Азію.

Усі ці дані ви можете вивчити на сайті Світового банку - https://www.worldbank.org/en/publication/global-economic-prospects.

Топ-10 країн світу за номінальним ВВП

Топ-10 країн світу за номінальним ВВП

Світова економіка має особливо несправедливий розподіл доходів, який можна розрізнити за валовими внутрішніми продуктами десяти провідних економік. ВВП цих десяти економік становить дві третини світової економіки, а п'ятнадцять найбільших економік - три чверті. Решта 172 країни становлять лише 25 відсотків світової економіки.

Наступний список оцінює кожну велику економіку світу з точки зору номінального ВВП. Ці рейтинги засновані на базі даних «Перспективи розвитку світової економіки», яку веде Міжнародний валютний фонд або МВФ.

США

З точки зору номінального ВВП економіка Сполучених Штатів є найбільшою у світі.

Економіка США представляє колосальні 24,5 відсотка світового валового внутрішнього продукту, і багато трейдерів уважно спостерігають за економічним зростанням США як індикатор майбутніх тенденцій у валютних парах, зокрема в доларах США.

У той час як Сполучені Штати є особливо розвиненою економікою з багатими ресурсами і технологіями, їхнє місце номер один за ВВП поступається Китаю, якщо вимірювати ВВП через паритет купівельної спроможності.

Китай

Китайська економіка повністю трансформувалася з центральної планової закритої економіки в 1970-х роках у потужну експортну і виробничу базу в наші дні. Економіка в Китаї рівною мірою представлена 45 відсотками у виробничому секторі та 45 відсотками в секторі послуг. Незважаючи на те, що США за ВВП випереджають за ПКС, він продовжує відставати від США за номінальним ВВП.

Японія

Економіка Японії посідає третє місце в списку, проте вона падає на четверте місце, якщо вимірювати її за паритетом купівельної спроможності. Економіка Японії перебуває у стані рецесії з 2008 року і досі не оговталася від наслідків потужного землетрусу і цунамі, що обрушилися на острівну країну 2011 року.

Тоді як в останні кілька років економічне зростання становило від +0,5% до +2,0%, прогнозується, що економіка в розмірі 4,12 трлн. дол. зросте менш ніж на 1% протягом наступних шести років.

Німеччина

Німецька економіка найбільш відома своїм експортом транспортних засобів, машин, хімікатів і побутової техніки. Незважаючи на кваліфіковану робочу силу, нещодавній приплив іммігрантів створив низку демографічних проблем для економіки всього регіону.

Розмір економіки Німеччини за паритетом купівельної спроможності становить 3,84 трильйона доларів, а номінальний ВВП - 3,36 трильйона доларів. ВВП Німеччини на душу населення становить 46 893 дол. США, при цьому прогнозується, що темпи зростання економіки в найближчі кілька років становитимуть від одного до двох відсотків.

Великобританія

Більша частина економіки Великої Британії припадає на послуги, на які припадає до 75 відсотків ВВП країни. У той час як сільське господарство приносить тільки один відсоток.

Незважаючи на те, що сільськогосподарський сегмент забезпечує лише один відсоток від ВВП, він забезпечує 60 відсотків внутрішніх потреб у продовольстві, водночас зайнято лише два відсотки робочої сили країни. Економіка Великої Британії нині перебуває на невизначеній території після Брекзиту.

Результати Brexit дали змогу економістам оцінити, що в економіці може відбутися спад у межах від -2,2% до -9,5% ВВП, залежно від того, як реалізовуватимуться торговельні угоди для заміни наявної структури ринку.

Франція

Низький рівень бідності в країні та високий рівень життя можна побачити у ВВП за ПКС на душу населення в розмірі 41 180 дол. США. Франція є одним із найбільших у світі експортерів та імпортерів товарів, але останніми кількома роками вона зазнає серйозного тиску.

Нині Франція бореться з високим рівнем безробіття. Рівень безробіття в 2015 році досяг 10,35 відсотка. Згідно з даними Міжнародного валютного фонду, ВВП Франції, як очікується, збільшиться, а рівень безробіття знизиться протягом наступних шести років.

Індія

Через високе населення країни ВВП на душу населення становить лише 6 162 дол. США.

Країна, як і раніше, залежить від сільськогосподарського сегмента з 17 відсотками ВВП, що значно вище, ніж у більш розвинених країнах. Сектор послуг значно зріс до 57 відсотків ВВП, а промисловість - 26 відсотків.

Сприятлива демографічна ситуація в Індії та обмежена залежність від експорту, а також високі норми заощаджень і зростання середнього класу призвели до того, що Індія обігнала Китай як найшвидше зростаючу економіку світу.

Італія

Італія продовжує залишатися однією з найбільших економік Єврозони. Економіка стикається з низкою перешкод, включно з високим безробіттям і величезним державним боргом у 135,8 відсотка ВВП.

Крім того, банківська система країни перебуває на межі краху. Проте в країні спостерігалося позитивне економічне зростання у 2015 році. За паритетом купівельної спроможності ВВП Італії оцінюють у 2,17 трильйона доларів США за ВВП на душу населення (ПКС) у 35 708 доларів США.

Бразилія

Дев'ята за величиною економіка за номінальним ВВП у 2015 році зіткнулася з серйозними проблемами, впавши в рецесію й опинившись із сьомого на дев'яте місце в списку. Економіка з обсягом 1,77 трильйона доларів США має сектор послуг з найвищим рівнем внеску - 68 відсотків. Виробництво вносить 26 відсотків, а сільське господарство - шість відсотків.

Спад 2015 року призвів до падіння економіки на -3,8 відсотка з негативним зростанням, при цьому перспективи позитивного зростання не прогнозуються МВФ до 2018 року. Очікується, що рівень безробіття досягне 10,4 відсотка за той самий період часу. ВВП Бразилії за паритетом купівельної спроможності становить 3,19 трильйона доларів, а ВВП на душу населення (ПКС) - 15 614 доларів.

Канада

Канада - на десятому місці в списку. Канадська економіка здебільшого орієнтована на послуги і значною мірою схильна до впливу цін на сировину і нафту.

Нещодавнє зниження цін на нафту обмежило зростання економіки Канади до всього лише +1,2 відсотка в 2015 році порівняно з +2,5 відсотка в 2014 році. ВВП за паритетом купівельної спроможності становить 1,6 трильйона доларів, а ВВП на душу населення (ПКС) - 45,553 долара.

Читайте також - Настрій ринку як індикатор руху ціни.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити