Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Торгівля на новинах: стратегії та можливості

Останнє оновлення: П'ятниця, 14 червня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Торгівля на новинах

Трейдинг у нормальних ринкових умовах зазвичай передбачає прийняття на себе деяких ризиків, але торгівля на новинах може бути набагато ризикованішою. З цієї причини багато консервативних трейдерів вважають за краще перебувати поза ринком безпосередньо до і після публікації важливих економічних звітів та інших даних.

При цьому інші трейдери можуть використовувати стратегії, які використовують сильні сплески волатильності, що часто спостерігаються після виходу певної новини. Вони зазвичай уважно стежать за ринком під час цих подій і намагаються швидко реагувати на зміни ціни. При цьому вони підтримують сувору торговельну дисципліну, щоб швидко відкривати і закривати свої позиції під час таких ризикованих подій.

Торгівля на новинах стає дедалі популярнішою серед трейдерів, тому що вона дає змогу отримати більший прибуток протягом короткого періоду часу. Однак не всі економічні події мають однаковий вплив на ринок. Наприклад, індекс німецького PMI завжди чинитиме більший вплив на євро порівняно з французьким PMI.

У наступних розділах цієї статті буде представлено ключові концепції, що відносяться до торгівлі на новинах, і буде згадано деякі популярні торговельні стратегії, що використовуються для того, щоб скористатися значними рухами ринку, які можуть відбуватися під час запланованого виходу новин.

Торгівля на новинах: розуміння консенсусу ринку

Однією з найважливіших концепцій, які потрібно розуміти під час розгляду торгівлі за новинами, є концепція консенсусу на ринку. Простіше кажучи, це очікування фінансових аналітиків та учасників ринку для конкретного економічного звіту.

Деякі події на ринку, такі як великі стихійні лиха і політичні події, можуть стати несподіванкою для більшості учасників ринку. Проте час і навіть приблизний результат більшості подій, що заслуговують на увагу, можна передбачити заздалегідь з достатньою точністю в багатьох випадках фахівцями у сфері економічного прогнозування.

Окремі аналітики можуть використовувати фінансові моделі, свої особисті дослідження, звіти про довіру споживачів та інші засоби, які є в їхньому розпорядженні, щоб дійти експертної думки про ймовірний результат публікації важливих економічних даних. Оскільки багато аналітиків публікують свої погляди, зрештою формується ринковий консенсус, за яким оцінюватимуть фактичний результат виходу новини.

Якщо спостережуваний результат кращий, ніж очікував консенсус, ринок може відреагувати сприятливо. З іншого боку, якщо результат виявиться гіршим за консенсус, то ринок буде розчарований і, найімовірніше, відреагує несприятливо. Результат відповідно до консенсусу, як правило, має відносно нейтральний вплив на ринок.

Купуй на чутках, продавай на фактах

Можливо, одним з головних принципів торгівлі, який найчастіше розділяють досвідчені трейдери, є приказка:

Купуй на чутках, продавай на фактах.

Хоча це висловлювання, ймовірно, спочатку стосувалося фондового ринку і, отже, здається упередженим щодо тих, хто збирається відкривати довгі позиції, його мудрість можна легко застосувати до інших фінансових ринків, включно з ринком форекс.

Суть цієї поради заснована на спостереженні, що ринки часто рухаються перед важливою новинною подією або випуском економічних даних через чутки про те, яким буде результат. Трейдери у великих фінансових установах часто займають позиції, засновані на цих джерелах інформації, і вони часто говорять один з одним про свої позиції, а також дотримуються рекомендацій відомих економістів.

Щойно дані буде опубліковано, трейдери одразу ж порівнюють їх з ринковим консенсусом і оцінюють свої прогнози залежно від того, чи був результат сприятливим, чи розчаровує. Крім цього ефекту великі гравці ринку, які зайняли позиції перед новинною подією за чутками або аналізом, згодом закривають їх, щойно фактичний результат стає відомим фактом. Цей ефект може призвести до значних нелогічних змін після виходу новини.

Наприклад, керуючий фондом, можливо, чув слух про те, що Федеральний комітет з відкритих ринків або FOMC, який встановлює контрольні відсоткові ставки в Сполучених Штатах, наполегливо розглядає питання про підвищення ставок, якщо кількість Non-Farm Payrolls за цей місяць виявиться найсильнішою, на яку економісти очікують.

Тому він може зайняти довгу позицію по долару США по відношенню до євро до того, як повинні бути опубліковані дані по Non-Farm Payrolls, очікуючи падіння обмінного курсу EUR/USD на значній кількості через зростання очікувань зростання відсоткова ставки. Потім, коли дані виявляться більш сприятливими, ніж консенсус, як він очікував, він прийме будь-яке подальше зниження ставки як можливість швидко врівноважити свою позицію, оскільки він, ймовірно, вже буде задоволений своєю позицією.

Якщо досить великі гравці, які торгують за такими чутками, роблять одне й те саме, то на ринку може виникнути нелогічний рух, коли ціна спочатку рухається в один бік, але потім різко розвертається в момент, коли починається фіксація прибутку.

Як найкраще торгувати за новинами?

Якщо ви відкрили економічний календар, ви можете побачити, які новини мають більший вплив на ринок, а які ні, а які ви можете легко ігнорувати. Наприклад, якщо ви торгуєте австралійським доларом, ви можете проігнорувати показники індексу Conference Board, оскільки навряд чи цей звіт впливатиме на ціну AUD/USD або AUD/CAD, і навіть якщо це станеться, рух ціни, імовірно, не зможе змінити переважну тенденцію.

Однак існують новини, які будуть мати серйозні наслідки для курсу AUD/USD або будь-якої іншої валютної пари за участю австралійського долара. Це можуть бути рівень безробіття в Австралії або відсоткова ставка, встановлена Резервним банком Австралії.

За якими новинними подіями варто стежити? Хороша новина полягає в тому, що, як і у випадку з принципом Парето, лише кілька новинних звітів впливають на рух ціни для більшості валютних пар. Деякі з цих новинних подій є спільними майже для всіх валют, і якщо ви зрозумієте, як вони впливають на вашу улюблену валютну пару, тоді у вас з'явиться перевага над більшістю трейдерів-початківців, які дивляться лише на графік.

Хоча торгівля під час важливих новинних подій може стати важливою частиною стратегії трейдера, який засновує свої торговельні рішення на фундаментальному аналізі, багато трейдерів, які торгують за технічним аналізом, зроблять усе можливе, щоб зайвий раз проаналізувати свої торгові позиції перед такими подіями.

Часто уникнення надмірної волатильності, пов'язаної з випусками новин, може здатися їм вельми розсудливим.

Технічні трейдери можуть взяти до уваги, що, якщо інформація ще не була оприлюднена, вона не може бути повністю знецінена після її випуску, і тому основоположний принцип технічного аналізу тимчасово порушується. Щойно нова інформація з'являється на ринку, методи технічного аналізу можуть знову застосовуватися з більшою впевненістю та кращими результатами.

Навіть фундаментальні трейдери, можливо, не мають достатньо глибоких кишень, щоб витримати часто несподівані рухи ринку, які іноді можна побачити навколо великих випусків новинних подій. Дуже широкі спреди і прослизання ордерів у такий час може змусити навіть найстійкішого трейдера побоюватися тримати або відкривати позиції в подібних торгових умовах.

Крім того, через високий ризик волатильності навколо важливих випусків новин, багато трейдерів, які бажають утримувати позиції над випусками новин, часто вирішують принаймні зменшити розміри своїх позицій. Ця розумна відповідь на більший ризик є компонентом стратегії управління капіталом, яка має бути включена у ваш план торгівлі.

Які інструменти допоможуть стежити за новинами?

Можливо, один із найважливіших інструментів - це економічний календар.

Відповідний економічний календар, як правило, перераховує всі відповідні події, що відбуваються в кожен торговий день для кожної валюти, їхні пріоритети з погляду їхнього потенційного впливу на ринок, часу їхнього випуску, консенсусу ринку і того, яким був попередній результат. Щойно дані випущено, вони також мають швидко оновлюватися в календарі.

Іншим ключовим інструментом для трейдера валютних новин буде доступ у режимі реального часу до авторитетного каналу фінансових новин, який швидко публікує новини, що стосуються валютного ринку, і результати всіх основних економічних публікацій. Коли справа доходить до ухвалення торговельних рішень на основі новинних подій, чим більш своєчасні новини, як правило, тим кращі ваші результати.

Ключові економічні звіти

Найважливіші економічні звіти, які впливають на курси валют і найбільше торгуються трейдерами, включають наступне:

  • Рішення щодо відсоткової ставки. Як правило, рішення щодо ставок центрального банку викликають найбільшу волатильність, особливо коли підвищення або зниження відсоткової ставки було несподіваним.
  • Дані щодо інфляції - рівень цін на товари в країні і те, чи зростають ціни, чи перебувають у діапазоні, - можуть істотно вплинути на грошово-кредитну політику центрального банку.
  • Основні дані про робочі місця. Рівень безробіття і кількість людей, які отримують допомогу з безробіття, слугують барометром для економічного здоров'я нації. Дані з нон-фарм є одним з найбільш відстежуваних економічних індикаторів і можуть мати істотний вплив на ринок.
  • Попередні дані щодо ВВП. Валовий внутрішній продукт країни є одним із найважливіших показників здоров'я економіки.
  • Торговельний баланс і дані за поточними рахунками. Зміни балансу між імпортом та експортом країни суттєво впливають на валюту.
  • Національні вибори. Політичний клімат країни істотно впливає на валюту країни, особливо якщо відбудеться серйозна економічна зміна.
  • Результати референдуму. Публічні голосування з таких важливих національних питань, як, наприклад, перебування або вихід з економічного блоку, можуть істотно вплинути на вартість валюти цієї країни.

Рівень безробіття

Усі основні рішення щодо кредитно-грошової політики, які ухвалює центральний банк, ґрунтуються на поточному рівні безробіття та інфляції.

Усі країни публікують статистику рівня безробіття щомісяця. Цей звіт безпосередньо впливає на оцінку вартості валюти. Очікування більш високої інфляції та більш високої процентної ставки тісно пов'язане з рівнем безробіття. Отже, рівень безробіття виступає провідним індикатором майбутніх рішень у сфері кредитно-грошової політики.

Рівень безробіття у Великобританії та Європейському союзі:Рівень безробіття у Великобританії та Європейському союзі

Наразі рівень безробіття в ЄС набагато вищий, ніж у Великій Британії. Отже, простий аналіз показує нам, що євро має коштувати менше, ніж британський фунт (EUR/GBP).

Якщо ви бачите консенсус-прогноз про те, що рівень безробіття в Європейському Союзі буде знижуватися наступного місяця, але у Великобританії він залишиться незмінним, ви можете розцінити це як бичачу новину для валютної пари EUR/GBP.

Темпи зростання валового внутрішнього продукту (ВВП)

Валовий внутрішній продукт (ВВП) вимірює загальний стан економіки. Що вищі темпи зростання ВВП, то сильнішою буде валюта. Якщо ви торгуєте парою GBP/USD і стежите, стежачи за зростанням ВВП США і Великої Британії, ви можете легко визначити, яким чином валютна пара рухатиметься найближчими тижнями.

Темпи зростання ВВП США і Великобританії:Темпи зростання ВВП США і Великобританії

Ви можете побачити, що темпи зростання ВВП США зазвичай близькі до британських. Однак часто один показник обганяє інший. Коли ви бачите, що темпи зростання ВВП США вищі порівняно з темпами зростання у Великій Британії, ви можете інтерпретувати це як ведмежий сигнал для GBP/USD. Так само, якщо ви побачите прогноз, згідно з яким темпи зростання ВВП Нової Зеландії падатимуть порівняно з показниками Великої Британії, це буде бичачий сигнал для GBP/NZD.

Випуск даних щодо ВВП призводить до раптового зростання ціни:Випуск даних щодо ВВП

Індекс споживчих цін (CPI)

Індекс споживчих цін (CPI) вимірює рівень інфляції в економіці порівняно з базовим роком. Вам не потрібно бути економістом, щоб розуміти, як інфляція впливає на стан економіки, але деякі базові знання допоможуть вам приймати обґрунтовані рішення в торгівлі. Більшість центральних банків мають кредитно-грошову політику, яка намагається обмежити рівень інфляції до певного діапазону. Коли інфляція виходить за межі цього діапазону, центральні банки зазвичай підвищують процентну ставку, щоб приборкати інфляцію.

Більшість центральних банків намагаються обмежити рівень інфляції до 2,0% і використовують індекс споживчих цін для його вимірювання. Однак Федеральний резерв, центральний банк США, використовує індекс споживчих витрат замість CPI. Отже, якщо ви торгуєте доларом США і хочете передбачити майбутню зміну процентних ставок, використовуйте індекс PCE.

Проте щоразу, коли ви бачите прогноз зростання CPI, це буде бичачою новиною для валюти. Наприклад, якщо прогноз для CPI Великобританії становить 2,5% за квартал, а CPI Австралії залишається на рівні 1,5%, то це матиме бичачий ефект для пари GBP/AUD.

Відсоткова ставка овернайт

Банки також позичають гроші один в одного, але вони роблять це на ніч. Центральні банки намагаються впливати на ставку овернайт шляхом кредитування на грошовому ринку за власною ставкою овернайт, і це важливий інструмент у їхньому арсеналі кредитно-грошової політики.

Нічна відсоткова ставка є основною причиною коливань цін на ринку, оскільки вона також впливає на ставку свопу. Насправді, багато трейдерів вважають, що основною метою фундаментального аналізу є прогнозування майбутніх відсоткових ставок великих центральних банків.

Хоча розуміння грошово-кредитної політики складне навіть для досвідчених економістів, спосіб інтерпретації цієї новини досить простий. Якщо ви бачите прогноз, згідно з яким Федеральна резервна система, найімовірніше, збільшить ставку овернайт, це, найімовірніше, матиме бичачий ефект на долар США. Так, наприклад, якщо центральний банк Японії збереже свій курс без змін, це буде частиною бичачих новин для USD/JPY.

Дані щодо Nonfarm Payrolls (NFP) у США

Показник зайнятості поза сільським господарством вимірює кількість додаткових робочих місць, створених за попередній місяць у корпоративному секторі в Америці, що є важливим випереджальним індикатором загальної ситуації із зайнятістю в країні.

Вплив даних щодо Nonfarm Payrolls на EUR/USD:Вплив даних щодо Nonfarm Payrolls на EUR/USD

Долар США є де-факто резервною валютою у світі, і дані про заробітну плату поза сільським господарством зазвичай публікують у першу п'ятницю кожного місяця бюро статистики праці США (BLS). Хоча в кожній країні не існує аналогічного випуску даних, завжди слід стежити за NFP США, оскільки зрештою це матиме значний вплив практично на всі валютні пари, включно з доларом США.

Якщо ви бачите, що прогноз NFP вищий порівняно з минулим місяцем, це бичачі новини для долара США.

Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК)

ОПЕК - це нафтовий картель міжнародного рівня, до якого входять 15 великих країн-виробників нафти, таких як Саудівська Аравія, Кувейт, Іран тощо.

Наразі країни ОПЕК контролюють близько 44 відсотків світового видобутку сирої нафти, і їхнє рішення збільшити або зменшити видобуток сирої нафти може мати серйозний вплив на світовий енергетичний ринок. Існує сильна кореляція між валютним ринком і цінами на нафту.

Через вплив на ціну нафти рішення ОПЕК можуть вплинути на валютний ринок, тому що це впливає на виробництво в глобальному масштабі, і, як трейдери, ви маєте стежити за звітами ОПЕК.

Сира нафта котирується в доларах США, тому що вона фактично є резервною валютою. Отже, будь-яка національна валюта країни, що має великий запас сирої нафти, буде схильна до впливу цін на сиру нафту.

Крім того, низькі ціни на енергоносії означають, що споживачам буде надано більший наявний дохід, що може створити попит на товари та послуги, стимулюючи продажі. Отже, коли ОПЕК збільшує видобуток, вона має тенденцію збільшувати зростання ВВП у США, які мають великий запас нафти. Але це може не мати істотного впливу на японську ієну, тому що в Японії немає великих запасів нафти. У цьому випадку USD/JPY зростатиме, тому що скорочення видобутку нафти буде оптимістичною новиною для долара США.

Роздрібні продажі

Звіти про роздрібні продажі публікуються щомісяця, і ринкові аналітики вважають його одним із провідних макроекономічних індикаторів. Коли споживачі почуваються впевнено і безпечно щодо своєї роботи, вони, як правило, витрачають більше коштів на товари тривалого і нетривалого користування, що стимулює продажі. Високий показник роздрібних продажів може бути досить гарним індикатором майбутніх темпів зростання ВВП.

Однак аналіз роздрібних продажів дещо складний, оскільки він також залежить від зростання заробітної плати та загального рівня продуктивності в економіці. Перш ніж аналізувати дані з роздрібних продажів, ви повинні мати на увазі, що, хоча збільшення продажів може призвести до інфляції, це також може вказувати на надмірну впевненість в економіці. Зрештою, якщо продуктивність і заробітна плата не зростають, а зростають тільки роздрібні продажі, це також може вказувати на те, що люди купують речі для зберігання необхідних товарів, тому що вони очікують уповільнення економіки.

Індекс менеджерів з постачання (PMI)

Індекс менеджерів з постачання (PMI) заснований на результатах опитування ключових менеджерів із закупівель в економіці. Опитування просить менеджерів оцінити, що вони думають про бізнес протягом 6-місячного періоду, чи планують вони найняти нових працівників або скоротити чисельність робочої сили, а також такі речі, як рівень ресурсів для виконання нових замовлень.

Спосіб інтерпретації PMI полягає в тому, щоб стежити за тим, щоб число було вищим або нижчим за 50. Якщо воно менше 50, це вказує на можливу рецесію, а якщо воно перевищує 50, то очікується, що економіка буде розширюватися.

Зазвичай індекс PMI зазвичай коливається від 55 до 60, але хитрість полягає в тому, щоб побачити поточну тенденцію. Якщо ви бачите, що індекс PMI послідовно підвищувався протягом останніх кількох місяців, вважайте це бичачою новиною для відповідної валюти. Наприклад, якщо індекс PMI Великобританії за останні кілька місяців зріс з 52 до 55, а індекс PMI США зріс лише з 52 до 53, це буде бичачим показником для пари EUR/USD.

Випуск даних PMI призводить до сильного руху ціни:Випуск даних PMI

Дані щодо житла

За даними Національної асоціації будівельників житла в США, житловий сектор становить близько 15-18% економіки. Хоча частка економіки, в яку вкладає житловий сектор країни, може варіюватися, вона зазвичай досить висока. Отже, ви повинні стежити за важливою статистикою про ринок житла країни, валютою якої ви торгуєте.

Подумайте на секунду, коли ви купите будинок або почнете капітальний ремонт вашої квартири? Коли у вас достатньо заощаджень або ви очікуєте стабільного доходу, вірно? Таким чином, у сукупності, коли ціни на будинки зростають або продажі житла зростають, здоровий глузд інтерпретувати це як ознаку сили в економіці. Крім того, в нових житлових проєктах зайнята значна частина робочої сили, яка може знизити безробіття і спонукати центральні банки підвищити відсоткову ставку.

У результаті, коли ви бачите позитивні дані щодо житла, вважайте їх бичачими новинами для певної валюти.

Торгівля на новинах: торгові стратегії

Торгівля на новинах має здійснюватися стратегічно через необхідність швидкого реагування в умовах нестабільного ринку. Трейдери розробили безліч способів використати надзвичайну волатильність, що часто спостерігається, якщо фактичний результат відхиляється від очікуваного консенсусу учасників ринку.

Незважаючи на те, що такі великі та різкі коливання цін можуть призвести до суттєвого та швидкого прибутку, вони також можуть означати, що також можуть виникнути великі збитки, тому обов'язково використовуйте розумний розмір позиції.

Можна використовувати низку стратегій, щоб скористатися перебільшеними рухами ринку. Однак пам'ятайте, що торгівля на новинах може бути ризикованою, дуже стресовою, і підходить далеко не для всіх трейдерів.

Торгівля хеджованими позиціями

Хеджована позиція - це позиція, в якій теоретичний ризик зменшений або відсутній. Хоча вони доступні не всім трейдерам, деякі трейдери можуть використовувати хеджовану позицію над випуском новин, в якому вони одночасно відкривають як довгу, так і коротку позицію.

Хедж-трейдер зазвичай планує отримати прибуток на одній ділянці хеджованої позиції, коли ринок коливається на свою користь. Потім вони можуть отримати зменшений збиток або навіть прибуток на іншій ділянці, коли ринок відкотиться назад.

Пробої в торговому діапазоні

Ця стратегія передбачає, що трейдер ідентифікує торгові інструменти, які перебувають у діапазоні перед основним випуском. Коли новина виходить, трейдер спостерігає за пробоєм діапазону і займає позицію в напрямку пробою, щойно його буде ідентифіковано.

Трейдер, який використовує цю стратегію, зазвичай розміщує стоп-лосс у межах попереднього торгового діапазону і встановлює мету тейк-профіту, що приблизно дорівнює ширині торгового діапазону перед випуском новини.

Купівля опціонів

Ця стратегія передбачає купівлю валютних опціонів колл і пут в одній і тій самій валютній парі на одну й ту саму дату закінчення терміну дії та може бути підходящою стратегією, якщо трейдер доволі нейтральний щодо напрямку ринку. Ця стратегія може добре окупитися, якщо після виходу новин буде помічено істотний рух ринку.

Розміщення невеликих ордерів

Деякі брокери автоматично виконують невеликі ордери для своїх клієнтів за ціною трейдера, незважаючи на швидкі ринкові умови торгівлі, які можуть виникнути після значних випусків новин. Це дає змогу новинному трейдеру розміщувати як ордер на продаж нижче за ринок, так і ордер на купівлю вище за ринок у діапазоні, близькому до рівня попередньої версії ринку.

Якщо один з цих ордерів виконується після випуску новин, інший ордер скасовують, і трейдер може вийти зі своєї угоди для отримання прибутку, якщо ринок продовжить рух у первісному напрямку після релізу.

Крім того, спрямований рух ринку після релізу іноді може бути дуже сильним, тому ордер може бути виконаний на рівні, коли ринок фактично торгується значно вище цього рівня. Це означає, що трейдер може отримати прибуток одразу після виконання, швидко закривши свою позицію, перш ніж відбудеться відкат.

Читайте також - Центральні банки та їхня роль на фінансових ринках.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити